אלו הם הזוכים הגדולים בפרסי ה-GeekAwards 2018

מי זכה בתואר סטארטאפ השנה, מיהו יזם ומיהי יזמת השנה ומהי קרן הון הסיכון המובילה בישראל לשנת 2018? הנה כל הזוכים הגדולים בטקס GeekAwards 2018 שהסתיים לפני זמן קצר

Photos by Eden Shohat, Moriya Neva

עשרות אלפי הצבעות שהתלוו לבחירתם של 24 שופטים בכירים מעולם ההייטק והיזמות בישראל קבעו יחד מיהם הדמויות והגופים שעשו את זה ובגדול השנה. בטקס חגיגי שהתקיים הערב בתל אביב בנוכחות בכירי קהילת ההייטק והסטארטאפים בישראל הוכרזו הזוכים ב-14 קטגוריות שונות של טקס פרסי ה-GeekAwards.

מנכ”ל השנה – רועי מן, monday.com

רועי מן. מקור: Monday.com

רועי מן. מקור: Monday.com

monday.com – לשעבר dapulse – מפתחת כלי ניהול עבודה לארגונים. מן, שמוביל את החברה מכסא המנכ”ל, הקים אותה ביחד עם שותפו ערן זינמן, לאחר שהשניים לא הצליחו למצוא מוצר מספיק טוב ויעיל לטעמם. מאז ההקמה ב-2012 גייסה החברה כ-34 מיליון דולר ולאחרונה היא יצאה בקמפיין של מיתוג-מחדש.

מנכ”לית השנה: אורית חשאי, Brayola

חשאי הקימה ומכהנת כמנכ”לית של מיזם השופינג המצליח Brayola, שמציע לנשים התאמה אישית של חזיות. האתר מצליח להגיע לרמה גבוהה של התאמה בזכות מידע שהתקבל ממיליוני משתמשות, ונמכרים בו יותר מ-200 מותגים שונים של הלבשה תחתונה לנשים.

מנהל הפיתוח והטכנולוגיה של השנה: אורן בוסקילה, Innoviz

Innoviz זיהתה כי שוק הרכב האוטונומי נמצא בשיא התפתחותו, אולם הוא עדיין מתעכב בשל פער טכנולוגי הקיים ביכולת סריקת מרחב התמרון של הרכב, ויכולת האבחנה של הסביבה בצורה שתאפשר לו לנתב את דרכו בביטחה. החברה מפתחת חיישן הנקרא LiDAR – Light Radar – חיישן לייזר קטן, זול ועמיד שסורק בדיוק גבוה את סביבתו של הרכב ובונה סביבו תמונה תלת מימדית מפורטת. אורן בוסקילה משמש כ-VP R&D של החברה מאז הקמתה הוא בעל תואר שני במנהל העסקים ותואר ראשון בפיזיקה מאוניברסיטת תל אביב ושירת בצבא ביחידת מודיעין.

מנהלת הפיתוח והטכנולוגיה של השנה – ד”ר שמרית צור דוד, SDO

ד”ר שמרית צור דוד היא מייסדת שותפה ו-CTO ב-Secret double octopus, סטארטאפ בתחום הסייבר, שגייס 7.5 מיליון דולר. תחת הנהגתה הטכנולוגית פיתחה החברה טכנולוגיה נטולת מפתחות לווידוי זהות והגנה על מידע ברשת, בסביבות ענן, מובייל ו-IoT. הטכנולוגיה מאפשרת למנוע מהתוקפים לאסוף מידע שיכול לשבור את ההצפנה וכן התקפות MITM, מניפולציות PKI, גניבת מפתחות וחולשות של certificates authorities ועוד. ד”ר צור דוד, בעלת דוקטורט במדעי המחשב מהאוניברסיטה העברית, הקימה את החברה ביחד עם פרופ׳ שלומי דולב, רז רפאלי וחן טטלמן.

קרן ההון סיכון של השנה – Aleph

מקור: Aleph

מימין לשמאל: אדן שוחט, אהרון רוזנסון ומייקל אייזנברג. מקור תמונה: Aleph

Aleph – קרן הון הסיכון של אדן שוחט מייקל אייזנברג ואהרון רוזנסון מתמקדת בהשקעות בסטאראפים בשלבים מוקדמים. בין חברות הפורטפוליו של הקרן ניתן למנות את Bringg,  Anodot ,Colu ו-Lemonade.

המשקיע של השנה – גיגי לוי וייס

צילום: יורם רשף, עיבוד: ירמי אריאלי

אחד מהאנג’לים הפעילים והמקושרים בישראל. לוי וייס שכיהן כמנכ”ל של חברת ההימורים 888 הפך לאנג’ל עם השקעות מוצלחות בחברות רבות. בשנים האחרונות השקיע לוי בכמעט 70 חברות ביניהן Kenshoo, Plarium, MyHeritage, Playtika, SimilarWeb. השנה, חבר לוי לקרן Ooga Labs והקים את NFX Guilad, מיזם שנועד לקדם סטארטאפים שמפתחים מרקטפלייסים ורשתות בעמק הסיליקון. כל חברה שמתקבלת לתוכנית נהנית מהשקעה של 120 אלף דולר ומתוכנית הכשרה שאורכת 3 חודשים. חוץ מהיותו משקיע פעיל ומצליח נחשב לוי לגורו בתחום הגיימינג.

המשקיעה של השנה – רונה שגב גל

רונה שגב גל

רונה שגב גל. צלם: יורם רשף

שגב החלה כיזמת, אולם בהמשך הפכה למשקיעה ב-BRM ולאחר מכן הפכה לשותפה כללית בקרן Evergreen. ב-2004 עברה שגב לקרן Pitango ושם שימשה כשותפה עד 2015, כאשר פרשה והקימה יחד עם איתן בק את קרן TLV Partners. שגב נחשבת כיום לאחת ממשקיעות ההון-סיכון המובילות בישראל ואחראית למספר גדול של הצלחות כולל חברות כמו Itemfield שנמכרה תמורת כ-55 מיליון דולרים ל-Informatica, חברת Aduva שנרכשה על-ידי Sun Microssystems, חברת Identify שנמכרה תמורת כ-150 מיליון דולרים ל-BMC, חברת Traiana שנמכרה ל-ICAP תמורת כ-247 מיליון דולרים, Worklight שנמכרה ל-IBM תמורת כ-75 מיליון דולרים ואחת מההנפקות הישראליות המדוברות – חברת Varonis שהנפיקה לפי שווי של חצי מיליארד דולר. בין החברות בהם השקיעה החברה ניתן למנות את Next Insurance, aidoc, oribi ו-Aqua Security.

תרומה לקהילה: she codes

she codes היא קהילת מפתחות התוכנה הישראלית, בה חברות מעל ל-20,000 משתתפות. הארגון הוקם ע”י רות פולצ’ק, אשר קבעה את מטרת הארגון להגיע ל-50% מפתחות תוכנה בתעשיית ההייטק בעשור הקרוב, לשפר את אפשרויות הקריירה של הנשים בתחום ובנוסף להקנות מיומנויות טכנולוגיות בפיתוח תוכנה לנשים ונערות ללא נסיון קודם בתחום. הארגון מתכנן עשרות אירועים חודשיים, והוא כולל כ-30 סניפים וכ-300 מתנדבות ברחבי ישראל.

תוכנית ההאצה הישראלית של השנה – Microsoft Accelerator

המחזור האחרון של האקסלרטור. מקור: תומר פולטין

האקסלרטור מיועד לחברות בשלבים מתקדמים והוא חלק מתוכנית האקסלרטורים הבינלאומית של מיקרוסופט ונצ’רס, שפעילה בשבעה אתרים בעולם.התכנית של מיקרוסופט מיועדת לסטארטאפים בשלבי גיוס מוקדמים, עם התמקדות בחברות המפתחות פתרונות ממוקדי תוכנה. אורך התכנית הוא ארבעה חודשים, במהלכם יושבות החברות במרכז מיקרוסופט בהרצליה וכמובן מקבלות גישה ורישוי לכל מוצרי מיקרוסופט השונים, לצד שימוש בפלטפורמת הענן של מיקרוסופט, Azure ושירותים נוספים. כמו כן התוכנית מציעה ליזמים הדרכה וליווי של למעלה מ-100 מנטורים מבכירי ההיי-טק והמגזר העסקי, והיא מסייעת לסטארטאפים לבצע קפיצת מדרגה מהירה לשוק העולמי, בעזרת גישה ללקוחות ושותפים אסטרטגיים בעולם. מיקרוסופט אינה משקיעה ישירות בחברות וגם אינה נוטלת אחוזים מהחברה, אך כן מפגישה את היזמים עם משקיעים פוטנציאלים.

סטארטאפ הפינטק של השנה – Paybox

המוצר שפיתחה החברה מאפשר איסוף וניהול כסף עם קבוצות או חברים באמצעות הסמארטפון, תוך כדי שמירה מלאה על סטנדרטים מחמירים של אבטחת מידע. PayBox הוקמה ע”י טל גרינברג, אודי ליברמן, אמרי הפנר, ודוד רחמים באוגוסט 2014. מנכ״ל החברה הוא ירון מוראדי.

מתחם עבודה המשותף של השנה – WeWork

Wework הוקמה על ידי היזם הישראלי אדם נוימן ושותפו מיגל מקלבי בשנת 2010. החברה הגיעה לישראל ב-2014 וכיום מפעילה בה 8 סניפים בתל אביב, הרצליה ובאר שבע. לאחרונה נודע כי החברה בדרך להשיק בישראל גם את מותג המגורים המשותפים שלה WeLive.

סטארטאפ הבוטסטרפ של השנה – Hometalk

הסטארטאפ הקים ומנהל קהילת DIY משגשגת שמונה כ-12 מיליון חברים רשומים. הפלטפורמה כוללת כ-100 אלף מדריכים שונים לשידרוג עצמי של הבית והיא הוקמה ב-2011 על ידי ירון בן שאול.

הסטארטאפ החדש של השנה – Pitaya

רייצ’ל ברנדר ואלכסיס אוסטרוברוד

Pitaya הוא מרקטפלייס המציע מגוון רחב של פעילויות, סדנאות וימי כיף לחברות קטנות כגדולות. מטרת העל – לפשט את התהליך, לחסוך למעסיקים כסף, ולארגן לעובדים כמה שיותר פעילויות. הפתרון של Pitaya כולל מאגר של מאות נותני שירותים בתחום האירועים העסקיים ביחד עם מערכת ארגונית מבוססת ענן, לניהול ובקרת התקציב לרוחב הארגון. המערכת מסייעת לייעול ולניהול תהליך התכנון והרכש תוך חיסכון בזמן וכח אדם. כמו כן היא מאפשרת בניית תוכנית רווחה שנתית, השוואת עלויות של פעילויות, מדידת שביעות רצון העובדים ועוד.

Pitaya הוקמה ב-2017 על ידי רייצ’ל ברנדר, עולה חדשה מארה”ב עם ניסיון רב בתחום ה-SaaS ואלכסיס אוסטרוברוד, בעברה סמנכ”לית עיצוב ופיתוח מוצר בחברה מתחום ה-eCommerce.

סטארטאפ השנה – Colu

מקור: Colu

Colu פיתח ארנק דיגיטלי מקומי מבוסס בלוקצ’יין, שמאפשר פעולות פיננסיות פשוטות כמו המרת מטבעות, תשלומים, שירותי הלוואות והכרות ממוקדת של קהל היעד. בזכות טכנולוגיית הבלוקצ’יין לא צריכים המשתמשים לשלם דמי סליקה לחברות אשראי – וכל התשלומים בו עוברים ישירות לקהילה והם שקופים לגמרי לצרכן. עד היום הוקמו ארבע קהילות משתמשים בבריטניה ובישראל עם 100 אלף משתמשים ועם יותר מ-85 אלף עסקאות מדי חודש.

ב-2017 יצאה החברה ב-ICO (הנפקת מטבע ראשונית) בו תכננה לגייס כ-50 מיליון דולר והשתתפה בו גם קבוצת IDB, קבוצת האחזקות הגדולה בישראל. Colu הוקמה ב-2014 על ידי עמוס מאירי, דיויד רינג (מייסד eToro) ומרק סמרגון

 


תודה מיוחדת לנותני החסות שלנו לאירוע:

Altshuler Shaham Benefits 

 Blonde2.0

Clear Future

LeumiTech

Cisco Investments

Deloitte 

United Airlines 

 

 

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

1 תגובה על "אלו הם הזוכים הגדולים בפרסי ה-GeekAwards 2018"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
RUBI
Guest
לא מאמין לשום דבר שכתוב פה. הכל זה יחסי ציבור. הסטארטאפים האמיתיים עם הטכנולוגיה האמיתית לעולם לא יופיעו ברשימות האלו, כי האנשים שם עובדים ללא משרדי פרסום ויחסי ציבור מפונפנים. ממש מבדח לקרוא על “מנכלי השנה” או על משקיעי השנה, משל היו כוכבים בהוליווד. הסטארטאפ החדש של השנה הוא לא יותר מעוד סוכנות לימי כיף לעובדים ומתנות בחגים, בין זה לבין טכנולוגיה וחדשנות אין כלום. אבל אלפי אנשים “הצביעו ובחרו”. ומילה על משקיעים, הם לא אחראים על הצלחה של החברות מלבד העובדה שרשמו צ’ק. זה לא המשקיעים האמריקאים שיכולים להרים טלפון אחד ובשיחה קצרה לסגור לחברה עסקה. זה ממש מבדח… Read more »
wpDiscuz

תגיות לכתבה: