Garantia Data מגייסת 9 מיליון דולרים [Microsoft Azure]

סך כל הגיוסים של חברת הסטארטאפ הישראלית בתחום ה-Big Data עומד עתה על 13 מיליון דולרים, בין המשקיעים בחברה ניתן למצוא את כרמל ונצ׳רס ו-Bain Capital.

מקור: צילום מסך, עיבוד תמונה

מקור: צילום מסך, עיבוד תמונה

שם החברה: Garantia Data

פיץ' במשפט: שימוש בפלטפורמת Redis לחברות סטארטאפ Enterprise.

כיצד משתמשים בפלטפורמת Azure: החברה מחזיקה חלק מהשרתים הענניים שלה על גבי פלטפורמת Azure בשיתוף פעולה מלא עם מיקרוסופט.


מגייסת 9 מיליון דולרים

חברת הסטארטאפ הישראלית Garantia Data, ספקית שירותי Redis Cloud Services לארגוני Enterprise, הודיעה על השלמת סבב בהיקף של 9 מיליון דולרים. את סבב הגיוס הובילו קרן ההון סיכון Bain Capital Ventures, אשר נוהלה בעבר על ידי מיט רומני, (אחד המתמודדים לנשיאות ארצות הברית), הקרן הישראלית Carmel Ventures ומשקיע אסטרטגי נוסף שנשאר בעילום שם, לעת עתה.

זהו סבב הגיוס הראשון של החברה, לאחר שהשלימה באוגוסט 2012 את סבב הסיד, בגובה 4 מיליון דולרים ממשקיעים פרטיים ביניהם זהר גילון, משקיעים פרטיים שהשקיעו ב-StoreWise אשר נרכשה על ידי IBM ב-2010 וחברת ההשקעות TheTime של אילן שילוח. סבב הגיוס האחרון מביא את סך הכספים שגויסו על ידי החברה אל סכום כולל של כ-13 מיליון דולרים.

Garantia Data נוסדה בשנת 2011 על ידי עופר בנגל (מנכ״ל) ויפתח שולמן (CTO), מעסיקה 12 עובדים וממוקמת במתחם דה טיים, ברמת החייל שבתל אביב. מדובר בשני יזמים וותיקים: בשנת 1990 בנגל הקים את חברת Rit, המפתחת מערכות ניהול לרשתות תקשורת שנסחרת היום בנאסד״ק, שולמן הקים את חברת קרשנדו נטוורקס, שנמכרה לחברת F5. חברת Garantia Data פועלת בתחום הלא מוכר אך צומח של Redis NoSQL DBMS. בחודש מאי האחרון, נבחרה החברה לאחת מ-13 החברות שזכו בתואר Cool Vendors שמעניקה גרטנר העולמית מדי שנה, לחברות הפועלות בתחומי טכנולוגיות מידע, תקשורת וענפי הייטק נוספים. בנוסף, הכריזה החברה לאחרונה על למעלה מ-1,000 לקוחות משלמים.

Redis As A Service

מקור: יח״צ

מקור: יח״צ

אין ספק שעולם מסדי הנתונים עובר שינוי גדול בשנים האחרונות. חברות כמו אורקל, מיקרוסופט ו-IBM שלטו בשוק מסדי הנתונים באמצעות פתרונות Relational Databases (דוגמא טובה לכך היא מסד הנתונים MySQL, מבוסס קוד פתוח), פתרונות שהפכו למסובכים במיוחד בעת שהחלו להיות כמויות עצומות של מידע. כעת, כאשר אנחנו נמצאים בעיצומו של עידן ה-Big Data, הבעיה המרכזית היא כיצד לשמר ולאחזר בעת הצורך כמויות עצומות של מידע, ולאפשר לו לגדול בצורה בלתי מוגבלת במקביל, לכתוב למסד הנתונים ולשלוף ממנו בצורה מהירה.

לפני כ- 10 שנים לערך החלו להיכנס אל השוק טכנולוגיות חלופיות המתאגדות תחת השם NoSQL, שהרעיון העומד מאחוריהן הוא להיבנות בצורה כזו שאפשר להגדיל את מסד הנתונים עוד ועוד, ולשמור על מהירויות כתיבה ושליפה גבוהות מאוד. רוב המוצרים הפופולריים בתעשייה הזו הם מוצרי Open Source: המובילים בהם הם MongoDB, Redis ו-Cassandra. לכל אחד מהם יש את המפעילה המרכזית שלו, (מעין Red Hat של לינוקס לכל אחד מהם) שמספקת תמיכה מורחבת, מעבר לפיתוח הקהילתי.

ב-Garantia Data החליטו להמר על Redis, אשר ייחודי מהפתרונות האחרים בדבר אחד מרכזי – כל מסד הנתונים יושב בזיכרון ה-RAM של המחשב, עובדה שהופכת אותו למהיר מאוד, אך גם יקר במיוחד. אם נשווה את Redis לפתרונות פופולריים אחרים שיושבים ב-RAM, יש את Hanna של SAP, אך מדובר בפתרון שאיטי בערך פי 10 מ-Redis. החברה פיתחה טכנולוגיה בשם Enterprise-Class Redis, שמתבססת על ה-Open Source של Redis אך מוסיפה שכבות טכנולוגיות ייחודיות השייכות לחברה ופותרות את רוב הבעיות שישנן ב-Open Source המקורי של Redis.

חלק מהבעיות הללו הן סקלביליות – באמצעות הפתרון של Garantia Data, שנקרא Redis Cloud, מסד הנתונים שלך יכול לגדול ללא הגבלה, High Avalibility – החברה יודעת לטפל באופן אוטומטי בנפילות שרתים של Redis או בנפילת מרכזי נתונים שלמים ולאחזר את המידע הזה במהירות ובאופן אוטומטי, כך שהמשתמש הסופי לא מרגיש את הנפילה ולא חווה פגיעה בשימוש של האפליקציה. אלו הן דוגמאות של הבעיות הנמצאות ב-Open Source ושב-Garantia Data פותרים, על ידי הוספה של קוד ייחודי ומתן שירותים מתקדמים על גבי הפלטפורמה.

1,000 לקוחות משלמים ברחבי העולם, ביניהן מובלי ו-Glide הישראליות

מקור: יח״צ

מקור: יח״צ

באמצע חודש יולי על רכשה Garantia Data את MyRedis, עסקה שחיזקה את דריסת הרגל של החברה בשוק מסדי הנתונים המבוססים על NoSQL. חברת MyRedis הציעה Instances של Redis מוכנים לשימוש ישירות לסביבת Production של יישומי אינטרנט, באמצעות פלטפורמות ה-PaaS של Heroku ו-AppHarbor. הרכישה אפשרה ל-Garantia Data לספק שירותי Redis ללקוחותיה ולחסוך מהם כאב ראש – מכיוון שהפלטפורמה של Redis יודעת להתנהל בצורה אוטומטית לחלוטין ולאפשר ללקוחותיה להתמקד בבניית היישומים שלהם במקום להתמקד בניהול מסד הנתונים.

השרתים של החברה נמצאים בכל מיני סוגים של שירותי ענן, בין היתר AWS של אמאזון, Azure של מיקרוסופט ופלטפורמות Pass כגון AppHarbor, Appfog, Openshift, Cloudfundry ו-Heroku דרכן ב-Garantia יודעים לתת שירות ללקוחות. כל שעל הלקוח לעשות הוא להרשם לשירות ולאחר מכן יכול לנהל את הדאטה בייס שלו על גבי הפלטפורמה הרצוייה, אך ללא שום קשר לתחזוקת השרתים הנעשית באופן אוטומטי על ידי טכנולוגיה שפותחה ב-Garantia Data.

כיום, החברה מנהלת עשרות אלפי מסדי נתונים ומחזיקה בכיותר מ-1,000 לקוחות משלמים ברחבי העולם – רק בכדי להבין את הצורה האוטומטית בה כל האופרציה של המסדים הללו מנוהלים, עופר בנגל, מנכ״ל החברה סיפר לנו שעל כל העניין הזה מופקד עובד אחד בחברה.

המודל העסקי של החברה מתבסס על תשלום לפי גודל מסד הנתונים – עד 25 מגה-בייט, תוכלו להשתמש בשירות של Garantia Data בחינם, כאשר מעל לנפח זה תשלמו לפי גודל. בראיון מיוחד לגיקטיים שקיימתי עם בנגל, הסביר כי שרוב הלקוחות של החברה הם ״סטארטאפים מהדור המודרני ביותר״. בין לקוחותיה של החברה ניתן למצוא את RumbleGames, Scopely, Cirrus Insight, Room77, Glide הישראלית, Mobli הישראלית ו-Abes Market, חנות עולמית למוצרי בריאות.

בנגל יודע לספר על המתחרים הבולטים בשוק ועל היתרון היחסי של מוצר החברה: ״בתחום שירותי ה-Redis, יש את Redis To Go, ו-Redis Green, שנותנים שירותי אחסון Redis, אבל ככל שעובר זמן רוב הלקוחות של החברות האלו עוברים אלינו, כי למעשה המתחרות אינן משפרות את ה-Open Source של Redis, אלא לוקחות אותו כפי שהוא ונותנות על גביו שירות.״

כמו כן, החברה נותנת שירותים על גבי Memcached, ״האב הקדמון״ של Redis שלדברי בנגל הוא יחסית מיושן, אבל נמצא בשימוש נרחב על ידי שחקניות גדולות בתעשייה. כמו Redis, הוא יושב בזיכרון ה-RAM של המחשב, אך משמש בעיקר ל-Caching. ״בגלל שיש דמיון ובגלל שיש לו Installed Base מאוד גדול בעולם אנחנו נותנים עבורו שירות.״ מספר בנגל.

הכתבה בחסות Microsoft Azure

פלטפורמת הענן של מיקרוסופט, מאפשרת לכם לבנות ולנהל יישומים במהירות ברשת מרכזי הנתונים המנוהלים של החברה. הפלטפורמה מאפשרת לבנות יישומים באמצעות כל מערכת הפעלה, שפה או כלי וניתן לעשות בה שימוש בדרכים רבות ומגוונות – החל מהרצת מכונות וירטואליות לפיתוח ובדיקה, ועד לבניית אתרי אינטרנט וניהול והפצת מדיה.למידע נוסף אודות Windows Azure
Windows Azure ב-4 צעדים פשוטים
לבלוג של Windows Azure בעברית

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג'טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: