המדריך המלא לראיון עבודה (מוצלח) בהיי-טק

במהלך החודשים האחרונים התמודדתי לתפקיד מנהל מוצר ב-­37 חברות בארץ ובחו”ל. לשש חברות התקבלתי, 18 החזירו לי תשובה שלילית, ב-­11 חברות עצרתי תהליך בגלל אי התאמה לשאיפות שלי ועוד שתי חברות לא החזירו לי תשובה וכנראה גם לא יחזירו

interview getty images

קרדיט תמונה\צלם: Image Source, Getty Images Israel

מאת דניאל וינגרטן

במהלך חיפוש העבודה פיתחתי כמה שיטות והגעתי למספר תובנות שרציתי לשתף אתכם, כדי שתוכלו להשיג עבודה טובה יותר ולהשיג אותה מהר יותר. חשוב לי לציין שאני לא הולך לגעת בדברים הבסיסיים שאפשר למצוא במאמרים שנכתבים ע״י חברות השמה. אל תבינו לא נכון, חשוב מאוד לקרוא גם אותם, אבל אני אכתוב על ה-­extra mile ששווה לעשות.

לפני שנתחיל, הערה קצרה למי שאינו מועסק כרגע

אם אתם לא עובדים כרגע זה בטוח מלחיץ, אבל בוא נתמקד בחצי הכוס המלאה: יש לכם יותר זמן פנוי ואגע בהמשך איך תוכלו לנצל אותו על מנת לשפר את סיכוייכם. בכל אופן, חשוב שתדעו שתהליך מציאת עבודה (טובה) לרוב ארוך, מייגע וכולל המון תשובות שליליות. כדי למצוא מקום טוב שעונה על השאיפות והמטרות שלכם תצטרכו לעבוד קשה, אבל אל תשכחו לנצל את התקופה הזאת: תטיילו, תלמדו יכולות חדשות, תעבדו על פרויקטים אישיים או תגעו בכל אחד מהדברים שתמיד אמרתם “אם רק היה לי זמן בשביל זה”. שילוב נכון בין “הנאה” ל­”עסקים” ישמור על השפיות שלכם, ימנע “שחיקת ראיונות” וישאיר לכם תחושת סיפוק ומיצוי בסוף התהליך.

שנתחיל?

איך הגעתי למצב שאני מקבל מחמאות ממגייסים על קורות החיים שלי

בהערכה גסה השקעתי מעל 20 שעות בקורות החיים. הנה מה שעשיתי:

● קניתי template לקורות חיים מאתר themeforest.net (עניין של כמה דולרים), האמת שקניתי כמה ושיחקתי איתם כדי לראות מה הכי מתאים לצרכים שלי מבחינת ויזואליות, רשמיות, צבעוניות, דחיסות, מבנה מתאים לשפת היעד וכד’. חשוב לשים לב שה-­template שאתם קונים מגיע בפורמט שאתם יודעים ויכולים לערוך (לרוב יש פורמט קלאסי ל-­WORD ופורמטים נוספים כמו PSD או INDD).

● התחלתי “לצקת” תוכן לתוך קורות החיים. חשוב מאוד להתאים את תוכן קורות החיים למה שהמגייס הפוטנציאלי מחפש. איך יודעים מה הוא מחפש? עברו על כמה תיאורי משרות אליהם אתם חושבים שאתם מתאימים, מצאו ניסוחים שחוזרים על עצמם ושלבו אותם בעדינות בקורות החיים שלכם. אל תשקרו לגבי דברים שעשיתם, ברוב המקרים זה יחזור אליכם בראיונות כמו בומרנג. נקודה חשובה נוספת, אם אתם מכוונים לכמה סוגי תפקידים (לדוגמא מנהל מוצר ואנליסט עסקי) פצלו את קורות החיים שלכם למס’ גרסאות, גרסה לכל תפקיד.

● אחרי שעשיתי מספר איטרציות וסיימתי את כתיבת קורות החיים שלחתי אותם לחברים ומכרים מהתחום על מנת לקבל חוות דעת. אם אתם מכירים מגייס/ת נסו לקבל גם ממנו חוות דעת. בנוסף, אם כתבתם בשפה שהיא לא שפת האם שלכם, חשוב מאוד לקבל חוות דעת מדובר שפת אם (אפילו בתשלום).

● אחרי שקיבלתם חוות דעת מכולם ועשיתם איטרציות נוספות, הדפיסו את קורות החיים ושילחו אותם לעצמכם במייל. שימו לב שלא קופצים עמודים לחינם, שהעמוד קריא, ו­”אוורירי”, שהכותרות עקביות וכד’. המגייס הולך להשקיע שניות בודדות עד חצי דקה בסקירת קורות החיים שלכם. התפקיד שלכם הוא לוודא ש״חווית״ הקריאה של המגייס תהיה מושלמת. פשוט מושלמת.

● כאשר הגעתי לקורות החיים המושלמים (מבחינתי) דאגתי לשכפל אותם אחד ­לאחד לתוך פרופיל ה-­LinkedIn שלי. אם אתם מועסקים כרגע, מומלץ מאוד לגשת לעמוד הפרופיל שלכם ב-­LinkedIn ולסמן “No” בהגדרה “Notify your network” כדי למנוע אי ­נעימויות עם המעסיק הנוכחי.

● אם אתם שולחים קורות חיים למשרות שאתם עומדים בדרישות הסף ולא מקבלים שיחות ממגייסות, משהו בקורות חיים לא עובד. נסו להבין מה לא עובד וטפלו בו.

job interview getty images

קרדיט תמונה\צלם: Chris Ryan, Getty Images Israel

שיטה מצוינת ליצור הזדמנויות

הנה נתון מדהים: ב-­SimilarWeb, החברה שבה עבדתי, 72% מהעובדים הגיעו דרך עובד חברה. זאת אומרת, מתוך שלושה עובדים שמתחילים בחברה, רק אחד מגיע כ”זר”. בחישוב גס (מאוד), ב-­SimilarWeb הסיכוי שלך להתקבל כפול אם העברת קורות חיים דרך עובד חברה. אז בנוסף למסקנה שאם אתם רוצים להתקבל ל-­SimilarWeb תתחילו ליצור קשרים עם העובדים שלה, יש מסקנה נוספת וחשובה יותר: אתם צריכים להשתמש בכל מי שאתם מכירים כדי ליצור הזדמנויות תעסוקה. קבעו צהריים עם מכרים מהתעשייה, צרו קשר ב-­LinkedIn עם “מובילי דעה” בתחום שלכם, נסו לפגוש אותם לקפה או עשו שיחת היכרות בטלפון. תפגשו את כל מי שמוכן לפגוש אתכם, גם אם אתם לא מצליחים לחשוב על תועלת ישירה מהפגישה. ספרו להם כמה אתם מוכנים להשקיע כדי למצוא עבודה טובה יותר?

מה אתם מחפשים, מה מעניין אתכם, תהיו אקטיביים ואל תתביישו לשאול אם יש להם רעיונות או עצות בשבילכם. לרוב הם יוכלו לעזור לכם, ואם לא? במקרה הכי גרוע יצרתם או חידשתם קשר עם עוד מישהו. זה תמיד טוב. בהסתכלות לאחור, כמעט בכל פגישה שבה סיפרתי שאני מחפש עבודה (ואולי פגעתי לעצמי מעט בכבוד) גייסתי לעזרתי קשרים, רעיונות וגם תמיכה שלפעמים חשובה מהכל. בנוסף, את העבודה הנוכחית שלי השגתי דרך חברה משותפת שלי ושל אחד היזמים.

ראיתם משרה שמעניינת אתכם? חכו רגע עם קורות החיים

ראיתם משרה מעניינת במקום מסוים? לפני שאתם ממהרים לשלוח את קורות החיים דרך האתר, גשו ל-­LinkedIn ובידקו: אולי חבר עובד בחברה? אולי חבר של חבר יכול לעשות היכרות? הנה הקטע המגניב, העברתם קורות חיים דרך מכר והתקבלתם? לרוב הוא יקבל בונוס. את זה כולם יודעים. אבל מה שיפה הוא שמאותו רגע שהמכר העביר את קורות החיים שלכם יש לשניכם אינטרס משותף ­שתתחילו לעבוד שם. בכל אופן, גם אם לא מצאתם אף מכר שיכול לחבר אתכם, שווה לנסות להוסיף את המגייס/ת כחבר ב-­LinkedIn ואז לפנות אליהם בפנייה אישית. כתבו 2­3 משפטים על מה מייחד אתכם ספציפית לתפקיד הזה, אולי איזה רעיון שיש לכם שיכול לתת ערך מוסף לחברה. הרבה פעמים יתעלמו ממכם. אבל שווה לנסות.

איך מתכוננים לראיון עבודה?

התקשרה המגייסת וזימנה אתכם לראיון? טפחו לעצמכם על השכם, זה בזכות קורות החיים המושלמים שלכם. ואולי לא. בכל אופן, עכשיו מתחילה העבודה הקשה באמת וזה זמן מצוין להכיר את ״דף התובנות״. בדף התובנות תתמללו את כל מה שקשור לתהליך גיוס במקום ספציפי והוא אמור ללוות אתכם לאורך התהליך. מומלץ ליצור דף כזה עבור כל תפקיד שאתם לוקחים ברצינות:

● מיד שמתקשרת המגייסת צרו דף תובנות חדש, רשמו את שם החברה בראש העמוד והתחילו לרשום פרטים שהיא מספרת לכם על החברה והמשרה. כמה עובדים, מה קהל היעד, מה הם עושים כמובן, רווחיים, כמה גייסו… תרשמו את הכל. תתחילו לחיות את החברה.

● הדפיסו את תיאור המשרה אליה אתם מתמודדים ועברו עליו ביסודיות. עבור כל תחום אחריות או דרישה כתבו איך הניסיון שלכם עונה על אותו צורך. לדוגמא: בדרישות כתוב: “יכולת להוביל עובדים מטרציונית”, ציירו חץ מהדרישה וציינו הערה עם הניסיון הרלוונטי שלכם. אולי הובלתם פרויקט חוצה ארגון או תפקיד שמילאתם שדרש יכולות כאלה. על בסיס ההערות שרשמתם סכמו בדף התובנות את כל הנושאים / פרויקטים / תרחישים / תפקידים שתרצו לדבר עליהם עם המראיין. אתם אמורים להגיע לכעשר נקודות ראשיות שעליהם תרצו לדבר עם המראיין.

● היכנסו ל”נכסי” החברה (אתר החברה, בלוג, ערוץ YouTube, עמודי החברה ברשתות החברתיות וכד’), עברו ביסודיות על האתר, קראו והבינו תכנים שלדעתכם רלוונטיים לתפקיד אליו אתם מתמודדים. אפשר להשקיע יותר ולמפות מתחרים, לעשות מחקר שוק בסיסי, להכיר לעומק את התעשייה ואת עולם התוכן אם הוא חדש לכם. סכמו בנקודות בודדות נושאים ורעיונות מעניינים בדף התובנות.

● הציצו בפרופיל של המראיין שלכם ב-­LinkedIn, נסו למצוא מכנים משותפים משמעותיים שיוכלו להקנות לכם יחס אישי יותר עם המראיין, אבל אל תאלצו את זה. בכל אופן, המראיין ידע שהצצתם בפרופיל שלו. שאכפת לכם, שאתם משקיעים מעבר, שאתם מעריכים את הזמן שלו ומתכוננים לפגישה איתו. אם יש משהו רלוונטי, הוסיפו לדף התובנות.

● צרו קשר עם אותו מכר שהעביר את קורות החיים שלכם, או מכרים נוספים שיש לכם בחברה, אל תתביישו. בקשו כמה דקות מזמנם על מנת לשאול אותם על החברה, על המוצר, אתגרים וכד’. בכל אופן, השתדלו לא לנסות “לחלוב” מידע לגבי תוכן הראיון. זה לא עובד, לא עוזר ויכול לפגוע לכם בסיכויים. כמובן, תעדו נקודות מעניינות שעלו בשיחה עם המכר בדף התובנות.

מקור: cc0-by-pixabay

מקור: cc0-by-pixabay

איך לשפר את הסיכויים בראיון?

ראשית, חשוב לציין שלא הכל תלוי בכם בראיון. יכול להיות שהמראיין קם על הרגל הלא נכונה או שאכל במסעדה הלא נכונה, אבל אתם צריכים לעשות את כל שביכולתכם על מנת לשפר את הסיכויים שלכם בראיון:

● כבדו את המקום והמראיין, התלבשו כמו שצריך, גם אם המראיין לא טרח. ובחייכם, תגיעו 10 דק’ לפני. אל תפגעו בסיכויים שלכם בגלל שטויות.

● העדיפו ראיונות בשעות הבוקר, 09:00 ­ 11:00, בשעות האלה אתם (והמגייס) בשיא שלכם, במיוחד אם אתם עובדים במהלך חיפוש העבודה. בונוס נוסף למחוסרי העבודה הוא שאחרי הראיון יש לכם את כל היום ללכת לים, להתמקצע בתחומכם או להגשים כל חלום אחר שיש לכם. ככה תוכלו לשלב (חיפוש) עבודה ופנאי בצורה היעילה ביותר.

● לפני הראיון שריינו לכם רבע שעה לעבור על דף התובנות שיצרתם, להתרענן על החומרים. אני ממליץ להגיע לאזור הראיון כ­-20­ עד 25 דק’ לפניו ובזמן הפנוי עד תחילתו לעבור על דף התובנות. ככה אין סיכוי שתאחרו או שתצטרכו לרוץ ולהיכנס מזיעים לראיון.

● נסו לשלב בראיון את הנקודות מדף התובנות שעליהם רציתם לדבר. אלו החוזקות שלכם בהתמודדות לתפקיד. באותה נשימה, חשוב מאוד לא לכפות את זה, זה אמור להשתלב בטבעיות. גם אם לא הצלחתם לשלב את כל הנקודות כפי שרציתם, הכרתם אותם בתת מודע וזה כבר מצוין.

● במהלך הראיון נסו להיצמד לשיטת STAR. חפשו על זה קצת בגוגל. בגדול, כאשר אתם נשאלים לגבי נושא או יכולת מסוימת, בתשובתכם תארו מצב (Situation) או משימה (Task) שבה נבחנה היכולת לגביה נשאלתם. פרטו לגבי הפעולה (Action) שנקטתם וספרו על התוצאה (Result). תמיד מומלץ לפרט על התוצאה במספרים / עלויות / אחוזים. זה נותן למראיין תחושת ביטחון שתשפיעו על ה”מספרים” גם בחברה שלו. לדוגמא: בראיון לתפקיד מנהל מוצר נתבקשתי לתת דוגמא לפיצ’ר מוצלח. סיפרתי שאחת האפליקציות קיבלה דירוגים נמוכים ב-­app store (תיאור המצב), בעזרת הצוות המוכשר פיתחנו מנגנון חכם שמניע משתמשי אפליקציה עם חוויה חיובית לדרג אותה בחנות (תיאור הפעולה). כתוצאה מכך, לאחר כשבוע עלה הדירוג היומי הממוצע מ-­4.1 ל-­4.6 (תיאור התוצאה, במספרים).

● בסוף הראיון שאלו שאלות ענייניות הקשורות לתחום הפעילות, למסגרת התפקיד, לחזון של החברה, למטרות של הצוות ואפילו לגבי תהליך הגיוס עצמו אם המראיין לא פירט. אל תשאלו שאלות לגבי תנאים. לדעתי רק המראיין אמור ליזום שיחות על תנאים (שכר, חופשה, אופציות וכד’).

משהו קטן וחשוב מאוד לעשות אחרי הראיון

סיימתם את הראיון. קחו לכם כמה דקות לרשום נקודות חשובות בדף התובנות. זה יכול להיות נושא / צורך / דרישה בולטת שציין המראיין. אם תזומנו לראיון נוסף תוכלו להשתמש במידע הזה על מנת להפגין בקיאות ורלוונטיות לתפקיד. לדוגמא אם המראיין ציין שעבודה עם לקוחות הינו חלק משמעותי מהתפקיד, בהכנה לראיון הבא התמקדו עוד יותר ביכולת זו. הכל נכנס לדף

התובנות כמובן. סיימתם לסכם? לכו לים או לסרט. פרגנו לעצמכם, עשיתם עוד שלב.

קיבלתם תשובה שלילית?

אם קיבלתם את הבשורות המרות בשיחה אל תמהרו לנתק. הודו למראיין על ההזדמנות והוסיפו בקשה קטנה: “אם יש לך דקה אשמח להבין מה בדיוק לא התאים?” הסבירו למראיין כי מטרתכם היא להמשיך ולהשתפר וחשוב לכם להבין את חולשותיכם. תעדו את תשובת המראיין. לקראת הראיונות הבאים, תדעו לשים דגש על הנקודה הזאת. בכל אופן, תזכרו תמיד שאתם לא מתאימים לכל תפקיד ולא כל תפקיד מתאים לכם. בספר “To Sell Is Human” המבריק של דניאל פינק הוא מתאר כמה שיטות יצירתיות להתמודדות עם כישלון:

● סיפרו את כמות התשובות השליליות שלכם במשך שבוע ובסופו טפחו לעצמכם על השכם. קיבלתם כמה וכמה תשובות שליליות ואתם עדיין ״בסביבה״. השתמשו במספר הזה כמנוף לחיזוק עצמי. לא ישברו אתכם.

● מדי פעם הרשו לעצמכם להתבאס, כשהזדמנות גדולה התפספסה, קחו לכם חצי שעה או אפילו שעה לעכל את זה. זה טבעי. נסו להבנות את זה: “אני לוקחת חצי שעה עכשיו להתבאס” וזיכרו שזה לא סוף העולם ויהיו הזדמנויות נוספות.

● אם אתם מאמינים בלעשות שריטה קטנה לאוטו חדש כדי למנוע נזק בעתיד, יישמו את השיטה גם כאן: שלחו לעצמכם מכתב סירוב. לשבור את הנאחס. אם אינכם רוצים להשתמש בדואר ישראל שילחו לי מייל ל: daniel@ib2c.org ואשלח לכם מכתב סירוב מכל הלב.

קיבלתם תשובה חיובית?

● מקדמים אתכם לראיון נוסף מצוין. המשיכו את העבודה הקשה, התכוננו לכל ראיון כאילו זה הראיון המכריע. שווה לעבור שוב על החלק “איך לשפר את הסיכויים בראיון?” ואל תשכחו לעבור על הנקודות שרשמתם אחרי הראיון הקודם.

● מקדמים אתכם לשלב המטלה ­מצוין. זאת ההזדמנות שלכם להבריק. השקיעו לפחות 150% במטלה, אל תתעצלו. התייעצו עם מכרים מהתחום. קחו לכם כמה ימים לחשוב על המטלה ולבצע אותה. נסו להפגין את החוזקות שלכם גם אם זה מרגיש קצת overkill. עשיתי המון מטלות (למעלה מ­15) ומעולם לא שמעתי מראיין שאמר שהגזמתי. מצד שני אם הברקתם זכיתם בראיון נוסף.

לא קיבלתם תשובה בכלל?

בכנות, לרוב זה לא חדשות טובות, אלא אם המגייס אמר מפורשות שתשובה תתקבל לאחר תקופה מסוימת. ברוב המקרים לא “ישכחו” אתכם אם אתם מועמדים מובילים. לדעתי, אם לא חזרו אליכם אחרי שבועיים אפשר להתקשר למגייסת או לשלוח מייל ולשאול לגבי התהליך. בכל אופן, אל תתלו תקוות רבות מדי בתהליכים שבהם אדישים אליכם. שוב, אתם לא מתאימים לכל תפקיד ולא כל תפקיד מתאים לכם. אין סיבה להיעלב.

התקבלתם?

כל הכבוד! ראשית, אל תלכו מיידית למקום הראשון שמקבל אתכם. השקיעו זמן מה וחישבו: מה מידת ההתאמה שלכם לתפקיד ולחברה? איך התפקיד מקדם אתכם לעבר הגשמת השאיפות שלכם? והכי חשוב, האם אתם הולכים ליהנות שם? שנית, אם החלטתם שהמקום מתאים לכם, קיראו חומרים לגבי ניהול משא ומתן עם מקום העבודה וישמו אותם.

לסיכום, אני מאמין שאם תשקיעו זמן ומאמץ במציאת העבודה הבאה שלכם ותיישמו לפחות חלק מהכתוב לעיל תוכלו למצוא עבודה טובה יותר ולמצוא אותה מהר יותר. אם תרצו להתייעץ, לייעץ, להביע דעה או סתם להגיד שלום, אשמח לשמוע מכם.

בהצלחה!

הכותב הינו מנהל מוצר ב-Taboola ומנהל קבוצת iB2C בפייסבוק

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

27 תגובות על "המדריך המלא לראיון עבודה (מוצלח) בהיי-טק"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
מגייס מתוסכל
Guest

יפה מאד !

דניאל
Guest

תודה אל תהייה מתוסכל…

Sheryl Sandberg
Guest

כל המוזכרים בתהליך הם גברים מלבד המגייסת…?

דניאל
Guest

היי (זה דניאל), כל הרשום לעיל מבוסס על תהליך וחוויה אישית שלי ותואם אחד לאחד את המציאות. בכל המקומות שאליהם התמודדתי המגייסת הייתה בחורה.

בכל אופן, מתנצל אם זה פוגע במישהו, זאת ממש לא הכוונה.

דניאל

רעות
Guest

החלק האחרון לא ברור..אם אתה לא מעוניין לעבוד במקום מסוים, למה להמשיך בתהליך? זה משהו שאמורים להבין לפני שאומרים לך “התקבלת”.

דניאל
Guest

היי רעות, (זה דניאל) מהנסיון האישי שלי וממעורבות שלי בתהליכים שעוברים מכרים וחברים סביבי, לא תמיד המצב הוא שחור או לבן. לא תמיד יודעים אם זה זה, או שאין התאמה במהלך התהליך ולעתים עושים שלב ועוד שלב כדי לנסות לבחון את ההתאמה. לכן, לדעתי חשובה מאוד ה״מחשבה הנוספת״ על המקום והתפקיד לאחר שכבר התקבלת.

משה
Guest

לא החזירו לך תשובה תתבע אותם ותקבל כסף כי הם מחויבים להחזיר תשובה אחרי שבועיים

ליאור
Guest

שבועיים רק אחרי שקיבלו מישהו אחר! אחרת זה חודשיים…
וגם אז יש מקומות עבודה שפטורים (תלוי במספר עובדים וכו’).

גאווין בלסון
Guest

אין מצב שמי ששכתב את זה הוא איש הייטק לגיטימי.
זו כתבה מכובסת של עוד מגייסת.
א-י-ן מ-צ-ב

ואם כן אז הוא מה זה נוב

cs1.6
Guest

נשמח לשמוע מפרו כמוך איך זה באמת

רדקס
Guest

לא יודע.. משהוא סכמטי לי פה.. החיים כבולטים ורשימות.. זה בטח עובד אבל לא מרגש.

0 שיודע
Guest

האם עזבת את SimilarWeb מבלי לעדכן בלינקדאין שלך?
אבל מצד שני טרחת לעדכן את הכתבה הזאת כבר בפרופיל לינקדאין שלך.
מעניין.

דניאל
Guest

היי דניאל, (זה יוסי)
אחלה כתבה
תודה ששתפת אותנו בנסיון שלך
שבוע טוב

מעריץ
Guest

אוי מעולה

אלעד
Guest

חייב להגיד שהעצות האלו מרגישות לי רלוונטיות רק לתפקידי לא-תוכנה בהייטק, או לג׳וניורים.
מתכנת בימינו ישיג עבודה מעולה גם בלי קורות חיים, מספיק לינקדאין ולנשום.

מנהל מוצר
Guest

מתכנת זה חיה אחרת. על כל מתכנת טוב בשוק יש לפחות 30 משרות שמתחרות עליו. מתכנת טוב לא מחפש עבודה, היא מוצאת אותו לפני שהוא עזב את הקודמת. במשרות אחרות כמו בתחום השיווק, המוצר וכ״ו המצב הפוך, מספיק לפתוח לינקדאין ולראות שכל כל משרת מנהל מוצר שיש לפחות 200 איש שהגיעו קו״ח (רק דרך לינקדאין).

west99
Guest

אחלה כתבה…כמה אנשים קטנוניים זה מדהים.
לכו לחפש חיים.

רפי
Guest

לא להקדים לראיונות!
מהרגע שנכנסתם למתחם המראיין הזוטר שלכם צריך לשמור עליכם צמוד. אם היה לו משהו לעשות עד 10 והקפצתם אותו ב9:30, ועכשיו הוא צריך לחכות איתכם עד שהמראיין הבכיר יתפנה, הוא לא יהיה במצב רוח טוב אליכם.
להקדים, ולשבת על ספסל בחוץ עד חמש דקות לפני.

רני
Guest

אחת הכתבות הטובות שנכתבו, דניאל כל הכבוד !
עשית עבודת הכנה מרשימה

שני
Guest

לשאול את המראיין מדוע לא התקבלתם זו טעות, לדעתי. אין להם שום אינטרס לומר לכם את האמת. להפך – יש להם אינטרס לסיים את השיחה בצורה ידידותית ונעימה, שלא תפגע בכם, וממש לא להטיח בכם איזושהי אמת בפרצוף. ומה שיקרה זה שבסופו של דבר תקבלו תשובות סטייל it’s not you, it’s me. גם אם כן תקבלו איזושהי תשובה, ככל הנראה היא לא תהיה הסיבה האמיתית, ואז תבזבזו את זמנכם על שיפור נקודות שהן לאו דווקא חלשות אצלכם.

מראיין
Guest

זה לא תמיד נכון. (אני אומר את זה כמראיין).
זה לא שנעים לענות על השאלה הזו, אבל לפעמים זה כל כך בולט לעין, ולא כיף לשקר בit’s me not you), ואם זה יכול לעזור לבנאדם במקום הבא, למה לא?
י

דור
Guest

אחלה כתבה. תודה רבה

גולש
Guest

הרבה עצות יפות דניאל, גם אם חלקן רלווטיות בעיקר לתחום היי-טק (ולגיטימי כי זה מתאים גם לאתר הזה).
רק דבר אחד חבל, למה לעבוד בחברת הימורים, במיוחד אם היו לך עוד 5 אופציות נוספות?
אז נכון מרווחים טוב, אבל עדיין עדיף לעשות משהו שתורם לעולם לא גורע ממנו…
רואים שאתה רוצה לעזור לאנשים, אתה שווה יותר מזה. תחשוב על זה :)

עומרי
Guest

הכל נשמע טוב ויפה אבל…
הדרך הכי טובה ויעילה ב90% מהמקרים היא פשוט לשקר, כן כן, לשקר!
אתם צריכים לספר לאדם שמולכם את מה שהוא רוצה לשמוע.
אני באופן אישי אמרתי שיש לי תואר ואין לי (אף אחד לא בודק היום).
המצאתי פרויקטים טובים (שלא באמת היו) ואיזה יופי, קיבלו אותי! (כמעט בכל מקום).
מי שאומר את האמת ברוב המקרים ידפק כי המציאות אף פעם לא יפה.

גריין רובוטים
Guest

הייתי מציע למחוק את התגובה הזאת

נורית אגמי
Guest

מומלץ להיכנס לבלוג של חברת ההשמה רשת אגמי (agamy )
שם יש טיפים רבים בנוגע לאיך לכתוב קורות חיים כך שתמשכו מעסיקים, לאיך לעבור ראיון טלפוני, איך להתראיין וכו’.
נורית אגמי
מנכ”ל

not) working 9 to 5)
Guest

תודה רבה על כתבה מעמיקה! בהחלט מחדד כמה דברים. החכמתי :)

wpDiscuz

תגיות לכתבה: