גיק-על-אחד: רפאל אוזן, CTO ומייסד BillGuard

רפאל אוזן, מייסד ו-CTO של חברת BillGuard משיב למספר שאלות אודות החברה שהקים אשר מהווה מעיין אנטי וירוס לחשבון הבנק שלכם

רפאל אוזן. קרדיט תמונה: יח"צ

BillGuard הוא שירות חינמי המונע על ידי הידע הקולקטיבי של המשתמשים ומליוני האנשים המפרסמים תלונות אודות חשבונות הבנק והטעויות שמוצאים בהם.

החברה מאפשרת למשתמשים להכניס את פרטי כרטיס האשראי שלהם והיא תבדוק אם החיובים מאושרים, חשודים או שמטרתם לגנוב כסף מהמשתמש כשהיא מסתמכת על משתמשים אחרים המסמנים ליד כל חיוב אם הוא נכון, או לא.

החברה טוענת כי 9 מתוך 10 אנשים לא בודקים את החשבונות שלהם ולא רק האקרים, אלא גם בעלי עסקים הוגנים לכאורה מנצלים את הפגיעות של המשתמש ומחייבים אותו בסכום גבוה יותר ממה שסיכמו.

על פי הערכות החברה, הלקוח הממוצע מפסיד למעלה מ-300 דולרים בשנה הודות לחיובים לא רצויים שהוא אפילו אינו מודע אליהם. החברה הוקמה על מנת לתת ללקוחות כוח ואפשרות למנוע את ההונאה הבאה.

כיצד הגעת לעולם הסטארטאפים? מה גרם לך להחליט להיות עצמאי ולא שכיר?

תמיד נמשכתי לבניית דברים. למדתי תכנות כשהייתי בערך בן 10 או 11 ובזמנו, עסקים קטנים רק החלו לגלות את הפוטנציאל של האינטרנט, כך שלא עבר זמן רב עד שהתחלתי לבנות אתרים עבור כל החנויות הקטנות בעיר שלי. בגיל 13 קיבלתי את העבודה האמיתית הראשונה שלי, בסטארטאפ העוסק בהדמיה רפואית בצרפת. בגיל 16 עבדתי בסטארטאפ בתחום ה-VoIP בארצות הברית וביצעתי הרבה עבודות פרילאנס בין לבין.

בצבא, היו לי את 5 השנים הכי מרגשות בחיי בהן קיבלתי את ההזדמנות לבנות קבוצות ופרוייקטים מאפס, להנהיג גישות חדשות, רעיונות חדשים וקונספטים. אהבתי כל רגע מזה, בעיקר בגלל שהארגון סיפק כמות רבה של משאבים עבור פרוייקטים חשובים וכשיודעים כיצד לנהל אותם נכון, הרעיונות הטובים ביותר יכולים לשנות את מהלך הדברים. חשבתי להשאר בצבא כשקיבלתי מספר רעיונות מעניינים לבנות סוגים חדשים של צוותים ומדורים, אך הרצון שלי להקים חברה מאפס ב”עולם האמיתי” עקצץ לי יותר מידי.

הייתי חייב להקים משהו משלי, מכיוון שלא מדובר רק בפרוייקט או במוצר, מדובר גם בחברה. רציתי שתהיה לי את האפשרויות להקיף את עצמי באנשים הטובים ביותר, השואפים להקים עסק שיספק ערך למליוני משתמשים.

האם הבנקים או חברות האשראי משתפות פעולה עם המוצר שלכם? האם היה קל לשכנע אותן לעבוד איתכם?

אנו רואים עלייה בתגובות החיוביות המגיעות מהבנקים, חברות האשראי ושאר מוסדות כספיים. הערך המוסף שמביאה BillGuard ברור לכל והיו לנו שיחות נהדרות עם הארגונים על דרכים בהן ניתן לשלב את BillGuard כחלק מהשירותים שלהם, לטובת הלקוחות. המטרה שלנו היא לספק שכבת אבטחה נוספת לחשבונות הבנק של הלקוחות ולהגן עליהם מתשלומים קבועים ששכחו מהם, חיובים שלא ידעו עליהם, טעויות חשבון וכמובן הונאות.

האם אתם מתכננים להתרחב אל מחוץ ארצות הברית?

כן! אנו מקבלים עשרות אימיילים ביום המבקשים מאיתנו להרחיב את BillGuard לארצות נוספות כגון קנדה, בריטניה, ישראל וכדומה. כרגע, אנו ממוקדים רק בשוק האמריקאי, כשאנו חותרים לכך שבסוף השנה תהיה תמיכה לשוק הבינלאומי. אנו מזמינים את המשתמשים לכתוב לנו ישירות ולהגיד באיזה ארץ היו רוצים לראות את שירותי BillGuard.

מהן התוכניות העתידיות של החברה?

מקור: יח"צ

אנו ממוקדים בפיתוח הפרוייקט שלנו ובניית מערכות יחסים, על מנת לספק למשתמשים אבטחה פיננסית חסרת תקדים. המטרות שלנו הן לעבוד עם כל החברות הפיננסיות, על מנת לעזור להן לספק שירות הגנה יותר טוב למשתמשים ולמנוע חיובים מיותרים. אנו רוצים שהתנועה מונעת המשתמשים שלנו תתרחב אל יותר ממה שהיא כיום, עם 181 מליון משתמשים בארצות הברית ואפילו יותר ברחבי העולם. בקצרה, אנו רוצים להיות הסטנדט הבינלאומי להגנה פיננסית של לקוחות, אנו רוצים להיות בפועל האנטיוירוס של חשבונות בנק.

תן טיפ אחד ליזם הישראלי שבדרך

תשפיע על חייהם של אנשים. הרבה סטארטאפים נבנים במטרה להפיק עוד כסף על ידי הטעיית מנגנוני אינטרנט, מבלי לפתור בעיות חשובות בדרך. יש כל כך הרבה בעיות ללא תשובה, אם אתה חושב שאתה יכול לספק פתרון משמעותי לאחת מהן, זה שווה הכל. בניית חברה מאפס דורשת את הרמה הגבוהה ביותר של מחויבות ומאמצים מתמשכים. אל תבזבז את הזמן והאנרגיה שלך על עוד גימיק “מגניב”, נסה לחפש דרכים להפוך את חיי האנשים למעט יותר טובים. אין משהו יותר מספק מאשר בניית מוצר שמשתמשים מתרגשים לגביו ואוהבים אותו.

איך הכל התחיל

רפאל נולד בצרפת והיה היהודי היחידי בבית ספרו. למרות שבעייריה לא היו מאפיינים יהודיים כגון מסעדות כשרות וקהילה גדולה, עדיין שמע שוב ושוב אודות ישראל. לאחר שביקר בה בפעם הראשונה, החל להמשך אליה בצורה שלא הכיר בעבר ולאחר מספר ביקורים, היה בו רצון גדול להיות בצד הפעיל של החדשות אותן שמע יום יום. לטענתו, אנו נוטים לשכוח כי ישראל היא מדינה צעירה וההרפתקאה של להיות היכן שהכל נבנה לא עזבה את ראשו.

הוא הצטרף לפרוייקט נעל”ה ורצה להפוך לישראלי מהר ככל שניתן. כשהגיע לראשונה לא ידע עברית ולמרות זאת קיבל עזרה יום לאחר יום עד שהצליח ללמוד את השפה.

בגיל 16 עזב את המשפחה, החברים והבאגטים ולקח מטוס לתל אביב. תמיד הייתה לו תשוקה עבור שני דברים עיקריים – ישראל וטכנולוגיה ואת שניהם הוא מצא בארץ. הוא הצטרף לפרוייקט נעל”ה ובמסגרת לימודיו הייתה לו את ההזדמנות לבנות סוג חדש של מערכת אבטחה מבוססת מחשב. למרות שבקושי יכל להסביר את המחקר שלו בעברית לשופטים, קיבל את הפרס הראשון בתחרות המדען הצעיר, על ידי ראש הממשלה. לאחר מכן, ייצג את ישראל בתחרות המדען הצעיר הבינלאומית שנערכה בארצות הברית, שם זכה במקום השני. לדבריו, ההרגשה של הנפת דגל ישראל מול למעלה מ-5000 אנשים מכל רחבי העולם היו אחד הרגעים הטובים בחייו.

לאחר מכן התגייס לצבא ליחידה שלא ידע לגביה כלום, חוץ מהעובדה שעליו להתחייב ל-5 שנות שירות. הוא רצה להחזיר את התמיכה שקיבל כשעלה לראשונה, שבלעדיה כנראה היה מסתובב וחוזר לצרפת. בזמן השירות הצבאי למד לדבר עברית ובעצם להיות ישראלי ולאחר סיום קורס קצינים, היה אחראי לקבוצה של 10 חיילים. הוא השתתף במלחמה אחת ובמבצע גדול אחד ובטקס יום העצמאות ב-2009 נמנה על מצטייני הנשיא בהשתתפות הרמטכ”ל.

כיום הוא בן 24, הוריו הצטרפו אליו לישראל וגרים בירושלים עם אחיו ואחיותיו הקטנים. הוא החזיר את מדיו והחל במסע הקמת סטארטאפ, שכיום הוא כבר חברה קיימת ומצליחה. במקביל, הוא החל פרוייקט בשם Mission Intelligence המאפשר לצעירים מוכשרים מכל רחבי העולם להצטרף ליחידות טכנולוגיות בצבא. בשנים האחרונות טייל ברחבי ישראל והעולם והזכיר את מה שאחרים שכחו להגיד לגבי המדינה.

וידאו: BillGuard

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

10 תגובות על "גיק-על-אחד: רפאל אוזן, CTO ומייסד BillGuard"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Ron
Guest

rock on buddy

לאון
Guest

רעיון גדול!

בהצלחה!!!

יפתח
Guest

אתה אדם גדול רפאל וזה כבוד להכיר אותך.

Amit
Guest

GO GO Raphael!

יקיר
Guest

היה ממש כיף לקרוא על ההצלחה שלך… :)

Ben Lang
Guest

Go Raphael!

Raphael Ouzan
Guest

חברים, תודה רבה על המילים החמות!

Omer
Guest

מכיר אותו, בן אדם תותח!
נשמע רעיון מוצלח ביותר, בהצלחה

ישעיהו יחיאלי
Guest

רפאל הגיע ארצה במסגרת תכנית נעל”ה (ולא ‘נחלה’ כפי שנכתב) ואנו מאוד גאים ברפאל ובהישגיו בארץ ומחוצה לה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: