׳גרנד קרליבך הוטל׳ הוא לא חדר בריחה רגיל. הצלחנו לצאת בחיים ולספר על זה

לפני כחודש נפתח לו בתל אביב ׳גראנד קרליבך הוטל׳, קונספט חדש בישראל שמערבב בין חדרי בריחה, תאטרון, קוואסטים וסרטי אימה עם שחקנים ותפאורה שמייצרים יחד חוויה ייחודית ויוצאת דופן שקשה מאוד להשאר אדיש בפניה. 5 חברי גיקטיים ניגשו לדסק הקבלה במלון ועברו שעה מטלטלת. זו ההתנסות שלנו

grand karlibach hotel in tel aviv

על פי היזמים שמאחורי ״גראנד קרליבך הוטל״ המקום משלב פרפורמנס וחוויה אימרסיבית (תיאטרון אימרסיבי) – כשכל המתחם הוא במה והמשתתפים הם חלק בלתי נפרד מהעלילה ויש להם יכולת להשפיע על גלגולה והתפתחותה.

חדרי הפרפורמנס מוכרים בעולם, ובדגש על מזרח אירופה, כזרם חדש אשר התפתח מעולם חדרי הבריחה ואשר מטרתו לתת דגש רב יותר על העלילה והאווירה ולייצר מצב מציאותי שאליו כנראה לא היה המשתתף נקלע בחייו הרגילים.

בניגוד לחדרי בריחה שמציבים את החידות במרכז, כאן החוויה היא זו שנמצאת במרכז. אתם יכולים לצאת תוך פחות משעה, אבל הזמן הוא ממש לא פקטור כאן. לא מדובר בחדר אחד, גם לא בשניים או שלושה, אלא הרבה מעבר לזה. אתם תדרשו לבצע פעולות פיזיות שונות ומאחר ובתוך המתחם מסתובבים גם שחקנים, האינטרקציה שלכם איתם יכולה לשנות לחלוטין את העלילה כך שכל קבוצה תצא עם חוויה אחרת לגמרי.

העלילה שלנו מתרחשת בשנת 1924 במלון מפואר לשעבר ובתוך המלון ישנם דיירים וצוות אשר מגולמים על ידי שחקנים מקצועיים. זמן קצר לאחר הגעת המשתתפים – העלילה מסתבכת והם מבינים שדברים טובים לא קורים במלון ומהר מאוד יש להם מטרה אחת בלבד – לברוח מהמלון בחיים.

׳גראנד קרליבך הוטל׳ ממוקם בדרך מנחם בגין 65 בתל-אביב (לא רחוק משרונה) וכל סבב אורך בין 45 דקות לשעה ורבע. הפרפורמנס מומלץ עבור קבוצות של עד 5 משתתפים ודורש מעט מאמץ פיזי שכולל זחילות, טיפוס ונפילה.

חברי גיקטיים, שמאחוריהם רזומה עשיר ומצטבר של עשרות חדרי בריחה, אזרו אומץ, ניגשו לקבלה, ויצאו עם חוויה מטלטלת. הנה היא מארבע נקודות מבט אישיות שונות:

רינת: "מהר מאוד הופכת החוויה לסרט אימה"

"מלון גראנד קרליבך" הוא חוויה ייחודית שתוקפת את כל החושים ומכניסה אתכם לתקופה אחרת בזמן: שנות העשרים הסוערות (The Roaring Twenties) של המאה ה-20. העולם עוד ניסה להתאושש ממלחמת העולם הראשונה ע"י צלילה לריקודי ג'אז וצ'ארלסטון ולהמצאה המגניבה החדשה – הטלוויזיה. כבר בכניסה למתחם שמים לב לעיצוב המוקפד עם כל סממני התקופה שכמו נלקחו בדיוק מהסרט שבוודאי היה אחד ממקורות ההשראה למתחם "מלון גרנד בודפשט". אני אומרת חוויה ולא חדר בריחה משום שבעיניי הפן התיאטרלי חזק יותר כאן מאשר הצד החידתי.

לאחר ההסברים המתחייבים, תישאבו היישר לסיפור העלילה המשפחתי ותתחילו לשוטט ברחבי המלון בליווי שחקנים. תידרשו לפתור חידות ולהיות פעילים במטרה להמשיך להתקדם. מבלי לספיילר אציין שהחוויה היא מאוד פיזית בדרישותיה – לזחול, להתכופף ולטפס ועוד. המרחב שבו מסתובבים גדול יותר מכל חדר בריחה שיצא לי לבקר בו ומלא בפרטים. מהר מאוד החוויה הופכת מביקור נעים במלון למשהו שיותר משקף סרטי אימה במלונות כמו הניצוץ, פסיכו ואמריקן הורור סטורי. אנחנו יכולים לבחון כיצד אנו מתמודדים בסיטואציות של פחד, לחץ ומבוכה ביחד עם יתר חברינו לקבוצה. בעיניי, זאת תחילת טרנד מבורך בארץ שמשלב בין תיאטרון אימרסיבי ששובר את הקיר הרביעי בין השחקנים לקהל לבין חדרי בריחה שכבר כבשו את הארץ. מקווה מאוד לראות עוד כאלו.

עם זאת, שתי אזהרות: האחת, שחקני חדרי בריחה מנוסים עלולים להתאכזב מרמת הקושי של החידות וממיעוטן היחסי. הדגש כאן הוא על הסיפור, האווירה והדמויות ופחות על החידות שיותר שם בשביל לייצר תחושת אינטראקטיביות. והאזהרה השנייה היא שמומלץ להיכנס לחוויה רק במידה ומרגישים כשירים לכך מבחינה נפשית ופיזית בשל הפיזיות המרובה והאינטנסיביות של החוויה.

grand karlibach hotel

חוויה מסוג אחר לגמרי

יניב: "תבחרו טוב טוב את הפרטנרים שלכם"

קל להבין מדוע ב-Grand Karlibach Hotel מקפידים להדגיש שלא מדובר בחדר בריחה, ובצדק. מפני שאם היינו מתייחסים אל החוויה הזו כחדר בריחה, הרי שבאמת היה מדובר בחדר בינוני למדי עם חידות לא מסובכות או מרשימות יותר מדי.

מה שעושה את החוויה במלון למרשימה הם התפאורה, שמשתרעת על 2 קומות, מספר חדרים, אינטראקציה עם השחקנים ובעיקר העובדה שכל ההתקדמות במשחק וההתפתחויות השונות בעלילה תלויות בעיקר בכם.

הטיפים שלי: בהתחלה, קחו לעצמכם 3 דקות של צחוקים ומבוכה, זה טבעי. אחר-כך תנסו פשוט לזרום ולהיכנס לעלילה; אל תפחדו לדבר עם הדמויות, יש בהן יותר ממה שזה נראה בהתחלה; והכי חשוב, תבחרו לעצמכם את הפרטנרים. אם לא מתאים להם לזחול, לטפס, ולגלוש או אם אתם חוששים שהם לא יזרמו בקטע של העלילה, או אם הם קלסטרופביים, הריוניים או סתם נרתעים מדם – תבחרו פרטנר אחר.

רועי: "סיטואציות שלא נחווה בחיים האמיתיים"

אם תהיתם פעם איך זה לקחת חלק פעיל בסרט אימה, הגעתם למקום הנכון. גראנד קרליבך היא חוויה מטלטלת אבל לא מבהילה, היא מנגנת על התחושות והרגשות שלנו באמצעות סצנות, תפאורה ומשחק שנועדו להציב אותנו במרכז הבמה בסיטואציות שלא נחווה (ורצוי שכך) בחיים האמיתיים.

ניכר שהצמד שעומד מאחורי המיזם השקיע המון בחשיבה, באישורים ובהקמה של מתחם שלם שכולל לא מעט סיטואציות והמון הפתעות שיגרמו לכם להתלבט לא מעט מה הדבר הכי נכון לעשות בכל סיטואציה.

אם יש לכם ברזומה רשימה ארוכה של חדרי בריחה מוטב שתניחו אותה בצד ותתחברו לאווירה קצת אחרת. יש חידות לפתור אבל הן חלק קטן מהחוויה, והאמת שדווקא שם לתחושתי היה מעט פספוס וניתן היה לייצר חידות מעניינות ומאתגרות יותר. והכי חשוב – זה הכל משחק, תזכרו את זה.

grand karlibach hotel

הילה: "אל תשוו לחדרי בילוש רגילים"

ברגע שפותחים את הדלת של ה-״Grand Karlibach Hotel״ קשה להתעלם מעיצוב המקום המושקע והניסיון לדמות אווירה של שנות העשרים. תוסיפו לכך את העובדה שפקידת הקבלה במקום, סליחה, במלון, היא שחקנית בפני עצמה, כך שגם היא גורמת לכל העניין להרגיש כמו הצגה אחת גדולה.

אני לא אשקר – לקח לי זמן להיכנס לזה. את הדקות הראשונות ביליתי בגלגולי עיניים וצחקוקים לא נפסקים (שזה גם אחלה) בגלל השחקנים שממש נכנסו לדמויות שהם שיחקו. אחרי כמה דקות השתחררתי קצת, והבנתי שמדובר כאן בחדר בריחה קצת אחר, יותר כמו רכבת שדים בפארק שעשועים ופחות מקום לפצח בו חידות. תכינו את עצמכם לכך שתידרשו לבצע פעילות פיזית קלה, כולל להזדחל למקומות די קטנים כך שמומלץ להגיע עם מכנסיים ארוכים ונעליים סגורות. אל תצפו להיבהל יתר על המידה, אבל החוויה בהחלט תעלה לכם את רמת האדרנלין וכוללת בתוכה מספר הפתעות, חלקן משעשעות חלקן מטרידות, שישאירו אתכם ככל הנראה עם חיוך על השפתיים.

יחד עם זאת, ההרגשה שלי כאשר השעה שלנו נגמרה היא שמשהו שם נקטע באמצע, כאילו לא היה סוף מספיק חד וברור, אלא שפשוט לא הייתה ברירה ונגמר הזמן ולכן נאלצו ׳לגרש׳ אותנו באופן ספונטני. בכל מקרה אם אתם מחפשים אחר בילוי חברתי, ההמלצה שלי היא להגיע לשם בקבוצה של 5 אנשים ופשוט לזרום עם זה, ולא לנסות להשוות את החוויה לחדרי בילוש סטנדרטים.

לקריאה נוספת:

חדר בריחה במציאות מדומה נפתח בתל אביב, יצאנו להתנסות

 

 

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

5 תגובות על "׳גרנד קרליבך הוטל׳ הוא לא חדר בריחה רגיל. הצלחנו לצאת בחיים ולספר על זה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
חגי
Guest

כתבה שלמה ואפילו לא מילה אחת על העלות

יהב
Guest

העלות מצויינת בדף הראשי שלהם. זה בין 100 ל150, כתלות בכמות האנשים

יהונתן
Guest

נשמע מעולה, כנראה אני ילך לשם עם חברים

מיקה
Guest

מומלץ!! חדר בריחה מיונים למוסד. מתאים למתחילים ולמנוסים (יש 3 רמות קושי)
http://www.escaperoom.co.il/mossad

עדי
Guest

חדר בריחה מגניב במיוחד זה חדר בריחה הוודו ברעננה
http://questime.co.il/

wpDiscuz

תגיות לכתבה: