Garmin Vivofit יספר לכם כמה צעדתם ואיך ישנתם, ותשכחו מהצורך בטעינה

צמיד הניטור של Garmin הוא פלא טכנולוגי שמודד את הניטור הגופני והשינה שלכם, מעביר את הנתונים באופן אלחוטי לסמארטפון וכולל סוללה שמחזיקה לשנה שלמה.

vivofit

הפוסט נכתב על ידי יואב רייך, רוכב אופני הרים נלהב, החבר בקבוצת HD-Trek בראשות חנוך רדליך ודרור פקץ. כמו כן יזם וסטארטאפיסט בשנתיים האחרונות.

חברת Garmin הידועה במכשירים למדידת פעילות ספורטיבית החלה לאחרונה להרחיב את היצע המוצרים שלה לתחומים חדשים. סקרתי את מצלמת האקשן שלה ה-Garmin Virb בסקירה הקודמת. ועכשיו תחום חדש ל-Garmin אבל חם בשוק: צמיד כושר ובריאות העוקב אחר הפעילות היומית שלך (אפילו השינה) ומציג את החיוויים בצורה ברורה וזמינה. הצמיד עשוי בקפידה ולמרות שרבים ימצאו בו פתרון מוצלח, הוא לא מתאים לכולם.

העיצוב – ספורטיבי ומינימליסטי

שנים שאני לא עונד שעון או צמיד (לא נוח לי) אז מבחן לצמיד עורר בי חשש מסוים. אני פותח את האריזה, משתמש ברצועה הארוכה מתוך שתיים המגיעות עם הערכה, סוגר בעזרת התפס הפשוט אך היעיל, עונד את הצמיד ו … הצמיד הצר יחסית והסיליקון האיכותי נעימים ונוחים. הנוחות הזו נותרה למשך רוב תקופת הניסיון – כשבועיים ימים בהם הצמיד לא ירד מהיד שלי. שתי נקודות לשיפור שגיליתי במהלך המבחן היו התפס שנפתח לי בטעות מספר פעמים כאשר נתפס בעצמים בסביבה (בעיקר כשמרימים משהו) וההרגשה של הצמיד על היד במהלך פעילות ספורטיבית בה מצטברת מעט רטיבות מההזעה בין הצמיד ליד שגרמה לאי נוחות קלה.

לגבי העיצוב החיצוני, אני אהבתי את הספורטיביות והפשטות של העיצוב, אישתי קצת פחות אבל שנינו הסכמנו שהעיצוב בכל מקרה לא בוטה או מוחצן כך שאפשר לאהוב אותו או מעט פחות אבל פחות סביר שממש לא תאהבו אותו. התצוגה של הצמיד ברורה ונאה (ספרות צהובות על רקע שחור) שמהווה יתרון חשוב ל-Vivofit מכיוון שרוב צמידי הכושר והבריאות בכלל לא כוללים תצוגה. התצוגה מאפשרת להשתמש במידע בכל רגע נתון – בין אם זו השעה (כן, לא צריך לפתוח את הסמארטפון כדי לדעת מה השעה) סתם כך במהלך היום ובין אם זה הדופק תוך כדי פעילות ספורטיבית. מה שבטוח, שברגע שתתרגלו לצמיד כמו ה-Vivofit, יהיה לכם קשה מאד לעבור לצמיד נטול תצוגה.

Garmin-Vivofit-Fitness-Bands-

כפתור אחד, ממשק פשוט ומוצלח

עם ענידת הצמיד מבחינים במהירות בכפתור ההפעלה היחיד. לחיצה בודדת על הכפתור מעבירה בין התצוגות השונות של הצמיד – מספר צעדים, מספר צעדים חסרים להגעה ל"מטרה היומית", מרחק יומי מצטבר, מספר קלוריות, שעה תאריך ודופק. לחיצה ארוכה מעבירה בין המצבים השונים של הצמיד – מצב סינכרון עם האפליקציה, מצב שינה ומצב חיבור Bluetooth. אחרי מספר דקות של משחק בכפתור, שלטתי בכל הפונקציונאליות אפילו ללא קריאה של הדרכה כלשהי (שוב Garmin מראים שאפשר לייצר מכשירים שפשוט קל ואינטואיטיבי לתפעל).

גמרתי ל"שחק" בצמיד והתחלתי לצעוד – מד הצעדים מראה את מספר הצעדים ההולך והגדל. מהר מאד מתרגלים לצמיד ונותנים לו לעשות את העבודה ברקע כמעט בלי מחשבה על קיומו. פעם ביום בערך (אצלי זה בבוקר אחרי הפעילות הספורטיבית היומית) סינכרנתי את הנתונים עם האפליקציה (פירוט בהמשך) והצצתי בתוצאות. התוכנה בצמיד "לומדת" את המשתמש מבחינת הפעילות שביצע, וביחד עם נתוני הגיל, משקל וגובה מעדכנת בצורה אוטומטית את מספר "צעדי המטרה" (יעד הצעדים היומים להשגה) בכל יום ובכך "מעודדת אותך" להשתפר ולהיות פעיל יותר. בהתחלה מספר "צעדי המטרה" נמוך מאד וקל להשגה אבל מהר מאד המספר עולה לדחוף אותך קדימה.

עוד חיווי מעניין של הצמיד הוא חיווי ה"חוסר תנועתיות". במקרה של חוסר תנועה למשך 15 דקות רצופות (כמו תוך כדי הקלדת כתבה זו) מופיע פס אדום בראש התצוגה. כל רבע שעה נוספת נוסף עוד פס קטן לחיווי. כל זאת על מנת לעודד אותך לקום ולצעוד. מצד אחד החיווי עובד טוב ונותן מוטיבציה לזוז אם שמים לב אליו. אני הייתי מעדיף חיווי בעזרת רטט או נורית קטנה אשר מפנות את תשומת לבך לחוסר תנועה אבל כנראה ש-Garmin בחרה במודע באופציה הזו על מנת לחסוך בצריכת הסוללה של הצמיד.

המון נתונים שלא ידעתם על עצמכם

לצמיד מספר תכונות חשובות המקנות לו יתרון משמעותי על מתחריו ולדעתי אלו הן:

  • הצמיד מכיל מד תנועה (בניגוד ל-GPS) המנתח את תנועתו ויודע באמצעותו את אופי הפעילות שלך, בין אם זו הליכה, ישיבה, רכיבה וכו'. יתרונו של מד התנועה הוא בכך שמנטר את הפעילות גם בתוך מבנים ובשאר מקומות בהם אין קליטת לווין.
  • עקב צריכת אנרגיה נמוכה ביותר, צמד הסוללות הקטנות מאפשר שימוש בצמיד ללא הטענה או החלפת סוללות למשך שנה שלמה (!). אין צורך לצרף עוד מכשיר לטקס החיבור הלילי של המטענים לחשמל.
  • כמו רוב (אם לא כל) מוצרי Garmin הצמיד עמיד בפני מים, עד 50 מטר, ובכך מאפשר לענוד אותו ללא הפסקה גם אם שוחים או מתקלחים.

ביחד עם הנוחות של הצמיד התכונות הנ"ל מאפשרות את ענידתו במשך 24 שעות ביממה, 365 יום בשנה ומאפשרות לנטר את כל צריכת האנרגיה (קלוריות) היומית (והלילית) שלך בצורה די מדויקת (תוך שקלול הגיל, משקל וגובה). אם בדרך כלל מכשירי מדידת הספורט מעניקים נתוני צריכת אנרגיה בזמן פעילות ספציפית, לצמיד תמונה כוללת ורצופה.

הנתונים מוצגים בצורה ברורה ונגישה למשתמש ומעניקים לו אינדיקציה על האנרגיה אותה הוא נדרש לצרוך (לאכול). נתון מעניין נוסף הוא מדידת התנועה בשינה. הצמיד מעביר חיוויים לגבי התנועתיות בשינה ומעניין לראות את התוצאות (וכמה אנחנו אכן זזים מתוך שינה).

vivofit

ובכל זאת קצת נתונים יבשים

לצמיד צג המציג את מספר הצעדים, מספר צעדי היעד, מרחק יומי, קלוריות, שעה תאריך ודופק (מצריך מד דופק חיצוני בתוספת תשלום). הצמיד כולל כפתור אחד למעבר בין התצוגות השונות ולמצבים שונים (רגיל, סנכרון, שינה וחיבור Bluetooth).
התראה על גבי המסך לגבי חוסר פעילות.
חיי סוללה ארוכים במיוחד: שנה ללא טעינה.
עמיד במים עד 50 מטר.
המכשיר מגיע עם 2 רצועות סיליקון שחורות בגדלים שונים – לגברים ולנשים (ניתן לרכוש בנפרד גם רצועות צבעוניות).
משקל 25.5 גרם.
סנכרון עם מחשב/סמארטפון בעזרת קישוריות Bluetooth.
מחיר: 130 דולרים.

vivofit

טכנולוגיה

עובדה טכנית המייחדת את הצמיד לעומת המתחרים היא זמן הסוללה הארוך במיוחד: שנה ללא הטענה/החלפה. זו גם ככל הנראה הסיבה שאין לצג תאורת רקע, דבר המגביל את השימוש בתנאי חושך ובמעבר למצב שינה (שלרוב נעשה בחושך).

סנכרון הנתונים פשוט ומוצלח: אופציה אחת היא הסנכרון עם המחשב בעזרת ה-USB Stick שמגיע עם הצמיד, דבר המצריך את התקנת תוכנת ה-Garmin Express ואז לעקוב אחרי ההוראות הפשוטות, והמחשב מוכן לסנכרון. אופציה נוספת ופשוטה יותר היא סנכרון עם הסמארטפון – מתקינים את אפליקצית ה-Garmin Connect, מתאמים אביזר Bluetooth וזהו. שתי האופציות פשוט עובדות וקלות לשימוש אך אני מעדיף את הסינכרון עם הסמארטפון כי הוא זמין בכל מקום ולא צריך אביזר נוסף כמו ה-USB Stick.

האפליקציה (בסמארטפון או ברשת) עברה לאחרונה תהליך שדרוג משמעותי בוויזואליזציה ובאופן השימוש. לדעתי המראה השתפר אבל מעט קשה יותר להתמצא בה. מעבר על האפליקציה מגלה עולם נתונים, גרפים וסטטיסטיקות שלם הכולל כמתבקש בימינו גם אלמנטים סוציאליים כמו Leaderboard של הצועדים המובילים וכולי. אהבתי מאד את השילוב של מספר תוצאות ממספר מכשירי Garmin (במקרה שלי צעדים מהצמיד ורכיבה מה Garmin Edge) כמקשה אחת.

האפליקציה גם מאפשרת להזין את נתוני הפתיחה שלך (גיל, גובה משקל וכולי) ולבחור אילו נתונים יוצגו בצמיד (למשל ניתן לבטל את תצוגת הדופק אם אין רצועת דופק).

vivofit

סיכום

למי הוא מתאים?

הצמיד מעולה לאנשים העוסקים בספורט בצורה מועטה עד בינונית, אנשים בדיאטה או אנשים שרוצים לעשות ספורט אבל לא מוצאים את הזמן / המוטיבציה. הצמיד הוא תזכורת עבורם לגבי הפעילות שהם עשו והצורך לעשות עוד – חיווי חוסר פעילות באדום על המסך. הקביעה האוטומטית של "צעדי מטרה" מועילה גם היא ומושכת כלפי מעלה. העובדה שאין GPS אלא מד תנועה מעניקה יתרון נוסף כאן בכך שהצעדים נמדדים גם בתוך מבנים ללא צורך בקליטת לווינים כך שהליכה בתוך המשרד נחשבת. הצגת מספר הקלוריות היומי שהוצאו יכול לאפשר תכנון מדויק יותר של כמות הקלוריות הנצרכות לאנשים הרוצים תכנון באכילה (אנשים בדיאטה אמרתי כבר?).

למי הוא פחות מתאים?

הצמיד פחות מתאים לספורטאים רציניים המעוניינים במעקב מדויק לגבי הפעילות הגופנית שלהם. הסיבה טמונה באופן המדידה של הצמיד, הוא משתמש במד תנועה ולא ב-GPS. נתונים כמו משקל וגובה ניתן אמנם להזין אבל יש חוסר דיוק גם במספר הצעדים ויותר מזה במרחק שעברנו. מדידה שלי מול מכשיר בעל GPS מובנה הראתה 15% הפרש במרחק. Garmin טוענים שהם ישפרו את דיוק הצמיד בגרסאות התוכנה הבאות של המכשיר, דבר שיצריך רק עדכון תוכנה ולא החלפת הצמיד.

כך או כך יש אלמנט של כיף בענידת הצמיד, קל ונוח להשתמש בו ובמידע הזמין במרחק יד ממך. Garmin עשו טוב בכניסה לתחום החם של צמידי הכושר שמשלים במשהו את היצע המיכשור האיכותי הותיק שלהם.

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

3 תגובות על "Garmin Vivofit יספר לכם כמה צעדתם ואיך ישנתם, ותשכחו מהצורך בטעינה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ישי
Guest

מאחר ומדובר בקישוריות Bluetooth, כיצד מתמודדים כאשר רוצים לחבר בו זמנית גם אוזניית Bluetooth ?

תודה

יואב
Guest

אמנם לא ניסיתי יחד עם דיבורית בו זמנית אבל הסמארטפון שלי מחובר לדיבורית באוטו ולגרמין 810 שלי ואין בעיות …
תודה,
יואב

כהן צבי
Guest

מתעניין במכשיר אנא צרו קשר
כהן צבי
0508345321

wpDiscuz

תגיות לכתבה: