בואו לעבוד איתנו: 2 חברות מספרות מדוע שווה לעבוד דווקא אצלן

שתי חברות הייטק מספרות לכם מדוע שווה לכם להצטרף דווקא אליהן, ועל הדרך משתפות גם במשרות פנויות אצלן. והפעם: Pliops ו-Neema

מי תאפשר לכם לעבוד עם הטכנולוגיות הכי מתקדמות, איפה ידרשו מכם לשחק בזמן העבודה ובאילו משרדים תיהנו מאווירה של חו"ל? סידרנו לכם הצצה מבפנים לחברות Pliops ו-Neema אולי אחת מהן תהיה מקום העבודה הבא שלכם.

רוצים לראות עוד חברות? כנסו ל-Geektime Insider


Pliops

הטכנולוגיה של פליופס מטפלת בנפחי נתונים הגדלים במהירות ופותרת את בעיית האטת הביצועים החישוביים. החברה מפתחת מוצר המשלב חומרה ותוכנה, וכפועל יוצא היא מפתחת בעצמה טכנולוגיה חדשנית וגם משתמשת בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בפיתוח חומרה וצ'יפים, בפיתוח תוכנה ובפיתוח אלגוריתמים מתקדמים.

המוצר של החברה נותן מענה לסוגיות המאתגרות ביותר שאיתן מתמודדים מפתחי מרכזי נתונים, ובראשן צוואר הבקבוק שנוצר כתוצאה מהגידול המאסיבי של נתונים המאוחסנים במדיה מהירה של פלאש, אל מול המוגבלות של משאבים חישוביים קיימים. מעבד האחסון שלה פותח על בסיס גישה פורצת דרך המאיצה את כל פונקציות האחסון: הוא מאפשר גישה מהירה עד פי 100 לנתונים, תוך שימוש בחלק מזערי מהעומס החישובי וצריכת החשמל. באמצעות הטכנולוגיה הזאת בסיסי נתונים, אנליטיקה ויישומים עתירי נתונים אחרים יכולים להגיע למלוא הפוטנציאל שלהם.

החברה הוקמה ב-2017 על ידי שלושה ותיקי התעשייה: אורי בייטלר, מנכ"ל החברה, שניהל בעבר את מרכז פיתוח בקרי הפלאש של סמסונג בישראל; משה תואיתו, סמנכ"ל הטכנולוגיה, ששימש בעבר טכנולוג ראשי במרכז הפיתוח של סמסונג; ויו"ר הדירקטוריון אריה מרגי, שהיה ממייסדי M-System ו-XtremeIO.

פליופס מעסיקה היום יותר מ-100 עובדים, והיא ממשיכה לגדול. מרבית העובדים נמצאים במשרדי החברה במגדל אמות אטריום ברמת גן, בעוד שצוותי המוצר, השיווק, המכירות והתמיכה בלקוחות נמצאים בסן חוזה בארה"ב ובסין.

כמה מהדברים שמייחדים את החברה הם החדשנות, האנשים המעולים, מידת ההשפעה שיש לכל אחד ואחת בחברה ללא יוצא מן הכלל והדגש על פיתוח הכישורים המקצועיים. כל אלה יוצרים תרבות ארגונית בריאה ומהנה, עם עובדים שמחוברים מאוד לחברה ומרגישים היטב את האכפתיות והמשאבים שהארגון משקיע בהם בכל תחום. ערכיה המרכזיים של החברה הם תשוקה לעשייה ולחדשנות, מצוינות, עבודת צוות ו-Can do attitude.

שעות העבודה גמישות ועובדים במודל היברידי. בחברה מסתכלים פחות על מספר שעות העבודה ויותר על ניהול וביצוע משימות ותרומה כללית של כל אחת ואחד מחברי הצוות. אנחנו יושבים בקומה השמינית של מגדלי אטריום, עם מרפסת פרטית רחבה ומפנקת – היחידה בבניין – שמנוצלת היטב לחגיגות Happy Hour, בירה בין הערביים, ארוחות צהריים  או סתם כדי לחשוב או לעבוד על הנדנדה עם קפה קר ביום קיץ חם וליהנות מנוף אורבני.

מאמצים רבים הושקעו בעיצוב המשרדים וחללי העבודה, תוך חשיבה על הפרטים הקטנים, והעובדים נהנים גם מאזור אחסון לאופניים וקורקינטים, חדר כושר וחדר משחקים ומוזיקה. המשרדים מאכלסים גם שתי מעבדות: מעבדת חומרה ענקית עבור הייצור והתכנון של מעבד האחסון שהחברה מפתחת, ומעבדת שרתים שבה מתבצע תהליך הוולידציה והבדיקה של המוצר. דרך המעבדות ניתן לראות את כל הקסם שהמוצר של החברה מספק בארכיטקטורות שונות, ובהן בודקים את מוצרי החברה מול הציוד של כל חברות האחסון הגדולות בעולם. פליופס היא Pet friendly, ומקפידה על רמות גבוהות של פאן: יש טיולים מפנקים, ימי גיבוש צוותיים, Happy Hours כיפיים המשרד, הרצאות העשרה ועוד המון פינוקים.

התכונות שהחברה מעודדת הן מקצוענות, מוטיבציה, יצירתיות ויוזמה, יחסים בינאישיים מעולים ויכולת גבוהה לעבודת צוות. פיתוח מקצועי הוא אחד הדברים החשובים ביותר שפליופס מציעה לעובדיה, והחברה מתגאה בהיותה סטארטאפ שמביא את כל העובדים לפיתוח מקצועי ואישי משמעותי תוך זמן קצר. מגוון המשימות והעומק הנדרש בביצוען טומנים בחובם פיתוח קריירה מואץ, ובשיחות משוב ופיתוח ייעודיות המנהל והעובד/ת משוחחים על המשך הפיתוח המקצועי וקובעים יעדים להמשך.

רוצים לעבוד ב-Pliops? כל המשרות הפתוחות נמצאות כאן 


Neema

חברת הפינטק Neema מפתחת חשבונות דיגיטליים שפועלים במנותק מהמערכת הבנקאית המסורתית – תחת מותגים שונים. החשבונות הדיגיטליים מאפשרים חופש פיננסי והתנהלות כלכלית יומיומית במנותק מהבנק ואפילו ללא צורך בחשבון בנק. נימה קיימת משנת 2016 ומשרתת עשרות אלפי לקוחות בכל חודש – שמבצעים פעולות פיננסיות והעברות כספים לחו״ל בהיקפים שמשלשים את עצמם בכל שנה. בין המשקיעים הבולטים בנימה נמנים גופים פיננסיים מהמובילים במשק הישראלי, כמו בנק הפועלים ובנקים וגופים פיננסיים נוספים.

לחשבון של Neema יכולות מתקדמות של העברת כספים לחו״ל בזמן אמת וכרטיס ויזה בינלאומי, והרשת הפיננסית שלה מאפשרת העברת כספים מישראל ליותר מ-60 יעדים ברחבי העולם בזמן אמת ובעלויות נמוכות. לכן, נוסף על פנייה ישירה ללקוחות הקצה (B2C), ל-Neema מוצר B2B מתקדם בצורת API להעברת כספים בזמן אמת עבור בנקים וגופים פיננסיים בינלאומיים – עם התמחות ב Hard to reach destinations.

המוטו של החברה הוא Better than a bank. ב-Neema מאמינים שחופש פיננסי הוא המפתח לחופש אמיתי של כל אדם ולכן החברה פועלת לעשות disruption לשוק הפיננסי המסורתי ומנגישה שירותים מתקדמים מאוד לאוכלוסיות מגוונות. החברה שינתה את הרגלי העברות הכספים מישראל לחו״ל והפכה את ההעברות לדיגיטליות לגמרי, בזמן אמת ובעלויות נמוכות. בצורה הזאת, אוכלוסיות נוספות יכולות ליהנות משירותים פיננסיים מתקדמים במחירים נגישים.

החברה מונה כיום 70 עובדים בישראל ונמצאת בתהליך צמיחה מואץ. נימה היא חברה ישראלית, אבל עם "אווירה של חו"ל". במטה החברה מועסקים עובדים מ-10 לאומים שונים, ולפעמים אפילו קשה לשמוע עברית במסדרונות החברה. נימה פועלת לא רק באופן דיגיטלי אלא מפעילה גם סניפים ממותגים ונקודות שירות על מנת להיות מסוגלת להבין את צורכי הלקוחות ולטפל במזומן – יכולת שעד כה נעדרת מחשבונות דיגיטליים אחרים.

משרדי Neema מוקמים בבניין ADGAR 360 בת"א, בקומה ה-15 עם נוף מדהים לעיר ולים. בחברה מתמקדים בתפוקה ולא בשעות ומאמינים בעבודה קשה, אבל מבלי לוותר על איזון בין בית-עבודה. כפועל יוצא, כל הבקשות של העובדים לחופשות או גמישות בשעות העבודה מתקבלות אוטומטית, מתוך התפיסה שכל עובד ועובדת הם מספיק בוגרים ואחראים לנהל את הזמן והמשימות שלהם.

המשרדים מרווחים ומעוצבים בצבעי פסטל נעימים ומרגיעים, והעיצוב משלב בין מראה של חברת הייטק צעירה ובין עיצוב של חברה פיננסית רצינית ובוגרת. משרדי החברה בנויים כאופן ספייס ענק, וכוללים מעט מאוד משרדים (עם דלתות שקופות), מתוך מטרה לייצר תרבות ארגונית שטוחה ומשתפת. המשרדים חמים ומלאים פינות ישיבה מפנקות עם נוף לעיר, דמויות של גיבורי על ועוד. לכל עובד ועובדת יש עמדת עבודה עם שולחן עמידה מתכוונן חשמלית, שני מסכים, כיסא אורטופדי והמון מרצ'נדייז: חולצות, תיקים, כובעים, רמקולים, מגבות, סווטשירטים. עוד כוללים המשרדים מכונות ארקייד, הוקי אוויר, באלאנס בורד, ברז בירה, בר ועוד. בנוסף, חיות המחמד של העובדים הן אורחות רצויות מאוד במשרדים.

ב-Neema מאוד גמישים במעבר בין תפקידים בתוך הצוותים, בין טכנולוגיות ואפילו בין צוותים. כל עובד ועובדת עוברים שיחות אישיות ומשובים, בהם בוחנים איתם מה מסלול הקידום שבו הם מעוניינים, באילו תפקידים וטכנולוגיות הם היו רוצים להתנסות, מה חסר להם בתפקיד הנוכחי, ובהתאם בונים את מסלולי הקידום של העובדים והעובדות. החברה מצויה בתהליך גיוס ומחפשת אנשים מוכשרים המאמינים שהצלחה מקצועית היא חלק מהצלחה צוותית, חדורי מוטיבציה, כאלה שמחפשים לקחת חלק פעיל ומשמעותי בהתפתחות החברה ולא מפחדים מאחריות.

רוצים לעבוד ב-Neema? כל המשרות הפתוחות נמצאות כאן

Geektime Insider

קבלו הצצה מבפנים לחברות המובילות בהיי-טק הישראלי. רוצים גם אתם להופיע בגיקטיים אינסיידר? שלחו לנו מייל ונשתף איתכם פרטים נוספים

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: