איך מביאים מיליון ישראלים להייטק? ועידה חדשה מכנסת את בכירי ההייטק והכלכלה של ישראל

ועידת "שוק ההון האנושי" תכנס את מיטב המוחות מהמגזר הממשלתי, העסקי והחברתי, במטרה ליצור סינרגיה בעולם התעסוקה ולפתור את המחסור בעובדים. מכירת הכרטיסים נפתחה

איך ממנפים את הצלחת ההייטק הישראלי לצמצום פערים? (צילום: Dreamstime)

עולם התעסוקה עובר טלטלה דרמטית. תהליכי עומק, שהחלו עוד לפני הקורונה, הואצו בשנתיים האחרונות בשל המגפה – ואיתם חוסר הוודאות והצורך לחשב מסלול מחדש. תהליכים אלה משפיעים על העולם בכל תחומי התעסוקה, ולכן מדובר בעניין קיומי ממש – גם כאן בישראל.

האתגר ברור: איך מביאים מיליון עובדים לתעשיית ההייטק הישראלית? במילים אחרות, כיצד ממנפים את ההצלחה האדירה של התעשייה הישראלית לטובת כלל אזרחי ישראל ולא רק למיעוט? כיצד משתמשים בהצלחה הזו לסגירת פערים ולא להרחבתם? בנוסף, יש צורך להבטיח את ההמשכיות של ההצלחה הזו אל מול התחרות העולמית האגרסיבית בתחום ההון האנושי, ולייצר כאן מציאות של Start Up Nation For All.

מטבע הדברים, הפתרון מורכב ועליו לענות על מגוון בעיות – חינוך והכשרה, צמצום פערים חברתיים וכלכליים, מדינת תל אביב מול הפריפריה, גיוס ושימור עובדים, גיוון תעסוקתי, תחרותיות, יציבות, עולם העבודה העתידי, הצבא ככלי לקידום חברתי כלכלי (ולא כגורם המייצר פערים), משרד-בית-Metaverse ועוד. הדברים כרוכים זה בזה, משפיעים ומושפעים זה מזה ונוגעים ביכולת שלנו לקיים כלכלה משגשגת.

ליצור אקוסיסטם בין מגזרי

ועידת "שוק ההון האנושי" נוסדה כדי להביא את כל בעלי העניין לדיון ציבורי משמעותי ובין מגזרי – ממשלתי, עסקי וחברתי – ובעיקר כדי לסמן מתווה לפתרונות פרקטיים אפשריים ולהביא ליישומם. האירוע מתקיים ביוזמת חברת Alljobs ובביצוע בני מורן.

האירוע יתקיים ב-4 באפריל (09:00-16:00) במרכז פרס לשלום ולחדשנות, קדם 132 תל אביב-יפו, והוא מיועד לשלל בעלי ובעלות עניין משלושת המגזרים הבאים: המעסיקים – חברות הייטק, מעסיקים מכל המשק, ארגוני גג של מעסיקים ועובדים וחברות השמה; הרשות המבצעת – משרדי הממשלה, רשויות מקומיות וחברות ממשלתיות; והמגזר החברתי – ארגונים חברתיים העוסקים בקידום תעסוקתי, השכלה והכשרה טכנולוגית, קידום הפריפריה החברתית והגיאוגרפית וסגירת פערים.

התוצר המרכזי של הוועידה יהיה לייצר סינרגיה תהליכית בעולם התעסוקה, שתחבר בין מחפשי העבודה למעסיקים באמצעות אקוסיסטם בין מגזרי: ממשלתי, חברתי ועסקי. פתרונות אפשריים הם פלטפורמות אינטרנטיות עם מאות אלפי מחפשי עבודה, קהילות וירטואליות, גופי הכשרה ומימון מהמגזר החברתי ומעסיקים מובילים בעולם הטכנולוגי – והכל בתמיכה וליווי של המגזר הציבורי והממשלתי.

אז איך מביאים מיליון ישראלים להייטק?

האירוע יעסוק בארבעה נושאים עיקריים: חזון "מיליון עובדים ישראלים להייטק", מפת שוק ההון האנושי של ישראל, דו"ח התעסוקה של Alljobs ועולם התעסוקה של העתיד. הוא יחולק לשלושה מושבים:

מושב ראשון: מיפוי הצרכים – שיח מנכ"לים ומנכ"ליות של חברות הייטק. המושב יעסוק במגוון שאלות בוערות, בהן: כיצד רואים מנהלי חברות ההייטק הגדולות של ישראל את סוגיית שוק ההון האנושי של ישראל? מהו גודל המחסור בעובדי הייטק בישראל? מה נדרש כדי לשמר את מעמדה של ישראל כמעצמה של חדשנות טכנולוגית? איך נראית התחרות העולמית על כוח האדם ואיך זה מוביל לגיוון תעסוקתי ישראלי מול מיקור חוץ לאוקראינה והודו? מהם הפתרונות שהם רוצים לראות ומי אחראי לביצועם?

מושב שני: מיפוי המקורות. המושב יעסוק בפוטנציאל הלא ממומש של שוק ההון האנושי של ישראל ויקיים שיח בין מגזרי (ציבורי, צבאי, חברתי ועסקי). איך מביאים את המגזר הערבי והחרדי לתעסוקה בהייטק? מהו תפקיד הצבא בהכנה לשוק התעסוקה ואיך סוגרים את הפער בין בוגרי 8200 ללוחמים ביחידות הקרביות? מה עושה המדינה כדי לפתוח דלתות ולספק הזדמנויות לצעירים בפריפריה האזרחית והגיאוגרפית?

מושב שלישי: מיפוי הטכנולוגיות. השאלה שתעמוד במרכז היא: האם הפתרון נמצא בעולם הטכנולוגי? המושב יכלול שיח מנכ"לים ומנהלי תוכניות בנושאי HR Tech, הפתרונות שמקדמים בעולם הטכנולוגי בתחום התעסוקה וכיצד ייראה עולם התעסוקה במטאברס.

לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים:

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: