מעלים דופק: סטארטאפים ישראלים שיכניסו אתכם לכושר

אם כבר הבנתם דבר או שניים על אורח חיים בריא, אתם בוודאי מודעים לכך שכושר חייב להיות חלק בלתי נפרד ממנו. מזל שיש מוחות ישראליים שדואגים לכם לנתונים, לליווי אישי וגם לטיפול למקרה ונפצעתם. כתבה בדופק גבוה

Runner / Shutterstock

ספורט כבר אינו מילה נרדפת לדיאטה אלא יותר לדרך לשחרר לחצים, לחזק את השרירים, ולגרום לכל מי מאיתנו שעובדים רוב היום מול מחשב להזיז קצת את הגוף. במיוחד לרגל החורף שתקף אותנו, קבלו כמה סטארטאפים ישראלים שידאגו לשרוף לכם קלוריות ולמנוע מהישבן לקבל צורה של כסא. הרחיקו פחמימות ותתחילו לחמם מנועים!

Life Beam

תחום ה-Wearable קיבל פוקוס בשנים האחרונות בעיקר בעולם הספורט שכן לפני שאנחנו דואגים לכך שהחולצה שלנו תדווח מה מזג האוויר בחוץ ואם אנחנו רעבים או לא, שווה לקבל נתונים משמעותיים הרבה יותר. לכן, היזמים עמרי יפה וצביקה אורון הקימו בשנת 2011 את Life Beam, חברה המפתחת פתרונות מתקדמים לניטור פיזיולוגי והטמעתם בכל סוגי המוצרים הלבישים בעולם, החל משעונים ואוזניות דרך משקפיים חכמים ועד לחזיות ספורט והנעלה.

"כיום מוצרי החברה מאפשרים הטמעה של סנסורים פיזיולוגיים למדידת מדדים כגון דופק, קצב נשימה, זרימת דם, טמפרטורה, קלוריות, צריכת שומן ועוד, ושידורם לכל מכשיר תצוגה כגון טלפון חכם או שעון ספורט" משתף עמרי. "המוצרים שלנו מבטיחים דיוק ואמינות של המדדים, סל הפרמטרים שלנו רחב מעבר לפרמטרים של המוצרים האחרים הקיימים בשוק והטכנולוגיה שפיתחנו ניתנת ליישום במספר גדול של מיקומים בגוף כך שאנחנו כבר לא מוגבלים למוצרים לבישים ספציפיים כמו שעון או רצועת חזה אלא לכלל הסוגים של המוצרים הלבישים בעולם", הוא מוסיף.

החברה מחזיקה כיום בשני מוצרים עיקריים הנשענים על הטכנולוגיה: כובע מצחיה וקסדה. המוצרים נועדו להחליף את רצועת החזה על ידי העובדה שהם נטמעים במה שהספורטאי היה מצטייד בכל מקרה, הקסדה כאביזר בטיחות והכובע כדי להיות חכם בשמש. השימוש באביזרים יאפשר לכם לכם לקבל בזמן אמת נתונים של דופק, קלוריות ונתונים נוספים אשר האפליקציה או המכשיר בו אתם משתמשים פולט.

לפי החברה, מגוון האפליקציות שניתנות היום להורדה בשילוב העובדה שהמכשיר הנייד נמצא עלינו 24 שעות ביממה, מאפשרת לספורטאים לוותר על קניית שעונים וצמידים חכמים ולהתבסס על החיבור של הקסדה / הכובע לנייד בלבד, ובכך לחסוך בעלויות. מבדיקה שערכנו ברשת, נמצא כי אם נשווה בין הקסדה שנבדקה (כ-1141 ש"ח) מול עלות של קסדה בלי הטכנולוגיה של LifeBeam (כ-832 לפני משלוח) ובהתבסס על אפליקציית ספורט חינמית כמו זו של Polar, תוכלו לחסוך כמה מאות שקלים.
בנוגע לכובע, כאן כבר נכנס עניין המותג. כובעים פשוטים יעלו כמה עשרות שקלים בודדים בעוד כובעים ממותגים ו"אופנתיים" יכולים להגיע גם למאות שקלים. הכובע של LifeBeam עולה כ-378 ש"ח כך שאם תחליטו ללכת על רצועת חזה ושעון הכי פשוטים ייצא באזור ה-260 ש"ח תגיעו למחיר דומה.

בדקנו את הכובע והקסדה, שניהם התחברו בלי בעיה באמצעות Bluetooth לשעון וכן לאפליקציה בנייד. האביזרים עצמם אומנם לא יפילו אתכם מהרגליים עם טכנולוגיה חדשנית אך יהוו תחליף ראוי ונוח לא פחות לרצועת החזה המסורתית. לאילו שאוהבים להתנסות בדברים חדשים צפויה חוויה נעימה.

חשוב לציין כי בימים אלה מפתחת החברה מוצרים נוספים לחברות בינלאומיות גדולות וכן ממשיכה בפיתוח של פונקציות נוספות למוצרים הקיימים, אנחנו שמחנו לשמוע שזוהי רק ההתחלה.

lifebeamhat

כי מישהו צריך לעשות את העבודה הקשה

כי מישהו צריך לעשות את העבודה הקשה. בזמן פעולה

ClearSky

האפליקציות מבית ClearSky נועדו לאלו שסולדים מחדר הכושר אך עדיין זקוקים לתוכנית אימונים מאוזנת. החברה שהוקמה על ידי בני שביב ב-2011 שמה לה למטרה לייצר אפליקציות שישפרו את חיי המשתמשים בהם, בדגש על כושר ופרודוקטיביות.

"השימושיות והמראה של המוצרים תמיד היו קו המנחה שלנו ועליהם אנחנו שמים דגש קבוע", משתף בני, "כתוצאה מכך המשתמשים מאוד אוהבים את המוצרים והשיווק העיקרי של האפליקציות נעשה על ידי המשתמשים, שהעבירו המלצות מפה לאוזן".

בסל האפליקציות, הנתמכות כרגע רק באייפון, תוכלו למצוא בין השאר ריצה, כפיפות בטן ושכיבות שמיכה ואם רציתם לחסוך את העלות של חדר כושר חשוב להזכיר כי האפליקציות ברובן חינמיות אך חלקן עולות כסף, בין 2-5$, מה שכמובן זול יותר משמעותית ממנוי חודשי (קחו בחשבון כי בגרסאות החינמיות יש הגבלה מסויימת כשהמטרה הינה לתת למשתמשים לטעום בחינם ואם אהבתם תוכלו לשדרג בתשלום). לדוגמה: אפליקציית הריצה 0-5 קילומטר- האפליקציה החינמית מגיעה עם כל היכולות, אך ניתן להגיע רק לאימון הרביעי.

בדיקה שעשינו על אפליקציית כפיפות הבטן החינמית הציגה אפליקציה בעלת ממשק משתמש נוח, שמשאירה זמן למנוחה בין סטים ואפילו מזכירה לעשות מתיחות לפני ואחרי אך לא מאתגרת ומיועדת לאלו שעושים צעדים ראשונים בהזזת הגוף.

"המטרה של מוצרי הכושר והבריאות שלנו היא לעזור לאנשים להכנס לכושר, ולעבור ממצב של כמעט אפס פעילות עד למצב של פעילות בכושר גבוהה בתקופת זמן קצרה ובקלות יחסית. היתרון באפליקציות שלנו הוא המיקוד על פשטות השימוש, מה שמצריך מאיתנו להשתמש כל הזמן בטכנולוגיות החדשות ביותר בתחום" מפרט בני ומוסיף כי "מרגע שאדם עבר איתנו את הנקודה הזאת הוא לגמרי מחויב לכושר (לעצמו)".

clearsky

BioGaming

חלק מהסיכון שאנחנו לוקחים על עצמנו כשאנחנו מתחילים בפעילות גופנית הוא שנפצע. במידה ועשינו תנועה לא נכונה הדבר אף עלול להוביל לטיפול תרופתי ותנועתי. כדי שתסבלו כמה שפחות הוקמה ב-2012 חברת BioGaming ,על ידי היזמים דודי קליין, איתן מאג'ר וליאור פריד. המיזם קם במטרה לספק פיתרון לפיזיותרפיסטים ולמטופליהם על ידי הפיכת הטיפול למהנה מחד אך לשמור עליו אפקטיבי מאידך.

תהליך של שיקום מפציעה יכול להיות ממושך ועצם הכנסת הפן המשחקי מאפשר למטופלים לשמור על מחויבות ולמטפלים להמשיך במעקב והתקדמות גם בזמן ביצוע התרגילים בבית.

"BioGaming היא פלטפורמה מבוססת ענן, המאפשרת לפיזיותרפיסטים ולמאמנים, ליצור תוכנית אימונים מותאמת אישית לכל מטופל, אשר מתורגמת באופן אוטומטי למגוון משחקים מהנים ואפקטיביים למטופלים. המשחק מספק מידע ופידבק על אופן הביצוע של המטופל בזמן אמת. כשהמידע על המטופל נאסף ונשמר להמשך הטיפול ולצורך מעקב", מפרט דודי. החברה, שמפעילה כיום מספר עמדות בארץ ובקרוב תתפשט גם לאירופה, "שמה דגש עצום על חווית המשתמש מתוך הבנה שרק היא תגרום למתאמן להגביר את אופן השימוש שלו. על מנת לאפשר חווית משתמש עשירה BioGaming פיתחה טכנולוגיות (patent pending) בתחומים של זיהוי תנועה, הבנת תנועה, משחקים, בינה מלכותית ועוד", כך לפי דודי.

כיום BioGaming מתמקדת בשיקום אורטופדי אך עם התפתחות המוצר הבינה החברה כי היא מעוניינת לשלוח ידיים גם לעולמות נוספים בעלי צורך למוצר דומה. מעבר להתפתחות לשוק העולמי, החברה מקווה להיכנס גם לעולמות הקשב וריכוז, קרדיולוגיה, יציבה, סכרת והיד עוד נטויה. כמו כן סיימה סבב גיוס הון (סדרה A) מקרנות אמריקאיות וישראליות ומהמדען הראשי.

Capture

GEEKAWARDS 2014 BANNER

 

עוד בסדרה:

 >> 3 סטארטאפים ישראלים שיעזרו לכם לשמור על תזונה בריאה יותר

>> 4 סטארטאפים ישראלים מתחום ה-Medical Tech

קרדיט תמונה ראשית: Runner / Shutterstock

רעות שכטר

מאופיינת ב”חיוך יופלה” (אני באמת לא מצליחה להשתלט עליו) ולפעמים מרגישה שההיפרקטיביות שלי הופכת אותי לטז, השד הטזמני (אבל במובן החיובי של המילה). אוהבת מוזיקה, ריקוד, כתיבה,Fashionista ובלוגרית אופנה בזמני הפנוי. בתהליך טרנספורמציה לגיקית במשרד, ללא הצלחה רבה עד כה.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: