למצוא עבודה טובה יותר בלי לחפש – הכירו את Highr

הסטארטאפ הישראלי Highr מאפשר לעובדי הייטק להזין את משרת החלומות שלהם כולל תנאים רצויים ולקבל התראה כאשר מתפרסמת משרה שעונה על הדרישות שלהם

לירן קוצר ו

לירן קוצר ועמי דודו, מייסדי Highr. מקור: Highr

עם יד על הלב, ובלי שאף אחד שומע, נכון שהייתם רוצים משרה אחרת?

ידענו.

ומה לגבי חיפוש אקטיבי אחר משרה? תנו לנו לנחש – אתם לא עושים עם זה כלום.

גם את זה ידענו.

לא, לא הפכנו לקוראי מחשבות, קוראים בקפה או פותחים בטארוט. מסתבר שבכל רגע נתון כ-80 אחוזים מהעובדים היו מעוניינים במשרה אחרת במקום זו שהם אוחזים בה. כמה מתוכם עושים עם זה משהו וממשיכים לשלב של חיפוש משרה אחרת? רק כרבע. Highr מפתחת פלטפורמה שמאפשרת למפתחים ולמהנדסים בהייטק לפרסם בצורה אנונימית את משרת החלומות שלהם וכאשר חברה מסויימת מציעה את אותה המשרה, הם מקבלים התראה על כך.

80 אחוזי היענות

הפלטפורמה של Highr מספקת למפתחים ומהנדסים בהיי-טק מעין סוכן חכם, שפועל בשקט בשקט, בצורה אנונימית, ומחפש בצורה אקטיבית אחר משרה עבור המשתמש, שרוצה לשדרג את עצמו מבחינת תנאים ושכר, תפקיד מאתגר יותר, תפקיד ניהולי, סוג חברה שונה או בגלל רצון לרילוקיישן.

בניגוד לפיצ'רים אחרים באתרי משרות ודרושים, שדורשים חיפוש אקטיבי, סינון ופניות לחברות, השיטה של Highr שונה ומתבססת על הפסיביות של המשתמש. כל שעל המשתמש לעשות הוא להזין למערכת את הנתונים שלו, כולל פרטים חשובים כמו ציפיות שכר ותנאים וזהו. עתה הוא יכול לחזור למשימותיו היומיומיות ולשכוח מהשירות. ברגע שחברה מסויימת מציעה משרה, שעונה על כל הדרישות שלו, כולל תנאים למשל, הוא יקבל התראה ויינתנו לו מספר ימים להחליט האם לחשוף את עצמו בפני החברה או לוותר על ההצעה. כלומר, אם מסיבה כלשהי הוא יחליט שאינו רוצה במשרה, הוא לא ייחשף וכך לא יפגע במקום עבודתו הנוכחי. אם יחליט להשיב בחיוב על הפנייה, תחבר המערכת בינו לבין החברה.

אחד היתרונות של השירות עבור המשתמשים הוא שהם יכולים לראות אילו חברות פנו אליהם, בעוד שהחברות לא רואות את שם המועמד, אלא לאחר שהסכים לפנייה; ויתרון נוסף הוא שהמועמדים גם יכולים לראות אילו חברות לא פנו אליהם ומדוע (שכר גבוה מוגזם וכו), ולתקן במידת הצורך את 'הפרופיל' שלהם.

מצד החברות, השירות של Highr פותר את בﬠיית חוסר התגובה מצד מוﬠמדים פאסיביים, כאשר הן מנסות לפנות אליהם. כך למשל כאשר חברות או "ציידי ראשים" מנסים לפנות למועמדים שונים דרך הלינקדאין, אחוז התגובה עומד על 6 אחוזים. לעומת זאת, ב-Highr מתגאים שאחוז ההיענות בשירות שלהם עומד על כ-80 אחוז. בשיחה עם גיקטיים, מסביר לירן קוצר, מנכ"ל ומייסד-שותף של Highr שאחת הסיבות לאחוזי ההיענות הללו, היא שהמשתמשים אינם חשופים לסיכון ולפגיעה במקום עבודתם, ולכן הם הרבה יותר נגישים.

פי 12 יותר יעיל מפנייה דרך לינקדאין

מקור: Highr

מקור: Highr

את Highr הקימו בתחילת 2015 לירן קוצר, שמשמש כמנכ"ל ועמי דודו שמשמש כמנהל טכנולוגיות ראשי. השניים כבר שיתפו פעולה בעבר כאשר הקימו את SeeV, חברת השמה שמתמחה בסטארטאפים ומועמדים שהם מכנים "איכותיים" והפכה במרוצת השנים לחברת ההשמה הגדולה בישראל ולחברה בבעלות מטריקס. מאוחר יותר הצטרפה לחברה גם הדס וייס-שפרן, שכיהנה בתפקידים בכירים במערך גיוס העובדים של גוגל ופייסבוק. החברה שכוללת עתה 14 עובדים וממוקמת בהרצליה, גייסה הון ראשוני לצורך תחילת הפעילות, אולם קוצר סירב להרחיב על זהות המשקיעים וגובה הסבב. החברה גם הספיקה לסיים את המחזור השישי של האקסלרטור של מיקרוסופט ונצ'רס.

החברה אינה גובה כסף מהמשתמשים הפרטיים, אלא מהחברות שישתמשו בשירות שלה לצורך השמה, כשהתשלום ייעשה רק עבור מועמדים שנקלטו בחברה.

אם אני חברה שמחפשת עובדים, למה לי לפנות אליכם ולא לחברת השמה רגילה? 

"הפתרון שלנו שונה משל חברות ההשמה ולוחות הדרושים בﬠיקר בזה שהוא פונה לקהל שאינו מחפש ﬠבודה בצורה אקטיבית, ולא מוכן להשקיﬠ מאמץ או לקחת סיכון בחיפוש ﬠבודה (מחפשים פאסיבים)". לעומת זאת, מסביר קוצר "חברות ההשמה ולוחות הדרושים משרתים את המוﬠמדים האקטיביים. לדבריו, "בשוק הקיים ﬠיקר המאמץ של החברות המגייסות הוא להגיﬠ לקהל המועמדים הפאסיבי (שוק גדול פי 3 ורמת איכות המוﬠמדים היא גבוהה יותר).

ומה לגבי לינקדאין?

"לינדקאין הוא שירות שכן מאפשר לחברות לפנות למוﬠמדים הפאסיבים, ההבדל הﬠיקרי ביננו ללינקדאין הוא בביצוﬠים. כאשר מﬠסיק מסתכל ﬠל פרופיל בלינקדאין אין לו שום מידﬠ לגבי מה הרצונות של אותו מוﬠמד, ﬠליו הוא מסתכל, ולכן המﬠסיקים ﬠובדים בשיטת Spray and Pray, הם פונים לכמה שיותר מוﬠמדים מתוך הנחה שחלקם יﬠנו להם, ככל שיותר מﬠסיקים משתמשים בשיטה הזאת כמות "הרﬠש" גדלה ומוﬠמדים מופצצים בפניות שברובן המוחלט אינן רלוונטיות. זאת הסיבה הﬠיקרית לכך שאחוז התגובתיות של מוﬠמדים לפניות של מﬠסיקים דרך לינקדאין ﬠומד ﬠל 6 אחוזים. במקרה של Highr, מכיוון שהמוﬠמדים מזינים את הצפיות שלהם, המידﬠ מהווה סנן חשוב ומאפשר לחברות להתמקד רק במוﬠמדים שהציפיות שלהן ﬠומדות במה שהחברה יכולה להציﬠ להם ובכך מייצרת פניות איכותיות שמביאות את אחוז התגובות לפניות ל-80 אחוזים. על פי קוצר, השימוש ב-Highr הוא פי 12 יותר יﬠיל מאשר פנייה למוﬠמדים דרך לינקדאין.

לפחות על פי הנתונים של Highr, גם המועמדים שבפיילוט מרוצים. כ-87 אחוזים קיבלו לפחות הצעה אחת מחברה שעמדה בכל הציפיות שלהם וכחצי מהמשתמשים אף המליצו על הפלטפורמה באוזניהם של חברים אחרים. מאז שהושק הפיילוט נעשו מספר עשרות השמות שונות.

רשימת המתנה של 160 חברות

המשתמש יכול לראות את פרופיל החברות שפנו אליו. מקור: Highr

המשתמש יכול לראות את פרופיל החברות שפנו אליו. מקור: Highr

השירות של החברה הושק לפני כחמישה חודשים לשוק הישראלי ולפני כחודש החלה לפעול Highr בסיליקון וואלי. כיום עושות שימוש בשירות של החברה יותר מ-80 חברות הייטק ישראליות, ביניהן הסניפים המקומיים של פייסבוק ומיקרוסופט, ועוד 25 חברות אמריקאיות. לשירות, שזמין כרגע רק דרך מערכת הזמנות, נרשמו כבר 160 חברות אחרות, שמחכות לתורן להיכנס למאגר. מתי השירות יהיה זמין לכל? קוצר מסביר: "אנחנו מכניסים את החברות בקצב שיאפשר לנו לשמור על רמת שירות גבוהה".

 

 

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: