מה עושים כדי שכולם ייקחו חלק בהייטק? יאיר לפיד, מיקרוסופט ונציגים חברתיים במשדר מיוחד

ועידת "שוק ההון האנושי" תכנס היום נציגים בולטים מהמגזר הממשלתי, העסקי והחברתי כדי לענות על השאלה המרכזית: איך מביאים מיליון עובדים לתעשיית ההייטק הישראלית? האירוע ישודר לייב מתל אביב

לייצר סינרגיה תהליכית ובין מגזרית בעולם התעסוקה (צילום: Dreamstime)

שר החוץ יאיר לפיד; שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי; ראש אכ"א, האלוף יניב עשור; מנכ"לית מיקרוסופט ישראל רונית אטד; ומנכ"ל ומייסד צ'ק פוינט גיל שוויד – אלו רק חלק מהשמות שישתתפו בוועידת "שוק ההון האנושי" שתתקיים היום (4 באפריל, 09:00-16:00) בתל אביב ותשודר לייב.

הצורך בקיום הוועדה נולד מתוך הטלטלה שעובר עולם התעסוקה. תהליכי עומק, שהחלו עוד לפני הקורונה, הואצו בשנתיים האחרונות בשל המגפה – ואיתם חוסר הוודאות והצורך לחשב מסלול מחדש. הוועידה נוסדה כדי להביא את כל בעלי העניין לדיון ציבורי משמעותי ובין מגזרי – ממשלתי, עסקי וחברתי – ובעיקר כדי לסמן מתווה לפתרונות פרקטיים אפשריים ולהביא ליישומם. האירוע מתקיים ביוזמת חברת Alljobs ובביצוע בני מורן.

האתגר העומד בלב האירוע הוא: איך מביאים מיליון עובדים לתעשיית ההייטק הישראלית? ובמילים אחרות, כיצד ממנפים את ההצלחה האדירה של התעשייה הישראלית לטובת כלל אזרחי ישראל ולא רק למיעוט? בניסיון לענות על השאלה הזאת, תכנס הוועידה דוברות ודוברים המייצגים את שלושת המגזרים הרלוונטיים לעיצוב הפתרונות בדיון בין-מגזרי אמיתי.

מטבע הדברים, הפתרון מורכב ועליו לענות על מגוון בעיות – חינוך והכשרה, צמצום פערים חברתיים וכלכליים, מדינת תל אביב מול הפריפריה, גיוס ושימור עובדים, גיוון תעסוקתי, תחרותיות, יציבות, עולם העבודה העתידי, הצבא ככלי לקידום חברתי כלכלי (ולא כגורם המייצר פערים), משרד-בית-Metaverse ועוד. הדברים כרוכים זה בזה, משפיעים ומושפעים זה מזה ונוגעים ביכולת שלנו לקיים כלכלה משגשגת.

אז מה מחכה לכם בשידור?

האירוע מיועד לשלל בעלי ובעלות עניין ממגזרי המעסיקים, הרשות המבצעת והמגזר החברתי. התוצר המרכזי של הוועידה יהיה לייצר סינרגיה תהליכית בעולם התעסוקה, שתחבר בין מחפשי העבודה למעסיקים באמצעות אקוסיסטם בין מגזרי. פתרונות אפשריים הם פלטפורמות אינטרנטיות עם מאות אלפי מחפשי עבודה, קהילות וירטואליות, גופי הכשרה ומימון מהמגזר החברתי ומעסיקים מובילים בעולם הטכנולוגי – והכל בתמיכה וליווי של המגזר הציבורי והממשלתי.

האירוע יעסוק בארבעה נושאים עיקריים: חזון "מיליון עובדים ישראלים להייטק", מפת שוק ההון האנושי של ישראל, דו"ח התעסוקה של Alljobs ועולם התעסוקה של העתיד.

את המגזר הציבורי-ממשלתי ייצגו שר החוץ יאיר לפיד, שניסח את האתגר שיידון בוועידה; שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי, שאחראית גם על התעסוקה והעבודה; שר המודיעין אלעזר שטרן, שבנוסף לתפקידיו המיניסטריאליים כיהן גם כראש אכ"א; מנכ"לית זרוע העבודה תאיר איפרגן; ומנכ"ל רשות התעסוקה רמי גנואר.

את הצבא ייצג ראש אכ"א האלוף יניב עשור. צה"ל משחק תפקיד מרכזי בכל הקשור להכנה לשוק התעסוקה, וניצב בעצמו בפני השאלה איך משלבים את בוגרי היחידות הקרביות בעולם התעסוקה האיכותית (מה שנקרא "דילמת 8200").

בסופו של תהליך התעסוקה נמצאים כמובן המעסיקים, ואת המגזר העסקי ייצגו מנכ"לים ומנכ"ליות של חברות הייטק גדולות ומבוססות. בין הדוברות והדוברים תוכלו לשמוע את מנכ"ל סיסקו ישראל אורן שגיא; מייסד מלאנוקס אייל וולדמן; מנכ"ל ומייסד צ'ק פוינט גיל שוויד; מנכ"לית מיקרוסופט ישראל רונית אטד; מנכ"ל גוגל ישראל ברק רגב; ומנכ"ל eBay אמיר די-נור.

את חברות ההייטק הצעירות והסטארטאפים, בעיקר בתחום ה-HR Tech, ייצגו סנדרה מלמד-דדון מ-6 Knots, מייסדת ומנכ"לית Compete עמית רפפורט ומנכ"ל ומייסד SkillsUp נהוראי עפרי. ההשתתפות במשדר בהרשמה מראש.

מעניין יהיה לשמוע גם את הנציגים הבכירים של תעשיות שלמרות שהן נחשבות "מסורתיות", הן חלק מהכלכלה הדיגיטלית ומשוק התעסוקה המתקדמת. בין הדוברות והדוברים תוכלו לשמוע את ד"ר אורלי וינשטיין, סמנכ"לית וראש חטיבת בתי חולים, שתייצג את קופת חולים כללית; עו"ד ד"ר אייל שנהב ממשרד גרוס; דודי בלסר, מנהל החדשנות במקורות; מנכ״ל ynet ברק קל נובעת; וארי אור, סמנכ"ל משאבי אנוש בחברת הראל.

גם המגזר החברתי, שלו תפקיד משמעותי בקירוב כל האוכלוסיות, כולל הפריפריה החברתית והגיאוגרפית ומגזרים המודרים מהאקוסיסטם הדיגיטלי, יהיה מיוצג בוועידה על ידי גורמים חשובים ומשמעותיים. הפורום הכלכלי-חברתי ייוצג על ידי יו"ר הנשיאות דובי אמיתי והמנכ"לית עינת זינגר דן. שותף נוסף למיזם הוא היזם החברתי יואל חשין, מייסד 2B, שידבר גם הוא בוועידה. את ג'וינט תבת ייצגו המנכ"ל רני דודאי והמשנה למנכ"ל סודן עאוני חסן. את עמותת תפוח, העוסקת בסגירת הפער הדיגיטלי, ייצגו היו"ר יורם יעקוב (מנכ"ל מיקרוסופט ישראל לשעבר) והמנכ"לית ענת צור. את צד המימון החברתי יביא לדיון שגיא בלשה, מנכ"ל עוגן, ואת ההתמודדות עם שילוב המגזר החרדי תביא לשולחן שושי ברנדווין, מייסדת עמותת "מפרי ידיה" לקידום תעסוקתי של נשים חרדיות.

ד"ר לירז מרגלית תוביל שיחה מרתקת על עתיד שוק התעסוקה בישראל עם ד"ר עמי אפלבוים, יו"ר רשות החדשנות, ועם דדי פרלמוטר שמוביל צוות ממשלתי לתעסוקה בהייטק.

היום יסתיים בדיון מעניין על יוזמות HR Tech כולל הצגת מיזם הקהילות הדיגיטליות של סיסקו על ידי זיקה אבדוק, סמנכ"לית פיתוח עסקי בסיסקו ישראל ופרופ׳ ישע סיוון, מנכ״ל ומייסד דיגיטל ראש, שידבר גם על עולם התעסוקה ב-Metaverse.

לפרטים נוספים ולצפייה בשידור:

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: