סמסונג גלקסי אקטיב 2: השעון הכי טוב למשתמשי אנדרואיד?

ה-Galaxy Watch Active 2 מגיע עם לא מעט פיצ'רים נחמדים, יחד עם תצוגה מצוינת וחיי סוללה נחמדים הוא מסתמן כהצלחה מבחינת סמסונג. אבל הוא לא מגיע בלי בעיות. זה מה שחשבנו עליו

צילום: גיקטיים

כמו באוזניות אלחוטיות או סמארטפונים, גם שוק השעונים החכמים מתחלק לאפל – ואז יש את כל השאר שרבים ביניהם על הפירורים. אבל בדומה למשל לסמארטפונים, גם בתחום השעונים החכמים יש שחקנית מרכזית אחת – בייחוד בישראל – שבולטת מול השער: סמסונג. והמוצר האחרון שהשיקה בישראל הוא ה-Active2. אז איך הוא? והאם הוא יכול להיות חלופה טובה למי שפחות מתחבר לאפל?

שתי גרסאות בחצי שנה, למה לא?

לגלקסי אקטיב 2 של סמסונג סיפור די מעניין. הוא יצא רק חצי שנה אחרי הדור הראשון שלו, והביא שני חידושים בפרק הזמן הקצר הזה. לעומת הדגם הקודם, שולי המסך בגלקסי אקטיב 2 רגישים למגע ומאפשרים גלילה בין אפליקציות ו-ווידג'טים, כתחליף לחוגה ששימשה בדגמים הקודמים בשעונים החכמים של סמסונג. בנוסף, הגלקסי אקטיב 2, יכול להגיע גם עם תמיכה ב-eSIM, כך שתוכלו להשתמש בו באופן מלא גם כשאתם לא ליד הטלפון, מבלי להכניס סים – כמובן ברשתות תואמות.

הגלקסי אקטיב 2 ממשיך להביא תצוגת Always-On, תכונה שאין לי מושג איך אפשר לחיות בלעדיה ושמשום מה לקח לאפל חמישה דורות של שעונים חכמים עד שהפכה לברירת מחדל. בחצי השעה הראשונה שלי עם המכשיר לא שמתי לב שהוא לא על תצוגת Always-On וממש התעצבנתי כשנאלצתי ללחוץ על אחד הכפתורים בכל פעם שרציתי לראות מה השעה או לקרוא התראות שהגיעו לנייד שלי. אחרי שקלטתי את הטעות – התחלתי להבין את השיפור הדרמטי בחוויית השימוש בשעון.

מינימליסטי – וזה לא רע

אני התנסיתי עם גרסת ה-40 מילימטר של השעון (קיימת גם גרסת 44 מילימטר) עם רצועת פלסטיק שחורה, כשסמסונג מציעה גם אופציות התאמה אישית מבחינת הרצועות – כאלו צבעוניות יותר או מעור. לטעמי גרסת ה-40 קצת קטנה ואם הייתי צריך לבחור – הייתי בוחר בגרסת ה-44 מילימטר. אמנם לא מדובר בעלייה משמעותית מבחינת גודל המסך, אבל גם המעט הזה היה משפר את חוויית השימוש בו לטעמי. כמעט ולא הרגשתי את גרסת ה-40 מילימטר כשהייתה על היד שלי – וזו לגמרי נקודה לזכותה.

על השעון תמצאו שני כפתורים – כפתור "חזור" (העליון מבין השניים), המעביר את המשתמש מסך אחד אחורה וכפתור "התחל" שמחזיר את המשתמש למסך הבית, משמש להדלקת וכיבוי המכשיר לצד המון אפשרויות התאמה ברגע שלוחצים עליו פעמיים ברצף – חלקן סופר שימושיות. אתם יכולים לבחור בהצמדת הסייעת הקולית המושמצת של סמסונג ביקסבי – למרות שלא ברור לנו למה שמישהו ירצה לעשות את זה; הפעלת שעון עצר; פתיחת ספוטיפיי; או האופציה האהובה עליי – אופציית "מצא את המכשיר" שתתקשר לטלפון שלכם כדי שתמצאו אותו (כל עוד הוא מחובר, כמובן).

צילום: גיקטיים

תצוגה חדה, תמיד

לסמסונג גלקסי אקטיב 2 יש תצוגת סופר AMOLED עגולה בגודל 1.2 אינץ' בגרסת ה-40 מילימטר שבה התנסיתי (או 1.4 אינץ' בגרסה הגדולה יותר). התצוגה של השעון נהדרת והייתה חדה גם באור יום ישיר, כך שתמיד יכולתי לראות מה השעה או להשתמש בווידג'טים השונים שהתקנתי על השעון.

התצוגה עבדה נהדר גם בבהירות נמוכה יחסית, כך שיכולתי לחסוך את בזבוז הסוללה שמגיע עם הגדרת בהירות גבוהה – במיוחד כשאני משתמש לאורך היום במכשיר במצב Always-On. אחד הפיצ'רים האהובים עליי במכשיר, שנעזר גם בתצוגה היה השימוש בה כפנס – פתרון מצוין למי שלא רוצה להעיר את בת הזוג שלו כשהוא נכנס לחדר חשוך ומחפש את המטען לטלפון שלו שעל השידה.

סוללה טובה, אבל היינו שמחים ליותר

הגלקסי אקטיב מגיע עם סוללה בקיבולת 247mAh בגרסת ה-40 מילימטר ולרוב סיפק בין 24 ל-30 שעות פעילות בממוצע, עם תצוגת Always-On ובלי ניטור כלשהו של פעילות ספורט (ויש הרבה כאלה בשעון הזה). גרסת ה-44 מילימטר של השעון מגיעה עם סוללה קצת יותר גדולה בקיבולת של 340mAh, כשבשני המקרים בסמסונג אומרים שהמכשיר יספיק לשימוש של "יותר מיום".

אין פה בשורה, אבל בו זמנית אני לא יכול לומר שהתאכזבתי מאורך חיי הסוללה. בדרך כלל הטענתי את השעון באמצע היום במשרד (כדי לנסות את פיצ'ר ניטור השינה שעליו אדבר בהמשך). השעון החזיק יפה לאורך היום מבלי שאצטרך להתעסק ברמות הסוללה שלו. אם במקרה שכחתי להטעין אותו ולא הייתי בקרבת מטען, מצב החיסכון בסוללה עבד מצוין והשאיר אותו בחיים עד שהגעתי למטען. משתמשים במכשירי סמסונג החדשים שיכולים לבצע הטענה הפוכה? תוכלו לתת בוסט קטן לשעון שלכם אם אתם רואים שהסוללה עומדת להיגמר.

צילום: גיקטיים

ווידג'טים, ווידג'טים בכל מקום

בסמסונג כבר שנים משתמשים במערכת ההפעלה שפיתחו In-House, טייזן (Tizen), כדי להפעיל את השעונים החכמים שלהם (ואת הטלוויזיות של החברה). בהתחשב בעובדה שגוגל לא מצליחה להתרומם בגזרת השעונים החכמים, וכך גם WearOS שלה, לדעתי מדובר בבחירה הנכונה – במיוחד כשסמסונג יכולה לבצע את השיפוצים הנחוצים לה במערכת כדי שתתאים לפיצ'רים הייחודים שלה בשעון, כמו השוליים הרגישים למגע שהפכו לחלק משמעותי בדגם הנוכחי.

בתור מישהו שלרוב לא משתגע על העיצוב או הממשק של סמסונג, לא הגעתי עם ציפיות גדולות מדי מבחינת מערכת ההפעלה של המכשיר – אבל אני חייב לומר שהופתעתי מהנוחות של השימוש בה והעובדה שבסך הכל חוויית השימוש במערכת ההפעלה הייתה מצוינת. המערכת משופעת בפיצ'רים של ניטור אימונים – כיאה לשעון שמתגאה בשם "Active", כשבגרסה הנוכחית נוסף גם ניטור שחייה (השעון בעל תקן IP68) לצד ניטור דופק במנוחה ובזמן פעילויות שונות, ניטור סוגי אימונים שונים וביצוע "מבחן לחץ" נשימתי – למרות שנראה שקצת קשה לבצע את זה על סמך חיישני השעון בלבד.

מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם להצטרפות לערוץ הטלגרם שלנו לחץ כאן

אחד הפיצ'רים הנחמדים של המכשיר הוא מצב ניטור השינה שלו, שזכה לשם Good Night Mode. הנתונים נשמרים באפליקציית הבריאות של סמסונג ושם ניתן לראות את גרף השינה הלילי שלכם או להשוות בין כמה ימים שבהם ניטרתם את השינה. מה שמוסיף לנוחות בשימוש בפיצ'ר הוא העובדה שהוא מכבה את התצוגה ללילה, כך שהיא לא מאירה סתם בחדר.

הבעיה שלי עם הפיצ'ר היא הצורך לזכור להפעיל אותו, ויותר מזה – הצורך לזכור לכבות אותו. הוא אמנם קולט שלא "קמתי" שעתיים אחרי שיצאתי מהמיטה ונזכרתי לכבות אותו (רואים את זה בנתוני השינה), אבל לא עושה את זה עצמאית. כך נוצר מצב שפתאום אני קולט שהמסך כבוי והמכשיר עדיין במצב לילה גם הרבה אחרי שקמתי, נראה כמו משהו שדי קל לפתור אבל טרם קרה.

השעון של סמסונג מגיע עם כמות ענקית של ווידג'טים, מהישגים ספורטיביים שאליהם הגעתם במהלך היום או השבוע, שעון מעורר, תזכורות ואפילו דפדפן – אבל אל תשתמשו בו אלא אם כן מדובר במקרה חירום – זה מאוד לא נוח. ניתן להוריד לשעון אפליקציות נוספות, חלקן של סמסונג וחלקן צד פותחו על ידי צד ג'.

צילום: גיקטיים

להתאמן בלי הטלפון ועדיין לשמוע מוזיקה

האפליקציה הכי מוצלחת שמצאתי להורדה שלא פותחה על ידי סמסונג היא ספוטיפיי. השליטה במוזיקה שמתנגנת בטלפון כשהוא לא לידי לרגע היישר מהשעון היא סופר נוחה ואם אתם אוהבים לקחת איתכם את השעון לאימון בחוץ ולא רוצים לסחוב את הטלפון איתכם – אתם יכולים להוריד פליילייסטים למכשיר (כל עוד אתם מחוברים ל-Wifi) ולצאת לריצה בלי המכשיר ובלי eSIM. כך תוכלו לנצל את ארבעת הגיגה-בייט של אחסון פנימי שמגיעים עם המכשיר.

שימו לב, הרמקול של המכשיר לא מדהים אז אל תבנו על איכות בסאונד שתקבלו ממנו. טיפ למקצוענים: חברו את אוזניות הבלוטות' שלכם לשעון ותוכלו לצאת למכולת או לטיול עם הכלב בלי הטלפון ועדיין לשמוע מוזיקה שהורדתם למכשיר מספוטיפיי – בלי לשלם על גרסת ה-eSIM היקרה יותר.

מבחינת התאמה אישית של השעון, תוכלו לבחור בין כמות מגוחכת של פני שעון, חלקם בחינם וחלקם בתשלום. חלק מאותן פני שעון ניתן להתאמה אישית נוספת, בין אם זה בצבעים שלהם או בתוספות מסוימות. אני בחרתי לרוב באופציות די בסיסיות, אבל האפשרות רבות (מאוד) כשגם תוכלו להתאים את פני השעון שלכם לתלבושת אם תרצו – צלמו את הבגד באמצעות המכשיר באפליקציית Samsung Wear ותקבלו כמה אופציות אפשריות. גימיק, אבל חמוד.

צילום: גיקטיים

קום, בטטה

כן, לא ניצלתי את יכולות ניטור האימונים השונים של האקטיב 2 (גם לא את השחייה), אבל המכשיר ידע לומר לי לא פעם ביום שאני נמצא יותר מדי זמן במקום אחד – השולחן שלי – כשהוא דוחק בי לקום להתמתח או לצאת להליכה של כמה צעדים. מה אומר? כששעון חכם עושה לך שיימינג על העובדה שאתה בטטת כורסה (או במקרה הזה כיסא מתגלגל) – זה עובד. מצאתי את עצמי ממלמל בקול על הנושא בכל פעם שקיבלתי התראה, קמתי ויצאתי לסיבוב קל – לקחת כוס מים (סורי גרטה טונברג) או סתם לפטפט לרגע אם מישהו – העיקר שיפסיק לצעוק עליי.

פיצ'ר נוסף שאהבתי מאוד בשעון הוא העובדה שאחרי כמה דקות שבהן הוא זיהה שאני הולך, הוא התחיל אוטומטית "אימון" הליכה עד שעצרתי – מה שיכולתי לראות אחר כך באפליקציית הבריאות של סמסונג. בשביל אדם לא הכי פעיל כמו כותב שורות אלו, העובדה שבכל פעם שהייתי בדרך הביתה התחלתי "אימון" קצר, גם אם זו רק הליכה לתחנת הרכבת – גרם לי לקצת נחת.

בעיית הסמסונג

אחת הנקודות שלצערי אני נאלץ לרשום לרעת המכשיר, היא העובדה שהיצרנית שלו די בלתי נסבלת כשזה קשור לתוכנות נלוות. הזמן שלקח לי לחבר את השעון למכשיר הפרטי שלי נע באזור החצי שעה, כשנאלצתי להוריד את אפליקציית Galaxy Wear, לעדכן אותה, להוריד לה Plug-In תומך לשעון, לחכות שהוא יתעדכן ואז יחבר בין שני המכשירים.

כמובן שאם תרצו ממשק עם אפליקציות כושר שאינן של סמסונג, תצטרכו קודם להוריד את אפליקציית Samsung Health, תאלצו ליצור חשבון סמסונג, כי הרשמה עם חשבון גוגל לא עבדה, ואז חפשו דרך לסנכרן בין השתיים. לזכותה של סמסונג ייאמר שאפליקציית הבריאות שלה לא הייתה נוראית ובסך הכל איגדה את הנתונים מהשעון בצורה די נוחה. מי שלא רוצה להתחייב לאקו-סיסטם של סמסונג צריך לקחת את זה בחשבון, כי הבחירה ברכישת השעון הזה, עד כמה טוב שלא יהיה, מחייבת אתכם להפוך לחלק ממשפחת סמסונג, גם אם במידה מצומצמת יחסית.

אז מה היה לנו

למרות שמדובר בשעון מצוין, ישנה עוד בעיה קטנה – המחיר. מחירו של הגלקסי אקטיב 2 מתחיל ב-1,399 שקלים לגרסת ה-40 מ"מ (על פי היבואן הרשמי) ו-1,549 שקלים לגרסת ה-44 מ"מ. כן, שעונים חכמים הם לא דבר זול – אבל לדעתי יש מצב שתג המחיר ירתיע אנשים למרות שמדובר במוצר נהדר – שיכול להיות המקביל האנדרואידי לשעון של אפל (למרות שהוא מתחבר גם למכשירי iOS). אני ממליץ בחום על השעון ומי יודע – אולי תמצאו עליו דיל באחד מימי המבצע שעוד נותרו החודש (בלאק פריידיי, סייבר מאנדיי) שתהפוך אותו לאפילו משתלם יותר.

אושרי אלקסלסי

Your Friendly Neighborhood Geek. יש לכם סיפור טכנולוגי? דברו איתי: [email protected]

הגב

10 תגובות על "סמסונג גלקסי אקטיב 2: השעון הכי טוב למשתמשי אנדרואיד?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
איתמר
Guest

ממש בא לי לאהוב שעונים חכמים ולמצוא אותם יעילים לי, אבל בתור מישהו שלא פריק של כושר – אני לא מוצא מה לעשות איתם.

משה
Guest
כן… גם אני בטטה (למרות שאין עלי גרם שומן) והאמת היא, שע״פ הידע הרווח (לאכול בריא וכו׳) הייתי צריך להיות ברמינן כבר לפני 25 שנה. משהו כנראה השתבש. ——– לעניין הנ״ל: אנחנו קוראים ביקורות אודות המוצרים הדי / סוּפּר מגניבים ותמיד אנחנו מגיעים לסוללה. בטרייה – בלשון העם. וקצת מפתיע אותי שעדיין לא המציאו איזה התקן תת עורי שיודע להשתמש בגוף – כבטרייה… במטריקס – עשו את זה. אצל חברה של אישתי המקסימה – עשו את זה (התקן תת רחמי או משהו כזה, אבל הוא בהחלט נכנס אל תחום התתים) ואני לא רואה את עצמי בר ידע בנושא, אבל אני… Read more »
ASD
Guest

תתפלא שאתה לא צריך להיות פריק של כושר.
דווקא בגלל שאתה לא עושה כושר, כדאי שיהיה לך שעון שכזה כי הוא מעודד אותך לזוז (לאו דווקא לרוץ או לעשות פעילות, אבל לזוז). זה נשמע מיותר אבל צריך לזכור שרובינו יושבים על התחת רוב שעות היום ובגיל 40 העצמות והשרירים שלנו יתחילו להראות את הסימנים של ההזנחה הזאת.

אני לא הבנתי כמה קל לשכוח לקום כל שעה עד שלא ענדתי את השעון של אפל (״אני יושב כבר שעה בלי לשים לב?!״).

אלי
Guest

אין סיבה אמיתית להשתמש בשעון חכם, כל מה שורצים נמצא במרחק של שליפה אחת לכיס.
שעון צריך להיות אלגנטי, יוקרתי ואופנתי.
לצערי כל השעונים החכמים מכוערים בצורה בלתי נסבלת, במיוחד אלו שלא עגולים.
למה צריך להטעין בלילה 2 מכשירים?
למה צריך קרינה כפולה?
יש לי שעון של אומגה שקניתי ב6000 שקל והוא יהיה איתי לכל החיים.

אבי וולף
Guest
אחלה שעון אבל עכשיו יש בלאק פריידי ואפשר למוצא אותו בטווח של 1000 ש"ח כולל מיסים ומשלוח עד הבית עם צ'יטה. השיפור המשמעותי ביותר בשעון הזה הוא התגובה לחיישני המגע, פשוט הופך אותו ליצירה מושלמת שמגיבה בצורה מושלמת לאצבעות, מה שהיה קצת קשה בדגמים הקודמים! חשוב לציין ששעון חכם הוא לא רק מסך מגע ולחצנים אלה גם חומרי גלם איכותיים. אפשר למצוא שעון חכם גם ב69 ש"ח (במבצעי בלאק פריידי) – https://www.gadgetshop.co.il/items/charge-pro-health-smart-watch.php אבל כשזה מגיע לאמינות בורר שחיישן של מד דופק סמסונג הרבה יותר אמין משל שעון חכם סיני. מצד שני המחיר מעלה התלבטות האם באמת צריך לקנות שעון ב1000… Read more »
מישל
Guest

אחלה כתבה אבל האם לא הבנתי על עוד פונקציות שיש בשעון יש אפשרות להיתקשר, לשלוח הושעה, לצלם, להיות בגלריה ועוד???
בבקשה תענו יעזור לי לבחור שעון חכם

מישל
Guest

האם אפשר לפרא על כול הפונקציות שישי בשעון כמו: טלפון שליחת הודעות יוטיוב ועוד

שרון
Guest

האם תומך בעברית?

ריקי
Guest

האם יד במכשיר אפליקציה של וואצאפ?

תרזה
Guest

השעון עוצר בזמן פעילות איך אפשר למנוע זה עד סיום האמון מי יכול לעזור לי אשמח מאוד

wpDiscuz

תגיות לכתבה: