ה-CTO של אינטל בראיון בלעדי: ׳׳לא הביאו אותי כדי לעשות בייביסיטר׳׳

ה-CTO העולמי של אינטל, גרג לוונדר, מדבר עם גיקטיים וחושף מה גרם לו לטוס לישראל כבר בשבוע השני בתפקיד, מה הוא חושב על המעבדים של אפל והאם תוכנה תפתור את כל הבעיות של אינטל?

גרג לוונדר, CTO באינטל. תמונה: אינטל

שנת 2021 התחילה בסערה עבור אינטל. המנכ"ל בוב סוואן, שמונה לאחר שקודמו פרש על רקע ניהול רומן עם עובדת באינטל, הודיע בעצמו על עזיבה מהירה – אחרי שנתיים בלבד. במקומו מונה פט גלסינגר, לשעבר מנכ"ל WMware. הייתה זו תקופה שבה אינטל התקשתה להתחרות עם ההתקדמות הטכנולוגית של המתחרות שלה ומגמות בשוק התהפכו לרעתה.

חודשיים לאחר המינוי, גלסינגר התקשר ליד ימינו לשעבר, גרג לוונדר, אותו הוא מכיר מאז שנות ה-2000 המוקדמות. "אני צריך את העזרה שלך", נזכר לוונדר באותה שיחה מחברו הטוב. וכך, מתפקיד CTO ב-VMware מצא את עצמו לוונדר בתפקיד ה-CTO של תאגיד החומרה הגדול בעולם, ועם לא מעט ניסיון מאחוריו, לוונדר ניגש לאתגר חייו: להחזיר לאינטל את ההובלה הטכנולוגית לא רק בתחום החומרה, אלא גם בתחום התוכנה.

בראיון בלעדי לגיקטיים מספר לוונדר על מה הוא גילה כשנכנס בימיו הראשונים לתפקיד, אילו גישות של קודמיו הובילו לחלק מהבעיות של אינטל, איך מתמודדים עם התחרות מסביב על העובדים ועל עליונות טכנולוגית – וגם, למה העבודה על שבבים כל כך דומה לעבודה על עוגה?

מעבודה על מעבד 8-ביט למעבדי העתיד של אינטל

ה-Intel 8085 העתיק. תמונה: Konstantin Lanzet, CC BY-SA 3.0

הרומן של לוונדר עם חומרה החל מגיל מאוד צעיר. בילדותו הוא אהב לפרק את כל המכשירים החשמליים בבית כשהוריו לא היו נוכחים, אך במקום להתעצבן עליו, אביו הכריח אותו להרכיב אותם בחזרה. מאותו ילד סקרן, די במהרה הוא פגש את מעבדי אינטל מקרוב: "השתמשתי במעבד Intel 8085 כשהייתי בתיכון ובניתי מחשב שלם מקיט. תיכנתתי סביבו את כל המערכת", אמנם זה לא היה מעבד שמסוגל להריץ את קרייסיס, אבל עדיין מדובר היה במחשב 8-ביט עם מהירות שעון מקסימלית של 6MHz. "תמיד הייתי הבחור הזה של החומרה… אבל אני גם בחור של תוכנה", אומר לי לוונדר. במובן מסוים הוא מדבר על עצמו, אבל לי זה גם נשמע כמו תיאור שמתאים לאינטל. החברה שאולי הכי מזוהה בזכות עסקי החומרה שלה, אבל דווקא התוכנה היא זו שעשויה להיות סוד ההצלחה שלה בשנים הקרובות, ועוד נגיע לזה.

בדיוק בגלל זה נראה שלוונדר מצהיר שיש לו 3 עבודות באינטל ("זה חוסך לחברה הרבה כסף" הוא מוסיף בחיוך): הראשונה, הוא אחראי על חטיבת המחקר של אינטל שכוללת 700 חוקרים ו-500 סטודנטים – רבים מהם מישראל ("אני מרגיש כמו דיקן בפקולטה להנדסה כשאני עושה את העבודה הזאת"); השנייה, הוא אחראי על חטיבת ה-IT של אינטל, שנועדה לסייע להתרחבות של ה-Fabs – מפעלי הייצור החדשים שלה; אבל העבודה השלישית, ואולי החשובה יותר מכל עבורו, היא יצירת חטיבת התוכנה של אינטל. הוא מעיד על כך שלאינטל היו יחידות שונות רבות של אנשים שעבדו בעולמות התוכנה, אבל הוא איחד אותם תחת ארגון אחד.

ויש לו סיבה טובה מאוד לאחד את כל אנשי ונשות התוכנה האלו. באינטל עובדים כ-121 אלף עובדים ברחבי העולם (12,000 מהם בישראל), ומתוכם, מעל ל-19 אלף הם אנשי תוכנה. זה אומר שכ-15% מתוך כל אינטל, החברה שאולי מזוהה יותר מכל כחברת חומרה, הם בכלל אנשים שמתעסקים בצד של התוכנה. "בתור CTO, אני רוצה להבין כל דבר שקשור לחברה. מה-Fabs ועד לחלקים הכי עליונים של התוכנה. אז כל מה שהייתי צריך לעשות, במובן מסוים, זה להשיג את המידע הפנימי שאני צריך", הוא אומר. בהמשך השיחה הוא די מוכיח את הנקודה של עצמו בנוגע למידע הפנימי שהוא כה חושק בו, כשהוא מזכיר שבכנס של אינטל בטקסס שנערך לפני מספר חודשים, הוא הלך לכל אחד מהביתנים של החברות הישראליות שהציגו את הפיתוחים שלהן במסגרת האקסלרטור של אינטל, Ignite, וניסה להבין בדיוק מה הן עושות ואיך.

רוצים להביא את החוויה של האקוסיסטם של אפל גם ל-PC

אינטל רוצה להביא את החוויה של אפל גם ל-PC עם Screenovate. מקור: אינטל

אם בעבר שיחה עם בכיר באינטל היה נסובה סביב סוגיות ננו-מטרים, NAND, ארכיטקטורות ייצור ומהירויות שעון, הרי שבשנים האחרונות, החברה שמה יותר ויותר דגש על תוכנה. האם בחברה מאמינים שכך היא תוכל לנצח או לפחות ליישר קו עם חברות כמו TSMC? יישומי התוכנה של אינטל לא מגיעים רק בדמות התוכנות שנצרבות על הצ׳יפים או מגיעות לווינדוס ודרייברים שונים, אלא גם בתוכנות ששולטות על מפעלי הייצור של החברה שמייצרת את אותם שבבים. "התוכנה טמועה בכל שכבה בחברה, מהחלק הפיזיקלי ועד לכמובן ה-Firmware". חלק מאותם אנשי תוכנה התחילו את הקריירה שלהם באינטל, אבל חלקם גם הגיעו מהרכישות המאוד מאסיביות של החברה בשנים האחרונות, שחלק מכובד מהן היה בישראל. תחשבו על זה, עד לפני שנים ספורות היינו מצפים מאינטל לרכוש רק חברות כמו Habana Labs כיוון שהן יכולות פשוט לייצר לה עוד ממה שהיא מייצרת – שבבים. אבל אינטל ביצעה מאחורי הקלעים כמה שינויים גדולים והתחילה לרכוש יותר חברות תוכנה כמו Moovit, Granulate וגם את Screenovate, חברה ישראלית שפיתחה טכנולוגיה, שמאפשרת שיקוף של מכשירים שונים מפלטפורמות שונות ומערכות הפעלה שונות על גבי אותו מסך.

מה ניסיתם להשיג בסופו של דבר ברכישת Screenvoate?

לוונדר: "תראה, אפל עשתה עבודה ממש טובה בלבצע אינטגרציה לסגנון החיים הדיגיטלי שלך. למרות שהמכשירים שלהם מחזיקים פחות מ-10% משוק ה-PC, הם הצליחו ליצור אינטגרציה מעולה בין הטלפון, האייפד, הלפטופ, הענן שלך וכדומה. עכשיו יש את שאר 90% מהשוק עם ווינדוס ו-Chrome OS או אנדרואיד, והמטרה שלנו עם Screenovate היא לפתוח את הפלטפורמה כדי שנשיג את האינטגרציה בין מגוון מכשירים ויצרנים. 90% מהשוק לא מחזיק ביכולות כאלו. אנחנו רוצים לפתוח את שוק ה-PC כך שתהיה חוויה הרבה יותר אחידה עם המכשיר הנייד שלך".

במילים אחרות, משתמשי Windows ואנדרואיד רואים לא פעם בעיניים כלות, כיצד משתמשי אפל נהנים מממשק ומעבר חלקים בין מכשירי אפל השונים – החל מהמקים, דרך האייפונים וכלה בציוד כמו אוזניות. כך למשל יכולים משתמשי מק להפוך את האייפד שלהם למסך שני נייד למחשבי מק עם פיצ'ר ה-Sidecar. רוצים לנסות את זה בשילוב של מחשב Windows וטאבלט אנדרואיד? בהצלחה עם ההורדה של תוכנות, דרייברים והגדרות. ההטמעה של הטכנולוגיה הישראלית תאפשר לאינטל לאפשר חוויה דומה – כבר ברמת השבב ומערכת ההפעלה, ולהקל על מערכות דוגמת Windows או לינוקס חוויה דומה אם לא זהה לזו שמספקת אפל.

"הלידרים הקודמים לא רצו לתקשר יותר מדי"

מקור: Walden Kirsch/Intel Corporation

בשנה האחרונה הכריזה אינטל על מוצרים חדשים רבים – רובם סביב מעבד הדגל שלה Alder Lake. אבל כשאני שואל את לוונדר איזו הכרזה של אינטל הכי ריגשה אותו בשנה שבה הוא בתפקיד, הוא לא מזכיר את Alder Lake או Intel ARC, אלא דווקא את המניפסטו של פאט גלסינגר, שבו הוא הדגיש עד כמה האסטרטגיה של אינטל עומדת להתמקד בתוכנה: "The Geek Is Back", הוא אומר, "זו תמיד הייתה האסטרטגיה של אינטל, אבל המסר הלך לאיבוד בדרך. ראשי אינטל הקודמים לא רצו לתקשר יותר מדי את נושאי התוכנה". כדוגמה הוא מזכיר כיצד קודמיו ביטלו ב-2017 את Intel Developer Forum, כנס הפיתוח השנתי של אינטל, שמשך אליו מדי שנה אלפי מפתחות ומפתחים מכל העולם.

גלסינגר, ביחד עם לוונדר, הודיעו מייד עם כניסתם לתפקיד כי כנס הפיתוח יחזור בפורמט חדש תחת השם Intel Innovation, כבר בחודש ספטמבר הקרוב. "אנחנו הולכים להוציא עוד הרבה דברים גיקיים בתחומי החומרה והתוכנה שהעולם עוד לא ראה". הוא אמנם לא מוכן לחשוף לנו שום פרט מההכרזות הצפויות, אבל רומז כי החברה ביצעה התקדמויות משמעותיות בתחום ה-GPU ובתחומי ה-AI ו-ML – אז לא נתפלא אם נשמע כמה הכרזות מעניינות בתחום.

לוונדר משווה את השילוב של חומרה-תוכנה לעולמות המזון, "אני חושב שזה קצת כמו עוגת שכבות: אתה בונה את הצ׳יפים, אתה בונה את ה-CPU ואתה עובר ל-SoC. אתה בונה לוח-אם ואתה לוקח את הכל למכשיר כמו לפטופ או שרת. ומעל כל זה, יש לך את התוכנה שהיא הנשמה של המכונה. זה כמו הציפוי שמעל העוגה. יש לי עוגה מצוינת ועכשיו אני צריך לשים עליה את ציפוי התוכנה הזה. אם תחשוב על זה, כולם אוהבים עוגה טובה, אבל התוכנה היא מה שגורם לחומרה לשיר. אם אתה סתם בונה חומרה טובה, היא בסוף תדליק רק אור ירוק נחמד".

פט גלסינגר, מנכ״ל אינטל, בביקור בישראל. תמונה: ליאור דסקל

אבל אינטל לא משקיעה רק בתוכנה של עצמה, והיא אחת מהתורמות הגדולות ביותר לקרנל של Linux מאז 2007. לוונדר, כך נראה, מתכנן לעשות דאבל-דאון על ההשקעות האלו ולא לעצור או להאט אותן. הוא מציין שקהילת מפתחי התוכנה בעולם גדלה במיליון איש ואישה בשנה אחת, וכי רבים מהם הם מפתחי Low או No Code. לטענתו, כ-20 מיליון מאותם 25 מיליון המפתחים משתמשים בתוכנות המוגדרות כ-Intel Optimized, בין אם הם יודעים זאת או לא. כלומר, אלו תוכנות וכלים שהותאמו לעבודה בצורה מיטבית על מעבדי אינטל. בתור דוגמה הוא נותן את ההתקדמות של TensorFlow, ספריית הקוד הפתוח ל-ML, שגוגל מפתחת ומשמשת צוותים לפיתוח ואימון של רשתות נוירונים. לדבריו, אחרי עדכון 2.9, הספרייה מותאמת עוד יותר לביצועים במעבדי החברה, כך ש"כל מפתח שמשתמש בזה יראה שיפורי ביצועים באופן מיידי".

אנשים רואים את הדגש שאתם שמים על צד ה-Software בחברה, ואומרים לעצמם – אוקיי אינטל עושה את זה כדי לפצות על ההשתרכות הטכנולוגית שלה בתחומי החומרה מול TSMC, אפל, ARM ואנבידיה…

לוונדר: "לא. יש לנו מאות מיליוני מכשירים בעולם כבר. מ-Amazon Cloud שרצים על פלטפורמת Haswell (שהוצגה לראשונה ב-2013, ע.ב), והם מריצים כמות מכובדת של דורות שונים של המעבדים שלנו. תסתכל על טסלה שיכולים לשלוח עדכוני תוכנה ופיצ׳רים חדשים למכוניות שלהם ברחבי העולם, זה בדיוק מה שאנחנו עושים. יש לי מאות מיליוני מכשירים בחוץ. ברגע שאני מעדכן את Tensorflow למשל, ההשפעה היא מיידית. זה הערך שמפתחים ומשתמשים ולקוחות מקבלים מעדכוני התוכנה שלנו… לכן יש לנו את נתח השוק הגדול ביותר בענן הציבורי. אם אני אפילו מביא 10% שיפורים לבסיס הזה, זה מקדם את אותו בסיס, אבל גם מייצר יותר הזדמנויות להכנסות ולשווקים חדשים עבור אינטל… זה יהיה מטופש עבורי ועבור אינטל לא לעשות את זה".

עוד סיפורים כאלו מחכים לכם עכשיו עוד סיפורים כאלו מחכים לכם עכשיו בערוץ העדכונים הרשמי של גיקטיים

אינטל, זו באמת את?

אז ראינו שאינטל רוצה לחקות את חוויית השימוש של משתמשי אפל ומוכנה לפתוח את הארנק בשביל זה, אבל החוויה הנוראית של משתמשי PC מתחילה הרבה יותר מוקדם. ברגע שהם מוציאים מהקופסה מחשב חדש ומדליקים אותו בפעם הראשונה. לא משנה כמה החומרה של המחשב מרשימה, או אפילו כמה הוא עלה, בכל לפטופ שסקרתי תמיד נתקלתי ב-Bloatware, Crapware והתבקשתי לקפוץ דרך חישוקים, חלונות התראות והגדרות שונות רק כדי להתחיל להשתמש בווינדוס כמו שצריך, מה שדי בוודאות גם משפיע על ביצועי המחשב ובחוויה שאינטל מנסה להעביר. כשאני שואל את לוונדר על הנושא של האולי יותר מדי חופש שיש ל-OEMs בתחום ה-PC, הוא טוען שזו תוצאה ישירה של התחרות הבריאה בשוק הזה, וכי החברה מנסות לבדל את עצמן האחת מהשנייה. "לאפל יש את הלוקסוס של חומרה קניינית ומערכת הפעלה קניינית". הוא מנסה לעיתים קצת לתרץ את ההבדלים: "הם עשו עבודה טובה בליצור את חווית הלייפסטייל הדיגיטלי שבה הם איחדו את כל הארכיטקטורה הקניינית שלהם. כשיש לך את הלוקסוס הזה, אתה יכול לבחור. אבל כאמור, 90 אחוז לפחות מהשוק בוחר בווינדוס, ואני משתמש בלפטופ ווינדוס ברגע זה", אומר לוונדר.

תחרות בריאה? 90 אחוז מהשוק? אני לא השתכנעתי. אבל אני מבין אותו, אחרי הכל, צריך לזכור שאינטל אינה חברת B2C. הלקוחות העיקריים שלה הם OEM כמו לנובו, דל ו-HP. לא אתם, הצרכניים הסופיים, ולכן לא נראה שהחברה תעשה איזה צעד של יישור קו בנושא. במילים אחרות, משתמשי Windows צפויים כנראה להמשיך לסבול בשנים הקרובות מאנטי וירוס מציקים, חבילות תוכנה מיותרות ועדכוני דרייברים, וההבדל עבורי למשל, שמדלג על בסיס יומי בין 2 האקוסיסטמים האלו, ימשיך לצעוק.

הזכרת את אפל והארכיטקטורות שלה, בוא נדבר על ARM. ראינו את המהלך המוצלח של אפל עם המעבר שלה ממעבדי אינטל למעבדי ARM תוצרת בית, ועכשיו גם מיקרוסופט מנסה לעשות את זה שוב לצד גוגל עם ה-Tensor במכשירי פיקסל. אתה חושב שהשוק עשוי להמשיך להתקדם לכיוון של מעבדים בפיתוח עצמי?

"אני חושב ששוק המעבדים הוא שוק ענק. אנחנו רואים היום יותר ויותר ביקוש למעבדים ואנחנו מייצרים ומוכרים יותר צ׳יפים מאי פעם. אז אני מאמין שבסגמנטים מסוימים בשוק יהיו דרישות למחירים ויכולות שונות. אני חושב שתחרות היא דבר טוב. אנחנו נתחרה… נוצר כאן שדה יותר תחרותי וזה גורם לי להתרגשות. אני אוהב מתחרים טובים".

אפל היא ״תחרות בריאה״? הנה שינוי בגישה. צילום: גיקטיים

לצד הפרגון לתחרות (לא ציפינו למשהו אחר מבכיר בתאגיד רב-לאומי), לוונדר לא מפספס הזדמנות לעקוץ את אפל ולהדגיש את נתח השוק המצומצם שלה לדבריו. הוא טוען שאמנם השוק מחפש כרגע מגוון פתרונות בתחום המעבדים (בתרגום לעברית: לא רק x86, אלא גם ARM), אבל טוען שבסופו של דבר יש גבול למגוון הזה, והוא לא מאמין שכל חברה תתחיל לעבוד על פיתוח מעבדים משלה, שיעבדו בצורה מושלמת עם החומרה שלה, "אנחנו ממשיכים לחדש בצד הקליינט ולהפוך את המוצרים לכאלו שיציגו מחירים טובים יותר לביצועים טובים יותר. מן הסתם, קהילת הגיימינג מעדיפה את אינטל על פני ARM, אז שוב: תחרות בשוק בריא היא דבר טוב. זה עוזר לך לפקס את תשומת הלב שלך ולדחוף את התמחור שלך. אנחנו נמשיך להתחרות". אבל אינטל כידוע לא לבד במשחק הגיימינג והביצועים הכבדים: "מה שהכי עניין אותי היה להבין איך אנחנו מתחרים עם NVIDIA, מה התוכניות שלנו בחזית ה-GPU… אז קפצתי עם שתי הרגליים פנימה כדי לדחוף את איכות התוכנה שלנו ולהביא את המוצרים שלנו לשוק כמה שיותר מהר".

התחרות על העובדים הישראלים: "נלך לאיפה שהטאלנטים נמצאים"

תמונה: אינטל

בשנים האחרונות גילתה אינטל שהתחרות שלה בחברות טכנולוגיה אחרות דוגמת NVIDIA, אפל או ARM היא לא רק בשדה המוצרי והטכנולוגי, אלא גם בתחום כח האדם והטאלנטים. אינטל היא המעסיקה הגדולה ביותר בהייטק הישראלי, והודיעה כבר כי בנוסף לסייטים הרבים שלה בישראל, היא תקים "מגה-קמפוס" ענק. אגב מי שהגיע לישראל לכבוד ההכרזה הוא פט גלסינגר, מנכ"ל החברה. אבל אינטל כבר לא לבד בשטח. על הטאלנטים השונים מתחרות איתה גם אפל שבונה עכשיו מגדל חדש בן 30 קומות בהרצליה, מיקרוסופט שתפתח עוד 5 מרכזים חדשים, גוגל שמקימה מרכז פיתוח שבבים חדש, NVIDIA שהעלתה הילוך מאז רכישת מלאנוקס והודיעה כי גם תגייס מאות עובדים כדי לפתח כאן את ה-CPU שלה – וזה עוד לפני שהזכרנו את כל חברות הסטארטאפ בתחומי החומרה והתוכנה – שגם הן נאבקות על אותו מאגר.

לוונדר מתחמק מהתייחסות נקודתית לנושא, "אנחנו מעסיק מעולה, ואנחנו נמשיך להיות מעסיק מעולה… אנחנו נלך לאיפה שהטאלנטים נמצאים. נקודה". ללכת לטאלנטים מבחינת החברה זה אומר גם העמקת מעורבות בסטארטאפים הישראליים, השקעות של אינטל בסטארטאפים ישראליים דרך Intel Capital, שותפויות עם אוניברסיטאות מקומיות, תוכניות חניכה לסטודנטים, האינקובטור Intel Ignite ועוד.

גאודי 2 של הבאנה לאבס. צילום: גיקטיים

אחת הרכישות הישראליות המשמעותיות ביותר עבור אינטל בשנים האחרונות הייתה ללא ספק Habana Labs, שממש לאחרונה השיקה את Gaudi 2, מעבד הדגל הראשון שפיתחה תחת אינטל, ואמור להתחרות באופן ישיר אל מול המעבדים המתקדמים של NVIDIA. אמנם לא מדובר במעבד שמתוכנן להריץ את Cyberpunk 2077 או RDR2, אבל אמור לספק ביצועים לעולמות ה-ML, ה-AI ו-Data Centers. לוונדר מספר שכבר בשבוע השני שלו באינטל הוא ביקש מראש מחלקת Data ו-AI באינטל לבוא איתו לישראל לפגישה עם Habana, כדי להכיר אותם טוב יותר, והסביר לו: "אני חייב לפגוש אותם". "אז עלינו על מטוס לישראל בשבוע השלישי שלי באינטל, בילינו יומיים שלמים בהבאנה לאבס, ועברנו על הכל, מהתקנת ה-CPU על לוח האם, למערכת הקירור, התקשורת. פשוט רציתי להבין הכל". כשהוא מדבר על ההתפתחות של גאודי2 הוא אומר בלי שום היסוס: "העולם צריך להיות בהיכון, כי אנחנו באים".

"אני לא משחק בחול, אלא בסיליקון"

לוונדר. תמונה: אינטל

נראה שלוונדר וגלסינגר הם בדיוק הרוח החדשה שאינטל חיפשה בשנים האחרונות. מחברה יחסית סגורה ומתגוננת עם הרבה הימורים שגויים ובעיות לוחות זמנים כרוניות, היא מרגישה יותר מפוקסת. יכול להיות שזה קשור לגישה ה-Pro-Developer החדשה-ישנה, יכול להיות שזה קשור לתחרות שנתנה לה סטירה שאיפסה אותה, או שזה בכלל קשור לעובדה שה-CTO של אינטל, חברת השבבים הגדולה בעולם עם צבא של אנשי חומרה ותוכנה, מנסה לוודא שהוא מכיר כל מעגל, תהליכון, שורת קוד ו-Wafer שהחברה מייצרת. "יכולתי להיות על החוף ביוון וליהנות, אתה יודע. אבל לא, אני פה באינטל ואני לא משחק בחול, אלא בסיליקון" הוא מספר. למרות זאת, חשוב לזכור שלא קל לשנות נתיב של נושאת מטוסים. תהליכים ומדיניות של שנים לא יכולים להשתנות בחודש והרבה תלוי גם בעובדים של החברה: "בשבילי זה מעורר השראה. אנחנו פשוט היינו פתוחים ושקופים איתם ואמרנו להם: לכאן אנחנו הולכים כדי להשתפר. זה מה שאנחנו הולכים לעשות. ככה אנחנו הולכים לשנות את התעשיה. כולם, תעלו על הספינה – ואנשים מגיבים לזה…המורל באינטל נמצא כרגע בשיא: "אנשים אומרים לי ׳סופסוף אינטל הישנה והטובה חזרה׳".

"לא הייתי כאן כדי להגיב על השנים הקודמות, אבל אני כן כאן כדי להגיד שכולם באינטל מגויסים לזה, ואנחנו הולכים להציג חומרה ותוכנה שאין אח ורע לה בתעשייה הזאת. זאת הסיבה שאני כאן. אנשים שואלים אותי למה באתי לאינטל. ואני אומר להם: ׳פאט לא הביא אותי כדי לעשות בייביסיטר. פאט הביא אותי כדי לקחת את אינטל לכיוון הנכון. וזה מה שאני עושה. הייתה לי קריירה נהדרת עד כה, אבל זה הדבר הכי כיפי שעשיתי מזה זמן רב".

מוקדם מדי לקבוע האם השינוי יצליח. אחרי הכל, הוא נעשה בעיצומה של תחרות עזה בשוק השבבים כשהמתחרה מטיוואן כובשת עוד ועוד נתחי שוק והישגים טכנולוגיים; מהלך מוצלח מאוד של אפל, שעשוי לאותת לשאר השוק שמחשב PC חזק מבוסס ARM אפשרי בהחלט; ומעל לכל משבר שבבים עולמי שצפוי להיות איתנו בשנים הקרובות. כך שכן, עוד מוקדם להעריך את השפעת השינוי של הצמד שמוביל את אינטל, אבל לפחות יש שינוי, וזו כבר התחלה.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

10 תגובות על "ה-CTO של אינטל בראיון בלעדי: ׳׳לא הביאו אותי כדי לעשות בייביסיטר׳׳"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
רקאומר
Guest

בנתיים הם רצים אחרי הזנב של AMD
ואפל עם המעבדים שלהם הם בכלל ליגה אחרת מעל כולם, מחשב בלי מאוררים.

פרויד
Guest

זה לא באג. זה פינצ'ר גמדי

ליאורה
Guest

אחלה ראיון גיקטיים. תביאו עוד כאלה מעמיקים

בצל כחול
Guest

לא יאומן איך הכסף שלהם קונה פרסום וכל המדיה אוכלת את החרא הזה עם כפית…
גורם לי לתהות איזה כתבה אמיתית ואיזה מושפעת מכסף של חברוה כזאת או אחרת.

עירית ירוקה
Guest

גם אם זו כתבה ממומנת (או לפחות בהזמנה מאינטל), זה לא סותר את זה שהייתה פה כתיבה מעניינת והזדמנות לשמוע את העמדה של הצד הטכני הבכיר בחברה

בצל כחול
Guest

אבל זה הכל חרטא.
זה לא נכון. כסף קונה שקרים.

משה
Guest

זה ראיון מקצועי או roast לווידנוס.

פסטיבל מספרי סיפורים
Guest
פסטיבל מספרי סיפורים

אינטל , את עדיין כאן ? תעשי מצמוץ אחד אם שומעת.

יותם
Guest

נשמע מקצוען היודע מה הוא רוצה …
באם אינטל תצליח או לא לפחות מנסה הפעם
לעשות זאת עם מישהו רציני וידען.
בהצלחה

כגן
Guest

ראיון מעניין. תודה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: