גיק-על-אחד: גדי רייכמן, מנכ"ל אולטרייד

במידה ותהיתם מה קורה עם המחשב או הטלפון שאתם משליכים כשנמאס להם מהם, או כשהם נופחים את נשמתם הטכנולוגית – הכירו את אולטרייד, המעוניינת לשפץ, לחדש ולהעניק לכם מוצרים טכנולוגיים במחירים זולים, תוך שמירה על איכות הסביבה

מקור: באדיבות אולטרייד

מקור: באדיבות אולטרייד

כמה פעמים הסתכלתם על המכשיר הסלולרי, המחשב הנייד או כל ציוד אלקטרוני אחר שאתם אוחזים ברשותכם, שכבר איבד מהקסם שלו והחלטתם שהגיע הזמן להפרד? במידה ועד היום נהגתם להשליך אותו אל פח הזבל הקרוב אליכם, ובמקומו לרכוש מוצרים במאות או אפילו אלפי שקלים, הגיע הזמן שתכירו את האלטרנטיבה – אולטרייד.

קבוצת אולטרייד כוללת מספר חברות, כאשר הפעילות המרכזית שלה מתאפיינת בשני תחומים עיקריים: הענקת שירותים בטיפול, חידוש ומיחזור ציוד IT ואלקטרוני אשר הגיע למיצוי, ו-IT Broker and VAR, גוף מכירות המציע מוצרי חומרה חדשים או מחודשים במחירים נוחים לקהל, המגיעים עם סל שירותים כגון התקנות, אחריות חומרה ברמות SLA שונות, הצעת פתרונות מימון, חוזי שירות, אאוטסורסינג, גיבוי מרחוק, מחלקת השכרות, שירותי TradeIn ועוד.

מאחורי הקבוצה, שנוסדה ב-1937 על ידי אלפרד רייכמן עומד כיום גדי רייכמן, נכדו של אלפרד המכהן כמנכ"ל הקבוצה משנת 2005, ולצד עיסוקה בתחום המחשוב והמיחזור עוסקת גם בתחום הרכב כסוכנות המשנה של טויוטה והיבואנים של אופנועי ניפוניה, ובתחום הנדל"ן כמחזיקת פורטפוליו של מגוון נכסים. בראיון לניוזגיק מסביר גדי כיצד הגיע אל תפקידו בעולם המיחזור, מהם היתרונות העיקריים של שיטה זאת וכיצד כל אחד יכול לתרום לסביבה, ולחסוך כמה שקלים על הדרך.

למי שאינו מכיר, נשמח אם תספר לנו מעט על אולטרייד ועל תפקידך שם.

בשנת 2002 הקמתי עם שותפי, רן תשובה, את אולטרייד, שלימים צמחה ונכנסה לתחומי פעילות נוספים וחדשים. מאז ומתמיד הראייה שלנו הייתה סינרגיה לשירותים ומוצרים אותם אנו מעוניינים להעניק וכמובן מעניקים ללקוחות שלנו. בימים אלה אנו מקימים מרכז לוגיסטי ואת מפעל המיחזור המתקדם ביותר בישראל בהשקעה של כ-40 מיליון שקלים, במטרה לתמוך בצרכנים הלוגיסטים והתעשייתיים. מרכז זה מגיע בעקבות הגידול בהיקפי המכירות ובעקבות הדרישה הגוברת לשירותי מיחזור של פסולת אלקטרונית של יבואנים, יצרנים, משווקים – הצפוים להמשיך לגדול בצורה משמעותית החל משנת 2014.

מדוע החלטתם להקים את אולטרייד? מהו הצורך או החזון שראיתם והחלטתם שעליכם לממש באמצעות הקמת החברה?

הרעיון הגיע מתוך זיהוי מגמה בשוק, בארץ ובעולם, של חומרה שכללה תחנות עבודה, מחשבים ניידים, שרתים, מערכות אחסון וגיבוי, מערכות תקשורת ועוד, המסיימות את תפקידן מסיבות שונות – החל בסיום טבעי בשל החלפה למערכות חדשות יותר, דרך סיום של פרוייקט, הפסקת פעילות ועד סגירת חברה בשל קריסה או פשיטת רגל. בכל תסריט שכזה משתחררת חומרה איכותית, שיכולה לאחר בדיקה וחידוש לשמש ארגונים וחברות רבות.

היכולת לחבר חומרה מחודשת לארגונים בכל סדר גודל, מאפשרת להם לחסוך באופן ניכר חמישים אחוזים ויותר מהוצאות רכישות החומרה, מבלי להתפשר על האיכות והצרכים האמיתיים שלהם. מלבד ההיבט הכספי, פעילות מסוג זה משיגה מטרות נוספות כגון יעילות המשק, שימור נכסים לטובת הדורות הבאים (במקום שיוטמנו בקרקע) וכמובן, עוזרת לנושא איכות הסביבה.

האם כיום, עידן בו כולם רוצים את המוצרים החדשים והמלהיבים ביותר, עדיין יש קיים שוק למוצרים שלכם?

בוודאי. קיים שוק ער וחכם למערכות העיסקיות של היצרנים המובילים, כגון Cisco, Lenovo, Dell, HP, IBM וכדומה, המבוסס על העובדה שבשנים האחרונות לא היו שינויים מהותיים בהרגלי הצריכה של הצרכנים, שעדיין משתמשים בתחנות הקצה ובשרתים שלהם לאותם נושאים. רוב הפעילות היום מבוצעת תוך כדי גלישה באינטרנט, עבודה על מעבדי תמלילים או גליונות אקסל, עבודה למול Client בתוכנות ERP או CRM בשרתים מקומיים או מרוחקים, ועדיין, היצרנים המובילים בעולם הינם חברות ציבוריות, החייבות לדווח באופן רבעוני ולהציג שיפור מתמשך בתוצאות שלהם. היצרנים והחברות משקיעים סכומים של מאות מליונים בתקציבי שיווק ופרסום בהשקות דור חדש של מוצרים, המתרחש בכל רבעון או שניים, כאשר לעיתים מדובר במתיחת פנים בלבד. היום יותר מתמיד המון לקוחות ומנהלי IT עוברים שינוי בנושא זה, לאו רק דווקא בהיבט הכספי אלא בשאלה האמיתית: האם באמת הארגון ירוויח מהמהלך של השדרוג המוצע.

בקטגוריית המוצרים המלהיבים, נוכל למצוא את "מובילי המהפכה" כמו טאבלטים וסמארטפונים, בזמן שהשוק נמצא בעיצומה של המהפכה ורודפים אחר הדגם האחרון, עליו לקוחות מוכנים לשלם כל מחיר ולו רק כדי להיות אופנתיים. אך גם מגמה זאת החלה להעצר, לאור העובדה שהחידושים והשינויים קטנו משמעותית בין מכשיר למכשיר, בנוסף לשינוי המבני שחל בנושא הסלולר בישראל בשנה האחרונה – וניתק למעשה את הקשר בין התכנית הסלולרית למכשיר של המשתמש. ככל שהלקוח מבין שאין שינוי מהותי בין Galaxy 2 לדגם האחרון, או שההבדלים בין אייפון 4 ל-4S הם מינוריים, בכל הנוגע למילוי הצרכים הבסיסיים עבור הארגון, הוא הרבה יותר פתוח לרכישת מוצר מחודש, המגיע עם מעטפת שירותים ומציע חסכון של עשרות אחוזים.

מקור: באדיבות אולטרייד

מקור: באדיבות אולטרייד

מהן המגמות המשמעותיות ביותר בציוד למכירה בהן אתם נתקלים?

בעבר היה נהוג כי בתוך 24 חודשים מיום הרכישה, המחשב היה מאבד את הרלוונטיות שלו מבחינה טכנולוגית, שכן קשה לחשוב על מחשב פנטיום 2 מתמודד עם הצרכים העכשווים. אולם גיל חומרת המחשוב הממוצע בעולם נמצא במגמת עלייה, בעיקר כי אין יותר מידי בשורות בתחומי השרתים, תחנות, לפטופים ומסכים.

מגמה נוספת שעתידה להשפיע לחיוב על השוק בו אנו פועלים היא המצב הכלכלי עולמי. התקציבים של ה-IT האירגוני מצטמצמים ודוחפים אירגונים להשקיע יותר בתחזוקה, שידרוג ו/או החלפה לציוד מחודש על פני רכישת ציוד חדש. אנו פוגשים יותר ויותר לקוחות המבקשים לשדרג מערכות קיימות ולמתוח את אורך חייהן, ואנו מספקים להם חלפים הכוללים מעבדים, זכרונות, דיסקים ועוד – שלמעשה ימנעו או ידחו את רכישתן של מערכות חדשות.

מהם המוצרים המפתיעים ביותר בהם אתם אוחזים, שלא היינו מצפים למצוא?

תמיד נחמד לקבל קריאה מעובד במחלקת ה-ITAD, או IT Asset Disposal, שמיידע כי שוב הגיע "דינוזאור" – מחשב, שרת או נייד בן 20-25 שנים שהיה בסביבה עוד בתחילת תעשיית המחשוב ההמוני. מוצרים אלה, בצורה מפתיעה ומעניינת, נשארים לעיתים במשרדי חברות וארגונים לאורך זמן, כאשר אנו בצד שלנו משתמשים בהם לצרכי תצוגה.

כיצד אתם יכולים לעזור לסטארטאפ מתחיל לחסוך בעלויות? מה היתרון בשימוש בשירות שלכם?

אצלנו הלקוח, בין אם מדובר בחברת סטארטאפ או בחברה מבוססת, מקבל מעטפת מלאה הכוללת מגוון רחב של שירותים החל מאספקת חומרה, ועד כלל השירותים הנלווים להם הם זקוקים. למעשה, בתוך מספר שעות בודדות צוות טכנאים מחברתנו יכול לאסוף ציוד מהמלאי האדיר ברשותנו, ולצאת להתקנה באתר הלקוח. סטארטאפים יכולים מהיום להיום לעלות לאוויר – כולל בתחום החומרה. בכל הנוגע לסטארטאפים, אנו מעניקים תנאי מימון נוחים, השכרת ציוד עבור POC – Proof of concept ובכלליות להציע מסגרת אישית וגמישה.

האם יש ביקוש גבוה למוצרים שלכם בשוק הפרטי? וכיצד המשתמשים הפרטיים יכולים לרכוש מכם מוצרים?

אנו ממוקדים במערכות העיסקיות של היצרנים המובילים הכוללים את Lenovo, Dell, HP ו-IBM, כאשר מרבית הציבור הפרטי שמועסק בחברות עיסקיות, שעושות שימוש נרחב במערכות אלה, יודע להעריך מערכות מסוג זה. אנו מספקים, מידי פעם, מערכות למשתמשים הפרטיים באמצעות אתרי הקופונים גרופון, ביזקופון ועוד, אבל הציבור מוזמן להיכנס לאתר החברה שלנו ולרכוש ב-Outlet את רוב המוצרים שנמצאים במלאי החברה.

לאור העלייה בביקוש לסמארטפונים וטאבלטים, האם אתם מתכננים להכנס גם אל שוק זה בקרוב?

כברוקרים אנו פועלים בשוק של היצע וביקוש. ברגע שאנו מזהים מרווח אטרקטיבי בין מחיר המוצר החדש למחיר המחודש אנו מכניסים אותו למגוון ומציעים אותו ללקוחותינו. היות ומהפכת הסמארטפון והטאבלט חדשה יחסית, הרי שההיצע של המוצרים המשומשים עדיין קטן באופן כללי ומכאן המרווח והאטרקטיביות אינה מספקת. למרות האמור, אנו כבר מספקים טאבלטים מסוגים שונים כגון XOOM מתוצרת מוטורולה ו-iPad.

כיצד גופים פרטיים או מוסדות יכולים להעביר אליכם את הציוד האלקטרוני הישן שלהם? האם יש מגבלה על גיל הטכנולוגיה שאתם מוכנים לקבל?

אנו פועלים בדרך כלל מול גופים מוסדיים, ומפעילים את שירות ITAD המיועד למקסם את נכסי ה-IT של הארגון שסיימו את תפקידם. בהוצאת החומרה מהארגון אנו מפצלים אותה למערכות בעלי ערך טכנולוגי, כלומר מערכות שבתהליך החידוש שלנו יהפכו שוב למוצר שמיש, לבין מערכות שיש להעביר למפעל המחזור. תפקידנו הוא למקסם בעבור הלקוח את נכסי ה-IT ברשותו, כאשר בזיכוי שמקבל הלקוח הוא יכול לרכוש באולטרייד מערכות מחודשות או חדשות ככל שיחפוץ.

מול הציבור הפרטי אנו פועלים ברמת הרשויות המקומיות להצבת מתקני איסוף של פסולת אלקטרונית, כאשר בקרוב יהיה על כלל הציבור להשתמש בהם על פי חוק מיחזור הפסולת האלקטרונית שעבר בכנסת.

מקור: באדיבות אולטרייד

מקור: באדיבות אולטרייד

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

5 תגובות על "גיק-על-אחד: גדי רייכמן, מנכ"ל אולטרייד"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
בר גד יצחק
Guest

מי אם לא הנכד הייקר שלי כל הכבוד!!!!!!!!

Oren GoogleMoggle
Guest

נכנסתי לחנות באתר אולטרייד. מוכרים שם מחשבים ענתיקות במחיר שניתן לרכוש מחשב חדש.
כנראה שהם בטוחים שפראיירים יש בשפע

רון
Guest

אם אני לא טועה, אורן ששון ורן תשובה הקימו את אול טרייד

נתן טרומן
Guest

צודק, רן תשובה ואורן ששון הקימו את החברה והם היו גם בעלי החזון, היה חסר להם ממון ונאלצו להכניס את גדי, נשארו היום בלי כלום

נתן טרומן
Guest

החזון וההקמה של חברת אול אין טרייד זה רן תשובה ואורן ששון, גדי הצטרף רק מאוחר יותר, והשאיר את שניהם בלי כלום, אכזרי

wpDiscuz

תגיות לכתבה: