‘הסוללה האינסופית’ היא סוללת AA שתאפשר לכם טעינה אלחוטית דרך האוויר

חברה אמריקאית הציגה סוללת AA עם מקלט מובנה לטעינה ‘מהאוויר’ שניתן לשלב במוצרים קיימים. המטרה: טעינה אלחוטית מהאוויר של סמארטפונים או כל מכשיר אחר

מקור: Ossia

אנחנו מדברים הרבה על טעינה אלחוטית, וטכנית, נכון, אתם פשוט מניחים את הטלפון שלכם על משטח טעינה ולא צריכים לחבר אליו כבל כלשהו. אבל עדיין, אתם צריכים להניח אותו על גבי משטח במיקום מדויק למדי ולא יכולים למשל להחזיק אותו ולעבוד עליו בזמן טעינה. הפיתוח של חברת Ossia האמריקאית מאפשר טעינה אלחוטית מהאוויר בכל מקום שבו תמצאו – והבונוס – המקלט בנוי בצורת סוללת AA סטנדרטית, כך שניתן יהיה לשלבו במכשירים רבים, ולא להמתין ליצרניות השונות שיאמצו את הטכנולוגיה.

סוללת AA שלא נגמרת

‘הסוללה האינסופית’ (Forever Battery) של Ossia מגיעה בצורת סוללת AA סטנדרטית ובתוכה נמצאים רכיבי האלקטרוניקה השונים שמאפשרים את הקסם הזה כולל כמובן האנטנה שקולטת את האנרגיה.

בלב הטכנולוגיה נמצאת יחידת המטען, אותה ניתן למקם בתקרה או על גבי ארון או שידה. בעזרת מערך של אנטנות זעירות, המטען דוגם כ-100 פעמים בשנייה את מיקומו של המקלט – כמו סוללת ה-AA למשל – ומאתר אותו. ברגע שהוא מאתר אותו הוא משדר בחזרה ובדיוק לאותו מיקום אותות RF (רדיו) חזקים שנקלטים על ידי המקלט ומומרים לאנרגיה. ‘הסוללה האינסופית’ היא רק אחת מחלק מהיישומים שהציגה החברה האמריקאית שמקווה גם לשלב את המקלטים שלה בסמארטפונים, שלטים, גלאי עשן, אזעקות ולמעשה כל מכשיר IoT קיים.

המטען האלחוטי. מקור: Ossia

מעבר לנוחות, טעינה בטכנולוגיית COTA של החברה כוללת כמה פיצ’רים נוספים כמו למשל ניהול של הטעינה – או ידני, שמאפשר לכם לבחור אילו מכשירים לטעון ואלו לא; או אוטומטי – במסגרתו המערכת בוחרת לבד אילו מכשירים זקוקים יותר לטעינה; בנוסף, הטעינה נפסקת אוטומטית כאשר הסוללה במכשיר מגיעה ל-100 אחוז, בניגוד לחלק מהמטענים הקיימים כיום.

וכמובן שטכנולוגיה כזו מעלה סוגיות של בטיחות וקרינה. על פי החברה, טכנולוגיית ה-COTA בטוח לבני האדם ועושה שימוש באותם תדרים שבהם עושים שימוש מכשירי WiFi ו-Bluetooth; ובכל מקרה, כאשר חפץ או גוף האדם למשל נמצא בין המכשיר הנטען למטען – הטעינה נפסקת.

כך פועלת הטכנולוגיה של Ossia

החברה הציגה את הטכנולוגיה בתערוכת CES 2018, אולם עדיין לא חשפה פרטים נוספים כמו עלות משוערת או תאריך הגעה לשוק של הטכנולוגיה. חברה נוספת שפועלת בתחום היא חברת Wi-Charge הישראלית.

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים, ובזמנו החופשי גיק, קופירייטר, אבא, חולה על גאדג'טים וקוד, לא בהכרח בסדר הזה

להגיב

6 תגובות

 1. Meme הגיב:

  עושה שימוש באותו התדר של המיקרוגל (שזה אותו התדר של wifi

 2. Manman הגיב:

  מאד מעניין, אבל לא פירטו מה התכונות של הטעינה.
  כמה הספק מגיע לסוללה – אם הטעינה איטית מידי לא בטוח שאפשר להשתמש בסמרטפון.
  שחיקת הסוללה – החומרים בסוללה יהיו שונים מאלו המוכרים היום, וידוע היום שהסוללה נשחקת, ייתכן שבחומרים האלה תהיה שחיקה מאד מהירה.
  העניין של שידור הגל לכיוון הסוללה – לא פשוט לדעת את מיקום הסוללה ולשדר בדיוק למיקום הזה. בנוסף מראים בסרטון שבאתר שלהם טעינה דרך גל החוזר מהקיר ולא ברור איך המשדר יודע את מיקום הקירות.
  בכל מקרה נעקוב בציפייה

תגיות לכתבה: