גיק-על-אחד: סער רוזנברג, מנהל תחום מחשוב ענן במיקרוסופט

עם עלייתו של תחום מחשוב הענן, שירות Office 365 של מיקרוסופט מקל על המעבר עברות ארגונים גדולים, חברות קטנות ואפילו סטארטאפים מתחילים. סער רוזנברג, מנהל תחום מחשוב הענן במיקרוסופט מסביר לנו על היתרונות המשמעותיים ומדוע כדאי להשתמש בשירותי החברה, במקום בשירותים החינמיים המוצעים ברחבי האינטרנט

סער רוזנברג. מקור: יח"צ

מחשוב ענן הפך בשנה האחרונה לאחד הטרנדים החמים בשוק, לא רק עבור המשתמשים הביתיים, אלא גם עבור המגזר העסקי, החל מעסקים קטנים, סטארט אפים ועד חברות גדולות ומבוססות. בעוד שהמשתמשים הביתיים כבר רגילים לעבוד על גבי הענן, בין אם מדובר בהתחברות לחשבון ההוטמייל, הג'ימייל, העלאת קבצים לחשבון ה-SkyDrive, דרופבוקס ועוד, ארגונים גדולים מבצעים כיום את צעדיהם הראשונים בתחום וחלקם הגדול אף נמנע מהטכנולוגיה עקב מספר חששות שקשורות בין היתר להצבת המידע במקום מרוחק.

שירות Office 365 של מיקרוסופט מקל על המעבר, בין אם מדובר בארגונים גדולים או סטארטאפים מתחילים ועסקים קטנים. בעזרתו, המשתמשים יגיעו אל אותה סביבת עבודה שלמדו להכיר על גבי המחשב האישי, עם כל היתרונות הנמצאים בענן. סער רוזנברג, מנהל תחום מחשוב ענן במיקרוסופט ומנהל המוצר אופיס 365, עובד כבר 4 שנים בחברה ומנהל את תחום התקשורת והענן. בריאיון שערכנו הוא מפרט לנו מהם היתרונות המשמעותיים שמיקרוסופט מציגה מול מתחרותיה ומדוע כדאי לכולם להשתמש בשירותי אופיס 365.

למי שאינו מכיר, נשמח אם תוכל לספר על תחום הענן במיקרוסופט, אופיס 365 והתכונות העיקריות שהוא מציע למשתמשים

לפני חמש שנים מיקרוסופט ביצעה החלטה מאוד חשובה, היא החליטה להתחיל לפתח את מוצריה גם כשירותים על גבי הענן. מיקרוסופט הקימה שבעה דאטה סנטרים גדולים והחליטה לספק את אותם השירותים ללקוחות עסקיים, תוך כדי שהיא דואגת לתחזוק, שדרוג ופיתוח הגרסת אותה מציעה גם על גבי הענן.

בסופו של דבר, מיקרוסופט מעוניינת לתת ללקוחות הרגילים לעבוד בסביבה המוכרת את אותו ממשק המשתמש. יש לכך משמעות חשובה – מיקרוסופט אינה משנה את הצורה בה עובד ה-End User, אלא מציגה למשתמשים הארגוניים בדיוק את אותה הסביבה שאיתה הם עבדו – רק על גבי הענן. מדובר בחופש שאף חברה אינה נותנת כיום, המיועד לעבוד על גבי ענן פרטי וציבורי. כך, במידה וארגון אנטרפרייז גדול מעוניין בפתרון ענן, אך אינו רוצה להשתמש בענן הציבורי – יש לו אפשרות להקים פתרון ענן פרטי בגבולות העסק שלו.

מהם היתרונות העיקריים של אופיס 365 מול המתחרים הקיימים כיום בשוק?

לא מדובר על פתרון אקסצ'יינג או שרפוינט, אלא על סביבת עבודה אחת שמשתלבת עם כל האלמנטים השונים. כלומר, אם אני רוצה לבצע תקשורת בתוך הארגון: שיחות ועידה, שיחות קוליות, שיחות וידאו או אפילו העברת קבצים – אני יכול לבצע זאת ישירות מתוך כל אחד מהמוצרים איתם אני עובד, בין אם מדובר באאוטלוק, שרפוינט או CRM – הרכיבים מדברים אחד עם השני.

כמו כן, רוב הלקוחות אינם מבצעים בעצמם את ההתקנות של מוצרי מיקרוסופט, בין אם מדובר על שרתים ובין אם מדובר בתוכנות פשוטות. בעולם הענן הכשרנו טכנית למעלה מ-300 שותפים שהוכשרו להטמיע את השירות, לספק תמיכה ו לפתור תקלות. בסופו של דבר, הלקוחות שלנו קונים שירות מלא, המגיע גם בעברית ומסוגל לתת מענה בכל שלב במהלך השימוש במוצר. זאת, באמצעות מבחר אינסופי של שותפים ברמה טכנית מאוד גבוהה, כאשר הלקוח יכול לבחור את השותף שיסייע לו.

לדעתך, לאילו סוגי ארגונים כדאי לעבור לאופיס 365 ומדוע?

מקור: יח"צ

כבר קרוב לשנתיים ששירותי אופיס 365 באוויר וכבר אלפי ארגונים התחברו לשירות בארץ ובעולם, החל מעסקים בעלי עובד אחד ויחיד ועד ארגוני אנטרפרייז גדולים – ולכל ארגון יש את היתרונות הרלוונטים אליו במעבר לשירותנו. אבחר להתמקד בעסקים קטנים ובינוניים המונים בין 5 ועד 100 עובדים, המעוניינים לתת לעובדיהם את הכלים המתקדמים ביותר שיאפשרו להם לעבוד מכל מקום ובכל זמן בצורה מאובטחת ובמחיר הוגן.–

אחד היתרונות הבולטים במעבר לאופיס 365 בא לידי ביטוי בכך שכעת גם עסקים קטנים יכולים להרשות לעצמם להשתמש בכלים וביכולות, שהיו עד כה נחלתם של הארגונים הגדולים, בעלות סבירה ומדויקת ואף לחסוך בשירות IT – אין צורך לדאוג לאבטחת מידע, תחזוקה שוטפת, גיבוי המידע או שדרוג המערכות – הכל נעשה על ידי מיקרוסופט. אנשי ה- IT מתפנים להשקעה במערכות מחשוב  שעוזרות לתהליכים העיסקיים של הארגון ותומכות המשך הצמיחה שלו.

בנוסף, עד כה נושא העלויות גרם לארגונים קטנים להשתמש בפתרונות חינמיים כגון: הוטמייל, SkyDrive, וכדומה. מדובר בפתרונות צרכניים, המגיעים לעיתים עם פרסומות, ללא אבטחת מידע משמעותית – תמורת האפשרות להשתמש ביכולות בסיסיות בלבד. כעת מיקרוסופט מציעה עבורם את הפתרון האולטימטיבי, שיעזור להם להפוך את הסטארטאפ הקטן – לעסק.

אחד מהחששות שיש לארגונים, שמונע מהם להכנס אל עולם מחשוב הענן, הוא הפחד "להנעל" לתשתית ענן מסויימת – האם ואיך אופיס 365 מתמודד עם בעיה זאת?

קודם כל, בפן העסקי אנו מציעים מגוון חבילות בעלויות שונות המיועדות ל-SMB. לדוגמה, חברה של עד 50 משתמשים יכולה להירשם לשירות בהתחייבות חודשית. כלומר, לעסק אין שום התחייבות ואם מחר הוא נסגר, מה שקורה לעיתים קרובות בעולם העסקים, בעל העסק יכול להתנתק מתי שהוא רוצה, ללא קנס. הוא אינו מחוייב ברמה העסקית לאופיס 365.

ברמה הטכנולוגית, אם עסק החליט שעולם הענן לא מתאים לו- מאוד קל לחזור אחורה. מעבר לעובדה שחווית השימוש שלו תהיה זהה לחוויה בענן, אנו נותנים לו 30 יום מרגע העזיבה, במהלכם יכול להוריד את כל המידע ישירות אליו – בין אם מדובר באימיילים, קבצים וכדומה. כמו כן, אנו מספקים את הכלים לבצע את ההורדה והשמירה. בתום 30 הימים, המנוי נסגר וכל המידע נמחק לחלוטין – כך שלא יהיה נגיש גם בשלב מאוחר יותר.

למרות זאת, חשוב לציין כי אנחנו מגלים שביעות רצון גבוהה מאוד משירותי אופיס 365 ומשתמשים רבים אכן מעידים שמדובר על שדרוג רציני לסביבת העבודה.

מהי המשמעות של מעבר לאופיס 365 מבחינת ה-IT הארגוני?

מקור: יח"צ, עיבוד תמונה

מעבר לענן מאפשר לאנשי ה-IT בחברה לבזבז פחות זמן על נושאי התקנה ותחזוק ולפנות לעצמם יותר זמן בהתעסקות בעניינים מעט יותר חשובים. מעבר לכך, אני ממליץ לכל איש IT בארץ, ללא קשר למחשבותיו ודעותיו לגבי הענן, להירשם לגרסת הניסיון של אופיס 365 שאינה מבקשת התחייבות או אמצעי תשלום – ולהתחיל ללמוד את השירות ויכולותיו. בסופו של דבר הארגונים יגיעו אל עולם הענן וכדאי עבור אותו איש IT שיהיה מוכן לכך, הן ברמת הידע הטכני והן ברמת הכרת היתרונות של השירות.

מדוע לדעתך עד היום ניתן היה לראות רק חברות גדולות המשתמשות בשירותי הענן? האם לדעתך מצב זה עתיד להשתנות בקרוב?

עולם האנטרפרייז נמצא בענן כבר תקופה ארוכה והחברות מסוגלות לאמוד האופן בו מתייעלים התהליכים היום יומיים בעזרת השימוש בענן. מצד שני, עולם ה-SMB עדיין לא נמצא שם כיוון שעד כה פתרונות הענן שהוצעו היו מאוד יקרים. כעת, מיקרוסופט מסוגלת להציע גם לארגוני SMB יכולות גבוהות תמורת מחיר הוגן ומשתלם. המשתמשים מבינים שהעולם מתקדם לכיוון הענן – והענן פה כדי להשאר. לא מדובר בטרנד חולף שעוד שנתיים יעבור לאחר, אלא במהפכה אליה כולם רוצים לעבור וכמובן להרוויח ממנה. אני רואה מעבר גדול של החברות בשוק אל שירותי הענן.

מהן התוכניות העתידיות שלכם עבור המפתחים והמשתמשים במוצרי הענן של מיקרוסופט בכלל ואופיס 365 בפרט?

בניגוד למוצרי הדסקטופ, להם אנחנו משחררים גרסה פעם בשלוש שנים וכל שנה וחצי Service Pack, בעולם הענן אנו מציגים כל שלושה עד שישה חודשים עדכונים חדשים. בנובמבר האחרון שחררנו גרסה שכללה פיצ'רים חדשים ובעוד כחודשיים אנו מתכננים להציג את השדרוג הבא שיציג יכולות נוספות.

אנחנו דואגים לשדרג את חווית העבודה של המשתמש ולהמשיך להציג לו יכולות חדשות. בעתיד הקרוב אנחנו נוכל לראות עוד חברים ממשפחת האופיס מצטרפים גם הם אל תוך עולם הענן.

כיצד היית מייעץ לסטארטאפים קטנים, מנהלי ארגון או חברות גדולות למנף את שירותי הענן בכדי לעזור להם להצליח?

השתמשו בכלים שמיקרוסופט נותנת לכם! מלבד החיסכון העצום, הכלים מאפשרים שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר. לדוגמה, Microsoft Lync מאפשר לבצע שיחות ועידה של עד 1,000 משתמשים. כלומר, אם סטארט-אפ או עסק קטן מעוניין לבצע פעילות שיווקית מול לקוחות מכל רחבי העולם, אך אין לו מספיק משאבים כדי לארגן כנס ולהביא את כולם – הוא יכול כבר מחר לתקשר איתם, להעביר להם מצגות, לראות אותם בוידאו ואף להעביר להם קבצים בצורה פשוטה וקלה. מדובר על יכולת המאפשרת לבצע שיווק באופן אחר ושונה שעד כה ארגונים קטנים לא יכלו להרשות לעצמם.

דוגמה נוספת קשורה לנושא הניידות- בתחום שהולך ומתרחב בשנים האחרונות. המשתמשים רוצים לעבוד ישירות מהסמארטפונים או הטאבלטים שלהם- מגמה שמעלה את בעיית האבטחה בגישה אל המידע הארגוני. חבילת הענן של מיקרוסופט, אופיס 365, מאפשרת גם לעסקים הקטנים ביותר להציע למשתמשים שלהם גישה למייל מכל מקום באופן מוגן ומאובטח.

וידאו: Office 365 Overview

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

5 תגובות על "גיק-על-אחד: סער רוזנברג, מנהל תחום מחשוב ענן במיקרוסופט"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ענת
Guest

מדהים לאלו אפשרויות רחבות ניתן להגיע כשעוברים למחשוב הענן. אתה יכול לקבל ממש "את כל המשרד שלך" בכל מקום…

סלבדור
Guest

ענת, אני חושב שאופציית מחשוב ענן עובדת יותר טוב אצל בעלי חברות, אני יכול להעיד שכשדודי הגיע לארץ לביקור עקב תפקיד מפתח בחברה הציקו לו רבות בזכות האופציה של מחשוב ענן והאפשרות שלו לתרום לחברה גם כשהוא בחופשה, הוא התלונן אבל קיבל משכורת, אז היה מצחיק לראות אותו צי שמח חצי עצבני.

שותף ענן www.Office-SMB.com
Guest

החל מ 27 בפברואר המציאות אמורה להשתנות. מיקרוסופט משיקה חבילות משולבות גם לבעלי עסקים קטנים בעלויות נמוכות במיוחד עבור התוכנות והשירותים המתקדמים ביותר.

בעל עסק קטן ככל שיהיה יוכל לעבוד ולנהל את המידע העסקי ברמה של הארגון הגדול ביותר ללא צורך בשרת ייעודי אחד.

גם נגישות מכל מקום ללא תלות גיאוגרפית, גם אבטחה מקסימלית למידע, גם יעילות (אפשרות להתקנה על מספר תחנות עבודה) וגם…מחיר נמוך ביותר.

www.wikipedia.org
Guest

מעניין מאוד

<a rel=\"nofollow\" href=\"http://www.Office-SMB.com\"
Guest
<a rel=\"nofollow\" href=\"http://www.Office-SMB.com\"

נו וזה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: