שבועיים עם HTC Desire HD: סיפור על מעבר מאייפון לאנדרואיד

זהר ארד מסכם שבועיים של מעבר מאייפון לאנדרואיד שכלל רכישת מכשיר HTC Desire HD, שדרוג לאנדרואיד 2.3 ונטישת מפעילה סלולרית. מומלץ לבעלי כיסים רחבים

HTC Desire HD

זה זמן רב אני מהרהר באפשרות להניח מאחור את האייפון 3G הישן שלי ולהשתדרג. לרוב אני לא ממהר לרכוש צעצועים חדשים והיסטורית אני ידוע כאחד שמחבב מוצרים עם לוגו של תפוח. אולם, לאחר שהשתעשעתי בכמה מכשירים מבוססי אנדרואיד של חברים, החלו מבצבצים בראשי הרהורי “כפירה” שהתחזקו עם הפיתוי של פלטפורמה פתוחה לעומת סגורה ותג מחיר אטרקטיבי.

לפני שבועיים תם מסע החיפושים שלי לאחר שרכשתי HTC Desire HD וכעת, לאחר שצלחתי את תהליך המעבר מ iOS לאנדרואיד, אני בשל לשתף אתכם ברשמים.

השורות הבאות אינן מסע שכנוע לעבור לאנדרואיד ואין בכוונתי להלעיז או להלל את אפל או גוגל שלא לצורך אלא רק לספק לכם את הרשמים שלי כדי שתוכלו לבצע קנייה מושכלת יותר במידה ותחליטו לשדרג את המכשיר הסלולרי שלכם.

חוויית הקנייה

בהמלצת חברה ולאחר שיטוט זריז באינטרנט, החלטתי לרכוש את המכשיר ב vmobile שנמצאת ברחוב בין יהודה בת”א. נכון ש vmobile אינה אפלסטור (וגם לא מתיימרת) אבל התרשמתי מרמת השירות שלהם לחיוב ולכן ראוי לציין אותם. המכשיר מגיע עם אחריות לשנה מ vmobile וכן עם התקנה של תמיכה בעברית (רצוי לברר אם כרוך בתשלום נוסף לפני הקניה, מכיוון שבעל החנות רמז שיתכן והמחירים ישתנו בגלל הביקוש).

לאחר הסבר קצר על ההפעלה, שדרוג ה SDCARD ל 16GB וגיהוץ כרטיס האשראי שלי, יצאתי לביתי שמח וטוב לב ובכיסי לבנה בוהקת.

ההבדל הראשון בין האנדרואיד החדש שלי לאייפון הישן הוא היכולת להגדיל את כרטיס האכסון בעלות מינימלית. אולי שולי בטווח הקצר, אבל אם יבוא יום ואחליט לזרוק את כל מאגר המוזיקה שלי לטלפון, אני שמח שמגבלת המקום אינה מהווה שיקול מרכזי.

ההבדל השני הוא הגודל, וכאן ראוי לציין שה HTC Desire HD הוא אכן סוג של לבנה. הוא כבד וגדול יותר מהאייפון ומהגאלקסי S, ולכן לא מתאים לבעלי כיסים קטנים. השיקול שלי לבחור במכשיר גדול וכבד יותר הוא נוחות השימוש והעובדה שאין לטעמי הבדל ממשי בין סמארטפון אחד לשני במובן הזה – הם כולם גדולים, כך שכמה גרם לכאן או לכאן לא משנים לי הרבה, לעומת כמה פיקסלים לכאן או לכאן שמשנים לי יותר.

חוויית השימוש

HTC עשו לדעתי עבודה מצויינת עם ממשק ה Sense שלהם, ולמעט מספר גיהוקים קטנים בחוויה (מיד נפרט) הרגשתי בבית כמעט מיד. הממשק הגיב ברצון ובזריזות, האפקטים עשירים אך לא מוגזמים, תרגום הממשק לעברית מצויין ועקומת הלימוד של משתמש חדש (אני) היתה מתונה מספיק כדי שאוכל להכיר את הפונקציונליות החדשה במהירות ובנוחות יחסית.

הסנכרון עם חשבונות הגוגל שלי עבר בצורה חלקה ובנוסף ניתנה לי האפשרות לסנכרן גם עם פייסבוק וטוויטר ולקשר אנשי קשר מחשבונות אלו לפנקס הכתובות שלי בג’ימייל, מה שכמובן הקל על תהליך המעבר מחווייה מבוססת אייטיונס לחוויה מבוססת ג’ימייל.

התלונות העיקריות שלי כלפי הממשק של HTC הן העדר היכולת לנעול לחלוטין את הטלפון במצב שיחה (יש נעילה חלקית בלחיצה על כפתור הכיבוי אבל היא מכבה מסך ולא נועלת מקשים) והעדר כפתור השתקה זמין כדי להעביר את המכשיר למצב שקט או רוטט (זה כמובן פתיר אבל לא נגיש).

חוויית הפריצה

כראוי לגיק שכמוני, לאחר כשבוע עם הממשק של HTC החלטתי לחקור את אפשרות הפריצה והשדרוג של המכשיר שלי, שהגיע עם אנדרואיד בגרסה 2.2 לגרסה האחרונה, 2.3.

המונח פריצה הוא לא מדוייק מכיוון שככל הידוע לי אין בהתקנת גרסה לא רשמית של אנדרואיד על המכשיר משום הפרה של חוק או הסכם למעט האחריות על המכשיר שקיבלתי מ vmobile (אך מהן שעות של אושר לעומת תשלום על אחזור במידה ואשבור משהו?). כאן שוב בולט ההבדל בין אפל לאנדרואיד ואולי זה מובן מאליו להרבה אנשים אך זה עדיין ראוי לציון.

לאחר שיטוטים רבים באינטרנט, קריאת מדריכים וניסויים רבים הצלחתי לשדרג את גדעון (כן כן, גם לצעצוע הזה יש שם) מ 2.2 ל 2.3 ומכיוון שהשקעתי בתהליך הרבה שעות מחקר, אפרט בפניכם את הנקודות המרכזיות במידה ותרצו לנסות בעצמכם.

לפני הכל אציין שהבחירה לשדרג את האנדרואיד שלכם לגרסה לא רשמית היא על אחריותכם הבלעדית. חשוב שתבררו היטב את המשמעויות הנלוות לתהליך השדרוג שכזה ושתגבו כמובן את המידע שלכם לפני התהליך.

תהליך השדרוג כולל את השלבים הבאים:

  1. הקניית הרשאות root למכשיר באמצעות VISIONary
  2. התקנת ROM Manager המאפשרת גיבוי מערכות קיימות והתקנת חדשות
  3. הורדת ה ROM המכיל את גרסת אנדרואיד שברצונכם להתקין על מכשירכם
  4. גיבוי באמצעות ROM Manager
  5. התקנת ROM חדש
  6. התקנת היישומים הקנייניים של גוגל על המערכת החדשה
  7. אתחול ושימוש
  8. השווצה בפני חבריכם הגיקים

ניתן למצוא הוראות מפורטות במדריך של Cyanogenmod7 ולהוריד את ה ROM העדכני שלהם ל HTC Desire HD (המכונה Ace) משרתי המראה שלהם.

הנקודה המרכזית בתהליך השדרוג הוא התקנת היישומים הקנייניים של גוגל על המכשיר לאחר התקנת ה ROM. ההפרדה בין מערכת ההפעלה והיישומים של גוגל הכוללים את חנות היישומים (Market), ג’ימייל וחבריו, נובעת מהבדלים ברישיון השימוש של אנדרואיד, המופצת תחת רישיון קוד פתוח ובין הרישיונות של יישומי-גוגל, שאינם מופצים תחת רישיון קוד פתוח, מכיוון שגוגל מוכרת אותם ליצרניות המכשירים השונות המוכרות מכשירים מבוססי אנדרואיד.

בשל כך, גוגל אינה מאפשרת להפיץ את התוכנות הקנייניות שלה עם גרסאות של אנדרואיד שלא כוללות רישיון לתוכנות אלו (כמו ה ROM של Cyanogenmod 7). אולם, מכיוון שרכישת מכשיר אנדרואיד מספק כמו HTC או Samsung כוללת את חבילת התוכנות הללו, התקנתן על גרסה שונה של אנדרואיד אינה מפרה את תנאי הרישיון של גוגל מכיוון שהלקוח שילם על רישיון השימוש בתוכנות אלו כשרכש את המכשיר.

החוויה לאחר השדרוג

אם להודות על האמת, הממשק הטבעי של אנדרואיד (ללא ה Sense של HTC) עדיף בעיני בהרבה. הוא פשוט ומזמין יותר ואינו מתהדר בנוצות מיותרות. במצב נעילת מסך, הממשק מאפשר השתקה של המכשיר ודחיית שיחות (שאינו קיים ב Sense) ולמרות של-Sense יש מגוון ווידג’טים חביב ושימושי שאינו זמין בשדרוג, ישנם תחליפים מספקים לשעון, לוח שנה ושאר שעשועים. המקלדת של ה-Sense פחות נוחה לטעמי מזו של אנדרואיד וחוויית ההקלדה שלי השתפרה בעקבות השדרוג ותודה לאל על כך.

אמנם, הסיפוק האמיתי נבע מעצם התהליך, אך עתה כשאני חופשי מכל כבלי ה-Sense והתפוח, אני מרגיש שמהכשיר הוא באמת שלי וגם בכך יש סיפוק עז.

שחרור מכבלי הספק הסלולרי

לאחר השדרוג, יצרתי קשר עם הספק הסלולרי שלי על-מנת לקבל זיכוי על המכשיר המגיע לי תחת החלטות משרד התקשורת בנושא ניתוק הזיקה בין המכשיר לספק הסלולר. המשמעות של החלטה זו היא שעל ספק הסלולר להציע ללקוחות שרכשו מכשיר שלא דרך הספק את אותם מבצעים, הנחות והחזרים המוצעים ללקוחות שרכשו את המכשיר דרך הספק. כמובן שיש בכך הגיון מכיוון שאם לספק שלי לא היה את המכשיר שאני רוצה, זה לא אומר שלא מגיע לי החזר כמו ללקוחות שהחליטו לרכוש מכשיר שכן קיים אצל הספק.

לאחר מסע תחנונים ארוך שכלל המתנה ממושכת במרכז שירות הלקוחות של סלקום ושיחה עם שלושה נציגי שירות במרכז שירות הלקוחות הטלפוני, סלקום המשיכה להתעקש שהיא לא תומכת במכשיר שלי ולכן לא מוכנה לתת לי זיכוי בגין שימוש בזמן אוויר. שתי הרשתות האחרות כמובן מוכנות להציע זיכוי על המכשיר ולכן החלטתי לעזוב את סלקום לטובת אחת המתחרות.

הנקודה הזו ראוייה לציון משני טעמים. הראשון הוא רמת השירות הירודה של סלקום, העוברת על הוראות משרד התקשורת וגובלת באטימות למתן שירות נאות ולנאמנות ושימור לקוחות. השני הוא שאם ברצונכם לשדרג ל HTC Desire HD או כל מכשיר אחר שאינו נמכר ע”י ספק הסלולר שלכם, שווה לבדוק את מדיניות ההחזרים לפני הרכישה.

מילות סיכום

ה HTC Desire HD (גדעון בשבילכם) הוא מכשיר מצויין בכל קנה מידה. הבדלי הממשק בינו לבין הגאלקסי S או האייפון הם לרוב עניין של נוחות והרגל, כך שאין מקום להכריע לכאן או לכאן. למרות משקל כבד מעט ביחס לאחרים, גודל המסך הוא לטעמי שיקול מרכזי לטובת ה Desire HD בעיקר למשתמשים הגולשים הרבה באינטרנט וצופים בתמונות ובוידאו בתדירות גבוהה. ביצועי המכשיר והיישומים משביעי רצון ועולים בקנה אחד עם ציפיותי ממכשיר סלולרי מודרני כאשר בתחום זה בולטות חוויית ומהירות הגלישה המצויינות הן בדפדפן המגיע עם ה-Sense והן בזה המגיע עם השדרוג. לשלילה אציין אורך חיי סוללה קצר במקצת שייתכן ומושפע גם מכמות הווידג’טים והיישומים הרצים ברקע.

זהר ארד

צעיר נצחי, קיבוצניק שהדרים לעיר הגדולה, מפתח ווב וחובב טכנולוגיות מושבע. מעדיף הכל פשוט, מינימליסטי ועובד טוב ומשתדל להמנע מדברים עם הלוגו של מיקרוסופט ונהגי מוניות כעסנים. אוהב הרבה דברים חדשים ונוצצים, ספרים, פפאיות ומוזיקה מהחנות (בדיסק המקורי). מתנודד תדיר בין אקזיסטנציאליזם לאינדיבידואליזם ונכון להיום עדיין אוחז ב-fetish לא מוסבר לצבים.

הגב

75 תגובות על "שבועיים עם HTC Desire HD: סיפור על מעבר מאייפון לאנדרואיד"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
שולה
Guest

תודה על השיתוף. ברשותך כמה שאלות שנותרו אצלי אחרי הקריאה:
1. כמה זמן להערכתך השקעת בשדרוג של המכשיר והאם זה משהו שהדיוט יכול לבצע בקלות, או שנגזר עליו להתקע עם הגרסא שהיצרן סיפק לו לנצח?

2. זה נשמע מאוד סביר שקל לסנכרן את כל העולם הממוחשב שלך אם הוא מראש נמצא בשירותי גוגל (ג’ימייל וכו’) – אבל מה לגבי משתמשים שמעדיפים חשבון אימייל עצמאי, אנשי קשר שלא אצל גוגל ואייקאל? האם ניתן לסנכרן באותה הקלות אינפורמציה כזו?

זהר ארד
Guest

שולה, יש תוכנה שעולה כמה גרושים למק שמאפשרת סינכרון נתונים למחשב האישי. היא נקראת Missing Sync for Android.

לגבי המאמץ וההשקעה שצריך בשביל לשדרג לבד – זה משהו שניתן לעשות בפחות משעה אחרי שקראת את כל החומר הרלנבטי. אני השקעתי בזה הרבה זמן כי פשוט לא שמתי לב לעניין של התקנת התוכנות של גוגל אחרי השדרוג.

שולה
Guest

40$ הם די הרבה גרושים, עבור תוכנה שהייתי מקבלת מכל יצרן אחר… אבל אין ספק שלפחות על פי מה שכתוב באתר שלה היא מאוד מקיפה.

כששאלתי “כמה זמן?” התכוונתי גם לזמן הלימוד והקריאה באינטרנט והבחירה בין אופציות ואי הידיעה והטעויות והלעשות שוב. בקיצור “כמה זמן, כולל הכל?” שבוע?
וזה משהו שצריך לעשות אח”כ כל פעם לשדרוג גרסה או שמרגע ששידרגת לגרסה “גוגלית” השדרוגים העתידיים פשוטים יותר?

זהר ארד
Guest

שולה, אני מניח שאת משתמשת מקינטוש ולכן רגילה קצת יותר לשלם על תוכנות שעולות מעט כסף (40$ זה בהחלט לא הרבה והתוכנה באמת טובה). את לא חייבת לקנות ויכולה להסתפק בסנכרון מול גוגל של חשבונות + העתקה ידנית של מוזיקה לכרטיס האחסון.

לגבי זמן הלימוד, אני מעריך שבאמצעות הקישורים הנ”ל תוך 3-4 שעות תוכלי לעבור את כל החוויה בשלום. שדרוגים עתידיים קלים בהרבה כי הם לא מצריכים rooting מחדש אלא רק הורדת ROM והתקנה.

בהצלחה

אלי
Guest

תוכל להגיד בבקשה מהו “אורך חיי סוללה קצר”? כמ זמן תחזיק הסוללה במצב המתנה? וכמה בעת שימוש סביר+?

זהר ארד
Guest

זה משתנה… עם הרבה ווידג’טים או תוכנות שרצות ברקע זה יחזיק יממה ומשהו, עם פחות זה יחזיק כשתי יממות

לידן
Guest

בעניין החלפת ה-ROM אני חושב שכדאי להדגיש שבניגוד לאייפון (לפחות ממה שידוע לי) התהליך כבר הרבה פחות מורכב ממה שהיה בעבר והסיכוי לנעול או לקלקל את המכשיר באופן בלתי הפיך נמוך ביותר.

תתחדש :) אחלה מכשיר!!!

עידודו
Guest

מחיר?

בן
Guest
קודם כל, תתחדש. עשית רכישה חכמה מאוד לי יש את הDesire HD כבר מאמצע דצמבר. הרבה זמן רציתי להחליף את ה-HTC Magic שהיה לי ולא מצאתי לו מחליף מתאים, עד שה-HD הגיע לגבי כמה דברים שאמרת. במצב שיחה הפלאפון אוטומטית מכבה לך את המסך כשאתה מקרב את המכשיר לאוזן. ואמנם אין כפתור פיזי שמשתיק לך את המכשיר, אבל אתה יכול לשים ווידג’ט על המסך שיעשה לך את זה (במקום ללחוץ על כפתורי הווליום כל פעם שתרצה להשתיק אותו) אני נשמע לך אולי כאחד שמכיר רק את אנדרואיד ומהלל אותם סתם בלי שום סיבה, אבל יש לי גם אייפוד טאץ’ 4G… Read more »
בן
Guest

ודבר אחרון לגבי אורך החיים הקצר של הסוללה,
תכבה את הAuto sync, בהגדרות וזה ישלש לך את אורך החיים

זהר ארד
Guest

תודה על ההמלצות בן וכמובן שמצאתי את הווידג’ט שמאפשר שינוי פרופיל השתקה. עדיין אני חושב שהפיתרון הטבעי של אנדרואיד עולה על זה אל HTC וחבל שהם הורידו אותו ב Sense

Benitez
Guest

אחלה סקירה.
אני גם בהתלבטות אם להשאר עם אייפון או לעבור לאנדואיד. אתה יכול להרחיב קצת על האפשרויות ללהעברת אנשי הקשר מהאייפון לאנרואיד? עשית את זה דרך ה OUTLOOK?

זהר ארד
Guest

ל HTC יש תוכנת סינכרון למשתמשי חלונות שמאפשרת סינכרון מהמחשב למכשיר ולהפך. אני לא עובד עם Outlook ולכן השתמשתי בשירותים של ג’ימייל + תוכנת Missing Sync for Android למק בשביל סנכרון מוזיקה ושות’

רפאל
Guest

שמחים לשמוע שבחרת להכיר בבעיה שלך, ואתה ממשיך בתהליך הגמילה מהתפוח הממכר.
אצלינו באמפיריק תמצא אוזן קשבת לתלונתייך וסביבה תומכת וידידותית למשתמשי HTC.
בכדי שתוכל להתמיד בגמילה, חשוב לשנות הרגלים, לא להסתובב במקומות בהם יש זמינות לתפוחים, ולא להתרועע עם אנשי תפוח, משתמשים או סוחרים.
הכי חשוב “לדעת לקבל את מה שאי אפשר לשנות, לשנות את מה שאי אפשר לקבל, ולדעת את ההבדל”.

יחזקל פיצוציות
Guest
יחזקל פיצוציות

תודה על הכתבה המרנינה.

תוכל לפרט לגבי עלויות (של המכשיר, של ההחזר החודשי הצפוי בחברה הסלולרית ושל חבילת הגלישה)?

תומר
Guest

מה לגבי מחיר וזיכויים מחברת הסלולר?

האמת שאני שוקל לקנות מכשיר ולעבור לחברת סלקום כי מסלולי האינטרנט שלה זולים יותר מהמתחרים, אבל דעות של אחרים בשלב זה עשויות להשפיע על החלטתי.

זהר ארד
Guest
תומר, זה נכון שלסלקום יש מחירים טובים יותר על חבילות גלישה אבל הם לא מכירים ב HTC DHD ולכן לא מוכנים לתת זיכוי וזו היתה הסיבה שעזבתי אותם. ייתכן שכלקוח חדש הם יהיו מוכנים לבוא לקראתך (אם כן פרסם פה תגובה או שלח לי מייל). אגב, בהשוואה למתחרות, חבילות השיחה והסמס של סלקום יקרות יותר מהבדיקה שלי, אבל זה עניין של צרכים ותקציב אז כמובן ששווה לבדוק מה הם יכולים להציע. באותו נושא, נציג המכירות של אורנג’ אמר לי (ואני מאמין לו בעניין זה) שרוב הלקוחות לא מנצלים חבילה של 1GB לחודש, ושבכל מקרה אורנג’ מתריעים לפני שאתה מגיע לחריגה… Read more »
זהר ארד
Guest

המכשיר עולה בסביבות 2600 ש”ח ב vmobile 0 (פרטים באתרם – http://www.vmobile.co.il/?view=products&id=206546)

החזר צפוי מספק הסלולר בין 70-80 ש”ח נכון לכתיבת הכתבה. שווה לברר לפני אצל הספקים כדי להיות בטוחים כי ייתכן ודברים ישתנו.

תומר
Guest

הם מגדירים את ה־70-80 שקל הללו בתור זיכוי (כלומר לא תשלם כלום כל עוד לא תעבור את ה־80 שקלים), או שהם מערימים מכשולים שהופכים את כל הזיכוי הזה ללא רלוונטי? (למשל שרק בסכום של 200 שקלים בחודש קלנדרי ניתן יהיה לקבל זיכוי, ש־50% מערך הזיכוי יהיה על הודעות SMS והשאר על שיחות לחו”ל, וכדומה)

זהר ארד
Guest

לפי הבנתי אתה זכאי להחזר כאשר אתה משלם מעל סכום חודשי מסויים. אני חושב שיש מדרגות (לפחות בסלקום). באורנג זה מעל 150 ש”ח בערך שזה סכום שרוב האנשים מוצאים בכל מקרה

אודי רייטר
Guest

ההבדל בים שימוש בתפוח לבין מוצר מתחרה היינו כמו עם סילקון ובלי סילקון כמובן שאפל ללא סיליקון …………
גם http://WWW.ALLSEARCH.CO.IL
נוח יותר עם איפון ופחות חלק עם קלאקסי

אור
Guest

אתה יודע שיש nofollow על כל הלינקים שלך, נכון?

זהר ארד
Guest

אודי, השתדלתי (אולי לא בהצלחה יתרה) להבחין בין נוחות שהיא מדד סובייקטיבי ומשתנה לבין מדדים אחרים. הרעיון הוא לא להגיד שאייפון יותר טוב מאנדרואיד או להפך אלא לתת סקירה של חוויית המעבר מפלטפורמה אחת לשניה תוך התעכבות על חלק מהיתרונות היחסיים (למשל מחיר וגודל מסך) והחסרונות, או בעיות

אודי רייטר
Guest

זהר אתה צודק,

אבל לדעתי מוחות השימוש הוא המדד הכי חשוב …….בתחום במחשבים GUI
נעימות ונוחות שם מתחבא ההצלחה שלהם אתר לא חושב?

זאת הסיבה שהם הצליחו עוד לפני שהם היו דור 3 שהם היו דור 2 וחצי עם מצלמה חלשה

כי המוחות לוקחת את כל הפרמטרים יחדיו .

תחשוב על שימוש שלך במוצר שנעים לך לעומת שימוש שלא נוח לך זה ממש חשוב .

בכל מקרה כתבה מעולה !

אודי רייטר
Guest

מוחות – נוחות …..הקלדה עיוורת .

אודי רייטר
Guest

ועוד דבר רק בניוזגייק הכותב עונה על שאלות חוויה מרתקת.

:)

זהר ארד
Guest

אודי, נוחות היא לא פרמטר מדיד. שימושיות היא פרמטר מדיד. נוחות היא עניין של הרגל בעיקר ולכן חשוב בעיני לעשות את ההבחנה. מה שנוח לך לא בהכרח נוח לי אבל לשני מוצרים שונים ניתן לעשות מבחני שימושיות שיכמתו את השימושיות של המוצר בתסריטי שימוש שונים…

בכל מקרה שמח שנהנת.

ניר
Guest

נהנתי לקרוא וכבר הייתי בעצמי בדרך לחנות על מנת לקנות לי אחד, אבל אז נודע לי על ה סמסונג גלאקסי 2 שאמור לצאת בחודש הקרוב עם נתוני נייר מעט שמשופרים יחסית ל HD
שווה להמתין?

http://bigphonefight.com/samsung-galaxy-s2-32gb-vs-htc-desire-hd-review

אור
Guest
אחרי שימוש של כמה חודשים במכשיר מבוסס אנדרויד (Nexus S), יש כמה תכונות מסוימות שכאשר מתרגלים אליהן הן מרגישות קצת חסרות באייפון. כשסוקרים מדברים על מערכת פתוחה, זה לא רק שהיא מבוססת על קוד פתוח. ניקח לדוגמה את האפשרות שהמערכת מבוססת על סוגי פעולות. למשל הדפדפן, כשלוחצים על אייקון הדפדפן במסך הבית, ומותקן דפדפן אחר – המערכת תשאל אתכם באיזה דפדפן לפתוח (ואם אפשר להפוך אותו לברירת מחדל). באותו מובן גם פתיחה של סוגים שונים של קבצים או קישורים. אם למשל המשתמש מבקש לפתוח קובץ או קישור שכמה אפליקציות יודעות לטפל בו, המערכת תשאל אתכם באיזו אפליקציה לפתוח. אחד המימושים… Read more »
יענקי
Guest

מה עם אפשרויות הGPS של האנדרואידים?

האם יש תכנות ניווט מתאימות?

חוץ מזה, חן חן על הכתבה המעניינת

זהר ארד
Guest

יענקי יש ווייז לאנדרואיד

סטיב
Guest

לגבי סלקום – לא יודע מה החברות האחרות הציעו לך (אולי לא היה שווה להילחם בסלקום) אבל עם אסרטיביות גבוהה אני בטוח שהיית מצליח לקבל גם מהם את ההחזר שמגיע לך במסגרת החוק.

זהר ארד
Guest

סטיב, החלטתי להלחם בדרך הכי טובה שאני יכול – באמצעות הכיס. מי שלא רוצה אותי כלקוח באמת לא חייב :)

ליאור
Guest

אני עם HD מינואר, מאוד מרוצה ממנו ומזדהה עם הביקורת.
עקבתי אחריו הרבה זמן וברגע שירד המחיר בחצי, קניתי ב vmobile.
אני עדיין תוהה אם להחליף רומים, כי אני די נהנה מסביבת הsense,
אבל בכל מקרה אני צריך לעשות מחיקה ותחזוקה כוללת אז אולי זאת תהיה הזדמנות טובה לעשות בדיקות (הוא התחיל לעשות לי קצת ריבוטים ויש באג שמחק לי את כל הסמסים).

אגב, בממשק ה sense כשהמכשיר נעול – אם גוררים את הנעילה למטה,
עונים לשיחה. אם גוררים למעלה, מסננים שיחה.
(השתקה לא קיימת במסך הנעילה, אבל יש אפליקציות שפותרות את זה)

אור
Guest

כששיחה נכנסת כפתור הוליום לא משתיק?

אסף
Guest

בדיזייר הרגיל לפחות, כששיחה נכנסת פשוט תהפוך את המכשיר [עם הפנים כלפי מטה לכיוון השולחן] והצלצול יפסיק.

רמי
Guest

אתה יכול לפרט לגבי ה root והפריצה?
לא הצלחתי להבין אם ואיך אני יכול לחזור למצב הקיים
(איך אני מגבה את הטלפון כולל הכל + ROM נוכחי שהגיע עם המכשיר
כדי לחזור אחורה למצב של היום)

תודה

זהר ארד
Guest

רמי, פעולת ה root פותחת הרשאות ניהול על המכשיר שמאפשרות לך להתקין כל רום שברצונך להתקין. אתה יכול לחזור למצב הקודם דרך VISIONary.

לפני התקנה של רום חדש אתה יכול לגבות רום נוכחי דרך ROM Manager וכמובן לחזור לרום מגובה דרך אותה תוכנה.

מקווה שזה מסביר יותר טוב

רמי
Guest

מוסבר מעולה.
ידעתי שאפשר לגבות רום נוכחי – אבל ROM Manager מפעיל מצב מסויים
ואף מקום לא הבהיר שזה לא דורס את הנוכחי ושאפשר לגבות אותו.
אני משער שגיבוי מצב מערכת מלא עושים עם Titanium Backup או משהו דומה.
תודה רבה.

זהר ארד
Guest

אתה יכול לעשות גיבוי מערכת מלא דרך ROM Manager – הוא יוצר גיבוי של המערכת וזורק אותו ל SDCARD שלך, כך שאתה גם יכול להעתיק את הגיבוי למחשב האישי.

רמי
Guest

הגיבוי של ה ROM MANAGER כולל את המצב הנוכחי – כולל האפליקציות –
כך שבשחזור זה יהיה כאילו שכיביתי והדלקתי את המכשיר?

בשום מקום זה לא כתוב באופן ברור וכל מקום משנה קצת את הגרסה
(למשל בלינק שהבאת ל Cyanogenmod7, הם רוצים שנמוך לבעלי 1.72,
אני 1.37 אז אני לא יודע איפה זה שם אותי – ובכלל נמנעים משימוש ב VISIONARY)

זהר ארד
Guest

כן – הגיבוי כולל את המצב + אפליקציות. אתה גם יכול להשתמש ב AppBrain כדי לסנכרן תמיד את האפליקציות שיש לך על המכשיר (חפש במארקט את התוכנה).

לגבי שינמוכים וכו’ – אני השתמשתי ב VISIONary לעשות root וב ROM Manager לכל השאר, בלי שנמוך ובלי בעיה. זה עבד מצויין, עשה לי גיבוי והכל. אני יכול להמליץ רק על מה שאני עשיתי ובכל מקרה העקרונות זהים גם אם אתה לא משתמש ב VISIONary.

רמי
Guest

אחלה, תודה רבה

אלון
Guest

יש לי שאלה אחת קטנה.
אחד החסמים שלי מרכישת אנדרויד היא העובדה שאין מפות המסוגלות לעבוד במצב לא מקוון. וויייז היא לא אופציה כי אני צריך משהו שיתן מענה אמין גם לנסיעות לחו”ל.
המכשירים המזעזעים מבית נוקיה נותנים שירות מפות מובנה.
אני מבין ש- HTC מספקת מפות במצב לא מקוון, שאינן תלויות בשירות של גוגל.
1. האם זה נכון?
2. אם כן, האם זה עבד גם לאחר השדרוג?
3. ידוע לך האם יש פתרונות אופליין דומים לסמסונג (לא מצאתי כלום באתר שלהם ושמתי עין על הגלאקסי 2)?
יצא 3 שאלות, אבל אני מקווה שזה בסדר :)
תודה רבה על הסקירה הממצה והמקיפה…

זהר ארד
Guest

הי אלון… בקצרה:

1. נכון
2. לא – לא היתה תוכנה מובנית של אנדרואיד למפות
3. לא יודע

אני גם רוצה למצוא תוכנה טובה למפות ובינתיים לא מצאתי משהו משביע רצון

אלון
Guest

תודה.

שי
Guest
זהר שלום, ראשית אתחיל בזה שסיפקת פה אחלה סיקור – גורם לי לרצות לבקר בחנות על הבוקר…. לאחר שקיבלתי המלצות על htc desire וקצת חקרתי, הבנתי שה hd הוא הדגם המומלץ והאיכותי כרגע בשוק. אני מחפש מכשיר אמין, עם מצלמה איכותית ומקלדת נוחה. בנוסף שיוכל לתפקד כראוטר אלחוטי לipad 16gb wifi שברשותי. ממש עשית לי חשק עם הפירוט שלו ובמיוחד עם ההסבר על ההחזרים מאורנג׳. רציתי לשאול בנושא זה, בתור לקוח עסקי שבונה על שימוש במכשיר גם כראוטר בחלק רציני מהזמן, חבילה של גיגה באמת אמורה לעסות את העבודה ? כמו-כן רציתי לשאול על ביצוע שיחות בזמן תפעול כראוטר, אין… Read more »
זהר ארד
Guest

הי שי
שמח שאהבת את הסקירה. האמת ששיחקתי קצת עם גאלאקסי אס וה HTC יותר כיפי לדעתי.
חבילה של ג’גה נגמרה לי תוך שבוע וקצת – אם אתה הולך לגלוש הרבה תקנה חבילת גלישה ללא הגבלה.

לגבי השימוש כראוטר ממש אין לי ניסיון אז אני לא יכול לחוות דיעה לכאן או לכאן. אני מנחש שתהיה התחממות קלה של המכשיר. נראה לי ששווה לקנות בכל מקרה :)

חסוי
Guest

קח אייפון

שי
Guest

זהר צודה רבה על התגובה העניינית והמהירה !
בקשר להשוואה בין הגאלאקסי לדזייר – משומה אתה לא הראשון שאומר לי שהדזייר הרבה יותר כיפי ;)
אני הולך להתקשר לאורנג לברר על ההחזרים ועל חבילות האינטרנט שהם מציעים, אשמח לעדכנך אם אתה מעוניין…
שורה תחתונה, במחיר של אייפון חדש אפשר לקנות 2 מכשירי דיזייר ולא להיות מוגבלים עקב מערכת הפעלה, נראה לי שהמפרט + המחיר עושים אותו לכל כך אטרקטיבי, ולכן, אשמח לדעת אם יהיה ניתן לרכוש את המכשיר דרך אורנג׳ בקרוב…
ושאלה אחרונה – אתה יכול להמליץ על מגן איכותי בשבילו בבקשה ?

שוב תודה,
ושבוע נהדר,
שי.

זהר ארד
Guest

הי שי. רכשתי מגן חביב עם המכשיר ב vmobile – לא המילה האחרונה אבל עושה את העבודה.
אגב, שווה לדעתי להשוות באורנג’ בין חבילה שאתה מקבל עם מכשיר מהרשת ובין חבילה עם מכשיר לא מהרשת. לדעתי יש הבדלים

עמית
Guest

@אלון, יש לאנדרואיד את google earth, שזה מפות עולמיות של גוגל. עוד לא ניסיתי אותו כמכשיר ניווט, אבל לצפייה בעולם , כבישים וכו’ זה עובד היטב.
לוייז יש את ייתרון דיווחי זמן-אמת, ובכלל זה רעיון טוב לצאת קצת מgoogle-land!

תודה על הכתבה. היא עזרה לי להחליט על אנדרואיד, ואחרי מחשבה על הצרכים שלי, נרכש גלאקסי S. כן, עוד 3 חודשים יגיע S2. אין לזה סוף. אני לא רואה מה יעזור לי דואל קור; אולי רק המצלמה המשופרת תעזור, כי זו של הגלקסי, איך לאמר, חלשה.

שי א
Guest

“במצב נעילת מסך, הממשק מאפשר השתקה של המכשיר ודחיית שיחות (שאינו קיים ב Sense)”

לדחיית שיחה במצב נעול אתה פשוט במקום למשוך למטה מושך למעלה
להשתקה אתה פשוט הופך את המכשיר

אלו דברים בסיסיים בממשק הסנס שעובדים גם על הדיזייר הרגיל שלי, אני עדיין לא מצאתי תחליף הגון לכל אפשרויות הסנס…

דוד טבצ'ניקוב
Guest

תתחדש! :)
מודה שלא קראתי את כל התגובות, ככה שאולי מישהו כבר אמר את זה, אבל במכשירי אנדרויד יש קטע של קליברציה של הסוללה – עם הזמן הסוללה מחזיקה יותר זמן.
אם אתה רוצה לזרז את זה – תגמור את הסוללה עד הסוף, תטעין את המכשיר עד הסוף כשהוא מכובה, תחזור על התהליך.

לגבי חבילת גלישה – יש לי 5GB של אורנג’, ועוד אף פעם לא עברתי את ה1.5GB, למרות שאני משתמש כבד בגאלקסי ס שלי, וגם גולש דרכו דרך הלפטופ די הרבה.

גיא
Guest

אחלה כתבה!
מעבר לשדרוג הרום, יש גם שדרוג גרסת רדיו, האם ניסית משהו כזה? (אמור לשפר את חיי הסוללה)
אני עם המכשיר כפחות משבוע ודי מרוצה מה-Sense,
מהן האפליקציות החינמיות שהיית שם בטופ-טן שלך?

גיא
Guest

אני לא ניסיתי עדיין לשדרג, או לשנות משהו בקנה מידה כזה במכשיר שלי בכלל.
אבל אני שוקל
את עדכון גרסת הרדיו מצאתי כחלק מהמדריך באתר של רונן פלג.
http://www.htcaddicts.com/?id=165

דנה
Guest

אחלה מדריך!!! תודה :)

חסוי
Guest

אייפון 4 עדיף בהרבה

מאיר
Guest

קראתי את הכתבה שלך בעיון ובעניין רב.
קודם כל כל הכבוד על ההשקעה, שיחקת אח שלי (ובכלל לא ידעתי שיש לי עוד אח) :-)
רכשתי היום את המכשיר מדהים.
אבל יש לי שאלה לאחר שחיברתיו למחשב אני לא מצליח להכנס אליו יש משהוא שעשיתי לא טוב
אנה עזרתך
תודה מאיר

זהר ארד
Guest

תתחדש מאיר.

כדי להכנס למכשיר מהמחשב אתה צריך לשנות את הגדרות חיבור ה USB. גלול את איזור ההודעות (סרגל עליון) למטה ולחץ על האייקון של USB ושנה את סוג החיבור להעברת נתונים.

משה רבנו
Guest

we ahave at home iphone and HTC HD. both are nice and easy to work with. due to the fact that the HTC has bigger screen, is faster and costs about half of the iphone , i will buy if for myself next time.
hag shamech

דניאל
Guest

קודם כל תודה לכולם על המידע המעניין.
למרות שאני די סגור על הטלפון הזה, יש מספר דברים שלא לגמרי ברורים:
1. האם ניתן להקליט שיחות (מתוך הקו לא רק מהרמקול)?
2. נושא ה GPS: אני מרבה לטוס וחשובה לי תוכנת GPS עם אפשרות לעדכן/להוריד מפות (בעיקר מדינות אירופה)
3. האם הטלפון יעבוד לי באירופה וארצה”ב (מבחינת התדרים)?

זהר ארד
Guest

דניאל, לצערי אין לי תשובה מוחלטת לאף אחת מהשאלות שלך.

הניחוש שלי הוא שמבחינת תדרים הטלפון יעבוד ללא בעיה באירופה וארה”ב.
הקלטת שיחות זה משהו שצריך לבדוק – אולי בחנות ידעו לומר לך.
לגבי תוכנת מפות – זה עניין של תוכנה לאנרואיד ולאו דווקא מכשיר. אולי חיפוש זריז בגוגל יענה על השאלה.

דניאל
Guest

לא התאפקתי ובכל זאת קניתי את הטלפון. עכשיו יש לי תשובות לשאלות ששאלתי:
1. ניתן להקליט שיחות מתוך הקו ללא צורך ברמקול (יש כמה אפליקציות חינמיות למשל ה vrecorder)
2. יש הרבה אפליקציות אבל הטובת הן בתשלום (אלו אפליקציות שלא מצריכות חיבור לאינטרנט בזמן נסיעה וניתן לשמור את המפות offline)
3. הטלפון תומך בכל ארבעת התדרים של GSM(בארץ קיימת בעיה עפ מוטורולה בחלק מהמקומות)

רוני
Guest

יש לי הטלפון והוא עובד מצוין באירופה-היתי איתו במספר ארצות !

ירון
Guest

יופי של מדריך כל הכבוד ותודה
איך התגברת על הצמדת העברית לימין
תודה מראש
ירון

זהר ארד
Guest

לא ממש שמתי לב שיש בעיה כזאת.

אני עובד עם הרום של Cyanogen (אנדרואי 2.3) ולא עם הרום הרשמי של HTC.

איפה אתה רואה כזו בעיה?

ירון
Guest

חבר רכש בחול זה מצמיד לו את האותיות לשמאל ואז מספרים יוצאים הפוך וגם כיתוב במקום 1234 נראה 4321

ירון
Guest

כמו כן ראיתי באחד מההערות באתר אחר שיש דגם שמתאים לחברת פלאפון (עם התדרים 858-2100)
מה ידוע לך
וסליחה אם אני מפציץ
ירון

htc
Guest

אם אין לי חבילת אינטרנט ואני משתמשת בטוק מן זה אומר שיירד לי שיחות מהטלפון כשאגלוש בhtc dsiere hd או שהגלישה בחינם?

ימית
Guest

שאלונת….בהשוואה לנקסוס אס מה עדיף יותר??? אני צריכה לבחור בין שניהם…כמובן שזה ייתרון שהמסך גדול יותר.. אבל החזקתי את ה DHD והוא פשוט כבד,ממש כמו בלטה… מה שאני צריכה מפלאפון,חוץ מאיכות שיחה כמובן….זה לקרוא מיילים,פייסבוק,צפייה בסרטונים,מוזיקה,ספיקר טוב,מצלמה לא חשובה לי,יש לי מצלמה מדהימה של קאנון (לא ברור לי למה אני צריכה להסתפק באיכות מצלמות פלאפונים,הן לא מגיעות לאיכויות ולרמות של מצלמה…),או שעדיף לחכות לגאלקסי 2S ? מישהו יודע מתי הוא יוצא לשווקים?

תודה רבה

ארהב
Guest

רציתי לשאול האם ה DESIRE HD A9192 יעבוד בארץ היות וברשת פלאפון הבנתי שיש עם המכשיר בעיות, יש את ה 850 אבל ללא ה 2100

ארהב
Guest
דויד
Guest

חברים יקרים,
רק רציתי להסב את תשומת ליבכם שהמכשיר נמכר באתר DealExtream במחיר של 410$- משהו כמו 1600₪. והמשלוח חינם. אז ממש לא שווה לקנות בארץ. מקווה שעזרתי

wpDiscuz

תגיות לכתבה: