HelpAround: פיתוח ישראלי המציע רשת ביטחון לחולי סכרת [סטארטאפ]

חברת הסטארטאפ הישראלית מעוניינת להציע רשת בטחון ותמיכה לחולי סוכרת בישראל ובעולם, באמצעות משתמשים הנמצאים ברדיוס הקרוב אליהם על בסיס השימוש בסמארטפון.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

על פי נתוני האגודה הישראלית לסוכרת, בארץ ישנם כ-435,000 חולים מאובחנים ועוד כ-200,000 חולים שהמחלה שוכנת בגופם, אך הם עדיין אינם מודעים לכך או שעדיין לא גילו זאת. מדובר על אחת מהמחלות הנפוצות שלצערנו אין לה מרפא, כאשר החולים צריכים לדבוק בשילוב של דיאטה, טיפול תרופתי ופעילות גופנית על מנת להמשיך באיכות החיים שלהם.

חברת הסטארטאפ HelpAround רוצה לעזור לאותם חולים לשמור ואף לשפר את איכות החיים שלהם, באמצעות רשת בטחון לסובלים מסוכרת סוג 1, הידועה גם בשם סוכרת נעורים.

עוזרים למשתמשים להתמודד

רובנו מנהלים אורח חיים מהיר במיוחד, הכולל נסיעות, פגישות, מפגשים, שיחות עם חברים או מנהלים מחו"ל וכמובן הכנת אוכל ודאגה לילדים, מה שלצערנו הרב שם אותנו במקום האחרון בסדר העדיפויות. עבור חולים בעלי מחלות כרוניות, כגון סוכרת, מדובר על מצב שיכול להפוך למסוכן ואף קטלני במידה ושוכחים לקחת את התרופה או שאינם עוקבים אחר מדד הגלוקוז.

מדובר בבעיה עוד יותר חמורה מעבר לים. הרפורמה במערכת הבריאות האמריקאית הובילה לכך שבתי החולים נמצאים תחת לחץ כלכלי מצד רשויות הבריאות, במטרה לספק לחוליהם כלים לשיפור הבריאות ושיפור שביעות הרצון, מחוץ לכותלי בית החולים.

לשם כך מגיעה HelpAround הישראלית, המעוניינת להעניק רשת בטחון הפועלת בשלוש רמות שונות: עזרה מהמשתמשים הנמצאים בסביבה, קבוצות תמיכה וירטואליות ושירותי פרימיום, הכוללים משלוח אקספרס של תרופות, ביקורי בית וכדומה. לדברי החברה, עבור חולים כרוניים הסיוע הטוב ביותר הוא לא מרופא או מאיש מקצוע, אלא מחולה אחר הנושא עליו ציוד דומה – הנמצא בסביבתם.

בפועל מדובר באפליקציה לפלטפורמות אנדרואיד ו-iOS, המאפשרת למשתמשים לשמור על קשר עם קהילת החולים הנמצאת סביבם. החברה מציינת שהיתרון הוא לא רק למשתמשים עצמם, שכן באמצעות האפליקציה יכולים ארגונים רפואיים לרתום את לקוחותיהם לעזור זה לזה, בצורה המסייעת בעידוד אורח חיים בריא וכמובן בעלות מינימלית עבור בתי החולים עצמם.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

קהילה מבוססת מיקום

לאחר הפעלת האפליקציה, הדורשת התחברות עם חשבון הפייסבוק שלכם, תוכלו למצוא את קבוצות התמיכה הקרובות אליכם. גם בישראל קיימת קבוצת תמיכה, שאמנם לא נראית פעילה במיוחד – אך היא קיימת. כך לדוגמה תוכלו לפנות למשתמשים במידה ויש לכם שאלה, אתם זקוקים לתמיכה או אפילו לקבל סיוע בעת רגעי משבר – ממשתמשים שמבינים בדיוק מה עובר עליכם.

לצד הקבוצה הישראלית, תוכלו למצוא באפליקציה קבוצות נוספות הפעולות במדינות אחרות, או לחילופין קבוצות כלליות המתמקדות במשתמשים ספצייפים. כך לדוגמה, תוכלו למצוא קבוצה לכל מי שסובל מאלרגיות שונות, קבוצה ייעודית להורים לילדים החולים במחלה וכדומה.

בניגוד לקבוצה הישראלית, רוב הקבוצות מתקשרות בשפה האנגלית וככל הנראה לא רלוונטיות בכל הנוגע לעזרה מיידית, אך הן כן מציעות מעגל תמיכה רחב ואוהד, המוכן לקבל כל משתמש המעוניין לשתף ולקבל תמיכה וירטואלית ממשתמשים אחרים.

החברה השיקה את רשת הסיוע לסוכרתיים בינואר 2014, כאשר נכון לעכשיו השירות עדיין נמצא בשלבי הבטא שלו. בעוד שהחברה עדיין לא חושפת מספרים מדוייקים בכל הנוגע למספר המשתמשים בשירות, היא מעידה כי 90 אחוזים מהשאלות זוכות לתשובה בתוך שעות ספורות, עם ממוצע של 4 משתמשים העונים לכל שאלה.

אפליקציית HelpAround. מקור: יח"צ

אפליקציית HelpAround. מקור: יח"צ

מפיצים את העזרה

חברת HelpAround נוסדה ב-2013 על ידי ישי קנובל ושלומי אפללו, שניהם בעלי רקע בתחום הטכנולוגיות והבריאות. הרעיון למיזם הגיע מרוברט אורינגר, יזם אמריקאי שהפך לאחד מהמשקיעים בחברה, ששני בניו אובחנו כחולים בסוכרת. כשלקח אורינגר את בנו למשחק הוקי גילה ששכח להביא את ערכת החרום, הכוללת מד גלוקוז, דוקרן ללקיחת דם, טבליות גלוקוז וגלוקגון (תכשיר לטיפול חרום בנפילת סוכר בדם).

אורינגר נאלץ להבין כיצד להתמודד עם הבעיה אליה הוא נקלע, כשבפניו עמדו שלוש אפשרויות: נסיעה הביתה, מה שהיה עלול לקחת זמן רב מידי, מציאת בית מרקחת סמוך שלא היה בנמצא ונסיון למצוא מישהו בקהל, שיוכל לסייע עם הציוד הנדרש. לכל אורך המשחק אורינגר החל לחשוב כיצד יוכל להשתמש במכשיר הסמארטפון שבידו על מנת לאתר את המשתמשים סביבו שיכולים לעזור לו. כך נולדה אפליקציית HelpAround.

החברה מבהירה שהאפליקציה יכולה לעזור גם לעסקים עצמם, כגון חברות הביטוח הרפואי המנסות לעודד את מבוטחיהן לשפר את אורח החיים שלהם, וכך למעשה לחסוך בהוצאות על טיפולים. לאור העובדה שתמיכה הדדית של חולים זה בזה יכולה להוות עזרה משמעותית בהתמודדות עם המחלה, יש לחברות אינטרס מובהק לתת למבוטחיהן רשת סיוע הדדי.

עוד מוסיפה החברה כי היא בוחנת רשתות סיוע נוספות בנוסף לסוכרת בהן יש ערבות הדדית גבוהה "והתעסקות" יום יומית, כגון ניוון שרירים, אפילפסיה, תגובות אלרגיות קשות ואפילו סרטן, שלצערנו הפך במהלך השנים האחרונות למחלה כרונית.

לא מפחדת מתחרות

החברה צריכה להתמודד עם תחרות רבה בשוק, כשעיקרה מגיעה מפורומים וקבוצות דיון בנושאי בריאות. לדבריה, בניגוד לאותם פתרונות שבדרך כלל דורשים מהמשתמשים לשבת מול מחשב ולהתחיל לחפש תשובות ותמיכה, העוצמה של המובייל בעולם הבריאות היא ביכולת למצוא ולהעזר במשתמשים גם מחוץ לרדיוס המוכר, כגון בעת נסיעה לחו"ל.

באמצעות הטכנולוגיה הקיימת במכשירים הללו, מסוגלת החברה לאתר חולים כרוניים ברשתות חברתיות וכך לייצר רשת ביטחון אנושית מבוססת מיקום. למעשה, החברה מבהירה שאינה מנסה להתחרות בקבוצות הדיון המסורתיות, אלא להיות היישום הבריאותי הראשון של כלכלת השיתוף (Sharing Economy).

בכל הנוגע למודל העסקי, HelpAround מעוניינת להציע לצרכנים שירותי פרימיום רפואיים, בתשלום, במקביל להענקת גישה לרשת עבור ארגונים המנסים להגיע לאוכולוסיה זו, כגון חברות התרופות, בתי חולים, מרפאות, חברות ביטוח בריאות וכדומה.

נכון להיום החברה נמצאת בשלבי הסיום של סבב הגיוס הראשוני שלה, סבב Seed, המגיע ממספר משקיעים פרטיים בתחום הסוכרת מארצות הברית ומאירופה.

להורדת האפליקציה לאנדרואידלהורדת האפליקציה ל-iOS

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

3 תגובות על "HelpAround: פיתוח ישראלי המציע רשת ביטחון לחולי סכרת [סטארטאפ]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
DD
Guest

רעיון מקורי, וגם בר קיימא מבחינה כלכלית.. בהצלחה למייסדים!

לא נאיבי
Guest

על פניו נראה שלא נעשה חקר שוק רציני קבוצות תמיכה לכל סוגי המחלות והמצבים הרפואיים קיימים שנים באינטרנט רוב קבוצות התמיכה לכל סוגי הסרטן, סכרת, מחלות כלי דם לב ואחרים נתמכים בגלוי או בסתר על ידי יצרני התרופות, אלו חברו ענק עשירות בעולם האכזרי הזה אין מקום לנאיביות של טכנאים נילהבים שפיתחו אפליקציה נוספת ומשקיע נאיבי וחסר כלי סינון והבנת השוק

ד"ר לסוכרת
Guest

האינפורמציה ש"בארץ ישנם כ-435,000 חולים מאובחנים ועוד כ-200,000 חולים שהמחלה שוכנת בגופם…" נכונה לחולי סוכרת מסוג 2. חולי סוכרת סוג 1 (Type 1 / נעורים) יש בערך 50-60 אלף וכולם מאובחנים מהטעם הפשוט שחולה סוכרת סוג 1 שאינו מאובחן ימות תוך כשנתיים-שלוש מפרוץ המחלה ללא טיפול.
עכשיו, אם האינפורמציה באה מ- Help Around הרי הם לא רציניים ולא ממש עשו את שיעורי הבית שלהם / מחקר שוק הולם. ואם מהכותבת – אז לא נורא. הרבה אנשים לא ממש מבדילים בין המחלות, שדרך אגב מאוד שונות אחת מהשנייה מבחינה ביולוגית וטיפולית.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: