איך מקליטים שיחות באייפון ובאנדרואיד? [מדריך]

כל מה שרציתם לדעת על הקלטת שיחות באנדרואיד ובאייפון ולא העזתם לשאול, אפילו מבחינה משפטית

tape a call

תמונה: גיקטיים

מי מאיתנו לא נתקל במצב בו הוא היה זקוק להקלטת שיחה? בין אם מדובר בנותני שירות שהבטיחו דברים ולא קיימו, או שיחות עסקים חשובות שצריך לתעד או אפילו מקרים משפטיים בהם הקלטה יכולה להטות את הכף. כולנו חשדנים, וכולנו רוצים להגן על עצמנו ולהשתמש באמצעים שיש לנו לשם כך. בדיוק לצורך הזה, ישנן אפשרויות להקלטת שיחות בסמארטפון. אז בפעם הבאה שנציג שירות לקוחות אומר לכם שלא הבטיחו לכם משהו, תוכלו להוכיח לו במהרה שהוא טועה.

באנדרואיד מבחר אפליקציות ההקלטה רחב למדי

ישנן לא מעט אפליקציות לאנדרואיד שמאפשרות הקלטה של שיחות, ורובן עושות פחות או יותר את אותה פעולה בסיסית של הקלטה, השמעה ושליחה של שיחות מוקלטות. רובן אפילו חינמיות, ומאפשרות לרכוש גירסאת Pro שמסירה את הפרסומות ומוסיפה מספר פיצ'רים כמו שמירה של יותר הקלטות לטווח הארוך, ניהול רשימות של משתמשים ספציפים שאתם רוצים להקליט, או רשימת משתמשים שאתה לא רוצים שהאפליקציה תקליט (בינינו, אתם לא רוצים שהאפליקציה תקליט כל שיחה עם ההורים ששואלים אם אתם מגיעים בשישי). רובן תומכות גם בגיבוי של השיחות ל-Google Drive או Dropbox (על אף שחלקן כוללות זאת בתוך גרסאת ה-Pro.

Automatic Call Recorder

תמונה: Automatic Call Recorder

לאחר התקנה של האפליקציות ומתן ההרשאות הדי מופלג שהן מבקשות, רובן יקליטו כמעט את כל השיחות שלכם באופן אוטומטי. ניתן להבחין במהלך שיחות באייקון של עיגול אדום אשר מציין כי ההקלטה מתרחשת ברגע זה. בסיום השיחה, ניתן להכנס אל האפליקציה ולהאזין לה, ובמידת הצורך לבצע תיקונים כמו הגברת סאונד, או הקלטה ממקור אחר. נסו לעשות מספר ניסיונות של הקלטה לבדיקה כדי לראות שהן באיכות ובעוצמת שמע מספקת עבורכם.

האפליקציה המועדפת עלינו היא Automatic Call Recorder שכבר הורדה למעלה מ-100 מיליון פעם למכשירים ודורגה על ידי מיליונים. היא עושה כמעט את כל מה שהזכרנו לעיל, ובחינם. האפליקציה כוללת פרסומות, אך לא תתקלו בהן כל עוד אתם לא נכנסים לאפליקציה להאזין להקלטות, וגם אז מדובר במשהו נסבל לחלוטין. אין כמעט הבדל בינה לבין גרסאת ה-Pro שלה מלבד האפשרות לשמור יותר שיחות, לנקות את הפרסומות ולנהל רשימה של מספרים שאתם רוצים להקליט תמיד אוטומטית. אפליקציות בולטות נוספות הינן ACR, או Automatic Call Recorder Pro 2018 (לא מקוריים במיוחד בשמות שלהם..) שניחנה בממשק וחווית משתמש יותר מרשימה ואסתטית.

המבחר אולי גדול, אבל לא תמיד האפליקציות יצליחו להקליט

שימו לב: בטרם רכישה של תוכנת הקלטת שיחות לאנדרואיד, וודאו כי המכשיר שלכם תומך בהקלטת שיחות. חלק ממכשירי אנדרואיד ישמיעו לכם את הצד שלכם בהקלטה, אך לא יקליטו את הצד השני. על כן הורידו קודם כל את גירסאות ה-Lite או פשוט אפליקציות חינמיות ובדקו אם ההקלטות עובדות בצורה תקינה.

אם גיליתם שהמכשיר שלכם לא תומך בהקלטת שיחות, לצערנו מדובר ככל הנראה בהגבלות של מספר יצרניות סלולר שמצייתות לחוקים במדינות שונות, ופשוט מונעות את ההקלטה של השיחות. מאחר ומדובר במכשירי אנדרואיד, ניתן לבצע פעולת Root למכשיר בכדי לעקוף את ההגבלות הללו, אך זה כמובן עשוי לגרור תקלות לא צפויות אם אתם לא יודעים מה אתם עושים. האפליקציות לרוב מציעות עוד כמה מנגנונים לעקיפת ההגבלה (כמו השמעת סאונד דרך הרמקול של המכשיר), אבל זה לא תמיד פתרון אופטימלי.

גם לאייפון יש פתרון, אבל לא זול או מושלם

Tapeacall app

תמונה: Tapeacall

אז עד כה נגענו באנדרואיד, אבל לא נזניח גם את משתמשי אפל. יש לנו חדשות רעות וחדשות טובות. החדשות הרעות הן שבניגוד להרבה ממכשירי אנדרואיד, באייפון אין דרך קלה להקליט שיחות. אפל מגבילה לחלוטין את אפשרות ההקלטות. אבל החדשות הטובות הן שיש פתרון עוקף, שאפילו לא מצריך מכם לפרוץ את המכשיר, אבל כן מצריך מכם לפתוח את הארנק.

הפתרון הטוב ביותר לאייפון הוא אפליקציה וותיקה יחסית בשם TapeACall אשר מאפשרת הקלטה של שיחות באמצעי יצירתי אבל מעיק. האפליקציה לא מקליטה לכם בצורה אוטומטית כל שיחה נכנסת או יוצאת, אלא עליכם ללחוץ על לחצן הפליי באפליקציה, מה שיגרור חיוג לשירות ההקלטות שלה. לאחר שתשמעו את צליל ההקלטה, תוכלו ללחוץ על Add Call ולהתקשר לאיש הקשר שאתם רוצים להקליט את השיחה עימו. לאחר שיענה לכם, לחצו על Merge Calls, ובעצם תיווצר שיחה משולשת כאשר הצד של TapeACall מקליט אתכם ואת איש הקשר. כמה שניות לאחר סיום השיחה (ושימו לב שניתקתם את שני צדדי השיחה), השיחה תהיה זמינה באפליקציה, וניתן לייצא אותה גם לקובץ MP3 ולשלוח אותה בקלות למייל או לאיש קשר.

שימו לב שאם קיבלתם שיחה שאתם מעוניינים להקליט, תצטרכו להכנס לאפליקציה במהלך השיחה ולבצע את הצעדים כרגיל בכדי להתחיל בהקלטה, רק שהפעם אתם תצטרכו להעביר את הצד שהתקשר אליכם ל"ממתינה" ולאחר מכן למזג את השיחה לצורך ההקלטה. ההקלטה כמובן תתחיל רק מהרגע שמיזגתם את השיחה, ולא לפני כן.

השיטה הזו של איחוד שיחות לא נוחה במיוחד ומצריכה מכם לזכור להפעיל את האפליקציה ולבצע מספר שלבים שאורכים כמה שניות קריטיות, אבל היא השיטה היחידה שלא מצריכה פריצה של המכשיר. זו לא הבעיה היחידה של האפליקציה הזו, היא גם עולה כסף, ולא מעט: 20 דולר לשנה של הקלטות לא מוגבלות. לפני שאתם פותחים את הארנק, קיימת גירסאת Lite שמאפשרת לכם להתנסות באפליקציה למשך שבעה ימים. אנחנו ממליצים לנסות אותה ולראות אם היא מתאימה לכם.

מתי מותר לכם להקליט שיחות?

תמונה: Tom Merton, Gettyimages Israel

בטרם תתחילו להקליט את שיחותיכם, כדאי שתדעו שהדבר לא תמיד מותר משפטית: "האזנת סתר בישראל מוגדרת כהאזנה לשיחה ללא קבלת הסכמתו של אף אחד מהצדדים לשיחה. מכאן, שדי בכך שמקליט השיחה מודע להקלטה כדי שהשיחה לא תחשב כהאזנת סתר פסולה. זאת, להבדיל ממדינות אחרות (למשל, ניו יורק) שם נדרשת הסכמת כלל הצדדים להקלטה על מנת שההקלטה תהיה חוקית", כך לדברי עו"ד ניר פיינברג, ראש תחום סייבר, אבטחת מידע ופרטיות במשרד שבלת. פיינברג מוסיף ואומר כי "החוק משתנה ממדינה למדינה. על כן מומלץ לבדוק את חוקיות העניין והאם ההקלטה אסורה לפי חוקים אחרים, דוגמת חוקי הפרטיות במדינה הרלוונטית".

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

17 תגובות על "איך מקליטים שיחות באייפון ובאנדרואיד? [מדריך]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ליאור
Guest

שכחתם..
עם שירות.נט אפשר להקליט שיחות בחינם לכל החברות שנותנות שירות בארץ (שיחות שחובה להקליט!)
גם לאייפון וגם לאנדרואיד

יאיר
Guest

כתבה נרחבת ומקיפה יותר ניתן למצוא בקבוצת הפייסבוק "אפליקציות טיפים ועוד"
מוזמנים להתחבר:
https://www.facebook.com/groups/1465149580246606/

Yaniv
Guest

יש פתרון ישראלי שעולה הרבה פחות – http://supercallrecorderapp.com

רוני
Guest

חבל שלא למדת לקרוא. בדיוק על התוכנה הזו הוא מדבר בכתבה ויש לה חסרון ענק שהיא מאד לא נוחה לשימוש. לאחר שמישהו התקשר אליך והחלטת להקליט- עליך לעבור לתוכנה ולהפעיל אותה. מאד לא נוח! כנראה אתה מנסה לפרסם את התוכנה

טל טאב
Guest

מה עם שיחה שאתה נוכח בה? האם אתה חייב לידע את המשתתפים שאתה מקליט את השיחה? אם לא – אשמח לקבל איזשהו מקור רשת (source) לאישור.

מאזין
Guest

ע"פ חוק האזנת סתר, כל עוד אתה חלק מהשיחה – החוק מאפשר. אין לך צורך ליידע אף אחד מהמשתתפים הנוספים.
http://www.law-net.co.il/%D7%94%D7%A7%D7%9C%D7%98%D7%AA-%D7%A9%D7%99%D7%97%D7%95%D7%AA.html

IgI
Guest

כל עוד מי שאתה מדבר איתו גם ישראלי. זה משתנה ממדינה למדינה

שאוליקו
Guest

זה אכן משתנה ממדינה למדינה אבל אם אתה מדבר עם מישהו לא ישראלי זה לא בהכרח אומר שהחוק הישראלי לא חל על השיחה…

ונקודה נוספת לגבי החוק: חוק "האזנת סתר" באמת מתיר להקליט שיחה אם אחד הצדדים (אתה למשל) יודע עליה. עדיין יש אספקים נוספים של החוק כמו פרטיות למשל, שצריך לתת עליהם את הדעת.

יש כתבה מקיפה בנושא פה:
https://www.dotcall.co.il/call-recording-laws/

call-recording-laws.jpg
יוסי
Guest

יש גם הקלטת שיחות ב CallApp וככה נהנים מכל העולמות

עידו
Guest

חבל שלא הזכרתם את Best Call Recorder המובילה הישראלית. גם מציעה גרסה חינם..

fb_alexanderdrutz
Member

לפני כשנתיים/שלוש שנים לאשתי היה אייפון. פרצתי אותו והתקנתי הקלטת שיחות דרך Cydia. חינם לגמרי, כל השיחות נשמרו כקבצי סאונד על המכשיר באופן אוטומטי. אז ממש לא חייבים לשלם לשירותים חיצוניים על אפשרות שכבר קיימת במכשיר. דא איכות ההקלטה הייתה מצויינת.

H.s
Guest
אפליקציות להקלטות בסמסונג s9 פלוס לא עובדות Samsung Android 8 update has an issue affecting incoming calls on some phones such as S8 and all calls on other models such as S9. This issue effects all call recording apps. We are currently investigating it. You can follow updates at https://nllapps.com/samsung You can also help us spread the word. Call your local Samsung help center and complain about this issue. First line support would definitely blame us but you can test and see that all call recording apps having this issue. This is an automated email. However, please reply if issue… Read more »
אלכס
Guest

8200 גם מקליטה וגם מחליפה מספר יוצא.
https://itunes.apple.com/il/app/הקלטת-שיחות-8200

CNK
Guest

רוצים לדעת אם או חוקי או משלתם לבצע פעולות הקלטה עבור מתן אזרחות ישראלית?
בקרו באתר http://cnk-law.co.il/immigration-lawyer/?lang=he

Buy Li
Member

תודה. סוף סוף

שועל הקלטות
Guest

שועל הקלטות מקליט שיחות באיפון

מאזין 2
Guest
wpDiscuz

תגיות לכתבה: