פוקסיה זה האנדרואיד החדש? גוגל עובדת על מערכת הפעלה חדשה

לא הרבה ידוע, אבל ככל הנראה מערכת ההפעלה החדשה נועדה לרוץ במגוון רחב של מכשירים – החל משעונים חכמים ועד לסמארטפונים

googleמערכות ההפעלה שפותחו עד היום על ידי גוגל – Chrome OS ואנדרואיד, מבוססות באופן מוחלט על קרנל של לינוקס. יחד עם זאת, לאחרונה נודע כי בשקט בשקט גוגל עובדת על מערכת הפעלה חדשה בשם פוקסיה (Fuchsia), מערכת אשר מתבססת על קוד פתוח ועל ליבה חדשה בשם Magenta, שנועדה להחליף את הקרנל של לינוקס. ככל הנראה מדובר יהיה במערכת הפעלה קלילה יותר שהייעוד שלה יהיה להריץ באופן יעיל יותר התקנים הדורשים צריכת חשמל נמוכה כגון Android Wear ומוצרי ׳האינטרנט של הדברים׳ למיניהם, אבל בגדול היא אמורה להתאים לכל הפלטפורמות האפשריות – גם לסמארטפונים ומחשבים.

ורוד + סגול = פוקסיה

גוגל לא מפרטת יותר מידי על מערכת ההפעלה החדשה, למעט העובדה ש״ורוד + סגול = פוקסיה״. אבל, אם צוללים קצת פנימה אל תוך הקוד בעמוד הפרוייקט שזמין ב-GitHub, ניתן לראות שנעשה שימוש במערכת ההפעלה החדשה ב-Dart כשפת תכנות מרכזית, בעוד שממשק המשתמש (UI) יתבסס על מערכת ה-Flutter. בנוסף, פוקסיה צפויה לתמוך ופעול חלק במעבדים מסוג ARM ב-32bit ו-64bit, כמו גם במעבדי PC של 64bit וב-Raspberry Pi 3.

השערה נוספת לגבי מערכת ההפעלה החדשה נוגעת לכך שאולי התכנון הוא ליצור הכלאה, משהו שיאחד בין Chrome OS לאנדרואיד ויאפשר להריץ יישומים ביעילות רבה יותר במכשירים כגון ה-Android Wear ושעונים חכמים, מכשירים שעליהם אנדרואיד עשויה קצת להכביד.

עם זאת, כמו שקורה לא פעם עם מוצרים שנמצאים בשלבי פיתוח ראשוניים, לא נתפלא אם גוגל תחליט בסופו של דבר לזנוח את המערכת החדשה והיא לא תגיע אלינו במוצרים השונים. אחרי הכל פיתוח מהיסוד של מערכת הפעלה שלמה, שלא מתבססת על הקרנל של לינוקס, אינה משימה פשוטה – בוודאי אחרי שגוגל הצליחה להשיג נתח של יותר מ-80 אחוז בשוק הסמארטפונים למשל.

לקריאה נוספת:

גוגל תשתמש בשפת התכנות של אפל כבסיס לאנדרואיד. רגע, מה?

אורקל וגוגל במאבק משפטי שעשוי לגרור פגיעה במפתחי האנדרואיד

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

2 Comments on "פוקסיה זה האנדרואיד החדש? גוגל עובדת על מערכת הפעלה חדשה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
שמעון
Guest

“פוקסיה”? האם זה לא “פיושיה”?

Moshe Harush
Member

באנגלית “פיושה”, בעברית “ורוד פוקסיה”.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: