מנכ"ל אפל ישראל הוא הדובר המרכזי בכנס Geektime Code

רוני פרידמן, סגן נשיא באפל, מוביל את מרכז הפיתוח הישראלי של החברה, האחראי על כמה מהפיתוחים החשובים ביותר שלה בשנים האחרונות כמו מעבד ה-M1 וה-Apple Watch. הכנס ייערך ב-9 ביוני בתל אביב ונותרו כרטיסים אחרונים

רוני פרידמן, סגן נשיא באפל ומנכ"ל אפל ישראל (צילום: יח"צ)

אנחנו מתאפקים כבר כמה שבועות, וסוף סוף אפשר לספר: הדובר המרכזי בכנס Geektime Code 2022 הוא רוני פרידמן – סגן נשיא באפל ומנכ"ל אפל ישראל, שעומד בראש מרכז המחקר והפיתוח של החברה בארץ. פרידמן יעביר הרצאה שכותרתה "Product innovations: empowering people and change", ולמרות שאנחנו עדיין לא יכולים לחשוף הרבה על התוכן שלה, אנחנו בהחלט יכולים לומר שהולך להיות מעניין.

למיטב ידיעתנו, זו הפעם הראשונה שמנכ"ל אפל ישראל נושא דברים בכנס מרכזי, שמתקיים במקביל ל-WWDC – כנס המפתחים השנתי של החברה. זה עשוי להעיד על החשיבות שהחברה מייחסת לאירוע וליותר מ-1,100 המפתחות והמפתחים שייקחו בו חלק.


כנס Geektime Code יתקיים ביום חמישי, 9 ביוני, במרכז הכנסים אקספו בתל אביב, וכרטיסים ניתן להזמין כאן. את האג'נדה המלאה ניתן לקרוא כאן


מוביל בישראל את הפיתוח הכי חשוב של אפל בשנים האחרונות

בטרם הצטרף לאפל, כיהן פרידמן, שלמד הנדסת מחשבים בטכניון, כסגן נשיא באינטל, שם ניהל את קבוצת הפיתוח Intellectual Property Group, לרבות פעילות בתחומי ההדמיה, למידת מכונה, אבטחה, מעבדי אודיו, אנלוגיית IP ועוד.

כיום מוביל פרידמן את מרכז הפיתוח של אפל בישראל, הממוקם בהרצליה ובחיפה ומונה על פי ההערכות כ-1,900 עובדים. הצוותים הישראלים בו מעורבים בפיתוח של כמה מהטכנולוגיות והמוצרים המרכזיים של אפל בשנים האחרונות, בהם מעבד M1 – המעבד העצמאי הראשון למשפחת ה-MAC שזכה לשבחים רבים (גם אצלנו) ולהצלחה מסחרית. בנוסף, עומד מרכז הפיתוח של אפל בישראל מאחורי טכנולוגיות מרכזיות ב-Apple Watch, טכנולוגיית זיהוי הפנים של אפל ועוד.

מרכז הפיתוח הישראלי של אפל הוא הראשון של החברה מחוץ לארצות הברית, והוא הוקם ב-2015 לאחר רכישת סטארטאפים ישראליים כגון Anobit ו-Primesense. מאז המרכז הישראלי הלך וגדל, ובהתאם תפס מקום מרכזי יותר במפת הדרכים של החברה. בסוף השנה שעברה דווח כי אפל ישראל מתכננת להרחיב את המרכז בהרצליה ולהקים מגדל של 30 קומות, מה שיגדיל את שטח מרכז המו"פ שלה ל-90 אלף מ"ר. באחרונה גם פרסמנו כי אפל השיקה בישראל תוכנית לעידוד נשים למקצועות טכנולוגיים בהייטק. התוכנית תעודד נערות להצטרף להייטק על ידי חשיפה למהנדסות הישראליות, שאחראיות על כמה מהרכיבים החשובים ביותר באייפון, ב-MacBook וב-Apple Watch.


לפרטים נוספים ורכישת כרטיסיםתודה לשותפים שלנו:

GOLD PARTNERS


SILVER PARTNERSBRONZE PARTNERS

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: