קצרים בגיימינג – [26-03-2011]

משחק אסטרטגיה על פי ספרי ג'ורג' מרטין, גירבוקס מפתיעים, זינגה נעקצים ונוקמים, סטים בקונסולות, כאבי עיניים, גיוס מאסיבי, תוכן מעפן לבעלי האקסבוקס וסרטונים.

והפעם די הרבה קצרים. משחק של אש וקרח, הודעה מפתיעה ומזעזעת מ-Gearbox, האקר שהולך לכלא. לא, לא ג'ורג' הוץ. קצת פרטים על סטים בקונסולות, יש משתמשים שלא מרוצים מה-3DS, סנטה מוניקה עובדים במרץ על משחק חדש, סוף סוף נפסק הקיפוח של שחקני האקסבוקס בכל הנוגע למורטל קומבט – או שלא, וגם כמה סרטונים. אפילו הפסקה הזאת לא הייתה קצרה!

החורף מגיע ל PC

מקור: יח"צ

אם אתם, כמוני, חובבי ספרי שיר של אש וקרח, יש לכם סיבה שלישית לשמוח. אם אתם לא יודעים מהן שתי הסיבות הראשונות – סדרה המבוססת על הספרים בהפקת הערוץ המשובח HBO תעלה ב-17 באפריל, וגם – קחו כדור נגד התקפי לב לפני שאתם ממשיכים – הספר החמישי יצא לאור חודשיים אחר כך. הסיבה השלישית היא משחק שעומד לצאת בקיץ ל-PC. המשחק, Game of Thrones – Genesis, יכסה תקופה בת אלף שנים שקדמה לספרים, ותכלול אירועים שלא יגידו כלום למי שלא מכירים את הספרים, כמו פלישתו של אגון הכובש לווסטרוס, או המלחמה בה תפס רוברט את הכתר. המשחק הוא משחק אסטרטגיה, אבל ברוח הספרים הוא כולל גם אפשרויות לא צבאיות לפתור בעיות – באמצעות תככים ומזימות. איך בדיוק תעבוד הפוליטיקה במשחק? נצטרך לחכות עוד קצת בשביל לראות. חוץ מזה, כותב הסדרה, ג'ורג' מרטין, פיקח בעצמו על כתיבת עלילת המשחק, אז אולי היא אפילו לא תהיה רעה.

הודעה מפתיעה מ-Gearbox

Gearbox הם המפתחים של מספר משחקים ידועים, שהאחרון שבהם הוא Duke Nukem Forever. כלומר, הם המפתחים האחרונים שעובדים עליו. בינתיים. מסתבר שהמשחק הנדחה נצחית שקיבל סוף סוף תאריך יציאה סופי – נדחה שוב. מזל שלקחתם את הכדור נגד התקפי לב קודם, כי באמת קשה לי לחשוב על ידיעה יותר מפתיעה ומזעזעת מזאת.

לפעמים האקרים הולכים לכלא

לא, לא מדובר בג'ורג' הוץ. ההליכים נגדו בכלל לא פליליים, אין שום סיכוי שהוא יגיע לכלא בעקבות התביעה של סוני. הפעם מדובר באשלי מיטצ'ל, האקר שפרץ לשרתים של זינגה (אולי שמעתם על אחד המשחקים שלהם – פארמוויל). הוא גנב משם פרטים של שני עובדים בחברה והעביר לחשבונו צ'יפים וירטואליים של משחק הפוקר של החברה, בשווי שניים עשר מיליון דולרים. במשך חודשיים הוא מכר מהצ'יפים הללו תמורת כמה עשרות אלפי דולרים והשתמש בכסף כדי להמשיך להמר. בעבר, אגב, הוא פרץ למחשבי החברה בה עבד וכבר היה לו עונש מאסר על תנאי כתוצאה מכך. אחרי מימוש העונש הקודם והתוספת שקיבל בעקבות הפריצה הנוכחית, הוא עומד להישלח לכלא למשך שנתיים. אני חושב שיש בסיפור הזה מסר חשוב לכולנו, והוא – לא לשחק במשחקי פייסבוק, ובטח שלא להתמכר אליהם.

על סטים בפלייסטיישן

מתכנת מ-Valve בשם ג'יפ (כן, כמו רכב השטח) בארנט סיפר על התכניות של החברה לפלטפורמת סטים על הפלייסטיישן, שתושק בקרוב ביחד עם פורטל 2. רוב התכניות המדוברות הן רק שאיפות שיצריכו גם אישור מסוני, ועדיין, מעניין לשמוע מה Valve מעוניינים להוסיף לפלטפורמת הפלייסטיישן. כל מי שירכוש את גרסת ה-PS3 יקבל גם את גרסת ה-PC/מק – את זה כבר ידענו. אבל למה שלא יהיה גם ההיפך? במידה ותהיה גרסה דיגיטלית של המשחק עבור ה PS3, ב-Valve היו רוצים לתת אותה לרוכשי המשחק עבור ה-PC. הרבה יותר מעניינת וחשובה נשמעת התכנית הבאה – כרגע שחקני PS3 יכולים להתחבר לצ'אט של סטים, אבל רק כשהם משחקים בפורטל 2. Valve היו רוצים להרחיב את האופציה הזאת לפלייסטיישן 3 באופן כללי. אם זה יקרה, זה יהיה שינוי מבורך – מדובר בפלטפורמת המשחק הרצינית היחידה (תסלחו לי אם אני לא מחשיב את הווי) שלא כוללת צ'אט שאינו תלוי במשחק שבו משחקים, והדבר חסר מאוד. חוץ מזה, הם גם היו שמחים להכניס את הפלטפורמה גם לקונסולת האקסבוקס, ושהיא תהיה חלק אינטגרלי מהדור הבא של הקונסולות. כל זה בנוסף לתכונות שכבר ידוע שיהיו קיימות – גישה לחדשות סטים והשגת הישגים של סטים, מלבד הגביעים של הפלייסטיישן.

האם ה-3DS גורם לכאבי ראש?

ב-Maxconsole ריכזו ציוצים של משתמשים שהתלוננו על כאבי ראש בעקבות השימוש ב 3DS. יש שם כחמישים ציוצים, אבל הם טוענים שיש הרבה יותר, ושלא חסרות גם תלונות במקומות נוספים מלבד טוויטר. אוהבי הקונסולה תלת המימדית החדשה מגנים עליה בטענה שככל הנראה מדובר במשתמשים חדשים שהתפרעו עם עומק התלת מימד, מה שאכן יכול לגרום לכאבי ראש. מי צודק? בקרוב תושק הקונסולה באירופה וארה"ב, ואז בוודאי נדע יותר. כמה בקרוב, אתם שואלים? מחר. אם יש לכם מישהו בארה"ב, זה הזמן להגיד לו לקנות לכם אחת.

סנטה מוניקה מכפילים את צוות הפיתוח

סנטה מוניקה הוא האולפן שמאחורי טרילוגיית אל המלחמה (וגם המשחקים ל-PSP. אני מקווה שהמשחק לסלולר לא קשור אליהם). עכשיו הם עובדים על כותר חדש, ומבצעים גיוס מאסיבי. כמה מאסיבי? כרגע עובדים על הפרוייקט 105 אנשים, והוא צפוי לגדול ל- 200. על אל המלחמה 2 עבדו רוב הזמן כ-60 אנשים, ובתקופת השיא של אל המלחמה 3 עבדו עליו כ-135 אנשים. מה בדיוק הם עושים שמצריך כל כך הרבה אנשים? האם זה עוד משחק אל המלחמה, או שהם ינסו ליצור מותג חדש? ואולי זה מותג ישן שחוזר? או משחק אחר מבוסס המיתולוגיה היוונית, אבל עם דמות ראשית שונה מקרייטוס? אני אישית מקווה למשחק חדש לגמרי – למרות שאני מאוד נהנה ממשחקי אל המלחמה, הם כבר די מיצו את עצמם, ואני גם לא בטוח כמה טוב אוכל להתמודד עם עיוותים נוספים של המיתולוגיה היוונית.

יש תוכן בלעדי לאקסבוקס במורטל קומבט, והוא מעפן

מי יודע, אולי יש עוד תוכן בלעדי, אבל אם זה מה שמקבלים בעלי האקסבוקס, בזמן שבעלי הפלייסטיישן מקבלים את דמותו של קרייטוס במשחק – עדיף היה להשאיר את האקסבוקס בלי תוכן בלעדי. על מה אני מדבר? אני מדבר על התמונות שפורסמו של מהדורת האספנים של המשחק. במהדורת האספנים לאקסבוקס מופיע פריט שלא מופיע במהדורת הפלייסטיישן – מדובר בקלף השני משמאל בתמונה. נראה שהקלף הזה מזכה את הרוכשים בתלבושות בסגנון מורטל קומבט עבור הדמויות הוירטואליות שלהם שמופיעות במערכת ההפעלה של האקסבוקס. בגדים לדמות וירטואלית שבכלל לא משחקים בה, וגם אלה מותנים בקניית גרסת האספנים? תודה, אתם פשוט נדיבים מדי.

ונסיים בסרטונים

אם הזכרנו את מורטל קומבט, הנה סרטון חדש שיצא לא מזמן שמציג את קרבות הזוגות שיתווספו למשחק. הסוף מאכזב למדי – ציפיתי לפטאליטי שמשתפת את שתי הדמויות, ובסוף לא הייתה פטאליטי אפילו לדמות אחת.

הסרטון האחרון להפעם מגיע מ-Bioware, שלמי שהספיק לשכוח – עובדים עכשיו על משחק תפקידים המוני של מלחמת הכוכבים. הסרטון מציג התפתחות של דמות ג'די, והאמת היא שהוא נראה לא רע בכלל. בין המשחק הזה והידיעה הראשונה בפוסט הזה, כנראה שלא תהיה לי ברירה אלא לקנות מחשב משחקים השנה.

איתי חורב

אני איתי, וביליתי למעלה מ80% מחיי במשחקים. משחקי מחשב כשהייתי ילד, משחקי תפקידים (לא כאלה!) בגיל מאוחר יותר, ועכשיו משחקי קונסולות. יש לי PS3 ו XBOX360 ואני לא חושש להשתמש בהם!

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: