חלל עבודה ענק עם גראז’ ומכוניות בפנים: הצצה למשרדי ג’נרל מוטורס

דטרויט פינת הרצליה: ענקית הרכב האגדית, GM, מחזיקה במרכז פיתוח בישראל, ואתם יכולים לקבל הצצה לסביבת העבודה שמפתחת את רכבי העתיד

משרדי ג’נרל מוטורס בהרצליה

מרכז ה-R&D של ג’נרל מוטורס ישראל ממוקם בהרצליה ומעסיק כ-300 עובדים ועובדות שעוסקים באתגרים טכנולוגיים של הרכבים העתידניים והאוטונומיים מדי יום. החדשנות, היצירתיות והיוזמות שמגיעות מצד העובדים באים לידי ביטוי בעיצוב ותכנון חללי העבודה.

יש גם כניסה מיוחדת לרכבים

חלל העבודה, שתוכנן במקור לשמש חלל מסחרי, כולל שתי קומות שביניהן מחבר גרם מדרגות מאסיבי עשוי עץ, המשתלב עם קיר בטון שמטפס אל גובה החלל הכפול, ובו גם צמחייה שנותנת טוויסט ירוק מרענן לעיצוב התעשייתי.

גרם מדרגות מאסיבי

בחלל הכניסה נמצא אודיטוריום המשמש לכנסים שונים של החברה וגם קפטריה רחבת ידיים.

בתהליך תכנון ועיצוב משרדי החברה המעצבים, גינדי סטודיו, הפכו את החלל המסחרי לחלל עבודה רחב ידיים באמצעות מספר אלמנטים: בטון חשוף, זכוכיות ענק כבדות, עץ לא מלוטש וצמחייה, שיחד מקיימים קשר ישיר בין המשרדים, בין הרחוב ובין הסביבה. בנוסף לכניסת הולכי הרגל יש גם כניסה מיוחדת עבור רכבי הניסוי של החברה.

עמודי ענק מבטון

קירות זכוכית

200 אלף עובדים ברחבי העולם

ג’נרל מוטורס הוקמה ב-1908. הנהלת החברה ממוקמת בארה”ב והחברה מעסיקה היום כ-200 אלף עובדים ברחבי העולם. חלק גדול מפיתוח המערכת האוטונומית – הכולל פיתוח מערכות AI, חיישנים, עיבודי תמונה, הגנות סייבר ומערכות מתקדמות נוספות – מתרחש באתר הישראלי שהוקם לפני כעשור.

מעבר לחשיפה לתחומים טכנולוגיים מתקדמים בסביבה גלובלית, העובדים נהנים גם מסביבת עבודה ותנאים מפנקים במיוחד, הכוללים בין השאר מטבח מלא בכל טוב, אירועי חברה, תרגולי יוגה, קבוצת ריצה מגובשת ופעילויות שנתיות יחד עם המשפחה.

קבוצת ריצה מגובשת במיוחד

ושיעורי יוגה במתחם

החברה שמה דגש על עבודת צוות ושיתופי פעולה, מה שבא לידי ביטוי בצורת הישיבה באופן ספייס שצופה לרחוב.

כך חדרי הישיבות והמשרדים משמשים בעיקר לפגישות, ישיבות צוות ושיחות, ובכל זאת גם הם שקופים לחלוטין ומקיימים קשר ישיר עם סביבת העבודה.

גובה התקרה הוא כשבעה מטרים, וכדי לנצל ולהדגיש את הגובה המרשים של שתי הקומות יצרו המעצבים קומת גלריה שבה עמדות עבודה נוספות, שמשקיפות אל החלל.

במרכז החלל נשתל עץ בתוך אדנית שמשמשת גם כספסל ישיבה.

ויש כמובן מספר מעבדות, “הגראז’ים”, בהן מתרחש הקסם האמיתי.


Geektime Insider שם את חברות הטכנולוגיה במרכז. בעמוד של כל חברה תוכלו להיחשף למאחורי הקלעים: להתרשם מהמשרדים, לצפות בראיונות וידיאו,  לקרוא על החברה, על העובדים ועל החוויות שלהם ביומיום ורק אז להחליט אם מדובר במקום שתרצו לעבוד בו.

מערכת גיקטיים

גיקטיים, שהוקם בגלגולו הקודם כניוזגיק במרץ 2009, פונה לאנשי טכנולוגיה ואינטרנט בארץ הרוצים לקבל חדשות, עדכונים וכתבות בתחומים אלה בעברית. בנוסף לסיקור טכנולוגי לקח על עצמו גיקטיים לקדם את תעשיית ההיי טק בארץ.

להגיב

4 תגובות

  1. אעשה כל דבר בשביל חלווה הגיב:

    החלווה נגמרת מהר, ומאז שהמנקה החביאה את המפתח אי אפשר לקחת חלווה אחרי שנגמר

  2. משה הגיב:

    אני אוהב את הארצות הבריתים אהבת נפש – אבל מכוניות… הם לא יודעים ליצר…

  3. אלכס הגיב:

    יש בתכנון סקירה של “פלייטיקה”?

תגיות לכתבה: