הכירו את Foxi: שעון טלפון עם GPS, פרי פיתוח ישראלי [סטארטאפ]

שעון טלפון הוא לא קונספט חדש, אך מה אם היינו אומרים לכם שאתם יכולים לשלוט בו מרחוק, וכך לשמור על קשר עם יקירכם בכל מקום ובכל מצב? הכירו את חברת הסטארטאפ הישראלית פוקסי

מקור: יח"צ

מקור: יח”צ

אם יש לכם סבים או סבתות שלא נוהגים לענות לטלפון כשאתם מתקשרים אליהם, או אולי אחים קטנים שאוהבים להשתולל ולרוץ לכל מקום מבלי שתוכלו לעקוב אחריהם, בוודאי יצא לכם לקוות כי יום אחד תהיה לכם דרך טובה יותר לתקשר איתם, או אפילו לעקוב אחריהם בכל זמן נתון.

הכירו את פוקסי – פיתוח ישראלי של שעון עם GPS מובנה, המשמש גם כמכשיר טלפון – ומיועד לעזור לכם להיות בקשר תמידי עם האהובים שלכם, בכל מקרה או מצב שלא יהיו.

הרבה יותר מעוד שעון יד

הקונספט העומד מאחורי שעון היד פוקסי הוא לעזור למשתמשים במגוון בעיות אליהם נקלעים במהלך היום יום. כלומר, מבחינת החברה מדובר במוצר המיועד לילדים, מבוגרים, חולי אלצהיימר, לקויי ראייה או אפילו מטיילים בעולם, איתם אנו רוצים לשמור על קשר בכל זמן נתון. בפועל, מדובר בשעון יד המגיע עם סוללה נטענת, מטען USB, שבב GPS מובנה והוראות הפעלה בעברית, שיסבירו לכם כיצד בדיוק עליכם להפעיל ולשלוט עליו מרחוק – בצורה קלה ופשוטה, באמצעות הסמארטפון שלכם.

הפעולות השונות אותן מציג השעון כוללות אפשרות לחייג אליו ולנהל שיחה עם הצד העונד אותו, לצפות במיקומו הנוכחי של המשתמש במידה וזה הלך לאיבוד או במידה ואתם מעוניינים לדעת היכן נמצא כעת, וקיימת אפילו אפשרות לנטר אחר המשתמש ולוודא שהוא נמצא במקום בטוח, ולא חלילה קרה לו משהו. הפונקציונליות הקיימת עבור עונד השעון היא הרבה יותר בסיסית, ומאפשרת מלבד צפייה בשעה גם אפשרות להתקשר אל שלושה מספרים שהוגדרו מראש, או לשלוח הודעת חירום לשלושת המספרים ולהודיע כי בעל השעון נמצא בצרה.

השעון עצמו מגיע עם שני כפתורים בלבד, כאשר אחד מהם מיוחד לכיבוי, הדלקה וסיום שיחה, והשני להתקשרות לאחד מאנשי הקשר הקבועים מראש. לחיצה אחת תחייג אל איש הקשר הראשון, לחיצה נוספת תחייג אל איש הקשר השני ושלוש לחיצות רצופות, יגרמו לחיוג אל המספר השלישי, כאשר לחיצה ארוכה על כפתור החיוג תשלח את הודעת החירום. חשוב להבהיר כי השעון אינו חסין למים, כך שלא ניתן להתקלח או לצלול איתו, אך במידה ונרטב מזיעה או מטיפות גשם ימשיך לתפקד – כך שאין סיבה לדאגה, במיוחד לאור העובדה שאינו זרוק בתיק או בכיס, אלא נמצא על פרק ידו של המשתמש.

ואיך זה עובד?

השעון, כפי שבוודאי כבר הבנתם, מגיע ללא תוספות מיותרות כמו מצלמה, משחקים או אפילו מסך מגע, כאשר האינדיקציות היחידות המופיעות עליו מלבד השעה הן עוצמת הסוללה ועוצמת הרשת הסלולרית. בתוך השעון “מתחבאים” רמקול ומיקרופון חזקים במיוחד המיועדים לביצוע שיחות גם ללא הצורך בהצמדת השעון אל האוזן או הפה. השיחות הללו מתבצעות באמצעות כרטיס סים רגיל (לא נאנו או מיקרו) אל חלקו האחורי של השעון, כאשר בשלב זה חשוב להבהיר כי השעון עצמו מבוסס דור שני, כך שאינו עובד עם רשת פלאפון או רמי לוי.

לאחר הכנסת הסים, יהיה עליכם לבצע מספר פעולות על מנת להגדיר את הטלפונים הרצויים ולקבוע את מכשיר הסמארטפון השולט עליו. בחוברת ההפעלה המצורפת מופיע הסבר מדוייק המציג כיצד להכניס את המספרים אל השעון (באמצעות שליחת SMS אל המספר הנמצא בשעון), כיצד לתפעל אותו מרחוק (שוב, באמצעות שליחת SMS) וכיצד להתנהל עם השעון בכלליות.

חשוב להבהיר כי הצד התפעולי “והמסובך” נמצא בידיו של בעל הסמארטפון ולא בעל השעון, כך שלמעשה אתם יכולים להעניק את השעון מתוכנת מראש עם המספרים המבוקשים, והתפעול בצד העונד מסתכם בשני כפתורים בלבד לחיוג ולניתוק. היתרון המשמעותי הוא שבאמצעות מכשיר הטלפון השולט על השעון, אנו יכולים לא רק ליצור קשר עם הצד השני, אלא גם לבדוק את מצב הסוללה במכשיר. הסוללה בפועל מציעה זמן עבודה של עד חמישה ימים בשימוש ממוצע, שאינו כולל שיחות ארוכות מידי, ואין ספק כי האפשרות לבדוק את הסוללה מרחוק היא אידיאלית עבור חלק גדול מאיתנו, שכן כך נדע מתי אנו צריכים להורות על חיבור השעון לחשמל, או להגיע לביקור כדי שנוכל לחבר את השעון לחשמל בעצמנו.

מקור: יח"צ

מקור: יח”צ

בכל הנוגע לאופן הפעולה של השעון, הופתענו לטובה מכמה שהוא מדוייק, קל ונוח לשימוש. השיחות התנהלו בצורה נוחה וקלה, כששני הצדדים שומעים אחד את השני, ניטור אחר עונד השעון עבר גם הוא בהצלחה והציג לנו דף אינטרנט עם המיקום המדוייק של המשתמש, עם טווח טעות מינימלי של כמה עשרות מטרים. למעשה, גם במידה ועונד השעון היה במקום ללא קליטת GPS, עדיין הצליחה המערכת לזהות את מיקומו באמצעות הרשתות הסלולריות, גם כאן עם טווח טעות של כמה מטרים בלבד.

בשורה התחתונה, שעון פוקסי אינו מיועד לביצוע שיחות ארוכות או כחלופה למכשיר סלולרי עצמאי, אך הוא כן יכול לעזור לכם לשמור על קשר בצורה טובה ויעילה. השעון מוצע למכירה באתר הרשמי עבור 579 שקלים, ומגיע בשלושה צבעים: לבן, ורוד ושחור, כאשר קהל היעד העיקרי של החברה הם משתמשים מבוגרים, או כאלה שנוטים להעלם “ולעשות צרות” לבני משפחותיהם וחבריהם, שהיו רוצים אפשרות להיות בקשר תמידי איתם.

וידאו: שעון פוקסי – Foxi – מה יקרה אם אדם חשוב לכם יעלם?

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=GS4XrqRx6x0&hl=en_US&version=3]

איך הכל התחיל?

מאחורי פוקסי, החברה האחרית על השעון, עומד קורל אלישע, בן 24 בוגר יחידת התקשוב של צה”ל ומתכנת במקצועו. על ייצור השעון אחראים שני חברי הנהלה נוספים: אנדי חן ומיכאל אנדרסון, הדואגים לייצור השעון עצמו ושליחתו לארץ – כאשר פה אחראי קורל להטמעת התוכנה שפיתח בתוך השעון עצמו.

הרעיון מאחורי השעון הגיע לקורל בעקבות חוויה אישית ולא כל כך נעימה: במהלך בייביסיטר על אחותו, הצליח לאבד אותה בתוך ההמון. לאחר חיפושים רבים וארוכים (שבסופם נמצאה האבדה), הגיע למסקנה כי לא ייתכן שעם כל הטכנולוגיה הקיימת כיום כגון GPS, סמארטפונים ואפשרויות המיפוי הרחבות, אין דרך טובה יותר למצוא את אחותו מאשר לצעוק לה במלוא הגרון.

נכון להיום, שבועות בודדים לאחר השקתו של השעון כבר החלה פוקסי בשיתוף פעולה עם מנכ”ל עמותת עמד”א לחולי אלצהיימר, במטרה להשיק את השעון לאוכלוסיה הזקוקה לו, ולעזור לבני משפחותיהם של חולי האלצהיימר להשאר בקשר ולדעת מה קורה עם יקירהם, בכל רגע נתון. בראיון לניוזגיק הסביר קורל כי הוא מודע לכך ששעוני טלפון הם לא משהו חדש, ושפוקסי לא המציאה את הגלגל מחדש – למעשה, קורל מסביר כי החברה לקחה שעון בפורמט קיים, הסירה ממנו את הבלוטות’, המצלמה, מסך המגע ושלל הפונקציות הפנימיות, חיברה לו את שבב ה-GPS ופיתחה לו את התוכנה הייעודית והייחודית, והחלה בשיווקו לקהל הרחב. בעתיד מקווה קורל כי ימשיך לפתח ולשפר את הפונקציונליות השונות הקיימות בשעון, ויאפשר דרך שליטה נוחה עוד יותר מזאת הקיימת היום.

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

9 תגובות על "הכירו את Foxi: שעון טלפון עם GPS, פרי פיתוח ישראלי [סטארטאפ]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
עמיחי
Guest

רעיון חמוד מאוד. אבל בשביל שאשתמש בו על הבן שלי (כשיגדל קצת) הייתי שמח אם היה לו מד דופק, והכל מסונכרן אוטומטית לענן.
כיוון שבלי מד דופק אני לא יכול להיות בטוח אם השעון נותר איפשהו ונעלם הילד. זה לא הרעיון? לדעת איפה הילד כל הזמן?

קורא
Guest

עמיחי, אם אתה חושש שהבן שלך נעלם כדאי שתפנה למיקום שהשעון מציג.
זה נכון עם או בלי מד דופק.

Dror Cohen
Guest

רעיון נחמד ויעיל תג המחיר של כמעט 600 שקל יקר להחריד

יהודה אריה נוריאלי
Guest
יהודה אריה נוריאלי

יקר מאוד.. ואני מסופק עם זה יעזור, רוב מי שנעלם ולא רצה לעלם [במקרה שרצה הוא פשוט יוריד את השעון] אז יקחו לו אותו.. זה רעיון נחמד למבוגרים ולילדים, לא לכל התמונות שהראו בסרטון של אנשים צעירים…

ושוב יש מוצרים שיעלו קצת יותר ויצדיקו את המחיר

נחום
Guest

עמיחי אתה פרייר
הרעיון שלך מעולה, רק חבל שפרסמת אותו כעת הם רצים למעבדה להכיר גרסה שניה…

תכלס אם המחיר היה עומר על 100-150 שקל הייתי מוכן גם לוותר על חיוג בכלל מהמכשיר ורץ לקנות לכל הילדים(5!)

Eyal
Guest

where can I buy this? Is there a monthly charge? How accurate is the location?

קורל
Guest

אין עלות חודשית. ניתן לרכוש באתר http://www.foxi.co.il

עליזה גייר
Guest

מעויננת לדבר טלפונית על מנת לרכוש את המוצר שלכם.
מספר הפלפון שלי: 0508672029
יום נפלא!
עליזה

פוקסי ישראל
Guest

ניתן לרכוש את המוצר באתר http://www.foxi.co.il

wpDiscuz

תגיות לכתבה: