גוגל גלאס מגיעה לאייפון: גוגל משיקה את MyGlass

כעת, גם משתמשי האייפון יכולים להגדיר את משקפי ה-Google Glass שלהם ללא צורך במכשיר אנדרואיד, פרט למגבלה אחת מעצבנת במיוחד הנובעת מהמדיניות הסגורה של אפל.

מקור: יח"צ

מקור: יח”צ

בשורה למשתמשי האייפון המתעניינים ב-Google Glass: גוגל שחררה את אפליקציית MyGlass, האפליקציה הנלוות למשתמשי Google Glass לבעלי מכשיר האייפון לחנות ה-App Store. האפליקציה הופיעה לזמן קצר ב-App Store עוד מוקדם יותר השבוע, אך הוסרה מהחנות ויומיים לאחר מכן – חוזרת אליה שוב. התמיכה המורחבת במכשירי האייפון מגיעה בגירסאת התוכנה החדשה של Google Glass, XE12 המאפשרת פונקציונליות מורחבת גם בתוך המשקפיים עצמם.

גם למשתמשי האייפון מגיע

בין היתר, האפליקציה מאפשרת למשתמשי האייפון, בין היתר, להגדיר את Google Glass, לשקף את מסך ה-Google Glass אל מכשיר האייפון שלהם, להוסיף אפליקציות Glassware ייעודיות למשקפיים, להוסיף ולנהל את אנשי הקשר שלהם ב-Glass ולקבל הוראות נסיעה ישירות אל המשקפיים.

עד עכשיו, ההבדלים בין אפליקציית האייפון של MyGlass לאפליקציית האנדרואיד היו עצומים. משתמשי אייפון ו-Google Glass היו יכולים להשתמש במשקפיים בתור מעין סוג של אוזניות יקרות במיוחד, כאשר משתמשים שרצו באמת ליהנות מהפונקציונליות המלאה של השילוב בין המשקפיים והסמארטפון שלהם היו צריכים להחזיק מכשיר אנדרואיד בגירסא 4.0.4 ומעלה. כעת, הפערים הללו הצטמצמו משמעותית, וההבדל העיקרי היחידי בין הפלטפורמות הוא חוסר היכולת לשלוח הודעות SMS באמצעות ה-Glass למשתמשי האייפון, פונקציונליות החסומה על ידי אפל וככל הנראה לא תהיה זמינה למשתמשי האייפון בקרוב אם בכלל.

מקור: App Store

מקור: App Store

להורדת אפליקציית MyGlass לאייפון.

בתוך כך, גוגל השיקה גירסאת תוכנה חדשה למשקפי ה-Google Glass, XE12 המביאה איתה מספר פיצ׳רים ייחודיים אשר לא היו זמינים בגירסאות התוכנה הקודמות של המשקפיים. הפיצ׳ר המשמעותי ביותר הוא כמובן צילום תמונה באופן מהיר במיוחד באמצעות ביצוע תנועת קריצה עם העין (Wink), כאשר פיצ׳רים נוספים כוללים תמיכה מורחבת ב-Google Play Music (כולל תמיכה ב-All Access) עם תפריטי Touch ו-Voice מיוחדים, מסך נעילה ל-Google Glass, אפליקציה ייעודית ל-YouTube, מצב Guest Mode ותוספת פקודות קוליות נכבדה כגון How far to…?, How many calories in a…? וכמובן התמיכה באפליקציות מבוססות GDK, ה-SDK החדש של Google Glass.

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג'טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: