11 דברים מגניבים שאפשר לעשות עם הרמקול החכם של גוגל

סדרת הרמקולים הום של גוגל, שהשתלטה על ארצות הברית כבר לפני שנה וחצי, תופסת תאוצה גם בישראל. איזה מוצרים קיימים בסדרה? ומה אפשר לעשות עם העוזרת הווירטואלית שצפויה להקל על חיינו?

גוגל הום מיני. צילום/ תמונה: Pexels

מאת גיא עמר, מייסד ושותף בחברת ISRAEL IT CENTER

גוגל השיקה את ההום מיני, הגרסה המוקטנת והמוזלת של רמקול הגוגל הום באוקטובר 2017. בארצות הברית חוגגים איתו בכל חדר בבית, מאז אותה מכירת "בלאק פריידי" שהורידה את החברה הווירטואלית למחיר נמוך במיוחד של 25 דולרים. כאן בארץ רק התחלנו בשנה האחרונה לגלות את הרמקול הזעיר שהפך לעוזרת אישית פעילה מאוד בבית. אז, איזה מוצרים קיימים בסדרה המעניינת הזו שמגיעה אלינו מבית גוגל? ומה אפשר לעשות איתם בעצם?

המוצרים

סדרת גוגל הום מונה נכון להיום, שלושה רמקולים חכמים עיקריים: גוגל הום, גוגל הום מקס וגוגל הום מיני. המאפיינים של הרמקולים משתנים והמחיר בהתאם:

יכולות העוזרת האישית זהות בשלושת הרמקולים. מה הן בעצם?

1. שיחון: איך אומרים את זה (כמעט) בכל שפה

כמאמר הפתגם הידוע ״ידע הוא כוח״, פעמים רבות אנו נתקלים במחסומי שיחה בשל חוסר ידיעת השפה המקומית ביעד בו אנו נמצאים. תארו לעצמכם שאתם נמצאים בפגישת עסקים חשובה בסין, גוגל הום (מיני, אם לקחתם את הרמקול איתכם לסין) נמצא שם בשבילכם עם תרגום מהיר, כך שאתם יכולים להבין מה נאמר גם בסינית.

הרמקול מתרגם גם בכיוון ההפוך כמובן. אם אתם רוצים לדעת איך מזמינים מונית ברוסית או איך מזמינים ארוחת ערב בפולנית, גוגל הום נמצא שם בשבילכם עם תרגום מהיר במבטא מקומי. היתרונות הגדולים של השירות הזה הם המהירות והנגישות.

החיסרון הוא, שגוגל עדיין לא יודעת לתרגם מעברית או לעברית, כך שתצטרכו להסתפק בתרגום לאנגלית או לשפה אחרת שאתם מבינים באופן שוטף.

2. שעון מעורר מתוחכם במיוחד

רוצים להתעורר בשעה מסוימת? צריכים לכוון שעון ליום חמישי בעוד שבועיים? או שאולי אתם מבשלים ביצה קשה ורוצים לבקש מגוגל להשגיח עליה למשך שלוש דקות? עם ההום קל לעשות זאת. כל מה שאתם צריכים להגיד (באנגלית כמובן) הוא – "Wake me up in an hour" או "Set alarm for Thursday May 1st". אפשר גם להגדיר שההשכמה תהיה לצלילי שיר מסוים מיוטיוב (בארץ תצטרכו לרכוש מנוי לשירותי המוזיקה), ספוטיפיי או לשנות את סגנון הצלצול למנגינה רגועה מתוך מבחר נאה.

השימוש בהום מיני כשעון מעורר הוא פתרון מעולה עבור המתקשים להתעורר, בזכות הרמקול העוצמתי. אפשר לבחור את הווליום מראש, כך שגם מי שישן חזק ועמוק יזכה לשירותי יקיצה אפקטיביים. העוזרת מציעה את האפשרות הבלתי נלאית של "Snooze", כי הרי אין דבר נפלא יותר מלבקש "תעירי אותי שוב בעוד 5 דקות". את הטלפון אתם יכולים להשאיר מחוץ לחדר ובכל זאת להיות בטוחים שתקומו כל יום בשעה שרציתם.

3. הגדרת תזכורות אישיות באמצעות זיהוי קולי

למחשבות יש טבע כזה, לצוץ בזמנים הכי לא צפויים. למשל: כשאתם מרדימים את הילדים או מחליפים חיתול ודווקא אז פתאום נזכרים שמחר צריך לקחת את הרכב לטסט או שלא שילמתם את חשבון החשמל האחרון. בגוגל הום אפשר להגדיר תזכורות קוליות באמצעות פקודה קולית. היתרון העצום של תוכנת זיהוי הקול מאפשר לכל אחד מבני הבית להגדיר את התזכורות האישיות שלו.

איך עושים את זה? הרמקולים של הסדרה פועלים באמצעות אפליקציית ״Google Home״, המתאימה למכשירי אייפון ואייפד וכמובן מכשירי אנדרואיד. בהגדרות ראשוניות של האפליקציה או בשינוי מאוחר יותר, ניתן לקשר כתובות אימייל שונות וחשבונות נוספים מתוך מספר מכשירים. כל אחד מהחשבונות מקושר ל"מפעיל" של העוזרת הקולית. באמצעות חתימה ווקאלית (כאשר גוגל מבקש לחזור על ביטויים כמו "היי גוגל" או "אוקי גוגל") המפעיל מזהה את קולכם ומשייך אליכם את התזכורות הרלוונטיות.

כעת אתם מוכנים למלא את היומן שלכם בתזכורות. התזכורות נגישות דרך המחשב והאפליקציה, דרכם תוכלו גם לשלב את התזכורות בלוח השנה של חבילת האפליקציות של גוגל. ברגע שהגדרתם את ה-Voice Match שלכם, גוגל אמורה לוודא שרק מי שעונה על החתימה הקולית שלכם יכול לשמוע את התזכורות ולשלוף מידע פרטי.

4. סיוע באיתור מכשירי טלפון אבודים

אחד הפיצ'רים הגאוניים ביותר בסדרה הזאת הוא האפשרות להפעיל צלצול בטלפון הנייד שלכם במקרה שאבדתם אותו. שאלו את העוזרת הקולית ״Where is my phone״ או "Where is my Android" והיא תשאל אתכם אם תרצו שהיא תפעיל את הצלצול במכשיר.

החלק הטוב ביותר הוא שגם אם השארתם את המכשיר על רטט הצלצול עדיין יפעל. הסיטואציה היחידה שבה לא תוכלו למצוא את המכשיר שלכם היא (כמובן) אם הסוללה שלו התרוקנה או שאתם בטעות לא מחוברים לרשת כלשהי.

5. מבשלים? תנו לגוגל לעזור

מכירים את הסיטואציה הזו שאתם מתחילים לבשל ומתבססים על מתכון חדש? הידיים מלאות בבצק והדבר האחרון שאתם יכולים לעשות הוא לגעת במסך המגע של הטלפון כדי להציץ במתכון.

באמצעות הגוגל הום ניתן לבחור מתכון מבין מאות אלפי המתכונים המפוזרים ברשת המחולקים לשלבים. בכל פעם הרמקול יקריא לכם את השלב הבא וכאשר אתם מוכנים תוכלו לבקש ממנו להמשיך הלאה באמצעות המילים ״Next Step״.

הדבר נכון לא רק למתכונים ברשת אלא כמעט לכל פעולה שמבוצעת בשלבים כמו: תיקון הרכב שלכם, צביעת הבית או תכנון מסלול נסיעה. גם פה תצטרכו להסתפק בהסברים בשפה האנגלית בלבד, בשלב זה.

6. המרת שערי מטבעות ומידע פיננסי

כמה זה 1,486 דולר בשקלים, יורו או ין? הרמקולים של גוגל הום ישמחו לחלוק עמכם את המידע הזה בתוך פחות משנייה. אם אתם זקוקים להמרת שערי מטבעות ואינכם רוצים להתחיל להקליד את הסכומים או לחפש את השער היציג העדכני – פקודה קולית אחת תסייע לכם.

לגוגל הום יש גישה מהירה למגוון רחב של שערי מניות עדכניים בכל העולם, מידע בורסאי מקיף ובשילוב אפליקציות שונות תוכלו אפילו להגדיר גישה (באמצעות זיהוי קול כמובן) לתיק ההשקעות האישי שלכם.

7. מצב אורח 

הרמקולים של גוגל הום מאפשרים חיבור לרשת ה-WIFI שלכם באמצעות סיסמה זמנית בת ארבע ספרות אותה האורח מכניס לאפליקציית ההום במכשיר החכם שלו. עם הסיסמה האורח יכול לשדר לכל מכשיר בבית ישירות מהטלפון שלו, עד שתחסמו את האפשרות או עד שהאורח יצא מטווח ה-WIFI שלכם.

8. גוגל והטלוויזיה שלכם 

היכולת האדירה הזו, שכרגע ניתן לנצל בעיקר בארצות הברית, מצריכה רכישת מכשיר נוסף של גוגל, ה-Chromecast. בשילובו, הרמקולים של גוגל הום יכולים לשדר למכשיר הטלוויזיה שלכם באמצעות פקודות קוליות (בארץ תוכלו לשדר סרטונים של יוטיוב ובחוץ לארץ תוכלו בנוסף להפעיל תוכניות מנטפליקס, HBO ורשתות טלויזיה אחרות).

אם סאונד איכותי חשוב לכם, כדאי שתבחרו במכשיר הגוגל הום מקס. באמצעותו תוכלו לצפות בסדרות באיכות שמע שלא מביישת מערכת סטריאו. תוכנות חיצוניות יאפשרו לכם להגדיר את הרמקול כימני או כשמאלי ולבנות מערכת סראונד קטנה בבית או במשרד, לצפייה מושלמת בטלוויזיה או להצגת מצגת איכותית בחדר הישיבות.

גוגל הום מיני בחדר הילדים

עדיין מקריאים סיפור בעצמכם? צילום/תמונה: Pexels

העוזרת הקולית מתגלה כשמרטפית מקצועית כאשר היא מונחת בחדר הילדים. בארצות הברית היא זכתה להצלחה כל כך גדולה בקרב הילדים, עד שהתווספו למעמד ההום מיני אוזניים שחורות גדולות וחולצה אדומה על מנת לדמות את הצורה של מיקי מאוס. אילו יתרונות יש לגוגל הום בחדר הילדים?

9. סיפור לפני השינה

מגוון רחב של אתרים מציעים היום ספרים קוליים לילדים ולמבוגרים. באמצעות גוגל הום אפשר להגדיר מראש איזה סיפור יוקרא לילדים הלילה, לבחור את השפה בה הסיפור יסופר, מתוך מגוון רחב של שפות ולהגדיר את הקול המבוקש (גבר או אישה, מבטא בריטי או אמריקאי וכדומה). גם כאן העברית היא מגבלה, אם לא נכנסתם מראש לאתר של ספרים בעברית הכולל קבצי שמע מתורגמים תהיו מוגבלים לשפות זרות בלבד.

הכלי הזה יכול לשמש גם כדרך מצוינת להקנות לילדים שפה שנייה. סיפורים קלים מאד באנגלית, ספרדית או צרפתית יכולים להכין את הילדים לרילוקיישן או לעולם הגלובלי בו כל שפה שאנו לומדים מינקות עוזרת לנו.

10. להירדם לצלילי שיר ערש

הרמקול החכם יכול להשמיע לילדים אלבום של שירי ערש וההורים יכולים להגדיר מתי השירים יפסקו. אם הילד לא נרדם עדיין הוא יכול לבקש מהשמרטף הוירטואלי שלכם לחזור שוב על אותו האלבום או להתחיל אלבום חדש. אפשר ללמד את הילדים כיצד להגביר או להנמיך את הווליום, לבחור את השירים או לחזור אחורה לשיר שהם מאד אוהבים.

11. משחקים קוליים והרצאות

חברות משחקים רבות התחילו לייצר משחקים קוליים המשתלבים עם הממשק של גוגל הום. משחקים בהם הילדים צריכים לנחש איזה בעל חיים מסתתר מאחורי הקול, משחקי טריוויה ואחרים, יכולים לעזור להורים להעסיק את הילדים בלי מסכים פתוחים, בפעילות מעניינת שמעשירה את הידע שלהם. אפשרות נוספת היא השמעה של הרצאות תואמות גיל.

לסיכום, הרמקולים של גוגל הום נמצאים עדיין בתחילת דרכם. חברות רבות מתחילות לפתח משחקים ואפליקציות המיועדים לעוזרות קוליות וסביר להניח שבעשור הקרוב נוכל לעשות עוד הרבה יותר עם הרמקולים החכמים הללו.

הכתבה בחסות ISRAEL IT

ISRAEL IT הוא מרכז ה-IT הישראלי הראשון מסוגו, בו תמצאו מהנדסי תוכנה, מעצבים, מנהלי פרויקטים ועוד מגוון רחב של מומחים מכל קצוות ה-IT. המרכז הוקם בכדי לגייס צוותי פיתוח לחברות קטנות וגדולות, סטארטאפים רבים תחת ליווי צמוד של אנשי המרכז וניהול מקצועי של החברה המגייסת. העובדים במרכז זוכים לסביבה צעירה וכיפית, פעילויות העשרה וסדנאות, ערבי חברה בכל שבוע והערכות שוטפות על ידי צוות ייחודי וכל זה בכדי לשמור על יציבותו של הצוות עבור החברה המגייסת.
אם גם לכם יש צוואר בקבוק בגיוס עובדים, אנו מזמינים אתכם להצטרף למרכז ולבנות את הצוות הטוב ביותר ולאורך זמן, עם אנשים איכותיים וליווי שלנו משם. לפרטים נוספים, לחצו כאן.

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

7 תגובות על "11 דברים מגניבים שאפשר לעשות עם הרמקול החכם של גוגל"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
פאבל דורוב
Guest

התוכן מתדרדר מיום ליום..
בתור קורא וותיק עצוב לי לראות את זה.
לא רק שלקחתם מדגם קטן של רמקולים קיימים מבית גוגל והתעלמתם מרמקולים צד שלישי, בחרתם את הפונקציות הכי משעממות במכשיר. איפה Broadcast? המרות יחידות? הערכת זמנים? הקראת מזג אוויר ולוחות שנה? אפילו לא נגעתם באינטגרציות. גיקטיים? וואנביגייק טיים.

אני לא בטוח
Guest

לכתבה קוראים "11 דברים מגניבים שאפשר לעשות עם הרמקול החכם של גוגל" אל תצפה למוצרים נוספים בנוסף הם לקחו את הדברים הכי נקנים לדעתי

מראה שחורה
Guest

מקריא לילד סיפור לפני שינה? קשה להאמין שאנשים באמת משתמשים בזה לא ממש מקנא בילדים שיגודלו ע"י הרמקול של גוגל

(12)
Guest

שכחתם את הפיצ'ר הכי חשוב: האזנת סתר ושליחת מידע אישי לשרתים של גוגל

אילן
Guest

יש לי גוגל הון מיני ואני מחבר לרסיבר דרך בלוטות' ואיכות השמע לא יורדת מאיכות המקס

אני לא בטוח
Guest

צודק לגמרי

אני לא בטוח
Guest

אחלה כתבה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: