הזוכים הגדולים ב-GeekAwards 2016 הם…

מי זכה בתואר הסטארטאפ הטוב ביותר בתחום האינטרנט ומי בתחום המובייל? מיהו יזם ומיהי יזמת השנה ומיהי קרן הון הסיכון המובילה בישראל לשנת 2016? כל התוצאות וכל הזוכים של טקס GeekAwards 2016 שהסתיים עתה

geek awards

במסגרת תחרות GeekAwards שהתקיימה זו הפעם החמישית ברציפות, הצביעו למעלה מ-70,000 גולשים ו-15 שופטים בכירים מתעשיית ההייטק והתקשורת בישראל לסטארטאפים, היזמים והמשקיעים הטובים ביותר ב-15 קטגוריות שונות. הפרסים והזוכים הוכרזו באירוע חגיגי שהסתיים לפני דקות אחדות (א') בבית ציוני אמריקה בתל אביב. אז גם אם נכחתם באירוע וגם אם לא, הנה רשימת הזוכים המלאה.

סטארטאפ השנה בתחום האינטרנט הוא: Outbrain

amplify-module

טכנולוגיית המלצות התוכן שפיתחה Outbrain מציעה למשתמשים תכנים אחרים ברחבי הרשת, כאשר המלצות אלה מבוססות על היסטוריית הגלישה, נתונים דמוגרפיים ומידע אישי הנוגע להרגלי צריכת התכנים של כל משתמש ומשתמש. הפלטפורמה של החברה עוזרת למשתמשים לגלות תכנים חדשים ומעניינים בתוך האתר בו הם גולשים, ואף לגלות תכנים רלוונטיים באתרים אחרים ברחבי הרשת – כמובן בתנאי שאלה משתמשים גם הם בפלטפורמה של החברה. מדי חודש מגישה Outbrain יותר מ-200 מיליארד המלצות תוכן שונות ליותר מ-550 מיליון משתמשים שונים.

עוד התמודדו על התואר: SimilarWeb, Kaltura, Playbuzz, Fiverr.

סטאראטפ השנה בתחום ה-FinTech (טכנולוגיה פיננסית) הוא: Fundbox

מקור: צילום מסך, עיבוד תמונה

מקור: צילום מסך, עיבוד תמונה

Fundbox פיתחה פלטפורמה המאפשרת לעסקים קטנים ובינוניים לקבל תשלום מיידי עבור החשבוניות השונות שלהם, ובכך להיפטר מאחד מהמנהגים המגונים ביותר הקיימים כיום בתחום זה: שוטף פלוס 30, 60, 90 וכך הלאה. כיום עשרות אלפי עסקים כבר מחוברים לפלטפורמת Fundbox ומידי שבוע החברה מטפלת באלפי חשבונות. כך בעצם מאפשרת לבעלי עסקים קטנים לייעל את תזרים המזומנים שלהם, באמצעות הקדמת תשלומים עבור חשבוניות שלא שולמו.

עוד התמודדו על התואר: Billguard, Blender, Feex, Payoneer.

סטארטאפ השנה בתחום המובייל הוא: Moovit

moovit

Moovit, נוסדה בשנת 2012 על ידי ניר ארז, ירון אברון ורועי ביק. האפליקציה משתמשת במיקום המשתמשים, כדי לעזור להם לנווט את דרכם בתחבורה הציבורית, וכדי לדעת מתי צפויים להגיע האוטובוס או הרכבת הבאים. האתגר הגדול ביותר בפניו עומדת Moovit הוא כמובן המגוון העצום של מקורות המידע איתם החברה צריכה להתמודד, ולהציג בצורה פשוטה באפליקציה: בין אם מדובר במידע שמתקבל מהמדינה (בישראל: מאגר משרד התחבורה), מידע שמגיע מחברות התחבורה הציבוריות הרבות ברחבי העולם (בישראל: אגד, דן, קווים, מטרופולין, רכבת ישראל וכו׳) ומידע שמגיע ממכשירי המשתמשים עצמם.

עוד התמודדו על התואר: Via, Glide, Gett, Lightricks.

סטארטאפ השנה בתחום האנטרפרייז הוא: Pyramid Analytics

מקור: עמוד הפייסבוק, Pyramid Analytics

מקור: עמוד הפייסבוק, Pyramid Analytics

Pyramid Analytics מפתחת מוצרי בינה עסקית שמשתלבים בצורה טבעית על גבי תשתיות המידע הקיימות של החברות. החברה מפתחת מערכות תוכנה מתקדמות לניתוח חכם של מידע בקנה מידה גדול ובצורה מודולרית וקלה עבור ארגונים גדולים וגדולים יותר. הפלטפורמה מציעה כלים ווביים ואינטואיטיביים ללא כתיבת קוד, כשכל העבודה מתבצעת בעזרת אשפים מעוצבים. אחד היתרונות המרכזיים במוצרי החברה הוא היכולת להציג את כלי התחקור בממשק זמין מכל דפדפן ובתצורה נוחה, בדומה לנתוני Office Microsoft מסורתיים.

עוד התמודדו על התואר: Stratoscale, Applause, Zerto, Sisense.

סטארטאפ השנה בתחום אבטחת המידע והסייבר הוא: Adallom

מקור: Adallom Twitter

מקור: Adallom Twitter

Adallom הישראלית פיתחה שירות אבטחת נתונים ומידע רגיש בארגונים המאוחסנים בענן; מכיוון והעובדים משתפים מידע בתוך ומחוץ לארגון עם שותפים ולקוחות, המידע זורם בצורה לא מבוקרת ובזכות הטכנולוגיה של Adallom, המידע מגיע בצורה חכמה ומאובטחת, כך שאינו נפגע והארגון יכול להיות עם ׳יד על הדופק׳ ולקבל התראות בזמן אמת לגבי דליפות או פריצות אליו. Adallom נרכשה ביולי השנה על ידי מיקרוסופט.

עוד התמודדו על התואר: enSilo, Forter, Fortscale, Cybereason.

סטארטאפ השנה בתחום ה-IoT (האינטרנט של הדברים) הוא: Argus

מקור: יח״צ

מקור: יח״צ

הטכנולוגיה שמציגה Argus מסייעת לשמור על בטיחות הנוסעים והבטחון בדרכים, על ידי כך שמגשרת על הפער שנוצר בשל העובדה שהם מחוברים לאינטרנט, לבין היותם פגיעים לאותן מתקפות. מוצרי החברה מספקים מעין חליפת הגנה מלאה לרכבים ולרכיבי קישוריות לאינטרנט המותקנים ברכב לאחר ייצורו. אותם פתרונות מגינים על מערכות הרכב הקריטיות ביותר בהם הבלמים, ההיגוי והמנוע מפני סייבר, והטמעתם מתבצעת ללא קושי בכל קו ייצור ומבלי שיש צורך לשנות משהו בעיצוב הרכב.

עוד התמודדו על התואר: Sensibo, Engie, Earlysense, GreenIQ.

הסטארטאפ הישראלי החדש הטוב ביותר השנה הוא: Zebra Medical Vision

מקור: Zebra Medical Vision

מקור: Zebra Medical Vision

Zebra Medical מפתחת פלטפורמת מחקר שתאפשר פיתוח אלגוריתמים בתחום הדימות על ידי הנגשת יכולות מיחשוב ומידע קליני בכמויות גדולות לחוקרים בתחום הבינה המלאכותית ועיבוד התמונה. על פי החברה, תהליך פיתוח אלגוריתם לזיהוי מחלה מסויימת יואץ בצורה משמעותית, בזכות חומר הגלם הרב וכוח המיחשוב הזמין שהיא תעמיד לרשות החוקרים. המודל העיסקי של החברה מתבסס על מיסחור האלגוריתמים והנגשתם לבתי חולים ברחבי העולם. החברה משיקה בימים אלה גרסת בטא סגורה לשותפים נבחרים, אשר יתחילו לעבוד על פלטפורמת המחקר וליצור את האפליקציות הראשונות עליה.

עוד התמודדו על התואר: Stratoscale, Forter, Freightos, Fairfly.

פרס התרומה לקהילה לשנת 2015 מוענק לקמא-טק

מימין לשמאל: אריאל פינקלשטיין, זיקה אב-צוק ומשה פרידמן. מקור: יח"צ

מימין לשמאל: אריאל פינקלשטיין, זיקה אב-צוק ומשה פרידמן מקמא-טק. מקור: יח"צ

מיזם קמא-טק הוקם כדי לאפשר שילוב חרדים בהייטק הישראלי. לצורך כך, רתמו האנשים שמאחורי המיזם יותר מ-35 חברות הייטק גדולות. חברות אלו נהנות מתוספת של יזמים ומהנדסים מוכשרים, האמונים על למידה, ובני הקהילה החרדית נהנים מיכולות הפרנסה החדשות. ראשי המיזם מאמינים שהשילוב של החרדים בהייטק יגרום להם להשתלב בחברה ובכלכלה הישראלית, מה שיביא בסופו של דבר לקירוב לבבות ולחברה ישראלית בריאה ואיתנה יותר. השנה גם סיימו 6 חברות את המחזור הראשון של תוכנית ההאצה הייעודית של קמא-טק.

עוד התמודדו על התואר: WeWork Community, פודקאסט 'השבוע' של איתן לויט ודיוויד כץ, קרן תמורה, Startup Stadium של יזהר שי ו-WeWork Community.

היזם הישראלי הטוב ביותר לשנת 2015 הוא פרופסור אמנון שעשוע, יו"ר MobilEye

מקור: CC-BY-SA 4.0, Arielinson 

מקור: CC-BY-SA 4.0, Arielinson

פרופסור למדעי המחשב באוניברסיטה העברית בירושלים, מייסד שותף ויו"ר חברת MobilEye. שעשוע הקים את MobilEye ב-1999 והוביל אותה להנפקה באוגוסט 2014 בנאסד"ק בהנפקה הישראלית הגדולה ביותר בכל הזמנים. שעשוע גם שותף לסטארטאפ Orcam שמפתח משקפיים חכמים שעוזרים לכבדי ראייה להבין את המתרחש סביבם.

עוד התמודדו על התואר: אור עופר, מיכה קאופמן, ליאוד דיב, אדם סינגולדה.

היזמת הישראלית הטובה ביותר לשנת 2015 היא מיכל צור, קולטורה

640

צילום: יורם רשף

ד״ר מיכל צור שלו הקימה ביחד עם חבר את Cyota, המציעה פתרונות אבטחת מידע, אשר נמכרה בשנת 2005 תמורת 145 מיליון דולר. מיד לאחר המכירה זו החלה לעבוד על הפרויקט הבא שלה, Kaltura, פלטפורמה המשמשת ללקוחותיה הגדלת התפוקה הכספית מפרסומות תוך שיתוף תכנים וצבירת קהל רחב יותר, והורדת עלויות הקשורות בשידור וידאו. בין השימושים השונים במוצרי החברה, ניתן למצוא מוסדות חינוך, המשתמשים בקלטורה על מנת לשפר את חוויית הלימודים בעזרת תכני וידאו. לקוחותיה של קלטורה כוללים שמות מוכרים מאוד בתעשייה כגון Warner Bros, HBO וכמובן SAP, שהפכה מלקוח גדול למשקיעה אסטרטגית בסבב הגיוס האחרון. זאת בנוסף למגוון חברות מסחריות וממשלתיות הנמנות על מאות אלפי לקוחותיה של החברה.

עוד התמודדו על התואר: עדי טטרקו, איריס שור, אורי חשאי, גל אהרון.

תוכנית ההאצה והיזמות הטובה ביותר לשנת 2015 היא Microsoft Ventures Accelerator

זק וויספלד ממיקרוסופט ונצ'רס. צילום: גיקטיים

זק וויספלד ממיקרוסופט ונצ'רס. צילום: גיקטיים

התכנית של מיקרוסופט מיועדת לסטארטאפים בשלבי גיוס מוקדמים, עם התמקדות בחברות המפתחות פתרונות ממוקדי תוכנה. אורך התכנית הוא ארבעה חודשים, במהלכם יושבות החברות במרכז מיקרוסופט בהרצליה וכמובן מקבלות גישה ורישוי לכל מוצרי מיקרוסופט השונים, לצד שימוש בפלטפורמת הענן של מיקרוסופט, Azure ושירותים נוספים. כמו כן התוכנית מציעה ליזמים הדרכה וליווי של למעלה מ-100 מנטורים מבכירי ההיי-טק והמגזר העסקי, והיא מסייעת לסטארטאפים לבצע קפיצת מדרגה מהירה לשוק העולמי, בעזרת גישה ללקוחות ושותפים אסטרטגיים בעולם. מיקרוסופט אינה משקיעה ישירות בחברות וגם אינה נוטלת אחוזים מהחברה, אך כן מפגישה את היזמים עם משקיעים פוטנציאלים.

עוד התמודדו על התואר: 8200EISP, קמאטק, UpWest Labs, Citi Accelerator.

המשקיע הישראלי הטוב ביותר לשנת 2015 הוא גיגי לוי-וייס

צילום: יורם רשף, עיבוד: ירמי אריאלי

צילום: יורם רשף, עיבוד: ירמי אריאלי

אחד מהאנג'לים הפעילים והמקושרים בישראל. לוי וייס שכיהן כמנכ"ל של חברת ההימורים 888 הפך לאנג'ל עם השקעות מוצלחות בחברות רבות. בשנים האחרונות השקיע לוי בכמעט 70 חברות ביניהן Kenshoo, Plarium, MyHeritage, Playtika, SimilarWeb. השנה, חבר לוי לקרן Ooga Labs והקים את NFX Guilad, מיזם שנועד לקדם סטארטאפים שמפתחים מרקטפלייסים ורשתות בעמק הסיליקון. כל חברה שמתקבלת לתוכנית נהנית מהשקעה של 120 אלף דולר ומתוכנית הכשרה שאורכת 3 חודשים. חוץ מהיותו משקיע פעיל ומצליח נחשב לוי לגורו בתחום הגיימינג.

עוד התמודדו על התואר: שמיל לוי, יובל שחר, זוהר גילון, אורי לוין.

המשקיעה הישראלית הטובה ביותר לשנת 2015 היא רונה שגב

קרדיט: יורם רשף, עיבוד: ירמי אריאלי

קרדיט: יורם רשף, עיבוד: ירמי אריאלי

שגב החלה כיזמת, אולם בהמשך הפכה למשקיעה ב-BRM ולאחר מכן הפכה לשותפה כללית בקרן Evergreen. ב-2004 עברה שגב לקרן Pitango ושם שימשה כשותפה עד 2015, כאשר פרשה והקימה יחד עם איתן בק את קרן TLV Partners. שגב נחשבת כיום לאחת ממשקיעות ההון-סיכון המובילות בישראל ואחראית למספר גדול של הצלחות כולל חברות כמו Itemfield שנמכרה תמורת כ-55 מיליון דולרים ל-Informatica, חברת Aduva שנרכשה על-ידי Sun Microssystems, חברת Identify שנמכרה תמורת כ-150 מיליון דולרים ל-BMC, חברת Traiana שנמכרה ל-ICAP תמורת כ-247 מיליון דולרים, Worklight שנמכרה ל-IBM תמורת כ-75 מיליון דולרים והיהלום שבכתר, אחת מההנפקות הישראליות המדוברות של השנה בנאדסק, חברת Varonis שהנפיקה לפי שווי של חצי מיליארד דולר.

עוד התמודדו על התואר: שולי גלילי, דנה מן, שלי הוד מויאל ומור אסיה, טילי קליסקי.

קרן הון הסיכון הטובה ביותר בישראל לשנת 2015 היא JVP

jvp

קרן JVP הוקמה ב-1993 על ידי אראל מרגלית, שמכהן כיום כחבר כנסת מטעם "המחנה הציוני" והיא מנהלת כיום נכסים בשווי של כ-900 מיליון דולר. במהלך השנים השקיעה הקרן בחברות רבות שנרכשו או הונפקו ביניהן: Netro Corp שהונפקה ב-5.5 מיליארד דולר; כרומטיס שנמכרה ללוסנט תמורת 4.8 מיליארד דולר; Precise, שהגיעה לשווי של 700 מיליון דולר; Cogent שנסחרה בנסדא"ק תמורת 1.2 מיליארד דולר; QLIK שהונפקה בשווי של 2 מיליארד דולר. בנוסף, השקיעה הקרן השקעות Seed ב-Navajo שנמכרה ל-Salesforce האמריקאית, XtremIO שנמכרה ל-EMC וחברת CyOptics שנמכרה תמורת 400 מיליון דולר, כשחצי מהסכום הועבר לקרן. כיום כולל הפורטפוליו של הקרן בין השאר חברות כמו CyberCanary, SecBI, NooBaa ועוד.אחת ההצלחות הגדולות של הקרן היא הנפקתה של חברת הסייבר הישראלית CyberArk שנסחרת כיום בבורסת הנסדא"ק בניו יורק בשווי של 1.4 מיליארד דולר. לאחרונה, נמכרה חברת פורטפוליו נוספת של JVP, חברת CyActive, תמורת בין 60 ל-80 מיליון דולר על ידי ענקית התשלומים האמריקאית PayPal. הקרן הקימה חממת סייבר בבאר-שבע וב-2015 נודע כי ענקית הסחר הסינית AliBaba תשקיע בה עשרות מיליוני דולרים.

עוד התמודדו על התואר: Magma Venture Partners, Seqouia Israel, Marker LLC, Pitango.

הסטארטאפ הישראלי הטוב ביותר לשנת 2015 הוא Fiverr

FIVERR LOGO

Fiverr פיתחה שוק מקוון, Marketplace, המאפשר למשתמשים למכור את היכולות והכשרונות השונים שלהם כמוצרים. המודל, הנקרא על ידי החברה Services-as-a-Product או SaaP, עוזר למשתמשים ברחבי העולם להפוך לעצמאיים הודות לשירותי הרשת השונים שמציעים, כשהרווחים שלהם עולים בהתאם לכמות הזמן שיכולים להשקיע. מאז הקמתה, נערכו בה יותר מ-25 מיליון עסקאות, כשמדי חודש מתקיימות כמיליון עסקאות נוספות. מאז הקמתו גייס הסטארטאפ יותר מ-110 מיליון דולר.

~~~

תודה מיוחדת לנותני החסות לאירוע חברות Blonde2.0 ו-LeumiTech, חברת United Airlines וכן חברות Luzzatto&Luzzatto, מיקרוסופט ו-KPMG.

 

 

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

6 תגובות על "הזוכים הגדולים ב-GeekAwards 2016 הם…"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלון
Guest

תחרות מיותרת לחלוטין,מה היא נותנת? מה הופך חברה/מאיץ/משקיע לטוב מהאחר בתחרות שכזו.

asd
Guest

שיש יותר אנשים שחושבים שהוא טוב.

זו תחרות, כמו כל שאר התחרויות. האם העולם היה יכול להתקיים בלעדיהן? כנראה שכן. האם היום בבוקר מישהו קם עם תחושת החמצה כואבת ונטייה התאבדותית עקב ההפסד? סביר שלא. האם החברות הזוכות קיבלו פה חשיפה והזדמנות שלא היתה להן גם לפני התחרות? ברור שלא. האם מישהו יזכור את זה בעוד 9 שעות? כנראה שלא. האם מישהו בתעשייה עובד אקסטרא קשה כי הוא ממש חייב להיות מועמד ולזכות בטקסים מסוג אלו? אני מקווה מאוד שלא.

אבל זה היה תהליך בחירה נחמד, טקס חביב והרבה חיוכים על הדרך. זה הכל. תנסה לעשות מזה יותר מזה, והבעיה היא בך.

רונן עמיטל
Guest

הכל היה טוב ברשימה הזאת פחות או יותר עד שהגעתי לסוף – FIVERR ?? סטרטאפ ??
אני בדרך כלל אוהב מאוד לפרגן (אמנון שעשוע אדם גדול, רונה שגב נהדרת וכנ"ל רוב הרשימה) אבל איזה טכנולוגיה או רעיון חדש הם נתנו לעולם ?
מישהו פעם באמת ניסה להשתמש בהם ? אני כבר חודשיים מנסה לקבל שירותים שונים והרמה פשוט מחפירה, אין שום פיקוח או סינון על נותני השירות וככה זה נראה, שלא נדבר על שירות הלקוחות ועל זה שאין שם החזרים.
אין להם סיכוי להחזיק יותר מחמש שנים (הבנתי גם שהם לא רווחיים וזה די עושה לי שכל כי לדעתי אין הרבה לקוחות חוזרים)

yossi
Guest

תראה חברה כמו fairfly שמבקשת מכולם להצביע לה ב3 חודשים האחרונים , עזוב שהם הפסידו , כי הם לא בדחוק סטארטאפ וספק אם חברה בכלל ואורי לוין גם ככה הפסיד בכל המועמדיות שלו – ותבין כמה הטקס הזה חשוב לחברות סטארטפ צעירות שספק יהיו פה ב2016

מוטי
Guest

מוביט היא מועמדות של אורי לוין.

yossi
Guest

fiverr?
של גיא גמזו

wpDiscuz

תגיות לכתבה: