שמרו על הדופק: שלושה שעוני ספורט בסקירה אחת [סקירה]

מתלבטים איזה שעון דופק יעזור לכם לחזור לכושר? בואו להתרשם משלושה שעונים חדשים, בעלי תכונות שונות ולבחור את האחד שיעזור לכם לצלוח את החגים

מקור: יח"צ, עיבוד תמונה

אמנם שעון הקיץ נגמר אבל זו לא סיבה לחשוב שהקיץ באמת חלף . אנחנו בעיצומם של החגים אשר עושים לנו נעים בבטן אך את התוצאות נראה אחריהם. אז למה לחכות ל"אחרי החגים"?

על מנת לעזור לכם לשמור על השגרה הספורטיבית, במיוחד בזמן החגים, אנו מציגים בפניכם שלושה שעוני דופק, שיעזרו לכם להפיק את המיטב מהאימונים השונים שלכם, בהתאם לצרכים האישיים שלכם. אז למה אתם מחכים? למקומות, היכון, ספורט!

Polar RCX3

שעון RCX3 מיועד לרצים ולרוכבי אופניים בכל הרמות. הדגם, המגיע בצבע שחור, קל משקל ויושב בצורה נוחה על היד, עד כדי כך שלעיתים אנו שוכחים שהוא שם. התצוגה הראשית של השעון מציגה את התאריך והשעה, כך שתוכלו להסתובב איתו במהלך היום והוא אינו מיועד רק עבור אימוני כושר.

היתרון האמיתי של השעון טמון בפונקציות שלו, כאשר אחת מהן היא Training Benefits (תועלת האימון), מעניקה לנו משוב לאחר האימון על התועלת שהפקנו ממנו, על ידי חישוב עוצמת הדופק ומשך האימון עצמו. השעון מסוגל להציג עד 17 רמות שונות של משוב המופיעות ישירות על צג השעון, הכוללות בין היתר את חישוב הקלוריות שהשלנו ואת היכולת הפיזית שהתחזקה כתוצאה מהאימון, כגון שיפור מהירות, גמישות, כוח, סיבולת וכדומה.

הפונקציה הנוספת שמציג השעון, נקראת Zone Optimizer והיא נועדה לשימוש עוד לפני תחילת האימון עצמו. מדובר בפונקציה המודדת את טווח הדופק של המשתמש, מאבחנת את המצב הנוכחי בו נמצא – ומסוגלת להתאים לו את אימון הכושר האידיאלי, בהתאם ליכולות הפיזיולוגיות שלו באותו זמן.

כך, במידה ואנו מעט חלשים, עבר עלינו יום קשה בעבודה או אפילו במידה ואנו מתאוששים ממחלה, ידע השעון להתאים תכנית ריצה בדופק נמוך, במטרה לא להכביד עלינו יותר מידי. כמובן שבמידה ואנו בכושר מעולה, מצב רוח מרומם ואנו בריאים ועירניים – ידע השעון להתאים תוכניות קשות יותר מבדרך כלל, במסגרתן יהיה עלינו לשמור על דופק גבוה מהרגיל.

חשוב לציין כי השעון תומך גם ברוכבי האופניים ומציע לצד הפונקציות הללו גם אפשרות למדוד את המהירות והמרחק של הרכישה, ואפילו את מהירות סיבוב הפדלים על ידי הרוכב.

תפעול וסנכרון

השעון מגיע עם סטיק USB המתחבר למחשב ומסנכרן בין השניים, כך שאנו יכולים להוריד את נתוני האימון שלנו לתוכנה ייעודית – אותה יהיה עלינו להוריד מאתר הבית של Polar. התוכנה מאפשרת לנו לעקוב אחר האימונים השונים שלנו במשך ימים, שבועות ואף שנים ולצפות בגרף הכושר שלנו וכיצד עולה (או יורד) לאורך הזמן. החל מהאימון השמיני שמועבר למחשב, התוכנה יודעת לחשב גם את עומס האימונים, כך שבמידה ואנו מגזימים או מחפפים – התוכנה תתאים את האימונים האידיאלים עבורנו, בהתאם למצב הגופני בו אנו נמצאים.

בכל הנוגע לשימוש, אין ספק ש-Polar יודעים את העבודה. התפריט נוח לשימוש ולהבנה, מתפרש על גבי כל המסך וגם ללא חוברת ההוראות הצלחנו להבין כיצד לעשות כמעט כל דבר על גבי השעון. חבילה הכוללת מלבד השעון גם משדר GPS ומשדר דופק – אשר שניהם חיצוניים ויהיה עלינו לזכור לקחת אותם איתנו בעת האימון, מוצעת במחיר של 1,599 שקלים והיא מיועדת בעיקר לאלה מאיתנו שאוהבים להתאמן במרחבים הפתוחים. לחילופין, חבילה הכוללת שעון, חיישן ריצה המתחבר לרגל ומד דופק תוכלו למצוא במחיר 1,499 שקלים, שכן היא מיועדת למתאמנים בחדרי כושר ובבית, המעוניינים למדוד את היכולות שלהם על גבי מכשיר הריצה.

בשורה התחתונה: Polar אמנם מציגה לנו שעון בעל פונקציות מתקדמות, אך כזה שאינו מכיל בתוכו כלום ואפילו ה-GPS מגיע בנפרד. מצד שני, בזכות כך מדובר בשעון קל ובלתי מורגש, אותו אנו יכולים לענוד במשך כל היום ולא רק במהלך האימון. מנסיוננו, RCX3 שווה את ההשקעה ומדובר בטווח מחירים הוגן ואף זול ביחס למה שמציע למשתמש.

מקור: יח"צ

Garmin Forerunner 610

Forerunner 610 הוא שעון הדגל של חברת Garmin, שזמין לרצים, הולכים, רוכבים וכל מי שאוהב לעשות ספורט ולעקוב אחר הסטטיסטיקות שלו. השעון עצמו כבד למדיי והמשקל מורגש, אך עם הזמן לומדים להתרגל אליו בזכות הישיבה הנוחה שמציע על פרק היד.

בין הפונקציות השונות שמציע השעון, ניתן למצוא את הסטנדרטיות המציעות את הדופק שלנו, המסתנכרן אוטומטית מיד לאחר שאנו לובשים את רצועת הדופק, מבלי הצורך להגדיר את החיבור בין השניים. בנוסף, נוכל לעקוב אחר המרחק שהלכנו, כמות הקלוריות ששרפנו, קצב ההליכה או הריצה ואף לקבוע את נקודת ההתחלה ואת נקודת הסיום, באמצעות GPS המותקן בשעון – ולחזור אליהם במידת הצורך. את המעבר בין המסכים השונים אנו מבצעים על ידי גרירת האצבע על גבי המסך ואת שלל הסטטיסטיקות והנתונים שאנו צוברים במהלך האימון, אנו יכולים להעלות למחשב באמצעות סטיק USB שמגיע עם הערכה, כאשר את תוכנת הניהול יהיה עלינו להוריד מאתר האינטרנט של Garmin.

אחת הפונקציות הנחמדות והשימושיות שמציע השעון, היא ה-Virtual Partner המאפשרת לנו להתחרות נגד התוצאות הקודמות שלנו, נגד משתמשי גרמין מרחבי העולם או פשוט לקבוע קצב מסויים אותו יהיה עלינו לעבור. כך, במידה ואנו לא מוצאים מישהו לרוץ איתו, השעון יהיה שם על מנת לעודד ולדרבן אותנו להתאמץ עוד יותר. במידה והדופק יורד מתחת לנתון שהגדרנו, נקבל התראה על כך באמצעות רטט וצליל, אך מדובר בצליל צורם ומאוד לא נעים לאוזן. מצד שני, כשאנו רצים עם אוזניות או סתם באוויר הפתוח, אנו בקושי שמים לב אליו – וכמובן שניתן לסגור אותו לחלוטין.

אופן התפעול

השעון מגיע עם ממשק מגע ושלושה כפתורים פיזיים, המאפשרים לנו להתחיל את הריצה, לקבוע Laps במהלך האימון וכמובן להאיר את המסך, אך את הניהול עצמו, המעבר בין תפריטים והצפייה בסטטיסטיקות, נוכל לעשות רק באמצעות מגע ישיר.

מסך המגע בנוי כך שלא יגיב לכל לחיצה קטנה, כדי לא להחליף בטעות את המסכים בזמן האימון, אך כתוצאה מכך נדרש כוח ומספר נסיונות על מנת לגרום לו לעבוד. מצד שני, מסך המגע מגיב טוב גם במידה ואנו מנסים לתפעל אותו עם כפפות – כך שאין ספק שמדובר ביתרון משמעותי למקצוענים שבינינו, או לאלה שאוהבים לרוץ בחורף. השעון מציע הגנה מינימלית נגד מים, כך שתוכלו להזיע איתו בחופשיות ואף לרוץ איתו בגשם, אך היצרן מבהיר כי הוא אינו מיועד לצלילות או שחיות ארוכות – וההגנה שלו מספיקה לכ-30 דקות, כך שיהיה עליכם לשמור עליו.

את השעון מטעינים באמצעות עריסה ייעודית המתחברת לחלק האחורי של השעון בצורה מגנטית והיא מתחברת באמצעות כבל USB למחשב או לחשמל. השעון מציג חיי סוללה ארוכים מאוד, כך שנוכל להעביר כמה ימים בין הטענה להטענה – אך זמן ההטענה עצמו ארוך ולוקח כמה שעות, כך שיהיה עליכם לבדוק את מצב הסוללה הרבה לפני שתצאו לאימון.

גרמין מאוד השתדלו להציג לצד מגוון רחב של פונקציות יוקרתיות ועיצוב מרשים – אך זוהי בדיוק נקודת החולשה של השעון. נסיון לתפעל את מסך המגע בזמן ריצה, כשאנו מזיעים ומנסים להתמקד בצעדים שלנו היה מעט מאכזב ולא פעם היינו צריכים לעצור לחלוטין על מנת לעבור למסך אחר. מצד שני, מדובר בשעון קשיח, עמיד, מרשים ובעל מגוון רב של תכונות מובנות, ללא צורך להוסיף או לרכוש אביזרים נוספים – כמו גם שמציע גלילה אוטומטית בין המסכים השונים, כך שהבעיה הראשונית מתגמדת לחלוטין.

בשורה התחתונה: במידה ואתם מחפשים שעון מקצועי, בעל נוכחות על היד וכזה המגיע עם GPS מובנה, מדובר בשעון עבורכם, כל עוד אתם מוכנים להשקיע את הסכום המתאים לכך. ערכת השעון מגיעה עם רצועת דופק וערכת התחברות למחשב, בעלות של 2,599 שקלים – במידה ותהיו מעוניינים לשדרג את השעון הישן שלכם, תוכלו לקבל הנחה, בהתאם לשעון שברשותכם. למרות הסכום הגבוה ובמידה ומסכי מגע אינם מרתיעים אתכם, מדובר בשעון המיועד בעיקר לרצים או מתאמנים מקצועיים.

מקור: יח"צ

Motorola MotoActv

בניגוד לשני שעוני הדופק הקודמים שסקרנו, הרושם הראשוני שקיבלנו ממוטואקטיב היה שלא מדובר בעוד שעון לאוסף, אלא בגאדג'ט מרשים למדיי המגיע עם שולים חלקים וגימור מהודק. אך אנו העדפנו להתייחס אליו דווקא בתור 'צעצוע', מכיוון שלא ממש מדובר בשעון ולא ממש בנגן מוזיקה, אלא במעין מחשבון קטנטן עם מסך מגע, בשילוב כפתורים, אוזניות וחיבור USB למחשב. העיצוב מאפשר לענוד את המכשיר על פרק כף היד, כמו גם מכיל מהדק המאפשר לחברו לשלל תוספים, כגון לאופניים, לזרוע או אפילו לרגל – בהתאם להרגלי הספורט האישיים שלכם.

המכשיר מציע תוכניות שונות לריצה, רכיבה על אופניים, הליכה ואימון בחדר הכושר. מבחינת ריצה הציג ביצועים מרשימים, הצליח לעקוב אחר הדופק, הציג את מספר הצעדים ואת כמות הקלוריות ששרפנו. בכל הנוגע להליכה, במידה והייתה מהירה שלל הפונקציות עבדו כרגיל, אך במידה וההליכה הייתה מעט איטית, סופר הצעדים החל לזייף ולא יכלנו להסתמך עליו.

בנוסף, מוטורולה מבטיחה שלמכשיר ישנה פונקציה המאפשרת לעקוב אחר הפעילות שלנו במשך יום שלם, ולא רק לאורך אימון מסוים. מדובר בדרבון האולטימטיבי שגורם לנו להעדיף לעלות במדרגות במקום במעלית, לחנות קצת יותר רחוב מבדרך כלל ואפילו לחדר הכושר יותר מבדרך כלל, רק על מנת להוכיח שאנחנו תמיד בתזוזה.

לחבר למחשב ולהפעיל

בכל הנוגע לאפשרויות שמגיע המכשיר, חשוב קודם כל לציין שרבות מהן הופכות לזמינות רק לאחר ביצוע ההתחברות והסנכרון של המכשיר מול המחשב, כגון מעקב אחר תוצאות האימון ושלל פונקציות שנראות מעט בסיסיות. לכן, יהיה עליכם לעשות מעט עבודה מקדימה לפני שתתחילו עם הכושר – שכן, כמו בכל גאדג'ט אחר, קודם כל משחקים איתו ורק אחר כך מתחילים להשתמש בו. לכן, הוא מתאים בעיקר לספורטאים שאוהבים להתעסק עם מכשירים אלקטרוניים חדשים או חובבי גאדג'טים, אך לא יתאים למי שמעוניין לענוד את השעון ולהתחיל לרוץ.

ממשק המשתמש עצמו מאוד נוח לשימוש עבור אלה שרגילים לעבוד עם מסכי מגע. בסופו של דבר, מדובר בתפריט פשוט למדי, שנע סביב קטגוריות של הגדרות, אימון, שעון, מוזיקה והתרעות. אחרי שגילינו כמה לא פשוט לתפעל מסך מגע תוך כדי ריצה, הגענו למסקנה שאפשר לבצע את אותן הפעולות על-ידי סדרת לחיצות על הכפתורים שבצדי המכשיר, כך שלא היה עלינו לעצור בצד על מנת לבדוק את מצב הנתונים השונים.

בשורה התחתונה: מדובר בצעצוע אולטימטיבי עבור חובבי גאדג'טים וספורט, אך במידה ואתם לא נופלים לאחת מהקטגוריות הללו, עדיף לכם לחפש שעון פשוט יותר, לפחות ברמת התפעול. המכשיר מגיע בחבילה בסיסית הכוללת גם אוזניות, כבל סנכרון, תפס חיבור ורצועת יד במחיר הנע בין 1700 ל-1999, במגוון חנויות.

מקור: יח"צ

אז מה לבחור?

בסופו של יום, את הבחירה של איזה מוצר הכי כדאי לכם לרכוש, תאלצו לבצע בעצמכם בהתאם לדרישות האישיות, הנתונים הפיזיולוגים וכמובן – התקציב שאתם מוכנים להשקיע ב'צעצוע' החדש שלכם. למרות שכיום בעידן האינטרנט מאוד מפתה לרכוש בחנות הכי זולה, אנו ממליצים לכם בכל זאת לנסות ולגשת אל החנויות על מנת להתרשם מהמימדים הפיזיים של כל אחד מהשעונים ולבצע את הבחירה הנכונה.

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

2 תגובות על "שמרו על הדופק: שלושה שעוני ספורט בסקירה אחת [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אמיר
Guest

פחות מחצי מחיר באיביי :
http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_nkw=Garmin+Forerunner+610&rt=nc&LH_BIN=1

בארץ=שודדים

אמיר (טורונטו)
Guest

כתבה מיותרת על מוצרים מיותרים. ואני דוקא רץ ועושה ספורט. זה בעיקר לצורך מה שקוראים בערבית: שופוני יא נאס.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: