איך מטמיעים מערכת הרשאות באפליקציה תוך רבע שעה? הו, אנחנו שמחים ששאלת

מפתחות ומפתחים רבים נאלצים לפתח מערכות הרשאות מאפס, ואז לחזור ולבנות אותן מחדש כשהאפליקציה מתפתחת. מיטאפ חדש של Permit.io יעזור לכם להפסיק לעבוד קשה לחינם

מערכות אופן סורס ו-SaaS מאפשרות לבנות מערכת הרשאות יעילה (צילום: Dreamstime)

אם אתם מפתחים, יש סיכוי לא רע שנדרשתם לפחות פעם אחת בחייכם המקצועיים לפתח מערכת הרשאות לאפליקציה מאפס. למעשה, כנראה שהייתם צריכים אפילו לבנות אותה מחדש כמה פעמים בפרק זמן מאוד קצר, בהתבסס על ההתפתחות של האפליקציה והשינויים בדרישות של אנשי הפרודקט והלקוחות.

מערכת הרשאות היא חלק בלתי נפרד מבניית אפליקציה. אבל עם הזמן, ככל שהאפליקציה גדלה, המשימה של פיתוח מערכת הרשאות מתאימה הופכת להיות מורכבת יותר ויותר. כתוצאה, חברות מבזבזות זמן יקר של מפתחים ומפתחות בשביל להבין איך בונים הרשאות, וזמן נוסף על הבנייה עצמה. כלומר, מפתחי החברה לא מתעסקים בפיתוח החלק העיקרי של המוצר, אלא עסוקים במסביב.

בנוסף לאתגר הזה, ישנו גם עניין האבטחה. תחום ניהול ההרשאות IAMי(Identity and Access Management) כל הזמן מתפתח, כדי לעמוד בדרישות רגולטוריות וכמענה למספר הולך וגדל של מתקפות סייבר. מפתחים נדרשים לקחת את ההתפתחויות האלה בחשבון כשהם מפתחים מערכת הרשאות. לדוגמה, במקום להכניס רק מערכת אותנטיקציה (authentication), כיום נדרשת גם מערכת אותוריזציה (authorization).

החדשות הטובות הן שכיום ישנן מערכות אופן סורס ו-SaaS שמאפשרות לבנות מערכת הרשאות יעילה בזמן קצר. כלים כגון OPA ו-OPAL מאפשרים למפתחים לנהל הרשאות בקוד ולעקוב בזמן אמת אחר שינויים בחוקי הרשאות. העניין הוא שלא תמיד כולם מודעים אליהם או לכלל היכולות שלהם.

טיפים והדגמה חיה של כלים

מיטאפ חדש ומקוון הולך לענות לכם על כל השאלות וללמד אתכם איך להוסיף הרשאות לאפליקציות בצורה מהירה וקלה, והכי חשוב – בצורה גמישה, מבלי שתצטרכו לבנות אותה מחדש בכל פעם שהאפליקציה מתפתחת.

את האירוע יעבירו אור וייס ואסף כהן, המייסדים של מערכת Permit.io ומנהלי פרויקט האופן סורס OPAL. השיחה איתם תתבסס על הניסיון הרב שלהם בניהול לקוחות ועל הפידבק שהם קיבלו מחברות כגון טסלה, Zapier ,Cisco ,Accenture ועוד.

המיטאפ, "Three ways to add permissions to your code you won’t end-up regretting", מיועד למפתחות ומפתחים מכל התחומים ובכל הרמות. הוא יתקיים ב-5 ביולי (18:00) בזום, ויכלול הצגת טיפים והמלצות, הדגמה חיה של כלים ובמה פתוחה לשאלות. ההשתתפות ללא עלות ובהרשמה מראש.

וייס וכהן ידונו בדרכים השונות בהן ניתן להוסיף הרשאות בצורה גמישה – best practices, פתרונות Open Source ו-SaaS. הנה הנושאים העיקריים בהם יעסקו:

  • שיטות עבודה מומלצות להוספת הרשאות לאפליקציה.
  • כיצד להוסיף הרשאות עם קוד פתוח OPA + OPAL ו-Permit.io.
  • דמו של פתרון לדוגמה: איך להטמיע מערכת הרשאות בתוך אפליקציה לדוגמה בתוך רבע שעה.
  • טעימה ממודלי ההרשאות: RBAC ,ABAC.

לפרטים נוספים והרשמה

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: