5 מוצרים שמעוצבים מצויין ומומלץ ללמוד מהם

עיצוב מוקפד מעניק תחושה נעימה למשתמשים ומעודד אותם לחזור ולהשתמש במוצר. הנה 5 מוצרים שעשו את זה כל כך טוב ונכון עד שיוכלו להעניק לכם השראה

מתוך המשחק monumen tvalley

הפוסט נכתב על ידי אלון ג'משידה, ראש המחלקה לעיצוב למדיה אינטראקטיבית בסטודיו 6B.

כשבאים לדבר על המושג "יופי" הערכים בהם אנו מודדים יופי הם בהכרח סובייקטיביים ואישיים. מושג היופי משתנה בין מקום למקום, משתנה בתקופות שונות וכמובן מושפע מאופנות מתחלפות ומטרנדים בתחומי החיים השונים. עיצוב, לעומת זאת, הוא קצת יותר מדיד ועובד על ערכים אוניברסאליים כמו קומפוזיציה, צבעוניות, דימויים ואימג'ים הממחישים רעיון דרך ממשק המשתמש ונוחות התפעול.

אפליקציה או אתר שהם "יפים" אינם בהכרח בעלי עיצוב טוב כיוון שעיצוב נמדד לפי קנה המידה של המשתמש, בניגוד לאמנות שנמדדת לפי קנה המידה של היוצר. עיצוב טוב צריך גם לעבוד טוב ולא רק להיראות טוב, אמר סטיב ג'ובס המנוח, וכיוון באמירתו זו למפתחים ולמעצבים כאחד, מה שמדגיש שוב את הקשר ההדוק שצריך להיות בין מעצבים ומתכנתים.

המוצרים הבאים הצליחו לטעמי לעשות בדיוק את זה:

1. מוניומנט ואלי Monument Valley

משחק פאזל תלת מימדי המבוסס על רישומיו של האמן השוויצרי אשר M.C. Escher המשתמש בעקרונות הפרספקטיבה על מנת לשבור אותם ולאתגר את המשתמש. כל אחד מ-10 השלבים בו, מציע למשתמש גילויים חדשים, מאתגר את התפיסה התלת מימדית ומציע חוויה ראשונית עטופה באלגנטיות גרפית חדשנית הקורצת לקאלסיקה אמנותית.

הסיפור במשחק הוא סוג של אגדה המציבה את המשתמש בנעליה של נסיכה שצריכה למצוא את דרכה החוצה מהמבוך ולעיתים לחשוב בצורה יצירתית ואף כזו שנוגדת את ההיגיון על מנת למצוא פתרונות. האפליקציה פותחה במקור לאייפון וזמינה כעת גם למערכות אנדרואיד.

2. אפליקציית יומן – peek calender

לפעמים, אפליקציות יומן או To Do List חורגות והולכות רחוק מהקונוונציה על מנת לספק חוויית משתמש טובה. לעיתים הן רוצות להיות מעניינות אך במקביל מתחילות להיות מבלבלות, ולפעמים הן משתדלות כל כך להיות ברורות עד כדי שעמום. הרצון לאזן בין הקצוות הוליד את האפליקציה החביבה הזו המצטיינת בממשק מהנה ומיוחד ועם זאת שומרת על אלמנטים מוכרים לניהול יומיומי.

האפליקציה לא מיועדת ל"משתמשים כבדים" שצריכים פירוט מילולי רב לכל מטלה אלא משתמשת בממשק גרפי כיפי ועכשווי כדי לגשת למידע באופן פשוט.

הצבעוניות העזה, המבדילה בין דברים דחופים לפחות דחופים, הממשק שעושה שימוש באנימציה כדי להזיז מטלות בין ימים שונים, השכבות המסתתרות שמאפשרות למשתמש להוסיף מידע אך לשים אותו בעדיפות שנייה, כל אלו הופכים את אפליקציית היומן הזו למאד שימושית ומהנה כפי שמדגים הסרטון הבא:

3. גט טקסי

מה לא נאמר כבר על האפליקציה הישראלית שכבשה את ישראל ומתרחבת למקומות נוספים בעולם? (רוסיה ואנגליה למשל). אחת הסיבות, אם לא המרכזית שבהן, להצלחתה, היא העיצוב הפשוט והחכם אותו מציגה האפליקציה: השפה הגרפית עושה שימוש באלמנטים מוכרים מהעולם האמיתי – צבעוניות של שחור וצהוב, שימוש במשבצות הדמקה שמזכירות לנו מונית בניו יורק וכמובן הדמות המנפנפת ביד ולא משנה אם אתם בריטים, הודים או ישראלים – המסר של טקסי עובד בכולם.

שנית, תהליך הזמנת מונית הופך אינטואיטיבי ופשוט עקב העיצוב הפשוט – כמעט בכל שלב מוצגות לנו 2 אופציות בלבד, מה שגורם לכל העניין לקחת לא יותר מכמה שניות ומעבר בין 3 מסכים. האינפורמציה המשנית כמו שם הנהג, סוג הרכב ואופן התשלום, מוצגות לאלו שרוצים לדעת עוד באופן כל כך פשוט שגם חוויית השימוש הראשונית בה היא אינטואיטיבית ומהירה.

4. הטרנד העיצובי העולמי היום הוא עיצוב שטוח ונקי

פעם אהבו עיצוב "מלוכלך" וגראנג'י ומתישהו באמצע היה גם העולם הסקאומורפי (עיצוב שמנסה לחקות את המציאות, כמו אפליקציית מצפן באייפון שנראית לקוחה מספינת פיראטים). מבוגרים הם הרבה פעמים כמו ילדים שרוצים לשמוע סיפור במקום לקבל אינפורמציה בבולטים.

האתר שלפניכם מציג בצורה משעשעת ומשכנעת את ההבדלים בין העיצוב הריאליסטי לבין זה השטוח ומנבא מן הסתם שהטרנדים יתחלפו שוב וחוזר חלילה. האתר בנוי כמו סרט אנימציה אינטראקטיבי ומתאר את השינויים בתחום תוך כדי סיפור אגדה של מלחמת ה"ריאליסטיים" ב"שטוחים".

אין מה לעשות כולם מושפעים ממשחקי הכס, אבל כאן לפחות אין חתונות מדממות.

flatvsrealism

5. האתר ONE (ולא אפליקציה לשם שינוי)

(שייך לסטודיו לעיצוב הממוקם בשיקאגו) האתר מפשט את נושא העיצוב ומאפשר ליזמים ולקוחות להבין טוב יותר את התהליכים אותם הם יעברו. האתר משלב אנימציה פשוטה ומקסימה ואינפוגרפיקה המעידה על יכולת העיצוב כמו על הגישה הישירה של הסטודיו – עיצוב ברור, נקי חזק ועדכני.

one

6. אז אמרנו 5 מוצרים, אבל בא לנו לצ'פר אתכם בבונוס

אפליקציה ספק צינית – ספק רצינית ששולחת כרטיסי ברכה בכתב יד "אמיתי" כדי ליצור את הרושם שאנחנו ממש עמלנו על כך. באפליקציה ניתן לעצב כרטיס ברכה ומישהו אחר יכתוב אותו בעט וישלח אותו אל הנמען, שירגיש איך השקעתם עבורו. העיצוב של האפליקציה מזכיר את חוויית ניירות המכתבים שפעם היינו אוספים ומחזיר אותנו קצת לעולם פיזי באמצעים הכי דיגיטליים.

כדאי בהזדמנות זו לשים לב לאתר של יוצרי האפליקציה הזו – סוכנות פרסום דיגיטלי שעושה רושם של יצירתיות מתפרצת ושימוש בתקן הטכנולוגי המעודכן ביותר. כל העמודים שלהם הם משחק של גלילה מטה כשבכל פעולה שלנו האתר משתנה ומתפתח. ללא ספק חוויה עיצובית יוצאת דופן שפונה לאנשים יצירתיים שיוכלו להעריך את ההשקעה.

fixedagency

הכתבה בחסות סטודיו 6B

פיתוח של מוצרי תוכנה אינטראקטיביים דורש שיתוף פעולה בין גורמים שונים בחברה.
תחום העיצוב הוא אחד הגורמים המרכזיים כיום במכירת מוצרי תוכנה אינטראקטיביים וההתייחסות אליו צריכה לקבל חיזוק מכל המעורבים בפרוייקט.
בית הספר לעיצוב סטודיו 6B, במסגרת המחלקה ללימודי המשך 6B PRO מציע קורס שעונה על הצרכים הללו בדיוק - השתלמות בעיצוב התומכת בתהליכים ובפיתוח לפרוייקטים ומוצרים בחברה.
מטרת הקורס היא להבין מהו עיצוב מדוייק ומהן ההחלטות המובילות לעיצוב מסויים, לייעל את הקשר בין הצוותים והעובדים על פרוייקט בודד ואף על פרוייקטי רוחב חוצי ארגון.
לפרטים נוספים והרשמה הקליקו כאן.

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

2 תגובות על "5 מוצרים שמעוצבים מצויין ומומלץ ללמוד מהם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
מישהו
Guest

מה עם waze או moovit?

רוני
Guest

האתר של
Golazoanimation.com
סטודיו לסרטוני אנימציה ממש ממש אבל ממש יפה לטעמי

wpDiscuz

תגיות לכתבה: