מפתחים? הנה 8 הצעות לשדרוג קורות החיים שלכם

המשבר הכלכלי שינה את שוק התעסוקה והיום גם מועמדים למשרות פיתוח צריכים לבלוט כבר בקורות החיים. איך תעשו את זה? סיכמנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת בשביל לקבל יותר זימונים לראיונות עבודה, ואפילו הכנו לכם דוגמה שתוכלו לשמור במועדפים

תמונה: Pixabay

השינויים בחודשים האחרונים הפכו את שוק ההייטק לשוק עם היצע גדול יותר של מועמדים המחפשים עבודה. אם עד לפני פרוץ הקורונה נאבקו חברות על כל מועמד, כעת, לא פעם, המועמדים הם אלו שצריכים למצוא דרך להתבלט.

לכולנו נדמה שאנחנו יודעים לכתוב קורות חיים, אבל זה אינו המצב. בתקופות בהן יש היצע מועמדים גדול יחסית, יש נטייה להתעלם מקורות חיים שנראים ככאלו שאינם "מספקים את הסחורה", ולסנן את המועמד עוד טרם הריאיון הראשון. איך תוכלו לדייק את קורות החיים שלכם ולקבל יותר זימונים לראיונות עבודה? בדיוק בשביל זה אנחנו פה. סיכמנו לכם את כל הנקודות שחשוב לשים לב אליהן בקורות החיים, וגם הכנו לכם טמפלייט שתוכלו להוריד ולשמור.

1. שימו קישור ל-GitHub

מנהלי פיתוח אוהבים לראות איך אתם עובדים. שימו קישור בקורות החיים לפעילות שלכם ב-GitHub בה מגייסים יוכלו לראות את האפליקציות שפיתחתם, קטעי הקוד שאתם כותבים ובאופן כללי להתרשם מאופן העבודה שלכם. מהניסיון שלנו אנחנו רואים כי מועמדים שמוסיפים לקורות החיים שלהם קישורים לתיק עבודות, מגדילים את הסיכוי שלהם ב-50% להיות מוזמנים לראיון עבודה.

2. הדגישו את האקסטרות

מגייסים רבים, בעיקר בחברות סטארטאפ, רוצים לגייס מועמדים הישגיים שאוהבים את העשייה הטכנולוגית, כאלו שהגיעו לתחום כי זה בדמם. לכן מועמדים שנראה כי הם מעורבים בפעילות טכנולוגית רבה, שלא קשורה ישירות לעבודה שלהם, עשויים להיות אטרקטיביים יותר עבור מעסיקים.

אם השתתפתם בהאקתונים, אתם נוהגים ללכת למיטאפים בתחומים שמעניינים אתכם או מנהלים קהילות פייסבוק מקצועיות – הדגישו את זה בקורות החיים שלכם. מעבר לעובדה שזה מציג אתכם כאנשים שרוצים להתפתח ולהעמיק את הידע המקצועי, זה גם מראה שאתם מקושרים לאנשים רלוונטיים ויכולים לתרום לחברה בעוד דרכים בעתיד. באותה המידה, אל תפחדו לציין אם הייתם יזמים בעבר, זה לא יציג אתכם כבעלי כישורי יתר (Overqualified), אלא דווקא כמי שיכולים לתרום משמעותית לחברה.

3. אל תתעלמו מהקפיצות

למועמדים רבים, בעיקר כאלו שעבדו בחברות סטארטאפ, יש "קפיצות" בקורות החיים שלהם – כלומר, מעברים מהירים יחסית בין חברה לחברה – וחשוב להסביר אותם כבר בקורות החיים. כך למשל, אם עבדתם בחברה מסוימת וחצי שנה לאחר שהצטרפתם אליה היא נסגרה או שהמחלקה שלכם מוזגה עם אחרת או שפוטרתם במסגרת גל קיצוצים – ציינו את זה. באותה המידה, הסבירו עזיבה מהירה יחסית של מקום עבודה גם אם היא נעשתה בגלל מעבר מקום מגורים, למשל.

מהניסיון שלנו אנחנו רואים ש-20% מקורות החיים נדחים בגלל קפיצות בלתי ברורות. נסו לא להצטייר כמי שמזגזגים – חברות לא אוהבות את זה. מנגד, אם עבדתם תקופה ארוכה יחסית של כמה שנים באותה חברה והחלפתם תפקידים – פרטו מה עשיתם בכל תפקיד וכמה זמן מילאתם אותו.

4. אל תחסירו פרטים

אתם לא רוצים לציין בני כמה אתם כי אתם חושבים שאולי אתם נתפסים כמבוגרים מדי? אתם טועים. למעסיקים היום אין בעיה לאתר בקלות יחסית את הגיל שלכם ובנוסף – גיל מבוגר נתפס כיתרון בעיני לא מעט מעסיקים, מפני שעובדים מבוגרים נתפסים כמנוסים ויציבים יותר.

באותה המידה אל תחסירו מידע נוסף שנראה לכם מיותר – ציינו את כל הטכנולוגיות שעבדתם בהן ואת כל שפות הפיתוח שאתם מכירים. כמו כן, אם עבדתם בחברות קטנות בעבר, הדגישו מה תחום הפעילות שלהן, ואל תצאו מנקודת הנחה שהמעסיקים העתידיים שלכם מכירים את כל חברות הסטארטאפ שפועלות בישראל.

5. בלי תמונה. לא כקובץ PDF

ישנם מועמדים שחושבים שאם הם יוסיפו תמונה לקורות החיים שלהם זה יגביר את סיכוייהם להזמנה לראיון עבודה. אז זהו שלא. את התמונה תשאירו לפרופיל הלינקדאין שלכם (והקפידו שזו תהיה תמונה ייצוגית יחסית). בנוסף, יצאו את קורות החיים שלכם כקובץ Word ולא כ-PDF או כ-JPG. יש 3 מערכות ששולטות בשוק הגיוס ואף אחת מהן לא קוראת קובצי PDF ו-JPG. אל תיפלו בגלל לוגיסטיקה.

6. אומנות ההבלטה

כשכותבים קורות חיים חשוב לדעת מה להבליט. אם התואר שלכם הוא ממוסד נחשב – העלו אותו לראש קורות החיים, כך גם כל סממן אחר של הצטיינות (זכייה בהאקתון, שירות צבאי ביחידה נחשבת ועוד). בנוסף, בקשו ממנהלים שלכם בעבר לכתוב עבורכם המלצות בלינקדאין. להמלצות אלו יש חשיבות רבה עבור מגייסים. ואם כבר מדברים על לינקדאין – הקפידו שקורות החיים שלכם יהיו תואמים לפרופיל הלינקדאין.

7. כתבו תקציר כבר בהתחלה

רוב קורות החיים נראים אותו הדבר, וכדי לבלוט אתם צריכים לחשוב מהו הדבר אותו אתם מביאים לתפקיד. כתבו בתחילת קורות החיים תקציר של שורה או שתיים שמביא לידי ביטוי את היתרונות שלכם. למשל, אם אתם טובים בהבנה של מערכת מקצה לקצה, בניהול, בעבודה עם ממשקים בארץ ובחו"ל, פיתוח מאפס ועוד.

8. עשו התאמות

אל תגישו את אותן קורות החיים לכל המשרות שאתם פונים אליהן, אלא עשו את ההתאמות הנדרשות בהתאם למשרה ולחברה אליה אתם פונים; הדגישו את מה שרלוונטי, והצניעו את מה שפחות.

וזכרו: אם התראיינתם למקום עבודה מסוים לפני שנה ולא התקבלתם, זה לא אומר שאין לכם סיכוי. אם אתם מרגישים שהתחזקתם בתחומים מסוימים הרלוונטיים לתחום הפעילות של החברה – הגישו שוב מועמדות, אבל רק אחרי שעשיתם את ההתאמה הנדרשת בקורות החיים, כמובן.

הכתבה בחסות Gotfriends

בואו לעבוד בסטארטפים המובילים בישראל ולעשות את האקזיט הבא שלכם.
Gotfriends הינה חברת ההשמה הגדולה בישראל בגיוס לסטארטאפים וחברות הייטק חדשניות.
אנו מחוברים למרבית המשרות הטכנולוגיות שקיימות בשוק בתחומים הכי חמים: Cyber, Medical, אלגוריתמים ועוד (בעיקר לאלו שנמצאות מתחת לרדאר).
צוות מקצועני הגיוס שלנו ידע להתאים לכם את המשרה המדויקת עבורכם ויסייע לכם לחסוך זמן יקר על חיפוש קדחתני בלוחות דרושים הייטק. בנוסף הצוות יסייע לכם במשא ומתן על השכר, על האופציות ועל התנאים הנלווים – אנחנו שמים את המועמדים שלנו במרכז תוך כדי שקיפות, דיסקרטיות וליווי אישי לכל אורך התהליך. אנחנו מסייעים לאלפי מועמדים מידי שנה להתקדם בקריירה (בתפקיד, בתנאים) ועושים זאת במקצוענות ובעיקר עם חיוך.

שירי וקס Gotfriends

שירי וקס – מנכלית חברת ההשמה גוטפרנדס - חיה ונושמת את התחום של גיוס טכנולוגי כבר עשרים שנים. מאמינה גדולה בתחום הגיוס כמקצוע ובזכות שלנו ללוות אנשים בצומת משמעותית בחייהם. מסייעת בהצלחה למאות סטארטאפים המחפשים לגייס את הטאלנטים המוכשרים בשוק. מנהלת קהילות חדשנות, יצירתית בפיתוח מקורות גיוס וסורסינג, אלופה במיתוג מעסיק, מרצה באירועים וכנסים, אופטימית מושבעת.

הגב

5 תגובות על "מפתחים? הנה 8 הצעות לשדרוג קורות החיים שלכם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
השם שלי קצר מידי
Guest
השם שלי קצר מידי

לגבי 5. כשאני מקבל דוק ולא PDF אני ישר מתייחס לזה כפתיח רע. בדרך כלל גם רואים את זה בקורות חיים עצמם אבל אולי זו השלכה שלי. הרבה מאיתנו על מקים או לינוקס בתעשיה ודוק נראה שונה/רע לעומת PDF.
זו דעה אישית שלי כמעסיק שראיין הרבה אנשים ולא כמומחה לתחום.

7 הוא הטיפ הכי חשוב. כיתבו קצר ותכתבו את מה שאתם רוצים שהוא יחשוב עליכם במשפט אחד. כל מה שקוראים אחרכך יכנס להגדרה שכתבתם למעלה.

יובל
Guest

שליחת קובץ קורות חיים כקובץ WORD מבטיחה שהמגייס או המגייסת יקבלו את הקובץ בדיוק בצורה שאני לא רוצה. עם כל הכבוד לקביעה ש" יש 3 מערכות ששולטות בשוק הגיוס ואף אחת מהן לא קוראת קובצי PDF ו-JPG" בלינקאדין אפשר לשלוח כקובץ PDF וכך עדיף

איתמר
Guest

אם לא היה ניתן לעבד קובץ PDF, לא היו נותנים להעלות PDF.
קורות חיים ב-MP3 למשל לא מתקבלים, ולכן גם לא ניתן להעלות כאלו. למרות שהרעיון מעניין… :)

ניוטון
Guest

סעיף 5 פשוט לא נכון, עלה לדיון הרבה פעמים ב״צרות בהייטק״ וכל מגייסת מהתעשייה אומרים שכל המערכות תומכות בpdf.

ניוטון
Guest

כתבתי מגייס סלש מגייסת אבל כנראה שזה לא מקבל סלשים, זה למה הנקבה ואז רבים.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: