חמש דרכים לשיתוף תמונות ברשת [מדריך]

הערב ובמהלך החג אתם צפויים לצלם תמונות משפחתיות, ואולי אפילו המון תמונות. ליקטנו עבורכם מספר דרכים קלות ויעילות לשיתוף התמונות עם החברים והמשפחה

ערב ראש השנה הוא אחד מאותם חגים בהם משפחות רבות נוהגות להיפגש, ובחלק מהמשפחות המפגשים של ראש השנה ספציפית הם מפגשים המוניים. זאת הופכת להיות ההזדמנות לראות את הקרובים הרחוקים שלא ראיתם מאז פסח, או מאז ראש השנה שלפני כן, והזדמנות לשחרר את הילדים ללכת לשחק ולהתרוצץ עם הילדים האחרים.

הערב כנראה תצלמו תמונות, ואולי אפילו הרבה תמונות. לכבוד כל אותם “Kodak Moments” שתנציחו הערב ובמהלך החג, הכנו מדריך ייעודי כיצד כדאי לשתף את יתר חברי המשפחה בתמונות שלכם.

הדרך הקלאסית – במייל

הדרך הקלאסית היא לשלוח לכולם מייל ולצרף את התמונה או התמונות כחלק מההודעה, או כנספחים. הדרך הזאת יעילה בעיקר אם יש לכם מספר מצומצם של תמונות, או שהנפח הכללי של התמונות אינו עולה על המקסימום שאתם יכולים לשלוח ושכל הנמענים שלכם יכולים לקבל. בחלק משירותי הדואר האלקטרוני יש מגבלת נפח למיילים, כולל נספחים, של עד 10 מגהבייט. אחרים מאפשרים 25 מגה בייט, ובהתאם לגודל של כל תמונה שלכם תוכלו לדעת כמה תמונות תוכלו לצרף לכל מייל.

אם יש לכם כמות תמונות עם נפח כולל העולה על המקסימום שניתן לשלוח בהודעה, אתם כמובן יכולים לפצל למספר הודעות, וכך לשלוח את התמונות. היתרונות של הדרך הקלאסית היא, שכשמה כן היא, קלאסית. מרבית האנשים המשתמשים היום במייל (כולל סבים וסבתות) יודעים איך לקבל את ההודעה שלכם ולא תהיה להם בעיה לצפות בתמונות. למעשה, רובם גם יכולים לשלוח מייל עם תמונות בעצמם. מנגד, החסרון הברור שלה היא העובדה שהיא תופסת מקום לכל נמען בתיבת הדואר שלו. אם הנמענים שלכם משתמשים בג’ימייל, כנראה שזו לא תהיה עבורם בעיה, אבל אם הם עדיין משתמשים בכתובת מייל דרך ספק האינטרנט שלהם זו כבר עשויה להיות בעיה.

שירות Photobucket

מקור: תמונת מסך מאתר החברה

אחד משירותי האחסון הגדולים והוותיקים ברשת הוא Photobucket. למרות שבארץ הוא אולי פחות ידוע ממתחריו, השירות הוקם ב-2003, נרכש על-ידי ניוז קורפ’ ב-2007, והיום משתמשים בו מעל ל-23 מיליון משתמשים בחודש, המעלים אליו 4 מיליון תמונות וסרטים ביום.

פתיחת חשבון בפוטובאקט היא קלה, וכוללת הרשמה פשוטה. איך צורך בתשלום, ומקבלים גישה להעלאת תמונות אל שרתי החברה. לאחר ההעלאה, ניתן ליצור תיקיות ולהגדיר שיתופיות באותן תיקיות. כך למשל תוכלו לשים את התמונות שלכם בתיקייה בשם כלשהו (למשל “תמונות חג”) ולהגדיר שהתיקייה הזו תהיה זמינה גם לאנשים האחרים. כך תוכלו לשלוח ליתר חברי המשפחה לינק ישיר לתיקייה, ואיך שהם יכנסו ללינק, ללא הרשמה, הם יראו את התמונות ששמתם שם. רק לכם יש אפשרות להעלות או להסיר תמונות שמופיעות בתיקייה.

וידאו: להעלות תמונות לפוטובאקט

שירות Flickr

מקור: תמונת מסך, עיבוד תמונה

פליקר (Flickr) הוא אחד משירותי אחסון התמונות הפופולאריים ביותר ברשת. זאת, במיוחד לאחר שיאהו! רכשה אותו לפני מספר שנים, וביצעה בו כמה שינויים מרחיקי לכת. מבחינתכם, צריך לקחת בחשבון כאן כמה דברים; פליקר מאפשר יצירת חשבון חינמי וחשבון בתשלום. בחשבון החינמי תקבלו מכסה של כמות תמונות שאתם יכולים להעלות אל השירות (בעבר המספר היה 100 תמונות היום מדובר ב-200). ברגע שעוברים את המכסה, התמונה ה-201 תחליף את התמונה הישנה ביותר שהעלתם, כך שתמיד יהיו רק 200 תמונות זמינות.

בכל מקרה, עבור מרבית האנשים, מדובר בכמות שהיא מעל ומעבר. היתרון של השירות היא אחסון התמונות על שרתי החברה ושליחה של לינק בלבד לחברי המשפחה. כך, לא סותמים להם את המייל, והתמונות נשארות אצל יאהו! למשמרת. יתרון נוסף, שאולי חלקכם יראה בו חסרון, הוא העובדה שפליקר רוצה להישאר אתר “מגניב”, ולצורך כך היא עורכת קצב את התמונות המועלות אליה. מה שהיא עושה לרוב זה מתקנת חשיפה, במקרים בהם יש חשיפת יתר או חשיפה נמוכה מידי, ואולי משנה טיפה את הצבעים. עין בלתי-מקצועית תתקשה להבחין בהבדל, אבל אם חשוב לכם שהתמונות יהיו בדיוק 1 ל-1, תצטרכו לבחור פתרון אחר.

וידאו: הכירו את פליקר

שירות Picasa

מקור: תמונת מסך מאתר החברה, עיבוד תמונה

פיקסה, שירות התמונות של גוגל נחשב לאחד הנפוצים בישראל, ובשאר העולם, כשירות לשיתוף תמונות. את התמונות מעלים אל הענן של גוגל, ושם ניתן לארגן אותן בתיקיות, ולהגדיר את דרגת השיתופיות של התיקיות. ישנה אפשרות לשלוח לאנשים ספציפיים, ולהם בלבד, לינק לתיקייה, אשר יפעל רק מתוך המייל שלהם. אם משהו אחר ינסה לכתוב את הלינק ששלחתם בצורה ידנית, או לא יקבל גישה לתמונות ששמתם שם.

היתרון הגדול של השירות היא העובדה שהוא עובד כתוכנה שמורידים למחשב, ועוזר לכם לעשות סדר בתמונות כבר על המחשב שלכם. את התמונות הוא מעלה ברזולוציה מסוימת, ולכן לפעמים הוא מקטין טיפה את התמונות שאתם רוצים לשתף. כך הוא יכול להעלות אותם מהר יותר, ולהוריד אותם למחשבי המשפחה מהר יותר.

למי שחשוב שישאר לו קובץ התמונה המקורי ברזולוציה גבוהה, כזו שתאפשר לו בשלב כלשהו בעתיד גם להדפיס את התמונות, יכול לשמור בנפרד את הקבצים ולא להעלות אותם. זה חשוב, משום שאם תמחקו את הקבצים המקוריים, הקבצים שהועלו לפיקסה עשויים להיות ברזולוציה נמוכה מידי ולא בהכרח תוכלו להדפיס אותם אחר-כך בגודל סטנדרטי של 10X15 ס”מ.

וידאו: שיתוף תמונות בפיקסה

דרופבוקס

מקור: יח"צ

שירות שיתוף נוסף הצובר תאוצה הוא דרופבוקס. בשונה מהשירותים האחרים שאוזכרו בכתבה, כאן מדובר בשירות איחסון בענן של כל קובץ, לאוו דווקא תמונות. אבל, העלאת התמונות לדרופבוקס עשויה להיות קלה ואטרקטיבית לאורך זמן, במיוחד אם לוקחים בחשבון את הנפחים הגדולים שמקבלים מייד עם פתיחת חשבון.

לאחר שתעלו לדרופבוקס את התמונות של החג, תוכלו להגדיר אותם או את התיקייה שלהם בדרגות שיתופיות משתנה, כך שאתם בשליטה על מי מקבל גישה לתמונות ומי לא.

דרופבוקס עצמה מותקנת, בדומה לפיקסה, על המחשב שלכם. אפשר גם להתקין אותה כאפליקציה בסלולרי שלכם. לאחר ההתקנה והרישום, והקישור הראשוני של המכשיר (מחשב או סלולרי) לחשבון הדרופבוקס, תוכלו להעלות קבצים או לקבל גישה לחומרים שהעלתם לשם ממכשיר אחר.

וידאו: הכירו את דרופבוקס

אלה הם כמובן רק כמה דוגמאות פופולריות, והן לחלוטין אינן מהוות את סך האפשרויות הקיימות היום לשתף קבצים. אם לכם יש דרך יעילה במיוחד לשיתוף, אתם מוזמנים לשתף את כולנו בתגובות.

ניוזגיק מאחלת לכל בית ישראל, חג שמח ושנה טובה!

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: