מעשייה ב-5 מכשירים: האם חבילת ה-500 מגה של הוט באמת תפתור לכם את כל הבעיות ברשת?

מהירות העלאה מגוחכת, התעלמות מצווארי הבקבוק האמיתיים, מחירים לא באמת תחרותיים, ודרישה לחיבור קווי בעידן Wi-Fi. טור דיעה שמוציא את האוויר מהבלון

צילום מסך

מאז שהקורונה החלה, כולנו נמצאים יותר מתמיד בבתים שלנו: הילדים לומדים מהמחשבים ומהסמארטפונים, חלק נכבד מאיתנו כבר עובדים מהבית חודשים רבים, ובאופן כללי כולם מסתמכים יותר על האינטרנט בבית, וסובלים כשהוא לא עובד כמו שצריך. הוט מנצלת את המומנטום ויצאה במסע פרסומי בהובלת פרזנטורית הבית, גל גדות, שמנסה לקדם חבילה חדשה שנועדה לכאורה לענות על כל צורכי התקשורת שלנו בעידן "הנורמלי החדש". האמנם?

מה זה בכלל "חוק ה-5"?

הקמפיין של הוט מנסה להטמיע קונספט שיווקי חדש בשם "חוק ה-5", על פיו, אם יש 5 מכשירים בבית שמחוברים לאינטרנט, אתם פשוט "חייבים" אינטרנט 500 מגה, "כדי שהאינטרנט ירוץ חלק" , כך על פי הוט. כלומר – על פי חישוב מאוד מורכב שעשינו במחשב קוואנטי – כל מכשיר בבית צריך חיבור לאינטרנט במהירות הורדה של לא פחות מ-100 מגה.

מספר הקסם של הוט הוא 5 מכשירים. אם יש לכם 5 מכשירים שמחוברים ל-Wi-Fi, הלך עליכם. אפילו אם אתם בבית עם שתי נפשות, לכל אחד יש סמארטפון? יש לפחות מחשב אחד בבית? כל ממיר או סטרימר בימינו מצריך חיבור לרשת? תוסיפו איזה שעון חכם, טאבלט, רובוט מנקה או נורה חכמה, וזהו. במילים אחרות, מאות אלפי בתים בישראל עברו על חוק ה-5 של הוט בלי לדעת. ואנחנו מזכירים לכם, אתם "חייבים" את החבילה החדשה.


אבל מי אנחנו שנתלונן על התקדמות במהירות בתשתיות הרעועות של ארצנו? 500 מגה הורדה זו מהירות שגם חברות הסיבים כמו סלקום ואנלימיטד מציעות, אבל מהירויות הורדה הן לא בדיוק הבעיה שלנו בימינו: הוט מדגימה בפרסומת של עצמה כיצד אבא קיבל "מחשב משוכלל לשיחות זום עם המנכ"ל", והבן אורי המתולתל קיבל קונסולה למשחק. מצוין. אורי אכן יוכל להוריד במהירות משחקים חדשים מה-PSN, ואבא יוכל לראות את המנכ"ל מצוין בזום, אבל מישהו שכח פה את האלמנט שנזנח כבר שנים בחברות האינטרנט הישראליות: מהירות ההעלאה.

מהירות ההעלאה שודרגה פי 2, אבל זה לא אומר שהיא טובה

כשאתם מדברים בזום ואז כולם קוטעים אתכם ואומרים "רגע לא שמעו אותך עכשיו", או כשאתם לא מצליחים לשחק ברשת בלי שדמויות קופצות מנקודה אחת לשניה בכל רגע, זה לא בגלל שמהירות ההורדה שלכם איטית, אלא לרוב כי מהירות ההעלאה שלכם עדיין תקועה הרבה מאחורי שאר העולם המערבי. ביולי 2019, Speedtest דיווחה כי מהירות ההעלאה הממוצעת בעולם עמדה על כ-33.5 מגה-ביט לשניה. הוט, לעומת זאת, מציעה לכם בחבילת ה-500 רק 10 מגה-ביט לשניה. אמנם שיפור של פי 2 על פני החבילות הרגילות שלה ושל בזק, אבל מדובר בפלסטר על פצע שמדמם כבר יותר מדי זמן.

כל העדכונים מחכים לכם בערוץ הטלגרם של גיקטיים כל העדכונים מחכים לכם בערוץ הטלגרם של גיקטיים להצטרפות לערוץ הטלגרם שלנו לחץ כאן

בזמן שהוט מציעה לכם את חבילת האינטרנט "המושלמת" ב-89 שקלים לחודש (ואחרי 3 חודשים ב-120 שקל – לא כולל ראוטר או ספק), יריבה ישירה אחרת בעולם הסיבים כמו סלקום מציעה מהירות הורדה של עד 500 מגה-ביט, ומהירות העלאה של 50 מגה-ביט. אמנם כבר לא מדובר בחבילות ה"סימטריות" שספקיות הסיבים הציעו בתחילת דרכן, אבל זה עדיין פי 10 (!) ממה שמציעה הוט, במחיר נמוך יותר (לשנה הראשונה בלבד, אבל ללא עלות השכרת ראוטר).

על פי נתוני Speedtest, מהירות ההעלאה הממוצעת בישראל בחודש יולי עמדה על 21.8 מגה-ביט. כלומר, למעשה הוט בעצם מציעה לכם ב"חבילה המושלמת" שלה ל"5 מכשירים!" פחות מחצי המהירות הממוצעת בישראל.

ועד כמה חבילת ה-500 מגה החדשה של הוט היא באמת חדשה? בואו נחזור אחורה בזמן: באפריל 2019 הוט השיקה חבילה לגיימרים שמציעה מהירות הורדה של עד 200 מגה-ביט, ועד 5 מגה-ביט העלאה תמורת 79 שקלים. ממש לפני חודשים ספורים, במאי 2020, השיקה הוט חבילת גיימרים נוספת במהירות של 500 מגה-ביט הורדה ו-12 מגה-ביט בהעלאה ב-109 שקלים לחודש (ואחרי 3 חודשים ב-129 שקלים לחודש).

החבילה שהוט משווקת עכשיו כמושלמת, היא כנראה אפילו פחות טובה מזו שהושקה לפני חודשים ספורים, ועדיין לא מגרדת את מהירות ההעלאה של כל ספקיות הסיבים. ורגע, לא אמרנו לפני רגע שאחד מילדי המשפחה בפרסומת קיבל קונסולת משחקים? אני כבר מבולבל: גיימרים צריכים 500 מגה להורדה ו-12 מגה להעלאה, בזמן שמשפחות עם ילד גיימר אחד צריכות רק 500 מגה ורק 10 מגה להעלאה לחלוקה בין כל 5 המכשירים של בני הבית?

רק תירשמו לחבילה, והכל יפתר? לא ממש

בזמן שהוט מציגה את מהירות ההורדה כבעיה העיקרית לבעיות התקשורת בבית שלכם, הרי שלא פעם הבעיה האמיתית של רשת הוויפי שלכם היא… רשת הוויפי הביתית שלכם. בהנחה שעוד לא שידרגתם את כל המכשירים בבית ל-WiFi 6, העומס של המכשירים בבית, המכשירים והראוטרים של השכנים והנקודות המתות בבית שלכם תמיד יובילו לעומס ולנפילות ברשת. כל זאת בלי אפילו לדבר על כמות הניתוקים שמקורם בכלל בתשתית האינטרנט שמגיעה אליכם הביתה.

אם אבא יתחבר לחבילה של הוט, או אפילו לסיב האופטי, ועדיין יסבול מקיטועים בשיחת הזום שלו, אני לא חושב שאפילו וונדרוומן תצליח להרגיע אותו, ואל תתפלאו אם אורי ימשיך להפסיד בפורטנייט. זו לא בעיה שקיימת רק בהוט, אבל הפירסומת החדשה נוגעת בעצב רגיש בתשתית האינטרנט הישראלית, ומנסה לשכנע אתכם לשדרג לחבילה תוך הבטחה שהיא תפתור לכם את הבעיות שמתסכלות אתכם בחודשים האחרונים.


ומה באמת יפתור את הניתוקים ברשת האלחוטית?


החבילה של הוט היא פחות או יותר חבילת ה"אין ברירה" למי שהבניין שלו לא התחבר עדיין לתשתית הסיבים של אנלימיטד או סלקום, ונגזר עליו להסתפק בתשתיות של הוט ובזק, שעדיין מחזיקות בחבילות ארכאיות עם מהירויות העלאה שפשוט לא לגיטימיות בעידן של עבודה בענן, יצירת תוכן, גיימינג או אפילו שיחות וידאו. עבור אלו, שדרוג של מהירות ההורדה ל-500 מגה ומהירות ההעלאה ל-10 מגה הוא שדרוג מצוין, אבל רק כי אין להם ברירה אחרת, ולא כי מדובר בבשורה צרכנית שישראל זקוקה לה. אחרי הכל, לאן תלכו אם אתם לא מרוצים ממהירות האינטרנט שלכם?

בשורה התחתונה, אנחנו האחרונים שנקרא לאי-ציות לחוק, אבל במקרה של "חוק ה-5", הבחירה בידיים שלכם.

הוט: "ההמלצה שלנו היא לקחת חבילות עם רוחב פס גבוה יותר משמעותית"

בנוגע לבקשה שלנו להבין על אילו מחקרים ונתונים מתבסס אותו "חוק ה-5", נמסר מהוט: "בשנה האחרונה, ובעיקר בתקופת הקורונה, צריכת האינטרנט עלתה בצורה משמעותית. צריכה מוגברת זו באה לידי ביטוי בשירותי סטרימינג, גיימינג, זום ועוד ועל כן ההמלצה שלנו היא לקחת חבילות עם רוחב פס גבוה יותר משמעותית".

בנושא מספר המכשירים בכל משק בית אשר מחוברים לרשת נמסר כי: "לא בכל בית יש 5 מכשירים. לדייר בודד לרוב יש בין מכשיר אחד (סמארטפון) או 2 מכשירים (סמארטפון + מחשב). לזוג דיירים יהיה 2 עד 4 מכשירים באותו יחס. כמובן שברגע שיש גם smart tv, מצלמות, שימוש ב-video conference וכו׳ או לסירוגין בתים עם ילדים – במקרים כאלה מומלץ מאד לקחת 500 מגה".

בנוגע למהירות ההעלאה שהוט מציעה בחבילה שלה, שמשפיעה בצורה ישירה על אפליקציות כמו זום וגיימינג, נמסר כי: "מה שמשפיע על גיימינג ועל שיחות זום אפקטיביות (כמובן מלבד פינגים קצרים) זה גם down וגם up. אפלוד של 10 מגה זהו אפלוד גבוה במיוחד גם ביחס למה שמציעות חברות תקשורת דומות באירופה ובארה״ב וגם ביחס לחלק מהמתחרים. בהוט אף השקנו חבילה ייעודית לגיימרים עם אפלוד של 12".

בנוגע לתמחור החבילה בהשוואה למתחרות, והתמורה שאתם מקבלים ברכישתה, אומרים בהוט: "חשוב לציין שסלקום ופרטנר פרוסות באיזורים מאד נקודתיים בישראל ולא רלוונטיים לרוב האוכלוסייה. בהוט לעומת זאת ניתן להצטרף ל-500 מגה בפריסה ארצית כך שמהירות זו רלוונטית לכולם".

 

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

42 תגובות על "מעשייה ב-5 מכשירים: האם חבילת ה-500 מגה של הוט באמת תפתור לכם את כל הבעיות ברשת?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ישראל ישראלי
Guest

חח עם תשתיות שלא עובדות, 500 מגה זה חסר משמעות.

מהנדס
Guest

הרי הוט היתה חייבת למצוא סלוגן מצאו "חוק ה-5", איזה שטויות.
למכור שקרים לציבור, העיקר ששורת הרווח שלהם יגדל.

לקחו את גל גדות והאכילו אותה במלל העיקר שהיא תחייך ותגיד למצלמה עובדה שיקרית.

אלכס
Guest

הנתב שלהם לא מסוגל לסחוב חמישה מכשירים, לא משנה כמה מגה ישימו לכם.
פחית שימורים שמתנתקת כל יום.

גדי
Guest

לאיזה נתב הכוונה ?

שחר
Guest

לי יש את "חוק הוט": אני זוכר איך הוט עשקו את הצרכנים לפני פתיחת השוק לתחרות ואיזה שירות גרוע קיבלתי בתמורה, ולא אחזור אליהם גם אם יציעו חבילה בחינם לכמה חודשים.

איתי
Guest

לחלוטין, לי הציעו לפני חודש וחצי גם 300 ש״ח בגיפט קארד אם אצטרף, כמעט השתכנעתי והתחרטתי.
מפה לשם – 4 שיחות בשבוע מנציגי מכירות שלהם בנסיון להחזיר אותך..

ג׳ימי
Guest

למדתי פעם שבגלל שהוט משתמשת בכבלים להעביר מידע ולא דרך הקו טלפון כמו בזק, אז אם אני גר בבניין עם עוד אנשים שמחוברים להוט אז יש צוואר בקבוק בבניין שמוביל למהירויות איטיות.
האם זה נכון? האם זה אומר שעדיף את בזק אם יש לשכנים הוט?

שם כלשהו
Guest

לא, גם בבזק אתה בשלב כלשהו מתחבר למרכזייה של כמה בניינים שמתחברת לעוד מרכזייה והמהירות שלך תהיה תלוייה ברכיב הכי חלש בשרשרת, אני אישית גר בשכונה ישנה ויש לי בבית גם הוט וגם בזק ואני מקבל בכל אחד מהם 20-50 מגה למרות שבשנייהם אני משלם על חבילה של 100,
אתה יכול ליצור קשר עם ספק התשתית והם יכולים לתת לך הערכה של המהירות שתקבל ולפי זה תבחר

ישראל ישראל
Guest

כן אבל לפחות המרכזיה של בזק מקבלת רוחב פס הרבה יותר גדול מהוט בהזנה שלה ככה שהסיכוי שלך לסבול בשעות עומס מירידה במהירות בבזק הרבה הרבה יותר נמוך מהוט

גגג
Guest

מאוד מעניין, למה גם וגם?

Elad Zazon
Member

לא תודה אשאר עם 1000/100 אצל פרטנר , ואפילו הראוטר שלהם עובד כמו שצריך

יצחק
Guest

גם לי יש 1000/100 של פרטנר. מבסוט עד הגג.

בוט
Guest

מזל שהצלחתי להתחבר לאנלימיטד 500 סימטרי חודש לפני שהם עשו תיאום מחירים עם סלקום ופרטנר ופשוט ביטלו את כל החבילות הסימטריות. עד שסלקום רכשו את אנלימיטד, היא הייתה החברה היחידה בישראל שנתנה תמורה אמיתית למחיר. חבל שזה נגמר ופשוט מרסנים ככה את התחרות.
איפה רשות התחרות כשבאמת צריכים אותם?
ד״א, אני די בטוח שיש כאן קייס רציני במעמד של תביעה ייצוגית נגד סלקום בפעולה שהם נקטו לגבי השוואת מחירים ומהירויות של אנלימיטד.

Bar
Guest

גם 10% ממהירות ההורדה בערוץ העולה זה בשורה.
אני מנוי על 1000/100, סוף סוף אפשר להעלות קבצים לענן בלי לחכות שבוע

ישראל ישראל
Guest

איפה רשות התחרות ? ישנה על האף כמו כל ממשלת הליצנים בכנסת

בייגל
Guest

היכרו את חוק ה-1 – מכשיר אחד בבית מחובר לאינטרנט?
אתם חייבים (עד) 10 מגה העלאה של HOT.

שם שם
Guest

זה לא משנה גם אם לוקחים חבילה של טרה הורדה ו2 טרה העלאה ( ואני מגזים ממש ממש) כל עוד התשתיות תומכות רק ב10 הורדה ו40 העלאה זה לא משנה כי המקסימום יהיה המקסימום של התשתית

מישהו
Guest
אצלי בעבודה הוויפי מגיע ל-90mbs והעלה דומה, זה רק רק מראה שהם מגבילים בכוונה תחילה את המשתמש הביתי ואתם טוחנים אותנו במחירים שערורירתיים שגם חבילות של 100 מגה בזמני עומס מקרטעים ומציגים תוצאות עגומות, 3mbs הוא נתון טוב אם אתם מצליחים לשרוד את שעות העומס, ישראל כמו כל דבר כאן גוזלת על עזריה תשתית וחוויה של עולם 3, בהנחה שהאוכלוסייה יחסית קטנה ואין כאן הרבה תשתיות לתחזק זאת פשוט שערורייה, הרי מי לא ישלם על אינטרנט זה מזמן דבר בסיסי שכל אחד חייב בבית, אז בכל מחיר שינקטו האזרח ישלם, המוח היהודי במלוא התפארת, אין אפשר לתהות למה שונאים אותנו… Read more »
שם כלשהו
Guest

לגמרי, היתי גר במעונות והיה לי קו אינטרנט של הוט (שילמתי על 100 קובלתי 60), כעבור שנה המכללה וויתרה על הספק שלהם ועשתה מעבר לאינטרנט של הוט, חיברו מפצל על הכבל שעליו הקו הפרטי שלי היה מחובר וחיברו עוד קו של המעונות, האינטרנט שלהם היה 100 ושלי עדיין 60,
כלומר התשתית שלי היתה מסוגלת לספק את הפס שעליו אני משלם אבל כיוון שאני לקוח פרטי ולא עסקי כנראה שאני לא ראוי לקבל את מה שאני משלם עליו…

יצחק
Guest

הוט לא זמינה בכל הארץ

לא לקוח של הוט יותר
Guest
לא לקוח של הוט יותר

הוט זה פח בכל פרמטר

גילי
Guest

חברה פח, אפילו שיחות ווטסאפ אי אפשר לעשות כמו שצריך, הלוואי ויכולתי להתנתק מהם.

האק
Guest

אתה יכול…..

גילי
Guest

ולעבור ל 20 מ"ב של בזק? אם אתה לא ליד הארון גם בזק זה אינטרנט של שנות התשעים.

בצל כחול
Guest

איך זה לא נחשב כהטעיית הציבור?
הרי זה קישקוש גמור….

שם כלשהו
Guest

כי טכנית הם לא משקרים, יותר מכשירים אכן צורכים יותר רוחב פס בתנאים מסויימים (תלוי בסוגי מכשירים וצורת השימוש) ופס יותר רחב אכן יספק לך חווית גלישה נעימה יותר,
הם פשוט לא מציינים שיש פקטור של תשתית, שלרוב לא יכולה לספק את הפס שהם משווקים.
באשר למהירות הם תמיד אומרים "עד" ובכך מכסים את עצמם…

הלופת
Guest

בדבר אחד הוט צודקים וזה שמי שלא גר בבניין מגורים פשוט לא יכול להתחבר לחברות הסיבים למינהם כי הם פשוט לא מחברות בתים פרטים ובכך לאחוז גדול באוכלוסיה פשוט אין ברירה אלא להסתפק ברע במיעוטו.

סמי
Guest

אצלי החיבור "זחל" למרות שיש לי 200 מגה ! הפתרון לבעיה היה יחסית פשוט – הפיכת הנתב של HOT למודם בלבד וקניית ראוטר dual band , התחברתי ל 5G , השכנים ב 2.4 לכן רחוק מהפרעות שלהם – טורינט . נטפלקס . הכל עובד סבבה

מתוסכלת
Guest

הלוואי שהייתי מבינה מה זה אומר ואיך לעשות את זה.. נמאס לי מהאינטרנט הגרוע…

Dvirus
Guest

איזה כיף שהתייחסת לפרסומת המעצבנת הזאת!!
(אולי בעצם הם ניסו לעצבן)
כתבה טובה!

עלי
Guest

חרא של איכות גלישה – רעשים ועשרות נתוקים ביחידת זמן (שניה) .

עובד בבית
Guest

המחוקק צריך להרים את הכפפה ולהגביל את השטיות האלו בחוק. מספיק כבר עם כל המכבסת מילים ושטיקים. נמאס לי כלקוח (ואני חושב שגם לכולם) שאני כל הזמן צריך לחפש את האותיות הקטנות.. לחפש איפה דופקים אותי. במקרה הזה שאני לא באמת מקבל 100 מגה כמו שאני משלם.

גיורא
Guest

ישראל מדינת עולם שלישי בכל מה שקשור לשתיות אי טרנט. ממש מוזר שהמדינה רק תוקעת גלגלים במקום לקדם את זה. לרוב הגיימרים בישראל יש פינגים של 100 שלא מאפשרים להתחרות מול אירופאים עם פינגים של 20 ופחות במשמקי יריות לדוגמא. בישראל לא ניתן להריץ שרתים מהבית עם מהירות העלאה של 10 מגה שפועל אתה מקבל 7 ביום טוב.
להלעות תוכן בוגדל של ג׳יבייט ליוטיוב יקח הרבה מאוד זמן! יוצרי תוכן ממש נושכים שיניים פה. אי אפשר לעבוד בצורה סבירה עם ענן.
יש מהירויות העלאה גבוהות במובייל ולא בשתיות עצמם לרוב האזרחים בישראל אין תשתית עם סיביים אופטיים בבית.

איציק
Guest

אז ככה:
1. של הוט לא כולל ספק, לא כולל מודם/ראוטר שאתה מחויב לשלם גם אם אתה משתמש בראוטר משלך. לא כולל מע"מ. בקיצור פחות מ170₪ לחודש זה לא יוצא.
2. גם מהירויות ההורדה בהוט הן בלוף. זה "עד 500 מגה" או "עד 200 מגה". בפועל, נדיר להגיע למהירויות האלו. לרוב זה גם שליש. תלוי מה יש לשכן. כך שהמנכ"ל יכול לחלום לראות את האבא לא מקרטע.
3. שירות לקוחות לא טוב ולא זמין.
4. מהירויות העלאה עלובות ולא מתאימות.
5. הוט אומרים בריש גלי שהם מנצלים את היותם מונופול גאוגרפית כדי לתת מוצר פחות טוב ויותר יקר בפריפריה. פשוט גועל נפש.

איציק
Guest

אז ככה:
1. של הוט לא כולל ספק, לא כולל מודם/ראוטר שאתה מחויב לשלם גם אם אתה משתמש בראוטר משלך. לא כולל מע"מ. בקיצור פחות מ170₪ לחודש זה לא יוצא.
2. גם מהירויות ההורדה בהוט הן בלוף. זה "עד 500 מגה" או "עד 200 מגה". בפועל, נדיר להגיע למהירויות האלו. לרוב זה גם שליש. תלוי מה יש לשכן. כך שהמנכ"ל יכול לחלום לראות את האבא לא מקרטע.
3. שירות לקוחות לא טוב ולא זמין.
4. מהירויות העלאה עלובות ולא מתאימות.
5. הוט אומרים בריש גלי שהם מנצלים את היותם מונופול גאוגרפית כדי לתת מוצר פחות טוב ויותר יקר בפריפריה. פשוט גועל נפש.

איציק
Guest

אז ככה:
1. של הוט לא כולל ספק, לא כולל מודם/ראוטר שאתה מחויב לשלם גם אם אתה משתמש בראוטר משלך. לא כולל מע"מ. בקיצור פחות מ170₪ לחודש זה לא יוצא.
2. גם מהירויות ההורדה בהוט הן בלוף. זה "עד 500 מגה" או "עד 200 מגה". בפועל, נדיר להגיע למהירויות האלו. לרוב זה גם שליש. תלוי מה יש לשכן. כך שהמנכ"ל יכול לחלום לראות את האבא לא מקרטע.
3. שירות לקוחות לא טוב ולא זמין.
4. מהירויות העלאה עלובות ולא מתאימות.
5. הוט אומרים בריש גלי שהם מנצלים את היותם מונופול גאוגרפית כדי לתת מוצר פחות טוב ויותר יקר בפריפריה. פשוט גועל נפש.

אבי
Guest
ברור שמדובר בלעג לרש, אבל פריסת הסיבים איטית ומאוד נקודתית, ולכמעט כל הבתים בישראל היא לא רלוונטית. ואם לבחור בין 500 על 10 או 40/3 בבזק, השרות של הוט הוא עדיין הבחירה הפחות רעה. למה פריסת הסיווים איטית? או, את זה שכחתם מישום מה להזכיר, כמובן שהתשובה הקלה היא "בגלל ביבי" אבל זאת התחמקות. פריסת סיבים היא עסק יקר, הרשויות מאוד מקשות ואילון מאסק מחכה מעבר לפינה עם הטכנולוגיה שלו שתהפוך את הפריסה הזאת להרבה פחות אטרקטיבית (תעשו שיעורי בית) . הכתבה הזאת נשמעת קצת כתבה פירסומית, וככזאת היא עושה עבודה מצויינת, אבל דיון רציני בנושא תשתיות אינטרנט בארץ ובעולם… Read more »
Raz
Guest

בקריית שרת בחולון הבחירה די פשוטה 15 מגה של בזק במקסימום עם 1.5 מגה העלאה (משלמים על 40 מגה) , או 500 של הוט … אז עם כל הכבוד לבזק (שזנחה את התשתיות שלה תקופה ארוכה) ולכל המתחרות בכאילו בפס רחב שלא מחברות אזורים ישנים ולא בתים פרטיי (לפחות לא בחולון), הוט היא הצלה ועל זה מגיע להרים להם.

מיואש תשתית
Guest

הצילו! הייתי בבזק, הצליחו לתת לי בקושי 35MB, עברתי להוט- איזה כיף מהירות 100MB… רק שכמעט כל יום יש תקלות ואפילו כאלה שמנתקות אותי מהעולם לכל היום. בתקופה כזאת של עבודה מהבית + ילדים בבית זה בלתי נסבל. אני גר בבית פרטי- פרטנר, סלקום, אנלימיטד- אף אחד מהם לא ישקיע בלהתחבר אלינו. אני חונק את ההוטספוט מהטלפון :(:(:(
למישהו יש רעיון איך יוצאים מזה? (חוץ מלעבור דירה…)

seagull
Guest

אינטרנט מדהים!
לא קורס בכלל!

לב צהוב
Guest

להוט יש הרבה בעיות. ברגע שלא שדרגו את הרשת מ DOCSIS 3 לטכנולוגיות החדשות הם למעשה גמרו את התשתית של עצמם.

אלי קשתי
Guest
לא להתקרב להוט בשום פנים ואופן! למה? שירות – השירות גרוע, הוט עובדים בשיטה של לייאש אותך, כל פעם שיש תקלה זמן ההמתנה בקו הוא בין 20-60 דק׳. עד שיש מענה הנציג/ה הנחמד אומר לך לנתק מהחשמל ולהחזיר, ממש בדיחה, ב99% מהמקרים לא עובד לאפס את האינטרנט. אותו נציג/ה נחמדים ככל שיהיו לא מבינים חצי דבר, אני מסביר לו שאני מקבל מהירות הורדה נמוכה והפינג גבוה, והנציג מאבד כל תקשורת, ממש חושב שאני מדבר איתו סינית. אחרי שאתה מאבד את הסבלנות מתאמים לך טכנאי, הטכנאי מגיע לאחר כשבוע, ואני מזכיר שברגע זה האינטרנט לא עובד טוב / בכלל. אתה נאלץ… Read more »
wpDiscuz

תגיות לכתבה: