כיצד להצליח כיזם יחיד ונטול רקע טכנולוגי?

טרייסי אוסבורן, מייסדת יחידה חסרת רקע טכנולוגי, מסבירה על דרכה הייחודית, החסרון באי קיומו של מייסד שותף, האם זה בכלל כדאי, ומה הם הדגשים להצלחה במתכונת שכזו

הפוסט נכתב על ידי טרייסי אוסבורן, מייסדת אתר Weddinglovely.

בשנה האחרונה, עברתי מבניית פרוייקט צדדי ורנדומלי (אחרי שמציאת שותף מייסד נכשלה לחלוטין), ליצירת חברה רווחית שבדיוק התקבלה לתוכנית של 500Startups. עשיתי את כל זה כפרוייקט של אישה אחת, מעצבת, ויזמית חסרת ניסיון. אני בונה את אתר החברה שלי, WeddingLovely, שמטרתו העיקרית הינה הקלת תכנון החתונה והוא תומך בספקי שירותים עצמאיים לחתונות. בראייה לאחור של השנה האחרונה, ישנם כמה דברים מרכזיים שתרמו להצלחה שחוויתי עד כה. לפני שאצלול פנימה, הייתי רוצה לציין כבר עכשיו שקיומו של מייסד שותף הינו עדיף על אי קיומו של שותף כזה, אבל לעשות את זה לבד טוב פי 1,000 מאשר להרים ידיים (ועדיף פי 200 מאשר לעבוד עם השותף הלא נכון).

הנה הטיפים שלי להשרדות ולהצלחה כמייסד בודד:

אל תפסיק להיות סקרן ויצירתי

למרות היותי מעצבת, בניית אפליקציית רשת שיווקית שתייצר רווח דורשת שיווק, פיתוח, ואין סוף כישורים אחרים שמעולם לא התמחתי בהם או צברתי בהם ניסיון כלשהו. אם הייתי מגבילה את עצמי רק לעבודת העיצוב, והייתי מבצעת מיקור חוץ עבור שאר האספקטים בעסק החדש לקבלני משנה, החברה הייתה מתפתחת לאט יותר. זאת ועוד, בצורה זו הייתי הרבה פחות מודעת לביצועי הסטארטאפ שלי, וגם הכסף ברשותי היה אוזל.

הדילמה היא כזו: האם הדברים יתקדמו לאט יותר, אם אני, חסרת הניסיון והידע אעבוד על זה במקום קבלן משנה המתמחה בתחומו? על הנייר, כנראה שכן. אבל, לקבלני משנה, כברירת מחדל, לא אכפת מהמוצר שלך כפי שלך אכפת, וברגע שהפרוייקט שלך נגמר הם ממשיכים הלאה ואתה בכל מקרה תצטרך לשמר את כל מה שנבנה, אז עדיף כבר שאתה זה שתבנה את הכל – ומהבסיס. לעשות את זה בעצמך יהיה מצויין גם על מנת לגלות מה הערך המוסף האמיתי שלך, ולגלות מה המינימום שאתה צריך להשיג על מנת להגיע להשקה ולצרכנים מהר יותר.

לא קשה ללמוד את בסיסה של מיומנות, כל מיומנות. פיתוח תוכנה נראה מאתגר במיוחד, אבל הסתכלתי על קיצורי הדרך האפשריים שיאפשרו לי את קבלתו של מוצר ראשוני. כאשר WeddingInviteLove הושק, בכנות, לא היה לי מושג איך רובו עובד. אבל זה עבד, וזה מה שחשוב. ובשנה האחרונה נעשיתי גם המפתחת, תוך כדי המשך העבודה על האפליקצייה שלי.

חפש כתף חמה להתרפק עליה

להיות מייסד משמעו שכשדברים מתחילים ללכת רע, הם נהפכים מהר מאוד לאסון – הסטארטאפ שלך הוא ה’בייבי’ שלך, ולהיות מייסד נעשה אפילו קשה עוד יותר כאשר דברים נעשים קשים במיוחד. מאוד קל להיות מדוכא כאשר דברים מתחילים להשתבש, וייאוש הוא הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות למייסד יחיד. חשוב מאוד: וודאו שיש לכם לפחות “חבר-מייסד” אחד שניתן לסמוך עליו ולדעת שיהיה לכם למשענת. חילקו איתו את התרוממות הרוח כאשר דברים מסתדרים, את הייאוש כאשר מועדים, כתף להישען עליה כאשר נעשות טעויות, והכי חשוב, קול רגוע שכשאתה מרגיש זוועה ושנראה כאילו החברה שלך בדרך לשום מקום. החבר מייסד יהיה שם כדי להראות לך שהדברים אינם גרועים כפי שהם נראים. כל אלה הדברים ששותף מייסד היה עושה בשבילך והכרחי שמישהו ימלא את החסך הזה.

היה עקבי

אל תקבל ‘לא’ כתשובה – או לפחות, אל תיתן לה לייאש אותך. להיות מייסד יחיד אומר שאנשים באופן טבעי ילעגו לך (“למה אתה לא מוצא אף אחד שיקח איתך חלק בסטארטאפ שלך?”) נדחתי מ-Y Combinator פעמיים, וספגתי יותר דחיות מקרנות הון-סיכון ואנג’לים ממה שאני מסוגלת לספור, ולומר את האמת, אני כל כך נהנת ממה שאני עושה שזה ממש לא משנה כמה דחיות אחווה.

ההתמדה שלי היא זו שהאיצה את דרכי וקיבעה את הנתיב הנכון עבורי. הייתי נרגשת מאוד כששמעתי על The Designers Fund. התשוקה הטבעית שלי לרעיון של מעצבים כיזמים התממשה בדיוק בקרן הזאת. כיוון שלא הכרתי את אנריק (מייסד הקרן) אישית, עשיתי לי למטרה לפגוש אותו, להכיר אותו, ולעשות כל מה שאני יכולה על מנת שאהיה מועמדת בקרן. דאגתי להופיע, כביכול במקרה, באירועים שידעתי שהוא יגיע אליהם, חיפשתי מכרים משותפים, שלחתי עשרות מיילים עם פנייה אישית, והמשכתי לעקוב עד כמה שהתאפשר לי. כשהתקבלתי לקרן נאמר לי שהתמדתי היוותה נדבך מרכזי בהחלטתם.

כניסתי ל’קרן למעצבים’ העניקה לי 5,000$ ושני יועצים: קריסטינה ברובק, המייסדת של theicebreak ומעצבת הממשק הראשונה של YouTube; ובן בלומנפלד, המעצב הראשי בפייסבוק (ומיד נדבר על כמה חשוב להקיף את עצמך בחכמים ממך).

אחד היתרונות הגדולים ביותר של ‘הקרן למעצבים’ היה להשיג ראיון אצל ‘500 סטארטאפים’. פול זינגה קיבל אותי לתוכנית ועוד לפני כן העריץ את עבודתי ואף נחשף למאמרים המוקדמים יותר שלי ב-Hacker News. הוא גם המשיך וכינה אותי ‘מקק’ בגלל ההתמדה שלי והעובדה שאין דבר שיהרוג אותי – ותתפלאו, אבל השוואה המוזרה הזאת הינה מחמאה עצומה בשבילי.

החדירה שלי ל-500 סטארטאפים שינתה באופו רשמי את מפת הדרכים של WeddingLovely מפרוייקט אישי לפרוייקט ש”יכול להיות ענק”, וזאת מבלי לציין את ההשקעה של 50,000$, נטוורקינג עם מייסדים, מנטורים, שיעורים מועילים (כמו איך לבצע פיטץ’) וגישה למשקיעים.

ידעתי שהקרן למעצבים הייתה חיונית, אבל לא היה לי מושג עד כמה. אני לא הייתי איפה שאני עכשיו אם לא הייתי מתקבלת אליה.

אל תחשוש להיות חבר של אנשים חכמים ממך

המיומנות הראשית שלי היא עיצוב אתרים ברשת, אולם, בהיותי מייסדת יחידה הייתי צריכה גם להיות המהנדסת המובילה במיזם, המשווקת המובילה, מנהלת השרתים וכל שאר בעלי התפקידים החיוניים בסטארטאפ טכנולוגי. הייתי גם אמורה להיות מומחית בגיוס כספים למרות שלא גייסתי אגורה בחיי. והצלחתי. הצלחתי בגלל  שהקפתי את עצמי באנשים חכמים ממני שקיבלו בהבנה מלאה את העובדה שאני שואלת שאלות מטומטמות.

מסקנתי היא כזו: היה חבר של מהנדסים פנטסטיים, היה חבר של היזמים המובילים, אל תהיה גאוותן – שאל שאלות מטומטמות ולמד מעצותיהם של חכמים ממך. זה היתרון הברור בלהתקבל לתוכניות שהן אינקובטור ליזמים כמו YCombinator ,500 Startups או TechStars – קשר ישיר עם האנשים שהם באמת חכמים.

התמקד ברווחים

אם אתה מייסד יחיד (ובמקרה שלי, גם ללא ניסיון וללא רקע טכנולוגי), גיוס כספים הולך להיות קשה פי עשרה (או אפילו פי מאה). נחמד לשמוע סיפורים על סטארטאפים שגייסו סכומים מגוחכים כמו 500 אלף דולר כשהם חמושים ברעיון בלבד ולהסיק מכך שגיוס כספים אינה משימה קשה ושכל מה שאתה צריך זה רעיון והכסף פשוט יפול מהעצים.

ההנחה הסבירה תהיה שאתה לא כזה בר-מזל, אתה לא תצליח לגייס כסף, וגיוס כספים הולך להיות מלאכה סיזיפית קשה ומדכדכת. לא קל לשווק את החברה שלך למשקיעים פוטנציאליים ולקבל ‘אהא’ מפוהק בתמורה – וזאת בלי להזכיר שוב את העובדה שאם אתה מייסד סוליסט וכמגייס כספים אין לך גם זמן לעבוד במקביל על המוצר ועבודתך מעלה עובש בזמן שאתה מנסה לגייס את הכסף.

מצא מוצר שאתה יכול לעבוד עליו קשה ולהביא עבורו רווח. זה הרבה יותר מספק. שמעתי ביקורות טובות על השיעורים של איימי הוי (30×500 class), שהינם שיעורים נהדרים לאלו שרוצים שמישהו יוביל אותם יד ביד אל עבר המיזם הרווחי שלהם.

לפעמים גם מפתיע לגלות כמה קל לשכנע זרים מוחלטים לשלם על המוצר שלך. רווחים ראשוניים הם המפתח כאשר אין לך שותף מייסד. אני זוכרת איך כאשר הוספתי לראשונה חשבונות בתשלום באתר, ואיך הייתי המומה לחלוטין כאשר כ-10% אחוזים מהמשתמשים הקיימים שלי שידרגו את החשבון שלהם – ועד היום אחוז המשתמשים בתשלום עומד על עשרה אחוזים.

המשך לחפש את השותף שלך

רק בגלל שהתחלת לבד אין זה אומר שעליך להשאר לבד –

המשך לבנות את החברה שלך והאדם הנכון עוד עלול להופיע. אל תכפה את התהליך, אבל תהיה מודע לכך שזה יכול לקרות, וזה יעשה את חייך לקלים בהרבה. ברגע שיש לך מישהו בצוות שאתה סומך עליו ויודע שהוא בדיוק מה שאתה צריך והוא מלא תשוקה לעניין, אתה תדע שזה השותף שחיפשת כל הדרך. התחל את החיפוש מוקדם, והמשך לחשוב על אנשים שאתה כבר מכיר גם אם אינם זמינים – שמור אותם מיודעים בהתקדמות שלך ובעוד כמה חודשים, הם עלולים להפוך לזמינים עבורך ולהצטרף אליך.

מדוע אני מסיימת עם הנקודה הזאת? בגלל שג’וליה גרייס, מהנדסת בחסד וחברה טובה, הצטרפה ממש עכשיו למיזם שלי כמנהלת טכנולוגית ראשית ומייסדת שותפה, ואני מאושרת! הייתי יכולה להמשיך לבד כמייסדת סוליסטית, אבל קיומה של מייסדת שותפה היא טובה לאין שיעור מאי קיומו של מייסד שותף, ואני לגמרי נרגשת לגבי הדברים ששתינו עתידות לבנות יחד.

מסקנות

היה נכון לקרב, היה יצירתי, מצא את כל קיצורי הדרך האפשריים, תוביל לרווח, ופשוט תמשיך לבנות את החברה שלך. יש לי את הג’וב הטוב בעולם, ואני כל כך שמחה שקפצתי על הרעיון של בניית חברה בכוחות עצמי והתחלתי לבנות את העתיד שלי במקום לחכות לשותף המייסד הנכון, או לוותר ולהיות חלילה לעוד שכירה. היה קשה, אבל הגעתי כל כך רחוק ולמדתי כל כך הרבה בשנה שעברה עלי, ולא, לא הייתי משנה דבר.

הפוסט פורסם במקור באנגלית באתר Weddinglovely.

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

5 תגובות על "כיצד להצליח כיזם יחיד ונטול רקע טכנולוגי?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
חיים
Guest

מאמר מצוין.
בגלל האתגר הגדול יותר לגייס כספים, יש צורך רב יותר / כמעט הכרח להוכיח רלוונטיות של השירות ולמכור. מצד שני – יש רצון לבנות שוק / מיתוג, פיתוח, שיווק, גיוס כספים, networking, לחפש שותף, משפחה, חברים…
איפה לשים את המוקד היא שאלה גדולה: יזמים תמיד נמצאים במחסור של משאבים. מייסד יחיד – פי כמה. מכיר את התחושה. אבל החיבור לרעיון (אצלי – חיבור אוטומטי של מועמדים מתאימים למשרות בהייטק http://www.skillsin.com), הרצון לשנות, לעשות משמעותי / מעניין גובר.

חיים
Guest

מאמר מצוין.
הצורך למכור כדי להוכיח רלוונטית של מוצר ולגייס כספים הכרחית, כמעט קריטית. מצד שני, יש צורך לפתח, לשווק, למתג/להביא traffic, נטוורקינג, לחפש שותף, משפחה, חברים…
השאלה היא איפה לשים את המוקד? ליזמים תמיד חסר משאבים. ליזם יחיד פי כמה.
עבורי ההרגשה מוכרת, בניסיון לפתח כלי גיוס (Skills In) שמוצא מועמדים מתאימים בהייטק. מצד שני החיבור לרעיון, והרצון לעשות שינוי גובר.

naomiki
Guest

פוסט טוב. הוא רק לא אומר איפה בדיוק מוצאים את השותפים הטכנולוגיים. אז אני מרימה את הכפפה. יש לי כמה רעיונות טובים שמחפשים תרגום לטכנולוגיה. אשמח לשמוע ממתכנתי ווב.

חיים
Guest

אתם רציניים זאת דוגמה למה בדיוק? איזה טכנולוגיה יש כאן? זה אתר שהוא בסך הכל בלוג קצת יותר משוכלל.

חבל שלא הקשבתם לעצה שלה : לימדו מחכמים מכם. תביאו יזמים חכמים לא מישהי שהקימה בלוג לחתונות.

ש.
Guest

אני בדיוק נמצא בסיטואציה של שני רעיונות מצויינים. אך מה עכשיו? אין לי שום ידע טכנולוגי ואני גם לא מקושר לשום משקיע או טכנולוג בכיר. אז איך ועם מי מתקשרים על מנת להתקדם?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: