אקזיט: GeneSort הישראלית נרכשת תמורת 23 מיליון דולר

החברה הישראלית רותמת את הטכנולוגיה כדי ליצור לכל חולה סרטן פרופיל ייחודי על מנת להתאים טיפולים בהתאם למוטציות הגנטיות הספציפיות של המטופל

מקור: GeneSort

חברת האבחון הרפואי GeneSort, המתמחה ברפואה מותאמת אישית בתחום הסרטן ומחלות תורשתיות, הודיעה היום (ג’) כי היא נרכשה על ידי AID Partners תמורת 23 מיליון דולר. הרכישה תספק לחברה הישראלית משאבים ותמיכה נוספת במטרה להתרחב לדרום מזרח אסיה ולשווקים גלובליים אחרים. המשקיעה הגדולה של החברה היא קרן סינגולריטים של משה חוגג, אשר השקיעה בחברה כ-2.2 מיליון דולר.

GeneSort מתמחה בניתוח גנטי של רקמות עמוקות ומאפשרת לזהות מוטציות גנטיות ספציפיות הקשורות לסוגים שונים של סרטן. אונקולוגים יכולים להשתמש בתוצאות האבחון שלה כדי להתאים טיפולים בהתאם למוטציות הגנטיות הספציפיות של המטופל.

רפואה מותאמת אישית

GeneSort הוקמה במטרה להבין טוב יותר פרופילי DNA גנטיים של חולים שונים ולסייע לרופאים בבחירת טיפולים בטוחים ויעילים המותאמים לפרופיל הגנטי של כל חולה. חלקכם יודעים כי שינויים ברצף הדנ”א בגנים מסוימים יכולים לפעמים להוביל לשינויים בפעילות הנורמלית של החלבונים הנוצרים מרצפים אלה, מה שעשוי בסופו של דבר לעורר סרטן. החברה משתמשת בטכנולוגיות ריצוף המאפשרות ריצוף במקביל של מיליוני בסיסי דנ”א ועושה שימוש במספר בדיקות (פאנלים) אשר בודקים שינוים גנומיים בגידול הסרטני של המטופל ושינויים על רקע תורשתי. אותם פאנלים מכילים גלאים ספציפיים לגנים בעלי משמעות קלינית לטיפול ומניעת התפתחות הסרטן, כאשר כל פאנל בוחן את הרצף של הגנים והשינויים. אבחון הפרופיל הגנטי של כל מטופל המתבצע באמצעות ביופסיה ובדגימת רוק מאפשר לרופא לתכנן טוב יותר את אופן הטיפול הרפואי עבור מטופליו.

מקור: GeneSort

ד”ר גיל פוגוזליץ, יו”ר ומנכ”ל החברה הנרכשת אמר: “אנחנו מאוד נרגשים מהרכישה ומהאפשרויות שהיא יוצרת עבור החברה שלנו ועבור הטכנולוגיה שפיתחנו. הרכישה מספקת לנו הזדמנויות לעזור לחולים נוספים בעולם. זהו ציון דרך חשוב עבורנו, וכן אישור לאסטרטגיה שאנחנו פועלים בה. לטכנולוגיה שלנו יש פוטנציאל לעזור למיליוני אנשים ברחבי העולם, כאשר אנו מצפים שהמאמצים הבאים יצליחו לייצר ערך חשוב במאבק נגד הסרטן”.

משה חוגג, יו”ר קרן סינגולריטים אשר הובילה את ההשקעה ב-GeneSort התייחס לרכישה ואמר: “הטכנולוגיה שפיתחה GeneSort שונה מאלו של החברות האחרונות הפועלות בתחום. לטכנולוגיה הזו יש פוטנציאל לא רק בשיפור איכות החיים של אנשים, אלא אפילו בהצלת חייהם. אנו גאים מאוד שתמכנו ב-  GeneSort בשלבים הראשונים שלה ואנו מצפים להמשך הפיתוח לאחר הרכישה”. עוד אומר חוגג, “אני שמח שהשקעות חברות סיניות שנעשו בחברות ישראליות נושאות פרי”.

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

3 Comments on "אקזיט: GeneSort הישראלית נרכשת תמורת 23 מיליון דולר"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
פלוץ
Guest

איך אין תמונה של משה חוגג? התרגלתי לראות תפרצוף שלו בכל כתבה שלכם…

מטהר אוויר
Guest

הקנאה, התאווה והכבוד מוציאים את האדם מן העולם.
לא מבין אנשים כמוך – יש לך בעיה – מוזמן לעבור ולקרוא אתר אחר כאילו שמישהו חייב לך משהו

אחד שלא יודע
Guest
אחד שלא יודע

משה אין לך קרן לנהל? עזוב תטוקבקים לאנשים הפשוטים..

wpDiscuz

תגיות לכתבה: