ביליתי חודש עם גוגל פיקסל 3a וגיליתי את כל מה שאהבתי בנקסוס, כולל המחיר

לפני כ-3 שנים זנחה גוגל את סדרת הנקסוסים שהציעה תמורה מצוינת למחיר – לטובת סדרת מכשירי הפיקסל היוקרתיים ויקרים. לקחנו את הפיקסל 3a, הגרסה המוזלת של מכשיר הדגל, וגילינו שלמרות הפשרות, מדובר במכשיר מצוין עם תמורה מצוינת לכסף

צילום: גיקטיים

​קרוב ל-3 שנים עברו מאז שגוגל זנחה את סדרת מכשירי ״הנקסוס״ שלה לטובת המותג ״פיקסל״, אלא שביחד עם שינוי השם, החברה גם שינתה את הקונספט מאחורי המכשיר, שהתאפיין בתג מחיר נוח למדי. לפני מספר שבועות השיקה החברה את Pixel 3a, גרסת הביניים למכשיר הדגל שלה, שכוללת תכונות רבות של הפיקסל 3, רק במחיר נמוך משמעותית. מה היו הפשרות והאם הן שוות את המחיר? לקחנו אותו לסקירה.

סקירת וידאו זריזה

ההבדל הראשון – העיצוב

על מנת לקצץ את המחיר בחצי, גוגל נאלצה לייצר את הפיקסל 3a מחומר קצת פחות יוקרתי, אבל אם תשאלו אותי – זה לאו דווקא חסרון. בעוד שהפיקסל 3 מגיע עם גב זכוכית, גבו של הפיקסל 3a פלסטיקי באופן מוחלט. אני דווקא אוהבת את השינוי – שכן למעט התחושה המעט פחות יוקרתית ביד, מדובר במכשיר עמיד יותר, שככל הנראה ישרוד נפילות בהצלחה מרובה. בנוסף, ההבדל במשקל בין שני המכשירים מסתכם בגרם אחד בלבד, כך שמבחינת האחיזה ביד – אתם לא צפויים להרגיש כאילו הוא כל רגע יחליק לכם מרוב קלילות (147 גרם לעומת 148 גרם).

בהשוואה למכשירים שהושקו בשנה האחרונה, המימדים של הפיקסל קצת יותר שפויים ונוחים לאחיזה – גם לנשים. לא רק שהוא קל משקל, המבנה המלבני שלו נכנס בקלות ליד (גם ליד קטנה), וגודל ויחס המסך שלו (יחס מסך-גוף של קרוב ל-74%, בהשוואה ליחס של 77% בפיקסל 3) מספקים בהחלט ולא מקנים לו תחושה של מכשיר קטן.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

אם כבר נגענו בעיצוב החיצוני של המכשיר, יש לציין שלא מדובר במכשיר נאה מהרגיל, מרשים, או כזה שיגרום למישהו לעצור אתכם ברחוב ולשאול ׳וואו, מה זה המכשיר הזה??׳. עיצובו של הפיקסל 3a לא חדשני, הוא סופר שמרני, ולא נראה שונה מהפיקסלים הקודמים. בנוסף, בניגוד לטרנד של השנים האחרונות, המסגרת והשוליים שלו לא דקיקים בכלל, מה שאומר שהוא גם לא כולל מגרעת – אבל אנחנו בסדר גמור עם זה. עוד מקום בו המעצבים של הפיקסל לא נכנעו לטרנדים הוא חיישן טביעת האצבע שלו שממוקם בגב המכשיר ולא מתחת למסך, בדיוק כמו בפיקסל 3.

הצבע של המכשיר שבידינו הוא לבן, וכדי לשבור במעט את העיצוב המשמים שלו גוגל צבעה את כפתור ההפעלה בצבע כתום זרחני, בחירה מעט משונה אם תשאלו אותנו. הבדל עיצובי נוסף מתבטא בציפוי המסך שלשם שינוי הוא לא גורילה גלאס של קורנינג, אלא של המותג היפני Dragontrail. האם ועד כמה הוא עמיד כנראה שנדע רק עוד כמה חודשים טובים או שנים, אבל כרגע אנחנו לא יכולים להגיד שאנחנו מבחינים בהבדל כלשהו – מבחינת הנראות של המסך או הרגישות שלו למגע.

הנתונים על הנייר

ה-Pixel 3a מגיע עם מסך OLED בגודל 5.6 אינץ׳, מה שהופך אותו לגדול יותר ב-0.1 אינץ׳ מהפיקסל 3. מניעה אותו ערכת שבבים מסוג Snapgdragon 670, בהשוואה ל-Snapdragon 845 שתמצאו במכשיר הפיקסל הרגיל, וזיכרון ה-RAM זהה ועומד על 4GB. מדובר כאן בפער די משמעותי מבחינת המעבדים, וזה הוא באמת אחד ההבדלים הקריטיים בין המכשירים. אין ספק שהנתון הזה עשוי להשפיע על ביצועי המכשיר, אבל נכון לכרגע (אחרי קרוב לחודש של שימוש יומיומי) לא נתקלנו באף תקיעות חריגה, לאג משמעותי, כיבוי פתאומי, או קריסות של אפליקציות.

אמנם לא מדובר במכשיר ייעודי לגיימרים (אבל מצד שני – אנחנו גם פחות מתחברים לקונספט של סמארטפון לגיימרים שכן זה לא שקיימים יותר מידי משחקים עוצמתיים שמכשיר ׳רגיל׳ לא יצליח לעמוד בהם), אבל ה-3a התמודד בקלות עם משחקי קז׳ואל משודרגים כמו אספלט או הארי פוטר החדש. לא נתקלנו בלאגים מוגזמים או כאלו שפגמו בחווית המשחק שלנו. גם הפעלה של אפליקציות או קפיצה זריזה מאחת לשנייה היא פעולה שהתבצעה באופן די חלק, אבל כמובן שבהתחשב בכך שהמכשיר פעיל פחות מחודש, זה לא באמת מפתיע. אנחנו כן יכולים להגיד שלמכשירי הפיקסל – כמו כמעט כל מכשיר אנדרואיד – יש נטייה לגמגם לאחר תקופה מסויימת – לפחות על פי הפיקסל 3 בן 8 החודשים שיש לנו במערכת. עם זאת, שמחנו לגלות כי למרות שכמות ה-RAM שלו נמוכה משמעותית ממכשירים כיום שמגיעים עם 8, 10 ו-12GB של RAM, הרי שבשימוש רגיל – לא חווים בעיות כלשהן.

נפח האחסון של הפיקסל 3a קבוע ומסתכם ב-64GB בלבד, ללא אפשרות הרחבה באמצעות כרטיס זיכרון. מעצבן, אבל זה פיצ'ר שהיה חסר גם במכשירי הנקסוס לדורותיהם. אמנם המשתמשים מקבלים נפח אחסון ללא הגבלה ב-Google Photos – כמו כל משתמש – אבל בניגוד למשתמשים של מכשירי הפיקסל היקרים יותר, משתמשי סדרת ה-a אינם יכולים לשמור את התמונות באיכות המקור שלהן, אז שימו לב.

אגב, מעניין הוא שסוללת ה-3a גדולה במעט מזו של הפיקסל 3 ועומדת על 3,000mAh, בהשוואה לסוללה בנפח של 2915mAh שתמצאו בפיקסל 3. מכיוון שהמעבד של הפיקסל 3 חזק יותר, סביר מאוד להניח שחיי הסוללה של שני המכשירים די דומים, ואולי אפילו משחקים לטובתו של הפיקסל 3a. אגב, אם אתם בונים על מכשיר בעל סוללה שתחזיק לכם ליום שלם ומעבר, צר לנו לאכזב שגם הפיקסל 3a לא מצליח לעשות זאת. כן תצליחו להעביר איתו בקלות יום עבודה שגרתי של 9 שעות ועם מספיק סוללה כדי להשתמש בו לניווט הביתה, אבל אם אתם מתכננים להמשיך לדרינק אחרי העבודה – מומלץ להצטייד במטען. למרבה המזל, גם טעינה זריזה של 15 דקות תעניק לכם חיי סוללה של כמה שעות טובות.

על הנייר אגב, המכשיר יכול להחזיק לכם לעד 30 שעות, הודות למצב הסוללה החכם (Adaptive Battery) שלומד באילו אפליקציות אתם נוהגים להשתמש באופן תדיר ובאילו לא, כדי להפחית את צריכת האנרגיה מאפליקציות שאתם בקושי משתמשים בהן. נסכם את סעיף הסוללה בכך שעדיין לא נמצא פתרון קסם להתרוקנות הדי מהירה של זו, אבל לא מדובר כאן בביצועים חריגים או שליליים בהשוואה למכשירים אחרים בשוק.

עם זאת, בהקשר זה ראוי לציין את העובדה שהפיקסל 3a מגיע ללא תמיכה בטעינה אלחוטית, מה שהפיקסל 3 כן מציע (ומכשירים רבים וטובים אחרים). זה קצת מאכזב כי 2019 ומדובר בשיטת טעינה אסתטית ונוחה, אבל שוב – 400 דולר פחות, צריכים לבוא לידי ביטוי איפשהו. פיצ׳ר נוסף שלא כלול ב-3a הוא עמידות במים, אבל העיקר שאת הרב קו תוכלו להטעין באמצעותו שכן הוא כולל NFC. אבל, לא הכל שלילי, שכן הבדל נוסף שדווקא שבא לטובתו של הפיקסל 3a היא יציאת האוזניות שתמצאו בו, בעוד שמשתמשי הפיקסל 3 נאלצים להשתמש באוזניות אלחוטיות או מתאמים למיניהם.

חוויית אנדרואיד נקייה ומושלמת

בסופו של דבר, כנראה שמה שגרם לי להרגיש בבית פחות מדקה אחרי שעברתי למכשיר הם התוכנה והממשק הגוגלי שכל כך התגעגעתי אליו, ואין ספק שנקודת החוזקה ומה שעשוי לגרום לכם לרצות לקנות את המכשיר היא התוכנה המריצה אותו.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

כמו שאר מכשירי הדגל שהושקו בחודשים האחרונים, גם הפיקסל 3a מגיע עם אנדרואיד 9 פאי. עד כאן זה אולי נשמע כרגיל, אבל אם יצא לכם בעבר להשתמש במכשיר שמריץ מערכת הפעלה אנדרואידית נקיה – אתם בוודאי יודעים להבחין בהבדל. באמת שניסיתי, אבל עד היום – הממשק היחידי של מכשיר שלא הריץ אנדרואיד טהור ולא הוציא אותי משפיותי היה ה-Oxygen של ה-OnePlus לדורותיו. חווית השימוש של הפיקסל היא כל כך פשוטה, אולי אפילו פשוטה מידי, וזה בדיוק מה שאנחנו אוהבים בה.

לא תמצאו בה Bloatware – כל אותן אפליקציות מיותרות שבחיים לא תשתמשו בהן (רדיו, אפליקציות בריאות וכושר למיניהן) כמו במכשירים מתוצרת LG, וואווי או שיאומי, אלא רק אפליקציות של גוגל – שסביר להניח שהייתם מתקינים באופן ידני בכל מקרה. הוסיפו לזה את העובדה שיש לכם שקט ל-3 השנים הקרובות בכל הקשור לעדכוני תוכנה ואבטחה – והרי לכם מתכון לחיים קצת יותר שלווים. אחרי הכל, גם בתור משתמשת נקסוס ופיקסלים ישנים זכיתי לראות מכשירים של סמסונג, LG, וואווי ושיאומי עם מערכת הפעלה מזדקנות ולא מתעדכנות, בעוד שאני זכיתי לעדכונים תכופים ולאורך זמן.

מצלמה – מוצלחת כצפוי

על מערך הצילום של הפיקסל 3 כתבנו כבר באריכות בסקירה המלאה שלנו של המכשיר, ולשמחתנו – גוגל כמעט ועשתה ״העתק-הדבק״ של התכונה הכה מוצלחת של המכשיר והטמיעה אותה גם באחיו הקטן. הפיקסל 3a מגיע עם מצלמה אחורית של 12.2 מגה פיקסל, מפתח צמצם ƒ/1.8, גודל פיקסלים של 1.4μm, ומצלמת סלפי קדמית של 8 מגה פיקסל עם מפתח צמצם ƒ/2.0. לפני שנתייחס להתרשמות שלנו ממערך הצילום של המכשיר, נזכיר כי לאחרונה זכה הפיקסל 3 בתואר המכשיר עם המצלמה הטובה ביותר, כך שאתם יכולים להבין שהסטנדרטים שלנו היו גבוהים.

צילום: גיקטיים

יחד עם זאת, קיימים 3 הבדלים במערכי הצילום של המכשירים; הראשון – הפיקסל 3a מגיע עם מצלמה קדמית אחת בלבד, בעוד שהפיקסל 3 כולל מצלמה נוספת עם עדשה רחבה כדי שתוכלו לצלם תמונות סלפי קבוצתיות. גם מערך הצילום האחורי של המכשיר, שאמור להיות מדויק למקור, מעט שונה ולא כולל את החיישן הספקטרלי שנמצא בפיקסל 3. המשמעות? הצבעים עשויים להיות מעט פחות דומים למקור, וכאשר תנסו לצלם דברים עם נטייה לריצוד, כמו מסכים, אתם צפויים לראות עיוות כלשהו בתמונה, עיוות שהפיקסל 3 (ופיקסל 2) יודעים להתמודד איתו טוב יותר. תכונה נוספת שלא קיימת במערך הצילום של ה-3a היא ה-Pixel Visual Core יחידת עיבוד שפיתחה גוגל שנועדה לקצר את זמן עיבוד התמונה מהרגע שתלחצו על כפתור הצילום.

למעט ההבדלים האלו, המצלמות של הפיקסל 3 ו-3a דומות, ואנחנו לא יכולים להגיד שהיעדרותם פגעה לנו בחוויה באופן משמעותי. כן, הסלפי הקבוצתי עם האפשרות לתפוס בלי יותר מידי מאמץ כמה שיותר אנשים בתוך תמונה ללא שימוש בסלפי סטיק היא בהחלט נחמדה, אבל מצד שני – אי אפשר להגיד שזה דיל ברייקר עבורנו. גם בלי העדשה הרחבה, מצלמת הסלפי הוציאה לנו תמונות נפלאות, וזה כלל גם תנאי תאורה לא אידאלים כמו חושך או תאורה לא מחמיאה ודינאמית בהופעות.

מצב הפורטרייט שרלוונטי גם למצלמה הקדמית וגם האחורית פועל מצויין. האפשרות להפוך כל תמונת סלפי שגרתית לכזו שנראית כאילו צולמה על ידי מצלמת DSLR אמנם לא זרה לנו, אבל מרגיש כאילו הפיקסל עושה זאת ממש בקלות, בלי טיפת מאמץ, והתוצרים יהפכו את תמונת הפרופיל הבאה שלכם לכזו שתגרוף לא מעט מחמאות. אם אפקט הבוקה יצא מוגזם או לחילופין לא מספיק דרמטי, תוכלו לשחק עם ההגדרות – להגביר או לבטל אותו לחלוטין בקלות דרך אפשרויות העריכה הסטנדרטיות של התמונה (דרך מאפיין ה-Depth). שימו לב רק שבניגוד למכשירים אחרים, בפיקסל לא תוכלו לראות את אפקט הטשטוש תוך כדי שאתם מתמקמים בפוזה, אלא רק לאחר שהתמונה כבר צולמה.

מימין: עם אפקט הבוקה, משמאל: בלי. צילום: גיקטיים

אחת החוזקות של המצלמה של הפיקסל 3a היא מצב הלילה המצויין שלו. שמנו לב שהתוצרים המשובחים ביותר הם דווקא בתנאי התאורה הקשים והחשוכים ביותר. אמנם מצלמים על ״עיוור״, שכן כמו במצב הפורטרט – לא רואים בזמן אמת איך התמונה עומדת לצאת, אלא רק מסך מפוקסל במיוחד, אבל תסמכו על גוגל שתדע ליצור ״יש מאין״ מחושך מוחלט. ניתן לראות בתמונות מטה את ההבדלים בין צילום רגיל בלילה לבין המצב המיוחד, וכיצד אובייקטים שלא ניתן להבחין בהם בכלל בחשיכה, הופכים להיות מרכז התמונה הודות לפיצ׳ר התוכנתי המוצלח. כדי שזה יקרה, עליכם לשמור על יציבות ולא לזוז למשך כמה שניות, כך שאם אתם מנסים לצלם את הילד או את הכלב (סיפור אמיתי) – כנראה שהתוצאה הסופית תהיה קצת פחות מדויקת ומעט מטושטשת, אבל עדיין מרשימה.

פיצ׳רים נוספים שנלקחו הישר מהפיקסל 3 ונתייחס אליהם בזריזות הם ״Top Shot״ – במסגרתו המצלמה מצלמת כמה שניות לפני שאתם לוחצים על לחצן הצילום, וכמה שניות לאחר מכן. כך, אם במקרה ברגע הלחיצה המצולמים מצמצו או שהתמונה פשוט לא יצאה טובה, תוכלו להיכנס לתמונה וגוגל תציע לכם (במידת הצורך) את הפריים היותר מוצלח לפי ניתוח התוכנה שלה. פיצ׳ר נוסף הוא ה-״Photo Booth״, המשתמש בזמן אמת ב-AI כדי לזהות את המצולמים, ולצלם תמונה רק כאשר כל המצולמים מחויכים או עושים פרצוף. אני לא יכולה להגיד שהשתמשתי בזה יותר מפעם אחת בשביל ההתנסות, אבל נניח שאתם רוצים להצטלם עם הילד או האחיין ואף פעם לא מצליחים לתפוס אותו תוך כדי חיוך, אולי גוגל תוכל לעזור. פיצ׳ר נוסף וגימיקי במיוחד הוא ה-״PlayGround״, שיאפשר לכם להוסיף לכל תמונה אימוג׳ים מונפשים או דמויות אהובות מפוקימון.

בשורה התחתונה, המצלמה של הפיקסל 3a היא מצוינת. היא עושה את כל מה שציפינו שהיא תעשה ומעבר. לא נתקלנו במצבים בהם נאלצנו להתעכב על אובייקט או סיטואציה מסוימת כדי לתפוס את התמונה המושלמת, שכן התוצאה הייתה מספקת למדי על הנסיון הראשון. התמונות דומות למקור, הצבעים מדויקים, והאיכות, בעיקר עבור תג המחיר הסופר ידידותי של המכשיר, מצויינת. לא מדובר כאן בהפתעה, אבל בהחלט משמח להיווכח שגוגל אכן התכוונה למה שאמרה בנוגע למערך הצילום המוצלח שבמכשיר המוזל, ומרשים לראות כיצד החברה הצליחה להגיע לכאלו ביצועים עם עדשה בודדת. כזכור, הסוד האמיתי של המצלמה של גוגל היא התוכנה, שביכולתה ליצור תמונות בצבעים מדויקים ורמת חשיפה ריאליסטית, בלי עיוותים, מינוריים ככל שיהיו. הקסם מתבצע מיד לאחר שאתם לוחצים על כפתור הצילום, כך שתיאלצו להיעזר בסבלנות ובעיקר בסקרנות לראות מה גוגל הצליחה לעשות הפעם עם התמונה שצילמתם בלי להשקיע יותר מידי מחשבה או לשחק עם ההגדרות הידניות.

יחד עם זאת, לא הכל מושלם. בעוד שיצרניות הסמארטפונים לאחרונה ציוותו את המכשירים שלהן בעדשות טלפוטו מכובדות עם יכולות זום מתקדמות, את הנושא הזה גוגל זנחה. כך למשל כשאר נכחתי בהופעה באצטדיון רחב מימדים, ויתרתי מראש על הצילום בפיקסל ונעזרתי ב-P30 פרו של וואווי, כדי לנסות ולצלם תמונות וסרטונים מהמרחק, והתוצרים היו מרשימים. יכולות הזום הלא-קיימות של הפיקסל 3a (והפיקסל 3) לא היו מאפשרות לי להגיע לאותם תוצרים, כך שאם פיצ׳ר הזום הוא הכרחי עבורכם – מדובר כאן במשהו שעליכם להיות מודעים אליו.

השורה התחתונה

צילום: גיקטיים

בארה״ב מחירו של הפיקסל 3a עומד על 400 דולר, שהם כ-1,430 ש"ח נכון לרגע זה. אמנם בארץ הוא עדיין לא זמין לרכישה דרך ייבוא רשמי (כמו שאר המכשירים של גוגל), אבל תוכלו לקנות אותו דרך יבואנים פרטיים במחיר של 1,950 ש״ח (כ-1,600 ש״ח באילת). אמנם מדובר כמעט במחצית ממחירו של הפיקסל 3 הרגיל, אבל עדיין תמורת מחיר נמוך יותר תוכלו לקבל מכשירים אחרים דוגמת ה-Xiaomi Mi 9T, מכשיר הדגל של שיאומי או סדרת ה-A של סמסונג ומכשירי ביניים של וואווי, שכמעט כולם מציעים על הנייר מפרט טוב יותר מזה של הפיקסל 3a. אז מה עדיף?

אם אתם מחפשים מפרט נוצץ ופיצ'רים ספציפיים כמו הגנה ממים או זום אופטי, הפיקסל 3a לא בשבילכם. אבל אם אתם רוצים מכשיר שבא לעשות את העבודה ומבצע אותה כמו שצריך, בלי ללכת סחור סחור ולהרשים אתכם תוך כדי באפקטים ומחוות למיניהן, הפיקסל 3a הוא אופציה ששווה לשקול; הוא לא כולל אף מאפיין שטרם ראינו במכשירים אחרים, בטח שלא מבחינת החומרה. אבל אם אתם רוצים תוכנה אמינה, שקט, בטחון, מכשיר שאפשר לסמוך עליו שיהיה לצידכם כשתצטרכו אותו, נראה לנו שלא תתאכזבו.

פחות אהבנו: אין עמידות בפני מים, אין טעינה אלחוטית, מפרט, סוללה בינונית

אהבנו: מחיר, ממשק, מצלמה, עדכוני תוכנה

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

13 תגובות על "ביליתי חודש עם גוגל פיקסל 3a וגיליתי את כל מה שאהבתי בנקסוס, כולל המחיר"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
מישהו
Guest

תודה על הסקירה. לסיכום, הרבה מדי פשרות (SD670!) בשביל 400$, ששווים רק למי שמחפש דווקא פיקסל. עוד חצי שנה, כשיצא 4a והמחיר של ה 3a ייחתך ב 100$, הוא יהיה שווה מאוד.

מישהו
Guest

שיאומי Redme note 7 חצי מהמחיר שלו וסוללה של 4000

גוגל
Guest

לא אייפון 11 לא קונים

מתן
Guest

לא אינטליגנציה לא הומו-סאפיינז

אחלה פאנץ\'
Guest

חחחח

מעריצי הילה
Guest

אנחנו היינו רוצים לבלות 17 שעות עם הילה המדהימה

golan
Guest

לא לעניין תגובה כזאת
הילה אולי מדהימה אבל הדיון על הפיקסל 3a אם לא שמת לב

ש ש
Guest

שיאומי a2 זה קופי נקסוס והוא יעלה חצי מחיר מהפיקסל.

איש ערכים
Guest

כן רק שהמצלמה שלו ליגה אחת מתחת, מעבד קצת יותר חלש, ולא יהיו לו גרסאות אנדרואיד עדכניות למי שזה משנה

בן אדם
Guest

למי שהסוללה לא מספיקה לו שיקנה את pixel 3a xl

רונן
Guest

גם לי יש את הפיקסל 3a, כבר קצת יותר מחודש. הסוללה דווקא ממש לא עושה לי בעיות. אחלה טלפון. מה שחשוב (לי) בטלפון זה מסך טוב, סוללה טובה ומצלמה טובה. הטלפון הזה נותן את זה במחיר אדיר (קניתי דרך מישהו שהגיע מאמריקה, ב-1500 שקל). ולכל אלה שמציעים כחלופה את השיאומי, ובכן, זה שיאומי… עם הבלואוטוור והחסרונות של חברה סינית שמי יודע כמה יחזיקו המוצרים שלה).

איציק
Guest

הפיקסל על כל דגמיו מגיע עם עברית מובנת?
אשמח לתשובה. תודה!

אלי
Guest

כן

wpDiscuz

תגיות לכתבה: