Samsung Galaxy S II: חודשיים אחרי [דעה]

מכשיר הדגל של סמסונג נחת בישראל הרבה לפני שהוא הושק בארה"ב. אחרי שימוש אינטנסיבי במשך חודשיים, חזרנו עם מסקנות לא פשוטות

צילום: יח"צ

לפני כחודשיים הכריזה חברת סמסונג על השקת מכשיר הגלאקסי II S בישראל. ההתלהבות סביב המכשיר הייתה גבוהה והיה נדמה כי כולם ציפו לו כשהוא מצליח לייצר התלהבות כמעט כמו מתחרו העיקרי בשוק – האייפון 4. אך האם המכשיר באמת מצדיק את ההתלהבות סביבו, או שאולי עדיף לחכות עוד קצת?

התלהבות ראשונית

אחד המאפיינים הראשונים ששמים לב אליהם בגלקסי ס2, הוא כמה קל המכשיר. עם משקל של 116 גרמים, לפעמים יש הרגשה כי מדובר במכשיר צעצוע ולא במכשיר אותו אנו צריכים לתפעל מידי יום. בנוסף למשקל, גם מסך המגע הגדול במיוחד של המכשיר: 4.3 אינץ עם איכות של Super AMOLED, הצליחה להרשים לא מעט.

שני הנתונים הללו שנראים בהתחלה כמו יתרונות בעיקר, הם גם אלו שעתידים לגרום ללא מעט תסכול בהמשך. המכשיר כל כך קל ורגיש, שמספיק להניח אותו בחוזקה על השולחן כדי לגרום לו לקרטע ולעיתים אף להכבות. המסך הגדול במיוחד נוח במידה ואנו קוראים חדשות באתרי אינטרנט, צופים בסרטונים ב-YouTube או אפילו משחקים במשחקים, אך ברגע שאנו רוצים להכניס את המכשיר לכיס, מתגלה בעיה – הוא גדול מידי.

אופנת המסכים הגדולים למכשירי סמארטפון כובשת את השוק: HTC Sensation כמו ה-Xperia Arc של Sony Ericsson מתגאים גם הם במסכים גדולים במיוחד, כמעט באותו הגודל כמו של הגלקסי ס2 ונדמה שהצרכנים נהנים מהעובדה שמסך המכשיר גדול במיוחד. אך מכשיר סלולרי צריך בעיקר להיות נוח עבור המשתמש וברגע שלא ניתן להחזיק או לתפעל אותו עם יד אחת, נדמה כי הוא מאבד את אחד היתרונות המשמעותיים שלו מול מכשירים אחרים.

ייתכן כי עובדה זאת נשמעת מעט בכיינית, אך נסו לדמיין שאינכם מצליחים להרדם באמצע הלילה ואתם מושיטים יד אל עבר הסמארטפון שלכם על מנת שישעשע אתכם, האם באמת יש לכם כוח לדפדף באתרי אינטרנט, לשחק Jewels או לעדכון סטטוסים בטוויטר באמצעות שתי ידיים ולא רק אחת?

אל תסתכל בקנקן

מקור: יח"צ

המבנה החיצוני של המכשיר חלק ומעוצב ובהחלט גורם לאנשים לסובב את ראשיהם כשמניחים את הגלקסי ס2 על גבי השולחן במקום ציבורי. למרות העיצוב המתקדם, הצד האחורי מציג מכסה העשוי פלסטיק, מחוספס ודק במיוחד שמצד אחד מעניק אחיזה טובה יותר במכשיר, אך מצד שני מעביר חום בצורה מהירה ולאחר שיחה ארוכה או משחק קצר, לאו דווקא כבד או רציני, צריך להניח את הטלפון בצד על מנת שיתקרר, כי פשוט אי אפשר להחזיק אותו.

מכסה הפלסטיק מתגלה כבעייתי כבר בפעם הראשונה בה אנו מחזיקים את המכשיר, שכן נסיון לפתוח אותו על מנת להכניס את כרטיס הזיכרון והסים מלווה בחרדות שהוא עלול להשבר בכל רגע ואינו עמיד במיוחד. כמו כן, זכוכית המצלמה האחורית בולטת, מה שהופך אותה למטרה נוחה לשריטות ושחיקה, יותר מאשר כל הצד האחורי של המכשיר.

בעוד שהוא מציג עיצוב אלגנטי בעל כפתור אחד, לאחר פתיחת המסך מתגלים לנו עוד שני כפתורים – "אחורה" ו"תפריט", כפתורים מוכרים למשתמשי אנדרואיד ותיקים. הכפתורים במכשיר הגלקסי ס2 הם בעלי רגישות גבוהה ולעיתים גבוהה מידי, במיוחד בעת שימוש במצלמה. עקב צורת האחיזה של המשתמש במסך המכשיר כדי לכוון את המצלמה, קרו מספר מקרים בהם החליקה האצבע אל עבר כפתור "אחורה", מה שגרם לסגירת אפליקציית המצלמה וחזרה לתפריט הראשי – מתסכל בעיקר כשכולם מחכים שתסיימו לצלם, או, שוב, בנסיון לתפעל את המצלמה עם יד אחת.

במהלך החודשיים בהם יצא לנו להתנסות במכשיר, היינו צריכים לבצע פעמיים תהליך קליברציה לסוללה. בתהליך זה מרוקנים את הסוללה לחלוטין, ממלאים אותה עד שמגיעה ל-100 אחוזים וחוזר חלילה מספר פעמים, עד שמתייצבת ומספקת זמן עבודה סביר. תהליך זה התבקש בעקבות התרוקנות הסוללה לאחר מספר שעות בודדות, מבלי שנגענו במכשיר.

חשוב לציין כי לאחר הרצת התהליך, הסוללה חזרה לתפקוד נורמאלי ואף גבוה משל סמארטפונים אחרים, אך עדיין מדובר בתהליך מעצבן שאין סיבה לעשות למכשיר חדש שטופל כראוי. בנוסף, אחד הדברים שנתקלנו בהם הוא שכשהסוללה חלשה, הטלפון לא נותן לנו אפשרות לפתוח את המצלמה. גם במידה ונשארו 12 אחוזי סוללה, לא ניתן לצלם תמונות. אם אתם מתכננים ללכת לחתונה בסוף יום העבודה, מומלץ להטעין את המכשיר מספר שעות מראש, כדי שתוכלו גם לצלם.

עוד תכונה שעלולה לעצבן את המשתמשים היא העובדה שאין חיווי לטלפון כשהמסך סגור. במידה והשארתם את המכשיר בחדר ויצאתם החוצה, רק אם תלחצו על אחד הכפתורים על מנת להציג את המסך, תוכלו לראות אם שלחו לכם הודעה או התקשרו אליכם. בנוסף, במידה והסוללה נגמרת והמכשיר כבה, תגלו זאת רק לאחר שתנסו להפעיל את המסך והמכשיר לא יגיב.

בגזרת התוכנה

מקור: יח"צ

המקלדת המובנית המגיעה עם המכשיר קשה לתפעול, במיוחד למשתמשים בעלי אצבעות גדולות או שרגילים למקלדת פיזית. מקשי המקלדת לא מרווחים מספיק ולא פעם ניסינו ללחוץ על אות מסויימת ואחרת נלחצה במקומה. גם בעלי אצבעות דקות נתקלו באותה בעיה, אך היא נפתרה על ידי הורדת גרסאת מקלדת מה-Android Market.

תצוגת השיחות בחייגן מציגה ברשימה אחת את השיחות היוצאות והנכנסות, ללא אפשרות סינון או הצגה של רק אחת מהאפשרויות. במחשבה ראשונה מדובר על משהו שלא אמור לשנות למשתמשים יותר מידי, אך במידה וחייגתם למספר שאינכם מכירים והייתם רוצים למצוא אותו שוב, תאלצו לגלול דיי הרבה כדי למצוא את המספר הספציפי המדובר.

חשוב לציין, במידה ואינכם בעלי רקע טכנולוגי ואינכם מעוניינים להתעסק יותר מידי עם המכשיר ואתם רוצים טלפון שיצא מהקופסה ופשוט יעבוד – זהו לחלוטין לא המכשיר עבורכם. אמנם מדובר במכשיר החזק והמתקדם ביותר בשוק, אך אם לא תדעו כיצד להפיק ממנו את המיטב, עדיף לרכוש מכשיר מעט יותר ידידותי שדורש פחות תחזוק.

למרות הכל, אנדרואיד

חשוב לציין כי אחד היתרונות הגדולים של מערכת ההפעלה אנדרואיד היא באפשרות ההתאמה האישית של המערכת וזה גם חלק מההנאה בה. בעוד שהמכשיר איתו התנסנו הגיע עם המערכת המקורית המגיעה גם ישירות מספקית הסלולר, אין ספק שהתקנת ROM חדש, שינוי ההגדרות והתקנת אפליקציות שונות ומגוונות יכולות להקל על חווית השימוש בתחום התוכנה ולהעניק לכל משתמש חוויה שונה מהמכשיר.

בסופו של דבר, מדובר במכשיר חזק, בעל נתונים טכניים מרשימים, ומצלמה טובה המסוגל להציע הרבה יתרונות – למי שיודע להשתמש בו בצורה הנכונה ולמשתמשים שאוהבים להתעסק ולהגדיר את המכשיר שלהם. למשתמשי הקצה הלא טכנולוגיים או לאלו שאין להם כוח להתעסק בקרביים של המכשיר – עדיף יהיה לבחור סמארטפון אחר ולוותר על המכשיר הנוכחי של סמסונג.

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

30 תגובות על "Samsung Galaxy S II: חודשיים אחרי [דעה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
עמית
Guest

"מארז" למכשיר, גדול ופלסטי, פותר את בעית המשקל הקליל, וגם את היכולת להפעיל אותו ביד אחת (בלי שיחליק כל הזמן). כל המרדף אחרי הקלילות נראה לי תמוה כשהתוצאה היא מכשיר שביר ופחות שמיש. טוב נו, זה בטח זול יותר לייצור..

dhk
Guest

הרגת אותי עם השורה האחרונה אבל אין ספק שאתה בהחלט צודק!
זה סמסונג איכות אף פעם לא היתה הצד החזק שלהם… למעשה אפילו לא הצדק החלש שלהם…
למעשה אני מניח שכשאתה נכנס לעבודה בסמסונג אחת הדיברות "אל תעז ליצור מוצר איכותי"

ezaton
Guest
חן, אני תוהה אם המכשיר היה אצלך באמת. הרשי לי להזים מספר טענות שלך: 1. המכשיר, עקב דקותו, מתלבש נהדר בכיס מכנסיים – קדמי או אחורי. הגשתי אותו ל"מדידה" אצל לא מעט אנשים, והם לא מצאו אותו לא נוח. מול מכשירים עבים יותר (Nokia N97) אך בעלי מסך קטן יותר – הוא נוח יותר. עדיין – זה לא הנוקיה של פעם עם המסך 1.5". נכון. 2. המכשיר ניתן לתפעול מלא ביד אחת. לא יודע מהיכן לקחת את זה. 3. המכשיר לא סובל מהתחממות. ברומים ישנים (ויתכן שהרום של המפעילות מבוסס עליהם), ניתן היה להרגיש חום לאחר שימוש ממושך. כמו כן… Read more »
אלעד
Guest

ידעתי שהכתבה פה תצליח לפגוע בכמה משתמשי אנדרואיד למיניהם, וזה די ברור, אנשי האנדרואיד נפגעים מהר יותר.
עם נתון של 33% מרוכשי האנדרואיד מחזירים אותו בחזרה לחנות, מעניין מה קורה עם ה66% הנותרים – אני מניח שרובם סובלים בשקט ומקללים את היום שבו בחרו באנדרואיד ולא בiphone רק כדי להחשב מגניבים יותר.
המערכת הפעלה מסורבלת והמכשירים ברמת גימור נמוכה מאוד.

De-Panther
Guest

וגם היה ברור שחובב אייפון יגיב לכתבה.
לא יודע מה קשורים עכשיו אחוזי ההחזרה של אנדרואיד, אבל כבר הסבירו, גם כאן, שאחת הסיבות זה שידרוגים ומעבר ממכשיר אנדרואיד אחד לאחר. זה לא בהכרח אומר שאנדרואיד זה רע.

לגבי טענת ה"מגניבים יותר". דווקא אייפון הוא איזשהו סמל סטטוס משום מה.

לכל מכשיר יש את היתרונות והחסרונות שלו.
אני עם גלקסי אס ומאוד מרוצה, העיצוב נוח, שוקל פחות מהטלפונים הקודמים שלי, אין לו קרינה כמו לאייפון, ולצרכים שלי הוא מתאים.
לא מבין איפה רמת הגימור הנמוכה שאתה מדבר עליה.

נדב
Guest
עוד פעם איזה אידיוט פולט את הנתון ההזוי הזה של 30% מחזירים? אין, לא היה ולא יהיה דבר כזה. מן הסתם קראת על זה באיזה בלוג (לא זכור לי כרגע מי פרסם במקור, כנראה TC). מה שאני כן זוכר זה את הניסוח: מישהו (אנונימי) שיודע נתונים על מכירות מכשירים, טען ש*יש* מכשירי אנדרויד עם אחוזי החזרה כאלה. אז מדובר פה ב"אחד שיודע" ובלוגר אידיוט שהחליט שזה עובדה ש*כל* מכשירי אנדרויד מוחזרים בהמוניהם. אם זה היה המצב, אף חברה לא הייתה מייצרת מכשירי אנדרויד, אי אפשר להרוויח כסף בצורה כזאת. חוץ מזה זה היה מתבטא במדדים אחרים כמו מספר המכשירים הפעילים,… Read more »
dhk
Guest

תגיד רגע
יש מצב אתה עושה לי טובה?!
מכיוון שאלו בהחלט דברים קרובים לדברי קודש …
נראלי יש לך פוטנציאל אולי תכתוב עוד מדברי האמת ! (אני לא ציני)
רמת גימור נמוכה – אין ביטוי יותר טוב לתאור המכשרים
הם דווקא לא נראלי סובלים בשקט – אלא מושפלים בשקט בידי האייפון… :)
תראה בכל זאת אנחנו לא באמת יכולים לדעת כמה מהמגיבים בעד אייפון באמת מחזיקים אייפון ולא אנדרואיד ;)

טל
Guest

ezaton שלום,

הבעיה העיקרית ממנה אני סובל ומאוכזב היא ההתחממות עד התלהטות המהירה של המכשיר.
ואתה לא הראשון שטוען שרום אחר יכול לפתור את הבעיה. אם כן – על איזה רום אתה ממליץ? כמובן כזה שלא ידפוק לי את העברית במכשיר.
תודה!

ezaton
Guest

להגן עליה – על הסוללה. לא על המצלמה.

Rill
Guest

אנדרואיד הוא UNIX. וכמו כל מערכות UNIX הוא "מיועד לילדים גדולים".
מי שיודע איך להשתמש (או לפחות מוכן להשקיע זמן וסבלנות בלימוד) יוכל להפיק תועלת רבה. מי שאינו בעל יכולת ונכונות ללמוד – עדיף שישמור מרחק.

האם שווה להקדיש את הזמן הנדרש להתמחות בתפעול המכשיר?
למי שנהנה מהמשחק והלימוד, אנדרואיד היא התשובה.
לכל שאר יש מכשירים יותר "ידידותיים למשתמש".

(וכן. אין שום בעיה להשתמש בS2 בתור "מחולל שירי ערש"…)

KE3
Guest

גם אנדרואיד וגם IOS הם Unix-like, והדבר היחיד שדומה בהן הוא ששתיהן מערכות הפעלה לסמארטפונים.
הדבר החשוב באופי של מערכת הפעלה הוא ה-UI שלה ולא על איזה ליבה היא מבוססת.

דין מרטין
Guest

ezaton, מתגובתך לחן נוכחתי לדעת שהמכשיר יותר מסובך ממה שחן תיארה.
כנראה שחן היתה עדינה בתאור שלה.
אני רוצה לקנות מכשיר שאני מדליק ונהנה להשתמש בו, בלי להתקין רומים ובלי כל מיני שטויות שצריך לעשות על מנת לקבל חווית משתמש מינימאלית.

אורן
Guest

אני בהחלט מזדהה עם הכותבת לאחר שימוש מאוד קצר עם המכשיר, קניתי אותו לשם ביצוע ניתוק זיקה וחשבתי שאולי אני אתפתה להשאיר אותו אצלי, לאחר 10 דקות שימוש הבנתי שזה ממש לא בשבילי ושאני מתגעגע לממשק הסנס של HTC.

אלכס
Guest

אנדרואיד – לא לחלשים. בחורות שרק מעניין אותן לשחק Angry Birds, שיילכו לקנות אייפון

ezaton
Guest
דין – אני מופתע. אני בטוח שהאייפון של אלעד עשה הכל, כולל קפה, החל מהרגע שבו הוא הותקן. אני בטוח, בה במידה, שאותו אלעד התקין את ה- iTunes שלו בחדווה וגילה שהיא, איך נגיד, לא התוכנה הכי נעימה בשוק. אותו אלעד שמח כל פעם שהוא מגיע למקום אחר, או למחשב אחר, כי הוא יכול מיד לחבר את המכשיר שלו ולהעביר קבצים, מצגות, מה שזה לא יהיה, רק בחיבור USB. אה, בעצם לא. וברצינות – לכל מכשיר שטרם חווית שכמותו, יש עקומת לימוד מסויימת. אפילו לנוקייה הישן עם מסך ה- 1.5" שלו (עדיין יש לי אחד כזה עובד) יש קיצורים שצריך… Read more »
אלעד
Guest
אגב. לא אמרתי שיש לי אייפון אבל מה לעשות, מפתח אפליקציות לאייפון חייב אייפון. לפני כחודש כשסמסונג גלגקסי 2 הגיע לארץ, כמעט והתפתתי לקנות אותו. אחד ההנאות שלי היא התעסקות רבה עם מע' הפעלה, להרוס קצת ולתקן ושוב להרוס (לא בציניות) ולשאוב ממנה כמה שיותר ואת זה האנדרואיד באמת נותן, ובגדול. בסופו של דבר מה שמנע ממני לרכוש לעצמי מכשיר מבוסס אנדרואיד היא בעיות האבטחה החמורות בתכנה. תרדו קצת לעומק העניין ותבינו שאם מישהו רוצה להשתלט לכם על החיים, לגשת לכל המידע שנמצא על האנדואיד שלכם ולשאוב מידע רגיש מאוד (כמו לדוגמא סיסמאות לאתרים וכו…) הוא פשוט יכול לבצע את… Read more »
נמרוד דוידיד
Guest

לא יהיו יישומים מצליחים בישראל כל עוד חברות הסלולר סוחטות, פשוטו כמשמעו, את המפתחים וספקי התכנים:

http://www.thecom.co.il/article.php?id=15617

גל
Guest

לי יש אייפון 4 וחברה שלי לאחרונה קיבלה galaxy II.
לכל מכשיר מתרגלים מבחינת התפעול, לא צריך להיות מומחה כדי להשתמש בandroidץ
הבעיה העיקרית אגב בgalaxy היא הסוללה – זמן הסוללה באייפון הוא פי 2 או 3 מזמן הסוללה בגלקסי (ואני משתמש המון באייפון).
אגב, אני באופן כללי בעד android אבל קיבלתי רושם שהמכשירים של apple קצת יותר איכותיים מהמכשירים שמלבישים עליהם אנדרויד. נקווה שזה ישתנה בקרוב…

עידן לוי
Guest

אני מתנצל אך אני רואה פה מספר אי דיוקים,
אתייחס בנוגע לנאמר על פלסטיק האחורי

כל מילה מיותרת,
אשמח אם הכתבה תתוקן ואפילו הקישור יצורף

עידן לוי
Guest

שוב הוידאו כי התגובה שובשה

איילון
Guest

בגדול אני עדיין לא מסוגל לרכוש מכשיר של סמסונג, בגלל מכשירי העבר שלה אני רואה בה כחברה המייצרת מכשירי סלולר כצעצועים זולים.
לגבי החנות של האנדרואיד, גוגל חייבים לשים סוף לכל האפליקציות הגרועות שמגיעות לטופ10 כי זה הורס לחלוטין את החנות הזו לטובת חנות האפליקציות של אפל. קצת ביקורת לפני כל קבלת אפליקציה לחנות לא תזיק גם לה.

רן
Guest

קניתי מכשיר עם אנדרואיד.
איזה תכנת מקלדת עברית ממולצת?
תודה

תומנור
Guest

אני אישית ממליץ על AnySoft Keyboard, ממשק טוב, תמיכה טובה בעברית ומאוד נוחה וקלה לפתעול, תזכור רק שעליך להוריד מהמרקט בנוסף למקלדת גם את חבילת השפה בעברית.

רן
Guest

,תודה עזרת לי מאד

nimib
Guest
לצערי, הכתבה אינה מקצועית ועולה ממנה ריח של חוסר מחקר אמיתי ואמין לגבי המוצר. להלן רשמיי מהמכשיר בזמן דומה של שימוש וכתוב לפי סעיפי הביקורת בכתבה: א. לגבי כיבוי שלא מרצון בעת הנחה, זריקה, השלכה או ירייה מתותח מרצון – המכשיר שלי נפל פעם אחת תוך כדי נסיעה באופניים על רצפת אבן ובפעמים אחרות נפל מספר פעמים מהשולחן על הרצפה (בלטות קשות ללא ריפוד ולא היה אפילו כיסוי מגן…). לא רק שהטלפון לא כבה אלא שאפילו לא מצאתי שריטה אחת על הזכוכית (לכן היא נקראת Gorilla…). ב. נכנס לכיס בצורה מעולה (גם אחורי וגם קדמי במכנסיים וגם לכיס בחולצה). לצערי,… Read more »
אורי
Guest

עכשיו השתכנעתי סופית בשבילי רק סמסונג גלאקסי II S

TC
Guest

תראו, בלסמסונג אסטרטגיה של חברת Me – too. הם לא ממציאים דברים חדשים אלה מחקים אותם ומנסים לעשות אותם יותר מהירים/זולים וכד'.

זו הסיבה שאני קונה מוצרים אחרים.

סטס
Guest
הרבה אנשים מאלי כבר תיארו את החוויות שלהם מהמכשיר, אני רוצה להוסיף גם מותר לא?. אני נהנה מהמכשיר מרגע שקניתי אותו, היתי צריך להתרגל לכל המעבר שלי מנוקיה אבל המעבר עבר די חלק. יש מעט חסרונות למכשיר אבל לכל מכשיר אחר יש חסרונות גם אז צריך לבדוק מה אתה צריך ומה לא. העובדה שהמכשיר מתומחר מאוד גבוהה מרמזת על היכולות שלו ובמידה אתה לא משתמש באותם יכולות אתה יכול להסתפק במכשיר יותר זול ולא אפל שהמחיר מפלצתי שלא מתאים לתמורה, לפי דעתי. היה מישהו שהזכיר את האפשרות של פריצה למכשיר (הוא פראנויד כנראה) זה אפשרי אבל אנחנו לא מטומטמים ואם… Read more »
בן
Guest
הרבה זמן שלא קראתי סיקור כה מוטעה על מכשיר סלולרי.כבעל גלקסי 2 עם רום של פלאפון אני יכול לומר כי חווית השימוש שלי לא מתקרבת ולו במעט למה שנאמר בסיקור-המכשיר חזק ועובד נהדר,מתחמם רק בטעינה (ככל הטלפונים) או במשחק ממושך(ואני מתכוון לממושך מאודדדדד),אין שום בעיה לתפעלו ביד אחת והוא מחליק בצורה נהדרת לכל כיס.אני מסכים שהסוללה נגמרת מעט מהר בשימוש חזק אך ברצוני להזכיר כי בסוף השנה ייצא עדכון לאנדרואיד שיתמוך במכשירים כפולי ליבה מה שיפתור בעיה זו ואת בעיית ההתחממות קליל.אין לי דבר נגד אייפון-אני חושב שמדובר במכשיר נהדר אך לא מצאתי ולו סיבה אחת מדוע לרכוש אותו על… Read more »
גיא
Guest

כתבה הכי שיטחית שקראתי בחיי ,רואים או שהכתבת מתנשאת לגובה של 145 ואז הכיסים שלה חייבים להיות קטנים אפילו בשביל קופסת גפרורים.
או שהיא פשוט שפוטה של אפל.
אחרי 4 חודשים עם המכשיר המכשיר באמת נס טכנולוגי אין בכלל מה להשוות אותו לבין אייפון 4.הן במשקל והן בביצועים.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: