היי סירי: 5 דברים פחות מוכרים שניתן לעשות עם סירי

כולנו מכירים את העוזרת הקולית של אפל, אבל יש כל מיני דרכים לשפר את חווית השימוש בה ולהפוך אותה ליותר יעילה: מתזכורות מבוססות מיקום ועד להקראת שמות בצורה נכונה

תמונה: Apple

אחת העוזרות הקוליות הוותיקות והאהובות ביותר בעולם המובייל היא Siri של אפל. היא נמצאת, נכון לעכשיו, ברוב גדול מאוד של מכשירי אפל, וזמינה לכולם (אפילו בעברית). משתמשים רבים עושים שימוש בעוזרת הקולית החכמה, אך רבים לא מנצלים אותה בצורה חכמה, או פשוט לא מכירים את האפשרויות שהיא מספקת. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. אספנו בשבילכם חמישה דברים שאולי לא ידעתם שאתם יכולים לעשות עם סירי. אף אחד מהם לא עומד לשנות את עולמכם, אבל עשוי לחסוך לכם זמן ולעשות לכם את החיים קצת יותר קלים.

מאחר וסירי בגירסתה העברית עדיין עילגת כמעט כמו ביום ההשקה שלה, אנחנו נשתמש בפקודות של סירי בכתבה זו באנגלית, כפי שאנחנו משתמשים ביום יום. לצורך כך, אנחנו משתמשים גם בשמות אנשי קשר באנגלית (או לפחות בשימוש Phonetic).

1. לבטא שמות בצורה מדויקת יותר

תמונה: צילום מסך

אנחנו ישראלים עם חברים ישראליים. לא, זו לא התחלה של סלוגן לקמפיין בחירות, אלא מצב נתון שבו השמות של אנשי הקשר שלנו הם עבריים, ועל כן קשים לביטוי על ידי העוזרת הקולית שפשוט מנסה לשער איך אתם קוראים לחבר שלכם. כך לפעמים שמות פשוטים עבורינו כמו "רועי" או "עידן" מתפרשים על ידי סירי כ"רו-יאי" ו"איידן" בהתאמה. זה אולי לא מפריע יותר מדי לשימוש השוטף אם מתעלמים מההגייה המצחיקה, אבל למה לא לבקש מסירי לדייק קצת יותר כשהיא מקריאה לנו מידע רלוונטי?

נסו לבקש מסירי להראות לכם את כרטיס איש הקשר של אחד החברים שלכם, במידה והיא מקריאה אותו באופן לא נכון, פשוט תגידו לה בטבעיות שזו לא דרך ההגייה הנכונה של השם (אני משתמש במשפט "That's not how you pronounce that"). סירי מיד תתנצל ותבקש מכם להשמיע לה בעזרת קולכם את הדרך הנכונה להגיית השם (כאשר היא מפרקת כל חלק בשם להקלטה שונה), ולאחר מכן תציע לכם מספר אפשרויות בהתאם למה שהיא שמעה. לעיתים התוצאות אפילו יותר מצחיקות מבעבר, אך לרוב אפשרות אחת תתאים בצורה די טובה למה שרציתם. לאחר שאתם מרוצים, בחרו את דרך ההגייה המדויקת יותר, ומעתה סירי תזכור את האופן שבו אתם רוצים שהיא תתייחס לאותו שם. ניתן גם להגיד לסירי "Learn to pronounce" ואת שם איש הקשר בכדי לחסוך שלב אחד בתהליך, אך לרוב אתם תרצו לשמוע קודם כל איך סירי קוראת לאיש הקשר שלכם. נסו את האפשרות הזו, במקרה הגרוע ביותר סירי פשוט תקרע אתכם מצחוק.

2. לענות לשיחות ברמקול

תמונה: צילום מסך

אתם באמצע נהיגה, הידיים שלכם מלוכלכות או שאתם פשוט קצת רחוקים מהטלפון שלכם ואתם לא רוצים לשלוח יד אליו כדי לבצע שיחה. בדיוק בשביל רגעים כאלה המציאו את סירי, אבל כאשר תבקשו ממנה לבצע שיחה, היא תעשה זאת, אך עדיין תצטרכו לשים את הסמארטפון ליד האוזן או להפעיל את הרמקול של המכשיר בכדי לשמוע את הצד השני. למקרים שבהם עדיף שלא תשלחו את היד לאייפון או שאתם פשוט קצת עצלנים, פשוט הוסיפו את המילים "On Speaker" לפקודת ההתקשרות הבאה שלכם. במקום להגיד "Hey, Siri. Call Idan", פשוט אמרו "Hey, Siri. Call Idan on speaker", וסירי פשוט תבצע את השיחה ומיד תשמיע אותה דרך הרמקול של המכשיר.

3. להכיר לסירי את בני המשפחה שלכם

תמונה: צילום מסך

אפל וכל שאר החברות בעלות עוזרות קוליות, מאוד רוצות שנשתמש בפקודות קוליות בצורה חופשית וטבעית, כדי לחקות שיחה עם בן אדם אחר. לעיתים אנחנו שומרים בני משפחה או מכרים בשמם המלא ברשימת אנשי הקשר שלנו, ולכן אם נרצה להתקשר אליהם נצטרך להגיד לסירי את שמם המלא. זאת אולי פעולה טבעית יותר כשמדובר בשמות של חברים, אבל קצת פחות עם שמות אחיכם, בני/בנות הזוג שלכם או ההורים שלכם. "Call Mom" נשמע הרבה יותר טבעי מאשר "Call Shoola Cohen" (וחסר לכם אם הם יגלו שקראתם להם ככה באנשי הקשר שלכם, אבל זה נושא אחר). מזל שסירי מאפשרת לנו להגדיר את מערכות היחסים שלנו עם האנשים הללו בשניות.

בכדי להגדיר לסירי את מערכת היחסים, פשוט בקשו ממנה להתקשר לאימא/אח/בן זוג/אישה/בן/אחיין/דוד או כל הגדרה אחרת שאתם רוצים. במידה וסירי לא מכירה את מערכת היחסים הספציפית שלכם, היא תשאל אתכם מי מאנשי הקשר שלכם הוא "אימא" למשל. מהרגע שתגדירו לה מי אימכם, היא תזכור זאת. בפעם הבאה שתגידו לה "Hey, Siri. Call My Mother" היא כבר תדע למי להתקשר.

4. להזכיר לכם דברים בהתאם למיקום שלכם

תמונה: צילום מסך

אחד השימושים הנפוצים בסירי הוא ליצירת תזכורת. אנחנו מבקשים מסירי להזכיר לנו להדליק את הדוד, או לוודא שלקחנו איתנו מטען לחופשה. בכדי לקבל את התזכורות בעת הנכונה, אנחנו מנסים לשער מתי למשל נגיע הביתה, או מתי בערך נצא מהבית, אך פעמים רבות התזכורות הללו מגיעות בזמן הלא נכון, ובעיקר במקום הלא נכון, ולכן הן לא רלוונטיות. סירי הרבה יותר חכמה ממה שאתם חושבים, ומאפשרת לכם לקבוע תזכורות מבוססות מיקום (Geo-Fencing).

בכדי להשתמש באפשרות זו, כל שצריך לעשות הוא להוסיף לתזכורת את המיקום והמועד שאתם רוצים לקבל בו את התזכורת. למשל "Hey, Siri. Remind to make sure I took my laptop when leave this place". בכך סירי תציג לכם את התזכורת כאשר היא תזהה שאתם יוצאים מתחומי האיזור המוגדר. אתם יכולים גם להגיד לה להזכיר לכם דבר מה כשאתם מגיעים לבית שלכם, לבית של ההורים שלכם, לבית של חבר, שאתם יוצאים מהעבודה וכדומה. אם סירי לא מכירה כתובת כלשהי בהתאם למשפט שלכם, היא תבקש מכם להגיד לה איפה המקום הזה, ולהבא היא תזכור אותו.

בעזרת השימוש בפונקציה הזאת, תזכורות הופכות להיות הרבה יותר רלוונטיות ושימושיות. שימו לב כי יתכן וסירי תבקש מכם לאשר לה גישה לנתוני המיקום שלכם בכדי לקבוע תזכורות מבוססות מיקום, במידה ולא אפשרתם זאת בעבר.

5. לזהות לכם שירים

תמונה: צילום מסך

כולנו מכירים את Shazam, אפליקציית זיהוי השירים המדהימה, אבל בימינו לחלקינו הפעולה של לגשת ולחפש את האפליקציה ולבחור אותה היא משימה קשה מדי. עוזרות קוליות נולדו כדי לעזור לנו לבצע פעולות מהר יותר ורק בעזרת הקול, אז נוח לגלות שאפשר להשתמש בשאזאם מבלי אפילו להוריד את האפליקציה, ישירות מסירי.

פשוט תשאלו את סירי מה השם של השיר ("?What's the name of this song"), סירי תקשיב לכמה שניות מהשיר ובמידה והיא תזהה אותו, היא תגיד לכם מה השם שלו ומי המבצע, ובלחיצה עליו תוכלו אפילו לשמוע אותו באפל מיוזיק. סירי משתמשת במאגר של שאזאם בשביל לזהות את השירים, כך שאפילו שירים בעברית יזוהו על ידה. אז בפעם הבאה שאתם נוסע באוטו ויש ברדיו שיר שאתם רוצים לזהות, החלישו לשניה את הווליום של הרדיו, בקשו מסירי לזהות את השיר, הגבירו בחזרה, והעוזרת הקולית תעשה בשבילכם את העבודה.

מכירים עוד טיפים או עוד פקודות חשובות לסירי? ספרו לנו בתגובות!

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

10 תגובות על "היי סירי: 5 דברים פחות מוכרים שניתן לעשות עם סירי"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
שמוליק הגיק
Guest

אתם יכולים לכתוב כתבה גם על Google Assistant

ירבעם
Guest

אי אפשר להשוות אפילו בינהם ואני מדבר בתור משתמש google asistant
הסירי פי כמה וכמה טובה יותר

Ohad
Guest

הבעיה שכל הפונקציות שהעלת פה זמינות רק באנגלית… בעברית לא ניתן לתקן שמות או להגיד לה מי אמא או אבא

Lior Levy
Guest

אבל ניתן להגדיר אבא/אמא וכו' דרך כרטיס איש הקשר האישי שלך.
תחת השם שלך בחלק התחתון של עמוד איש הקשר יש אופציה להוסיף אנשים שהם קרובים אליך (אמא, אבא אח אחות ואפילו כינויים תחת "אחר")

הזקן החכם
Guest

היידה סירי

הזקן החכם
Guest

היידה סירי

Simcha
Guest

יפה מאד זה עובד מעולה ניסיתי את מה שכתוב פה וחלק מהם לא ידעתי וזה נחמד מאד

עופר
Guest

תיקון שמות לא עובד בעברית

הדס פרי
Guest

מה המקהילה באנדרואיד? מישהו מצא פתרון לטלפן ללא הקשה על הטלפון באנדרואיד?

אייל
Guest

האם יש דרך לשפר את החיפוש של איש קשר כי Siri ? לאמן אותה ולהסביר שהם שנקראתי והיא לא מצאה הוא שם ספציפי עליו אצביע ?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: