HTC Sensation XL: האח הגדול של המשפחה [סקירה]

לאחר מכשיר ה-Sensation ויורשו, Sensation XE מציגה HTC את האח הגדול במשפחה – Sensation XL. אך האם הגודל באמת קובע?

מקור: יח"צ

לאור הצלחת מכשיר ה-Sensation שיצא לשוק לפני כ-9 חודשים, כמו גם הצלחתו של ממשיכו, ה-Sensation XE שיצא בספטמבר האחרון והציג את שיתוף הפעולה עם מותג האוזניות Beats – נדמה ש-HTC החליטה לרכב על גל ההצלחה של שם המותג וכעת משחררת את המכשיר השלישי בסדרה, Sensation XL שהושק באופן רשמי שבוע שעבר גם בישראל. בדקנו מה עוד מציע המכשיר, מלבד הגודל המאסיבי.

מעוצב, מכף רגל ועד ראש

למרות ששם המכשיר, Sensation XL מרמז על כך שהוא גדול, לא האמנו כמה הוא גדול באמת עד שפתחנו את הקופסה ונדהמנו. מדובר במכשיר בעל מסך מגע בגדול 4.7 אינץ', גדול יותר מגלקסי S2 המגיע עם מסך 4.3 אינץ' וגדול בחצי אינץ' ממסך הגלקסי נקסוס, המגיע בגדול 4.65 אינץ' – בקיצור, מסך גדול משמעותית.

בנוסף למסך הגדול, מכשיר ה-XL מגיע עם טכנולוגית Beats מובנת, כמו גם עם אוזניות תואמות במטרה להעניק חווית שמע איכותית ברמה גבוהה בהרבה מהמתחרות בשוק. גם כאן ניתן לאתר דגש רציני על העיצוב ועל שילוב אלמנט האוזניות שיתאים לעיצוב הכולל של המכשיר. שכן, בהתאם לקו העיצובי של מגוון המכשירים החדשים שיצאו לשוק בחודשים האחרונים, גם ה-XL מגיע בצבע לבן, כשבחלקו האחורי ניתן לראות איזור מוכסף ועליו צרוב שם החברה – HTC ובתחתית המכשיר מופיע לוגו אוזניות ה-Beats בצבע אדום.

חלקו הקדמי של המכשיר מציג מסך שטוח המתפרש על כמעט כל רוחבו של המכשיר ומשאיר מרווח קטן מאוד בין המסך לבין השוליים. בחלקו העליון ממוקמת מצלמת הפנים ובחלקו התחתון ניתן למצוא את כפתורי האנדרואיד המוכרים: בית, תפריט, אחורה וחיפוש המגיעים במכשיר זה ככפתורי מגע.

בכל הנוגע למסגרת המכשיר, בראש ה-XL ממוקם כפתור ההפעלה ושקע האוזניות, בצידו האחד כפתורי הווליום ובצידו השני שקע ה-microUSB להטענה. בתחתית המכשיר מופיע עוד כפתור, שמטרתו העיקרית היא לעזור לכם להרים את המכסה ולקבל גישה לסוללה ולכרטיס הסים.

בחלק האחורי ממוקמת המצלמה, לצידה פלאש LED כפול ולצידה השני הרמקול. המצלמה מוגבהת מעט, כך שבמידה ותניחו את המכשיר על גבו, תסתכנו בשריטת המצלמה, אלא אם כן תצטיידו בכיסוי מתאים כמובן.

למרות שניכר כי החברה עשתה ככל שביכולתה על מנת לשמור על קו עיצובי אלגנטי, לטעמנו מדובר במכשיר הנראה מעט מצועצע עם שילוב מוגזם של חומרים. שכן חלקו הכסוף עשוי אלומיניום וחלקו התחתון נראה עשוי פלסטיק – מה שגורם להרגשה כללית של מכשיר זול ולא של מכשיר מעוצב ועמיד, כפי שניתן לראות בליין המכשירים של HTC.

חומרה ותוכנה

מכשיר ה-XL מגיע עם נפח זכרון מובנה בגודל 16 ג'יגה ו-ROM בנפח 768 מגה. מדובר על מהלך מעט משונה עבור HTC, שידועה בכך שמעניקה למשתמשים זכרון פנימי בנפח קטן למדיי, המספיק בערך למערכת ההפעלה וממשק הסנס. בעוד שניכר כי במכשיר זה השכילה HTC להבין שהמשתמשים זקוקים ליותר מקום והעניקה להם 16 ג'יגה, בצורה מפתיעה למדיי עבור מכשירי אנדרואיד, מכשיר זה אינו מגיע עם אפשרות הרחבה באמצעות כרטיס זיכרון.

מערכת ההפעלה הרצה על המכשיר היא אנדרואיד 2.3 וממשק הסנס הייחודי ל-HTC מגיע בגרסת 3.5. בעוד שהחברה הבטיחה כי עדכון ה-Ice Cream Sandwich יגיע גם למכשירה, הצפי לכך הוא במרץ הקרוב, כך שלבינתיים המכשיר מגיע עם גרסת מערכת הפעלה 'מיושנת', אך ממשק הסנס מפצה על כך ובגדול.

המצלמה הראשית במכשיר מגיעה באיכות 8 מגה פיקסל, בעלת פלאש כפול, פוקוס אוטומטי, יכולת זיהוי פנים, אפשרות להתפקסות באמצעות מגע ו-HDR, בעל יכולת לצילום וידאו באיכות 720p. המצלמה הקדמית מגיעה באיכות 1.3 מגה פיקסל ומספיקה בהחלט לשיחות וידאו ואפילו לצילום עצמי באיכות סבירה.

מקור: יח"צ

אחת הפונקציות העיקריות שמציג המכשיר היא טכנולוגיית Beats, אך לצערנו היא אינה מאפשרת יותר מידי חופש פעולה עבור המשתמש במכשיר ה-XL. ברגע שתפעילו את נגן המוזיקה ותחברו את האוזניות הייעודיות, יופיע אייקון ה-Beats ולחיצה עליו תאפשר להפעיל או לכבות את הטכנולוגיה. בעוד שאין ספק כי מדובר בשדרוג בכל הנוגע לחווית המוזיקה, היינו רוצים לראות אפשרות עבור המשתמש להתאים את הקצב לסוג המוזיקה שהוא אוהב.

המכשיר מגיע עם מעבד חד ליבה במהירות 1.5 ג'יגה הרץ. מדובר בהפתעה משמעותית, שכן 'אחיו הקטן', Sensation XE מגיע עם מעבד כפול ליבה – כך שנדמה כי במכשיר זה החליטה HTC להציג מכשיר שמסוגל להריץ את מערכת ההפעלה, ממשק הסנס ומספר אפליקציות בסיסיות ולא 'להתפרע' עם סוג המעבד.

אופן השימוש

כפי שהזכרנו בהתחלה, אחד הדברים הראשונים שניכרים במכשיר ה-XL הוא העובדה שמדובר במכשיר גדול, במיוחד. בעלי ידיים קטנות יתקשו עד מאוד לתפעל אותו בצורה נוחה, גם במידה ויוחזק בשתי ידיים – העיצוב החלק הרגיש חלק מידי והיה עלינו להזהר בכל תנועה שעשינו, שכן לא הצלחנו למצוא את נקודת האיזון המתאימה כדי להפעיל את המכשיר בצורה האופטימלית.

מצד שני, מכיוון שמדובר במכשיר כה גדול, הרבה מאוד אפליקציות פעלו בצורה טובה מהרגיל, ביניהם אפילו המקלדת המובנת. בזכות הגודל הצלחנו להקליד במהירות וביעילות באמצעות שתי הידיים, כמו גם לראות בבירור את האותיות ולהבין האם אייתנו או שגינו במילה, לפני שהיא נשלחת אל הצד השני.

גם במסך הטלפון הגודל בא לידי ביטוי בצורה חיובית, שכן הציג ספרות גדולות במיוחד ומעליהן את רשימת אנשי הקשר המסודרים אלפבתית. גם מבחינת הדור המבוגר נרשמה התלהבות, כשסוף סוף הובא לידיהם מכשיר אותו הצליחו לתפעל ללא החלפת משקפיים וללא לחיצות מיותרות על כפתורים קטנים מידי.

עוד יתרון בולט במכשיר הוא נורת ההתראה שממוקמת בחלקו העליון של המסך ואינה נראית עד שמתקבלת שיחה או הודעה. כך, גם במידה והתרחקנו מהמכשיר, כשנחזור אליו נוכל לדעת אם חיפשו אותנו עוד לפני שנפתח את המסך ונבדוק האם ישנה שיחה שלא נענתה. הנורה משמשת גם בעת ההטענה ומורה לנו מתי הסוללה טעונה במלואה.

כמו כן, בעת צפייה בסרטונים, הפעלת אפליקציות או אפילו קריאת מיילים – המסך הגדול היווה יתרון משמעותי עבור כלל המשתמשים. שכן הצליח להציג צבעים חיים, טקסטים ברורים והריץ אפליקציות בצורה חלקה ומהנה למשחק. בעוד שלא נמליץ על צפייה בסרטים באורך מלא על גבי המכשיר, אין ספק שכשזה מגיע לגלישה באינטרנט ושימוש בסיסי הוא עושה את העבודה.

בכל הנוגע לפעולת המכשיר, משתמשי אנדרואיד עם גרסת מערכת ההפעלה Ice Cream Sandwich הודמו מהפעולה החלקה, צבעי המסך החדים ופשטות ההפעלה של המכשיר. כשהצגנו את המכשיר לבעלי אייפון, לקח להם מספר שניות להבין כיצד בדיוק הכל עובד, אך לאחר מכן גם הם נדהמו ממכשיר שמסוגל להגיב ולעבוד כה מהר, במיוחד לאור דעותיהם הקדומות.

Sense 3.5

בכל הנוגע לחווית השימוש, אין ספק שאחד היתרונות המשמעותיים של HTC הוא ממשק הסנס, המגיע כאן בגרסה משודרגת, בעלת אופציות מעניינות שברגע שנתקלתם בהם, תתקשו להבין כיצד הסתדרתם בלעדיהם עד עכשיו. זה מתחיל במסך הפתיחה, המאפשר גישה מהירה לארבע האפליקציות הנפוצות – טלפון, דוא"ל, מצלמה והודעות סמס, כשגרירת האפליקציה הרצויה אל הטבעת המופיעה בתחתית המסך, תפעיל אותה ישירות.

כמו כן, במידה ופספסתם שיחה או קיבלתם הודעה – אלו יוצגו ישירות במסך הנעילה, עוד לפני שפתחתם את המכשיר, בצירוף תמונת איש הקשר כפי שמופיעה ברשתות החברתיות אותן סנכרנתם אל המכשיר. בעוד שההודעות במסך הפתיחה מוגבלות רק לשיחות שלא נענו והודעות, עדיין תוכלו לראות בתפריט הסטטוס העליון האם יש לכם הודעות נוספות בשלל האפליקציות האחרות שהורדתם אל המכשיר.

בנוסף, מציע ממשק הסנס מספר אלמנטים מוכרים, כגון ווידג'ט מזג האוויר המוכר, המציג את התחזית באיזור בו אתם נמצאים, גלילה תלת מימדית, שגורמת לנו להרגיש כאילו אנו אוחזים בקוביה כאשר אנו עוברים ממסך אחד לאחר ועוד מגוון ווידג'טים ייחודים, איתם אנו יכולים לשחק על פני שבעת המסכים הזמינים לנו.

לסיכום

למכשיר ה-Sensation XL יש מגוון יתרונות וחסרונות שיכולים להשפיע על סוגי קהל שונים. לדעתנו, הוא מתאים בעיקר למשתמשים שזקוקים למכשיר בעל מסך גדול וברור, מקשים נוחים לכתיבה ופעולה מהירה ומרשימה. במידה ואתם משתמשים מסוג זה, כמו גם מחפשים עיצוב מתקדם ואיכות שמע גבוהה משאר המכשירים בשוק, ייתכן כי מדובר במכשיר עבורכם. בכל זאת, אנו ממליצים קודם כל להתנסות עם המכשיר על מנת לוודא שאכן יהיה נוח עבורכם, בהתאם למידות כפות הידיים שלכם.

המכשיר נמכר בזאפ במחיר התחלתי של כ-2,300 שקלים – מחיר סביר והגיוני עבור מכשיר אנדרואיד חדש שיצא זה הרגע אל השוק. חשוב לציין כי המחיר הופך לסביר עוד יותר, כשמכניסים פנימה את אוזניות ה-Beats, שנמכרות כמוצר עצמאי במחיר המתחיל ב-300 שקלים.

[flagallery gid=15 name=Gallery]

מפרט טכני

תצורת מכשיר: Candybar
מסך: מגע 4.7 אינץ'
רזולוציה: 480×800
מעבד: 1.5 GHz Scorpion
זיכרון: 16 ג'יגה אחסון, 768 מגה ROM
חריץ הרחבה: ללא
מצלמה: 8 מגה פיקסל
קישוריות: Bluetooth ,WiFi b/g/n, GPS
חיבורים: יציאת אוזניות 3.5 מ"מ, microUSB
סוללה: 1600mAh

וידאו: HTC Sensation XL with Beats Audio

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

2 תגובות על "HTC Sensation XL: האח הגדול של המשפחה [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ערן
Guest

שום מילה על הרזולוציה הנמוכה?
חיסרון עיקרי.

נועם גל
Guest

"4.7 זה גדול יותר מ "4.65 ב "0.05. יחי ההבדל הקטן.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: