בדקנו את ה-Galaxy Buds: הכי קרוב ל-AirPods לאנדרואיד עד כה

ביחד עם ה-Galaxy S10, סמסונג השיקה גם אוזניות אלחוטיות חדשות שאמורות להיות התשובה שלה לאיירפודס של אפל, הגלקסי באדס. בדקנו אותן לעומק וגילינו אלטרנטיבה מעולה למשתמשי אנדרואיד, אבל לא נטולת בעיות

צילום: גיקטיים

שנתיים שלמות עברו מאז הפעם הראשונה ששמתי באוזניי את ה-AirPods של אפל והתאהבתי. אחרי שכולם לעגו להן בהתחלה, הן הפכו ללהיט ולאוזניות True Wireless שמצליחות לאתגר את הקטגוריות שבהן ה-AirPods מנצחות תמיד: סוללה, קישוריות והכי חשוב – נוחות השימוש. אבל לאחרונה פגשתי את ה-Galaxy Buds, האוזניות האלחוטיות החדשות של סמסונג, וגילית מתחרה הולמת אבל ממש לא מושלמת.

משתמשי סמסונג מרוויחים פעמיים

צילום: גיקטיים

ה-Galaxy Buds הן גרסה חדשה של אוזניות ה-Gear הלא כל כך מוצלחות של החברה, ונראה שסמסונג לקחה את הזמן, בדקה את התחרות וניסתה לעשות את מה שאף מתחרה לא באמת עשתה: לבדוק את הסיבות שבגינן אנשים אוהבים ולא אוהבים את האיירפודס ולנסות לענות על הכל.

ה-Galaxy Buds הן אוזניות אלחוטיות (True Wireless) אבל דווקא מז'אנר ה-In-Ear. בהפתעה מוחלטת עבורי הן אוזניות ה-In-Ear הנוחות ביותר שהשתמשתי בהן עד כה, בעיקר הודות לעיצוב היחסי קומפקטי ולמשקל המאוד קליל של כל אוזנייה. הן מרגישות כמעט זולות מדי כשמוציאים אותן מהקופסה, אבל אם זה המחיר שאני צריך לשלם עבור אוזניות שלא נופלות לי מהאוזן בכל סיבוב ראש או חצי חיוך, אין לי בעיה עם זה.

ה-Galaxy Buds מגיעות עם שלושה מתאמים בגדלים שונים, אבל גם עם שני Fins שיכולים לסייע לשמור טוב יותר על האוזניות בתוך האוזן. גם בנסיעה מהירה יחסית על גבי קורקינט במדרכות המשובשות של תל אביב, האוזנייה הבודדת ששמתי לא נפלה ולו פעם אחת, אם כי מדי פעם הרגשתי צורך קל לתקן את הישיבה שלה באוזן כדי למנוע נפילה עתידית שלא בטוח שהייתה מתרחשת.

הדמיון לאיירפודס מתחיל כבר בשלב הראשון של השימוש, אבל רלוונטי בעיקר למשתמשי גלקסי. אם אתם מחזיקים ב-Galaxy S10 ובגלקסי באדס, ברגע שתפתחו את הקייס של האוזניות יופיע חיווי על מסך ה-S10 שמזמין אתכם לחבר אותן בלחיצת כפתור. זה באמת תהליך נוח ויעיל, אבל זה לא קילר פיצ'ר כמו שסמסונג ואפל חושבות, בעיקר כי גם חיבור האוזניות למכשיר הפיקסל 3 שלי היה פשוט. פתחתי את הקייס כששתי האוזניות בתוכו והן הופיעו בתפריט הצימוד הסטנדרטי. אולי לא מדובר בחיבור ה"קסום" של האיירפודס באייפונים והבאדס בגלקסי S10, אבל התהליך הוא לא מסורבל או מעצבן כמו שרבים טוענים על צימוד מכשירי בלוטות', שהוא בכל זאת תהליך חד פעמי לרוב. עם זאת, בשימוש במכשיר שהוא לא הגלקסי S10 לא יכולתי יותר לקבל את החיווי הגרפי המאוד אסתטי למצב הסוללה של האוזניות, כך שאין ספק שסמסונג רוצה שמשתמשי הבאדס ירגישו שהם מקבלים יותר ערך לאוזניות החדשות שלהם במכשירי הגלקסי שלה.

צילום: גיקטיים

סמסונג שכחה פרט אחד קטן וחשוב: כשתפתחו את הקייס כדי לראות את מצב הסוללה של האוזניות בחיווי המגניב לא תוכלו לראות את מצב הסוללה של הקייס, ולכן אתם עלולים למצוא את עצמכם מופתעים כשפתאום האוזניות לא נטענות. בעיה פשוטה ומטופשת שאפשר לפתור בעדכון תוכנה מהיר לאפליקציה של המכשירים הלבישים של סמסונג.

סאונד סביר, נוחות מקסימלית

צילום: גיקטיים

אבל עם כל הכבוד לעיצוב ולשימושיות של האוזניות, בואו נדבר לרגע על הסאונד שלהן. למרות שסמסונג ממתגת אותן בשיתוף עם AKG (חברת בת של סמסונג), אין כאן שום בשורה בתחום הסאונד, שהוא כמעט נטול באסים ומוביל לצליל יחסית שטוח וחסר עומק. אם אתם מגדירים עצמכם כאודיופילים חפשו לעצמכם אוזניות אחרות (וממילא אתם וודאי לא תחפשו אוזניות In-Ear). עם זאת, ממש כמו ה-AirPods, הגלקסי באדס לא נועדו להאזנה מענגת למוזיקה, אלא להאזנה קז'ואלית ששמה דגש על נוחות שימוש ולא על איכות סאונד. לרוב השימושים הקלילים של האזנה למוזיקה, תוך כדי שיטוט בסופרמרקט או לנסיעה באוטובוס, הן מספקות תוצאות מספיק טובות, הן פשוט לא טובות מספיק לאלו שמחפשים איכות גבוהה ועומק לצלילים. במקרה של אוזניות אני מעדיף להחליף נוחות מקסימלית על איכות לא אופטימלית.

הקייס של הגלקסי באדס מעוצב בצורת גלולה והוא מרגיש קצת זול, אבל קליל וקומפקטי. לא תמיד קל לקלוע עם האוזניות ישירות לנקודת ההטענה למרות שמדובר בחיבור מגנטי, אבל סופסוף סמסונג עושה כמעט הכל נכון עם הקייס והרבה יותר טוב מיצרניות אחרות: הוא נטען באמצעות USB-C (הגיע הזמן) כך שכמעט כל כבל שמטעין את הסמארטפון שלכם יכול לסייע, אבל הוא גם תומך בטעינה אלחוטית שזה מגניב ומבורך.

מדי פעם הטענתי אותו גם על הגב של הגלקסי S10 שתומך בטעינה הפוכה, אבל עדיין מדובר בגימיק מטופש של ה-S10 שמדגים פחות או יותר רק את הנוחות של השימוש בבאדס בינתיים. הקייס, אגב, יספק לכם עד 7 שעות נוספות של האזנה, והאוזניות עצמן מספיקות ל-5-6 שעות, תלוי אם אתם בעיקר מאזינים למוזיקה או בעיקר משוחחים בעזרתן. לא מדובר בזמני סוללה נהדרים כמו של ה-AirPods בשילוב עם הקייס, אבל בהחלט בזמנים סבירים למדי שבעיקר יכריחו אתכם להטעין את האוזניות פעם בשבוע-שבועיים בערך בהאזנה סטנדרטית.

צילום: גיקטיים

מיקרופון לא טוב שלא מאפשר קיום שיחות

כיף לגלות שאף אחת מהאוזניות לא מתפקדת כ-Slave. כלומר, תוכלו לשים את שתיהן או כל אחת מהן בנפרד באוזן והן יתפקדו ללא בעיה (בניגוד למשל ל-Beoplay E8 של B&O שבלי האוזנייה הימנית, לא תוכלו להשתמש בהן), וזו פעולה נוחה לשיחות טלפון ושימוש למשל במשרד שבו אתם רוצים להאזין למוזיקה או פודקאסטים באוזן אחת ואת האוזן השנייה להשאיר קשובה לסביבה. אגב, בניגוד לאיירפודס, לגלקסי באדס יש עמידות רשמית בפני נוזלים בתקן IPX2. זה לא הרבה, אבל זה אומר שסמסונג מאפשרת לכם להשתמש בהן גם בחדר הכושר בלי חשש.

ואם כבר דיברנו על הסביבה שלכם, למרות שהן אוזניות In-Ear עם אטימות סבירה לרעשים, הגלקסי באדס מאפשרות לכם לא להתנתק לחלוטין מהסביבה: בלחיצה ארוכה תוכלו לתת למיקרופונים החיצוניים להכניס סאונד פנימה, כך שלא תצטרכו להוריד את האוזניות כדי לשמוע למשל את כרוז הרכבת או אם קולגה טורדנית במשרד חייבת לספר לך משהו בזמן שאתם נהנים עם המוזיקה.

האוזניות מגיעות ללא האנטנות השנויות במחלוקת של האיירפודס, שזה בעיקרון עיצוב מבורך, אבל דווקא בכל הקשור למיקרופון נצפתה אכזבה ענקית. באזורים יחסית לא רועשים המיקרופון מתפקד בצורה סבירה בשיחות טלפון, אבל ברגע שמנסים להשתמש בו באזור עם רוח או אפילו ברחוב רועש, הצד השני בשיחה התלונן שהוא בקושי שומע אותי ונאלצתי לוותר על האוזניות ולעבור מהר לשוחח בטלפון כרגיל. האוזניות אמורות לעבור בין מספר מיקרופונים חיצוניים ופנימיים בדיוק בשביל להתנהל עם רעש חיצוני, אבל בפועל נראה שמשהו שם לא עובד. כמה חבל שהדבר הזה כל כך קריטי.

סופסוף, ה-Bluetooth 5.0 מגיע

תמונה: סמסונג

אחד היתרונות המשמעותיים של ה-Galaxy Buds על כמעט כל אוזניית True-Wireless בשוק טמון בעובדה שהן תומכות ב-Bluetooth 5.0. כן, סופסוף גם היצרניות הגדולות עוברות לתקן החדש-כמעט-ישן שאמור לעשות הרבה סדר בבלגן של בלוטות'. התמיכה ב-5.0 מאפשרת לדיליי בצפייה בסרטונים להיות יותר נסבל ולטווח קליטה הרבה יותר גדול (עד פי 4), מה שאומר שאפשר להסתובב בבית בכיף כשהטלפון נמצא בחדר אחר מבלי שהחיבור יתנתק בקלות.

למרות ההבטחות הגדולות של התקן החדש, החלטתי לבדוק את טווח הקליטה של הבאדס אל מול האיירפודס, וחיברתי את שניהם אל גלקסי S10 פלוס ולאייפון X, וכמובן החלפתי ביניהם. בכל פעם שבדקתי זוג אוזניות אל מול מכשיר אחר, צעדתי הרחק מהמכשיר בקו ישר באזור פתוח, ושניהם איבדו קליטה פחות או יותר באותה הנקודה. לא מדובר כאן בניסוי מדעי, וייתכן שהיו הפרעות בקליטה, אבל מהבדיקה המהירה שלי עולה שהיתרון המדובר בבלוטות' 5.0 בכל הנוגע למרחק הוא זניח לפחות בהשוואה לאיירפודס.

בכל הנוגע לקישוריות לסמארטפון ישנה אכזבה לא קטנה. מדי פעם האוזניות מתנתקות לשנייה מהירה וחוזרות לפעילות רגילה, משהו שלא היה קורה כמעט לעולם באיירופודס. עם זאת במהלך התקופה הלא ארוכה שהאוזניות אצלי קיבלתי בערך 5 עדכונים שונים להן. העדכונים מתבצעים דרך אפליקציית ה-Wearables של סמסונג ואורכים כמה דקות בכל פעם. העדכון האחרון שקיבלתי עוסק ביציבות חיבור הבלוטות', אז נראה שסמסונג ערה לבעיה ומנסה לתקן אותה ככל הנראה לאורך זמן. מאז העדכון נתקלתי בפחות ניתוקים, אבל גם כשהבעיה הופיעה בעבר היא לא הייתה קבועה.

באפליקציית ה-Wearable של סמסונג תוכלו לשנות כמה הגדרות של האוזניות, כמו הקראה של התראות, איקווילייזר (שלא משנה הרבה את חווית ההאזנה), ואפילו שינוי של מחוות המגע על משטח המגע של האוזניות. אפילו הצלחתי להגדיר (בניגוד לכפתור הביקסבי במכשירי הגלקסי) שלחיצה ארוכה על האוזנייה הימנית תפעיל את העוזרת הקולית של גוגל, ונעזרתי בה לא מעט כדי לדלג על קטעים בפודקאסטים ולהגביר את הווליום מבלי לשלוף את הסמארטפון מהכיס. וכן, אפשר להגדיר גם שלחיצה מסוימת תגביר או תחליש את הווליום, שזה כבר שימושי ונוח יותר מאשר המחוות המאוד מוגבלות של ה-AirPods, בוודאי באנדרואיד.

טובות, אבל לא מצוינות

למשתמשי מכשירי הגלקסי של סמסונג, ה-Galaxy Buds הן כנראה האוזניות True-Wireless הנוחות ביותר לשימוש: הן מותאמות בדיוק להתממשקות אל מול המכשיר שלכם, החיבור שלהן יציב יותר, הן פשוט עובדות טוב והן מהאוזניות הנוחות ביותר שיצא לי לבדוק. לכל שאר משתמשי האנדרואיד, ה-Buds הן מתחרה נאה לנוחות של האיירפודס מבחינת שימוש, ואפילו מתומחרות בכ-100 שקלים פחות מהאוזניות של אפל (כ-700 שקלים), אבל הן עדיין לא מצליחות להביא בשורה בכל הנוגע לקישוריות, שהיא מהיתרונות האדירים של האיירפודס שפשוט לא מתנתקות בשום אופן. אם אתם מחפשים אוזניות True Wireless ממש עכשיו, אני מאמין שהבאדס של סמסונג הן מהאופציות הטובות ביותר שקיימות כרגע בשוק והן צעד ענק של סמסונג בקטגוריית המוצרים הלבישים, אבל הן עדיין רחוקות מלהיות אידיאליות.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

18 תגובות על "בדקנו את ה-Galaxy Buds: הכי קרוב ל-AirPods לאנדרואיד עד כה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
גיא פירו
Guest

מה עם הדיליי? אפשר לשחק משחקים?? זה קריטי..

אבי
Guest

דיליי של אלפית שנייה, ממש לא מורגש..

טלי
Guest

בבלוטוס תמיד יהיה דילי מורגש.
מי שאומר שלא חרטטן

אמיר
Guest

מאוד לא נכון

Shay
Guest

אני עם גלקסי 10 וbuds ויש דילאי מטורף במשחקים . מעל לשנייה בpubg .

גל רפופורט
Guest

איך המיקרופון של הbuds ביחס לairpods?

Dog
Guest

הן עולות הרבה פחות מ700 למה סתם לזרוק מחיר
הן עולות 500 עד 600 שקל אם לא פחות ואם אתה קונה galaxy s10 הן בכלל זולות ועולות 300 שקל

Dog
Guest

הן עולות הרבה פחות מ700 למה סתם לזרוק מחיר
הן עולות 500 עד 600 שקל אם לא פחות ואם אתה קונה galaxy s10 הן בכלל זולות ועולות 300 שקל

ישראל
Guest

יש לאוזניות buds זכרון פנימי?

אבי
Guest

8 גיגה טחסון פנימי

ישראל
Guest

התקשרתי לחברת סמסונג ואמרו לי שאין להם אחסון פנימי. אבל במוקדי המכירות אמרו לי שיש. יש דרך לדעת באופן ודאי האם יש לאוזניות זכרון פנימי?

אלעד
Guest

אין זיכרון פנימי רק לgear icon x יש

גדי
Guest

להמלצות ודילים "תמצאו לי ברשת"
https://www.facebook.com/groups/findmeonline/

אמיר
Guest

נשמע שהם נופלות בדיוק איפה שכל האחרות נופלות, עיצוב הקייס הוא עבה מידי ולא נוח בכיס (אחד היתרונות הגדולים של airpods) והכי חשוב זה האפשרות לקחת שיחות וישמעו אותך טוב ולא את כל רעש הרקע מסביב.
מה שהחברות שונות כנארה לא הסכילו להבין זה עניין הנוחות, בairpods לא שומעים הכי טוב והווליום יחסית חלש אבל קל לשים אותם בכיס של הג'נס וניתן לקחת בעזרתם שיחה בלי בעיה.

אהרן
Guest
לגמרי לא נכון. נתחיל בזה שהם בדיוק מותאמות לאוזן שזה הדבר הכי טוב שיכול להיות בשביל רצף האזנה ממושך. אני עם נוט 8 והתהליך הוא אותו דבר לגמרי ברגע ששמתי את האוזניות על הפלאפון הם ביקשו להתחבר אוטומטית לgalaxy waerable גם מה שכן שרואים את אחוזי הסוללה במדויק. השמיעה שלהם מצויינת כך שאם באוזיניות אחרות בקושי היה אפשרי לשים על פול ווליום שלא יקרע עור התוף אז אוזניות buds אפשר לשלוט על החוזק באמצעות ה galaxy waerable אם לעדין או לבס ועוד. האוזניות עצמם גם 'עטופות' בגומי כך שנפילה לא גורמת לנזק בכך שהגומי מקל ושומר עליהן. האוזניות מספיקות לי… Read more »
רועי
Guest

אני עם הגלקסי S10 plus והגלקסי באדס מהיום הראשון שהושקו בארץ ובאמת ביומיים ראשונים ניסיתי אותן בשיחה ונאמר לי שלא שומעים אותי טוב ויש כמו הד ונשמע שאני מרוחק אבל היו מספר עדכונים מאז וניסיתי שוב תוך כדי ריצה בחוץ ברוח/באוטובוס/בצומת סואנת ודיברתי בפלאפון ושמעו אותי מעולה ואמרו שלא שומעים בכלל שאני רץ ושום דבר!

אז מהבחינה הזאת האוזניות מעולות לשיחות!

טל סבדיה
Guest

מי האוטיסט פרו אפל שכתב את כל השקרים האלה? שום דבר במאמר לא נכון ואני אומר כמשתמש בבאדס, איכות מטורפת, גם בשיחות, הקייס כן מראה כמה הוא טעון, אדוני, האירפודס לא מתקרבים לקרסוליים של האוזניות האלו

שאול
Guest

הבעייה האמיתית שטרם זכיתי לשמוע לה פתרון היא שמרגע שעודכנו למערכת פאי (אנדרויד 9) מערכות הבלוטוט הפסיקו להתחבר אוטומטית להתקנים שעברו צימוד. למשל, בעבר, מרגע שנכנסתי לרכב הטלפון התחבר למולטימדיה אוטומטית. לאחר העדכון, המערכת יודעת שההתקן מוצמד אך לא מתחברת אליו ועלי ללחוץ על שם ההתקן מרשימת ההתקנים הזמינים – ורק אז מתבצע החיבור. מה עושים??? האם ייצא FIX לעניין?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: