עבודה ללא נסיון, שאל אותי כיצד

יש לכם תואר ביד אבל אתם לא מצליחים למצוא את העבודה המתאימה עבורכם? באמצעות קצת יוזמה וקבוצת פייסבוק המותאמת בדיוק לכם, ייתכן שתוכלו למצוא את משרת חלומותיכם.

מקור: Shutterstock

מקור: Shutterstock

סיימתם את הלימודים, יש לכם תעודה ביד ועכשיו אתם יוצאים אל שוק העבודה. לצערכם, מציאת עבודה היא תהליך לא פשוט, במיוחד לאור העובדה שחברות וארגונים רבים נוטים לכיוון העובדים המנוסים והוותיקים בשוק העבודה, ומשאירים את הצעירים שרק סיימו ללמוד מאחור. אלה, או במקרה זה אתם, נאלצים להשקיע זמן רב בחיפוש העבודה, כאשר ברוב המקרים אתם מוצאים את עצמכם מתפשרים על מקום כזה או אחר בלית ברירה.

יואב מלמד מצא את אשתו וכמה מחבריו במצב דומה. לאחר שסיימו תואר אקדמאי והחלו בתהליך חיפוש העבודה, התקשו למצוא מקומות המעוניינים להעסיק עובדים ללא נסיון קודם. כתוצאה מכך, החליט יואב לפתוח קבוצת פייסבוק: משרות הייטק ושיווק ללא נסיון, ולקחת את הכדור לידיים שלו.

שמונה חודשים ו-18,000 חברים

בעיית חיפוש העבודה הינה משמעותית במיוחד בשני המקצועות הנחשקים בשוק: הייטק ושיווק. הודות להכרותו האישית של יואב עם שני התחומים הללו, וכמובן הכרות עם המדיום של פייסבוק, פתיחת הקבוצה נראתה כמו משהו שהוא יכול לעשות למען חבריו הקרובים, ולמען קהילת מחפשי העבודה כולה.

"סטודנטים מסיימים ללמוד ולמרות שהם צעירים, מוכשרים, חרוצים ובטוחים שברגע שסיימו את החובות האקדמיות שלהם ימצאו עבודה במהירות, מגלים שמדובר בתהליך ארוך יותר ממה שחשבו", מסביר יואב. "התהליך הופך ארוך לאור העובדה שברוב מקומות העבודה דורשים נסיון קודם, מה שמוביל למצב ביצה-תרנגולת: אין נסיון, אין ראיון, אין עבודה וכתוצאה מכך – אין נסיון".

יואב פתח את הקבוצה, הגדיר את המניפסט שלה, העניק מעט רקע לדרך בה תוכל לתרום לאותם בוגרים המתקשים למצוא עבודה והחל בעבודת השטח. הוא התחיל לאתר רכזות גיוס והשמה, קבוצות הייטק ושיווק בפייסבוק ופנה אליהם בהצעה לפרסם את המשרות בקבוצה שלו.

במקביל, עבר על אתרי הדרושים השונים וליקט את מעט המשרות לחסרי נסיון שהצליח למצוא, וכך לאט לאט החל לגלגל את הקבוצה ולהציע יותר ויותר משרות. ככל שעבר הזמן החלו להצטרף לקבוצה חברות השמה, חברות סטארטאפ וכמובן מחפשי עבודה שכמעט והרימו ידיים, שבתמורה עזרה להם להשיג מספר ראיונות ובחלק גדול מהמקרים – עבודה קבועה.

הקבוצה, שנפתחה לפני כשמונה חודשים ב-29 בדצמבר 2012, גדלה בקצב מרשים במיוחד ומונה נכון להיום כמעט 18,000 משתמשים הכוללים לא רק מחפשי עבודה אלא גם נציגים מחברות השמה וחברות המעוניינות לגייס עובדים. נכון להיום, מדובר בקבוצה פעילה המכילה לא רק הצעות עבודה, אלא פאנלים מיוחדים עם מומחים בתחומים שונים, הרבה תוכן וערך מוסף עבור מחפשי העבודה ותכנים המגיעים מיואב עצמו, המיועדים ליצור עניין ודיון בין חברי הקבוצה. בין הפרסומים השונים שיואב מעלה לקבוצה ניתן למצוא טיפים לכתיבת קורות חיים, טבלאות שכר עדכניות במקצועות "החמים" בקבוצה ואפילו עצות כיצד להתנהל בראיונות עבודה.

דף הפתיחה של קבוצת הפייסבוק. מקור: צילום מסך.

דף הפתיחה של קבוצת הפייסבוק. מקור: צילום מסך.

גישה חדשה להעסקת עובדים

בעוד שנראה כי כיום מעסיקים מעדיפים לבחור את העובדים בעלי הנסיון על פני אלה עם תואר אקדמאי, יואב מאמין שיש כמה וכמה יתרונות בהעסקת עובדים ללא נסיון ובעלי הכשרה, כאשר המרכזי שבהם נעוץ בתקציב. "במציאות הכלכלית של היום, בה כל ארגון וחברה מחפשים דרכים בהן יכולים לחסוך בכספים ולהתייעל מבחינה תקציבית, ברור שעובד המגיע ללא שום נסיון קודם יהיה מוכן לקבל שכר שהוא משמעותית נמוך יותר מאשר עובד עם נסיון רחב של מספר שנים".

מצד מחפשי העבודה, אלה מבינים שיהיה עליהם לעבוד קשה על מנת להוכיח את עצמם, מה שיתרום למעסיק באמצעות חדשנות וראייה רעננה על האלמנטים והנושאים השונים בהם יתעסקו העובדים ביום יום. בעוד שהעובדים "יתחילו בקטן" בתפקידים בסיסיים, לאחר זמן זמן יוכלו להתחיל לטפס לא רק בסולם הדרגות בחברה, אלא גם במדרגות השכר. בנוסף ליתרונות הללו, חברות רבות ישמחו גם לגלות גם עובדים שזמינים לעבודה מיידית, אינם מגיעים שחוקים מהמקצוע ומוכנים, בדרך כלל, להשקיע שעות ארוכות במקום העבודה.

לדבריו של יואב, רוב המעסיקים כיום מקובעים במחשבתם, ומחפשים נסיון במקום השכלה או תשוקה ורצון להוכיח מצד העובדים, והם אינם מעוניינים "להשקיע" את הזמן או הכסף בהכשרה של עובד חדש – ולדעתו מדובר במהלך מאוד שגוי. יואב מאמין שהרעיון שבשביל להיות מתכנת או אפילו קופירייטר טוב צריך נסיון של כמה שנים הוא אינו נכון, שכן הודות לרקע האקדמי וברוב המקרים לקישורים החברתיים אותם מביאים העובדים, הם יכולים ללמוד בתוך שבוע עד חודש את מה שהעובדים המנוסים עושים על בסיס יומי.

לשמחתו של יואב, הוא שם לב לאחרונה לשינוי התפיסה ההולך והגובר במשק, במהלכו יותר ויותר חברות ומעסיקים מצטרפים לקבוצת הפייסבוק שלו, ובוחרים להעסיק עובדים ללא נסיון ולהעניק להם הזדמנות.

מהפייסבוק אל עולם התעסוקה

קבוצת הפייסבוק שפתח כבר מחזיקה במספר סיפורי הצלחה בהעסקה בתחום ההייטק והשיווק. נעמה אור, העובדת מספר שבועות כמנהלת קהילות בחברת Blonde 2.0 הייתה פעילה בקבוצת הפייסבוק כבר מימיה הראשונים, בתקופה שבה הקבוצה מנתה כ-4,000 חברים ועד היום לוקחת בה חלק פעיל. בכל הנוגע לחיפוש עבודה, השקיעה את חצי השנה האחרונה בחיפוש עבודה בתחום הנוכחי. נעמה, המחזיקה בתואר ראשון בספרות אנגלית, בלשנות וחינוך מסבירה כי כשהתחילה ללמוד ב-2007 לא ידעה מה רוצה לעשות בעתיד, וכל הנושא של רשתות חברתיות וקהילות כלל לא היה קיים, לפחות לא כפי שאנו מכירים כיום.

נעמה האמינה כי תוכל להתחיל לעבוד בתפקיד שאינו דורש יותר מידי ידע או נסיון, ומשם תוכל להתפתח. לצערה, זה לא הלך כפי שציפתה וכתוצאה מכך החלה לחפש עבודה בתחום ניהול הקהילות, בו אין לה שום נסיון אך היא מכירה את עולם התוכן והמדיה החברתית בצורה עצמאית, גם הודות להשתתפותה הפעילה בקבוצה. את רוב המשרות אליהן שלחה קורות חיים מצאה בעזרתה של הקבוצה, ובעזרתה גם מצאה את מקום העבודה הנוכחי שלה.

בכל הנוגע לתחרות הקיימת בין אלפי חברי הקבוצה, נעמה מסבירה כי אין צורך לפחד מהתחרות אך יש צורך להבין שחיפוש עבודה הוא עבודה במשרה מלאה. כלומר, לאורך תהליך החיפוש אסור להתייאש וצריך לשמור על מורל וראש גבוה, שכן יכול להיות שאנחנו לא מודעים לכך, אבל לאחר כמה וכמה ראיונות כושלים אנו עלולים להקרין ייאוש, שיחבל גם בנסיונות העתידיים שלנו למצוא עבודה. עוד מוסיפה נעמה שכדי למצוא עבודה צריך לשלוח יותר מ-3-4 קורות חיים ביום, ולמעשה צריך להתמסר לחלוטין ולהיות עם האצבע על הדופק בכל הנוגע לשליחת קורות חיים ראשונים ומציאת משרות מעניינות ורלוונטיות בקבוצה עצמה, ובשאר אתרי השמה וגיוס ברחבי הרשת.

תומר אסא, העובד מזה כחודש כמומחה תוכן במרכז הפיתוח הישראלי של eBay, סיים תואר ראשון בתקשורת ולמעשה החל לחפש עבודה כבר במהלך הלימודים. תומר חיפש במשך כחודשיים-שלושה עבודה עד שהגיע אל קבוצת הפייסבוק של יואב – ומנקודה זאת לקחו לו חודשיים נוספים למצוא את המשרה הנוכחית, במהלכם הלך לראיונות עבודה רבים.

"אני מבין שבמציאות של היום חייבים תואר על מנת להתקדם ולהתפתח במקום העבודה, ועל מנת להגיע אל תפקידים גבוהים ובכירים צריך את הבסיס של הלימודים" הסביר תומר. בדומה לנעמה, גם הוא ממליץ למחפשי העבודה לעקוב באדיקות אחר הפרסומים השונים – ובדיוק כמו שאנו נכנסים מספר פעמים ביום לפייסבוק על מנת להתעדכן במעשי חברינו, כך ממליץ תומר להכנס מספר פעמים ביום אל הקבוצה עצמה על מנת לצפות במשרות החדשות. יש עובדים רבים המעוניינים בכל משרה שמתפרסמת, וחשוב לא לתת למשרות המעניינות לחמוק מעיניכם.

שחר גלוקמן, מפתח תוכנה בחברת emaze, החל לעבוד לקראת סיום התואר הראשון במדעי המחשב ומתמטיקה, ותהליך חיפוש העבודה עבורו היה קצר במיוחד, שכן בתוך שלושה שבועות מרגע ההצטרפות לקבוצה מצא את מקום העבודה הנוכחי שלו. עם זאת, שחר מבהיר כי בראייה לאחור היה מתנהל בצורה שונה, ולא היה בוחר להשקיע את הזמן בלימודים אלא במציאת משרה וצבירת נסיון.

שחר מבהיר כי לדעתו, בתחום בו הוא עוסק העבודה המעשית היא זאת שעוזרת ביישום, בלמידה ובהתפתחות, כאשר הלימודים עצמם מעניקים רק את התיאוריה. כלומר, במידה והסטודנטים הלומדים מדעי המחשב עושים זאת במטרה להפוך למתכנתים, לא מדובר על התהליך האידיאלי ובאמצעות לימוד עצמי והשקעה על חשבון הזמן הפרטי, יכולים הסטודנטים להשיג משרה גם ללא תואר ביד. מצד שני מבהיר שחר כי הלימודים אכן עוזרים להעשיר את הידע הקיים, להתפתח וללמוד באמצעות למידת כלים שימושיים, שייתכן והסטודנטים או העובדים הפוטנציאלים לא יצליחו להשיג או ללמוד בעצמם.

מקור: Shutterstock

מקור: Shutterstock

ומה עם המעסיקים?

שניר חסין, COO ואחד מ-3 הבעלים של חברת Say Media Group בה יואב עובד החליט ליישם את הקונספט של העסקת עובדים ללא נסיון, ונכון להיום החברה מונה כמה וכמה עובדים שגוייסו מהקבוצה עצמה. שניר מסביר כי בתעשיית המדיה ובייחוד בחברות מדיה באינטרנט אין ממש משמעות לנסיון מוקדם משתי סיבות: הראשונה היא שהתעשיה קטנה יחסית והסיכוי למצוא עובדים מנוסים הוא קטן, והשניה היא ששום תואר באוניברסיטה לא מכשיר עובדים לתחום כה ממוקד וספציפי. לכן החליטה החברה לחפש עובדים מוכשרים המעוניינים להכנס לתעשייה המעניינת, גם אם הם צעירים וחסרי נסיון, ולהכשיר אותם באמצעות העבודה.

גם את הבעיה הקשה ביותר בגיוס עובדים ללא נסיון – סינון ומציאת העובדים המתאימים, התאים שניר לצורת הגיוס המבוססת על עובדים ללא נסיון. "במסגרת תהליך הגיוס של החברה, אנו מזמנים לראיון לפחות 10-12 מועמדים לכל משרה, ואת 'המצטיינים' מזמנים לראיון שני". עוד הוסיף שניר כי "לצד ההליכים השגרתיים והשאלות המקובלות בכל ראיון, בנינו מבחן ייחודי שבוחן את היכולת של המועמד להתמודד עם אתגר של חיפוש באינטרנט. הסיבה לכך היא שאנו מאמינים שיכולת חיפוש יעילה היא ה-יכולת החשובה והבסיסית ביותר כיום, שמגדירה בעינינו עובד יעיל, מיומן ובעל יכולות ללמוד תחומים חדשים במהירות".

ברמה הפרקטית, בזמן שהמועמד מתמודד עם שאלה מסובכת שהכינה לו החברה, את התשובה עליו למצוא באמצעות חיפוש בגוגל, המראיין עוזב את החדר ופעולותיו של המרואיין מוקלטות. לאחר שהוא מסיים, המראיין צופה בהקלטה ומנסה ללמוד מכך על הצורה שבה המועמד חושב, וכיצד מסוגל להתמודד עם בעיות תחת לחץ.

גם שי שוורץ, סמנכ"ל מוצר ואחד ממייסדיה של חברת emaze, החליט ליישם את הקונספט של העסקת עובדים ללא נסיון, בעיקר על מנת להעניק הזדמנות לאותם עובדים הנמצאים בתחילת דרכם. שי מסביר כי לדעתו עובדים ללא נסיון אינם פחות מוכשרים מעובדים אחרים בשוק, ומדובר בעובדים שיכולים להוות נכס לסטארטאפים הודות לראש הפתוח והנכונות להשקיע.

בכל הנוגע להכשרת העובדים, שי מסביר כי החברה מחזיקה בכלים הטכנולוגיים שיכולים לעזור להכשיר את העובדים הפוטנציאלים, ולכן מוכנים "להעניק" להם מהזמן האישי ולהכשיר אותם לעבודה. גם לו יש תהליך מסויים וייחודי לבדיקת העובדים ללא הנסיון, הכולל תרגיל הניתן לעובדים אותו עליהם לסיים בביתם.

לתרגיל אין מסגרת זמן מסויימת, והמועמדים הפוטנציאלים צריכים להשתמש באינטרנט על מנת למצוא את הפתרון, והחברה מעודדת אותם לשלוח אימיילים בכל שאלה או תהייה המתעוררת בתהליך העבודה. שי מסביר כי מדובר בתהליך זהה לעבודה הממשית, במסגרתה יתבקשו העובדים לחפש באינטרנט ולהתייעץ עם עמיתיהם לעבודה במטרה להגיע לפתרון האידיאלי, והמטרה היא לבדוק כיצד המועמד מתמודד עם בקשה זאת, ועד כמה הוא מוכן להשקיע מהזמן האישי שלו על מנת להוכיח את עצמו.

שניר ושי שניהם מאמינים שההשקעה בעובדים ללא נסיון משתלמת בסופו של דבר, והעובדים הטובים ביותר החלו ללא נסיון או עם נסיון מינימלי, והם מוכיחים את עצמם בכל פעם מחדש עם הנכונות לעבוד כמה שיותר קשה במטרה למצוא את הפתרון הטוב ביותר ולהציע את דרך העבודה הטובה ביותר.

עבודה במשרה מלאה

ההתנדבות והעבודה על הקבוצה אינם מובנים מאליו כשלומדים יותר אודות יואב, העובד במשרה מלאה של 10 שעות ביום ואפילו יותר, בתור מנהל מחלקת סטודיו עם שמונה עובדים שעליו לנהל באופן שוטף. כשהוא מגיע הביתה לאחר יום עבודה טיפוסי הוא אמנם עייף, אך מוצא את השעות להשקיע בטיפוח הקבוצה.

כתוצאה מהעבודה הקשה שמשקיע, החליט יואב להגדיר את הקבוצה כסגורה במטרה לוודא שמשתמשים בעלי כוונות להספים את הקבוצה או גורמים עויינים בעלי אינטרסטים "לא כשרים" לא יהיו מעורים בתכניה, או ברשימת החברים המרכיבים אותה. בפועל, יואב עובר מידי יום על רשימת המשתמשים המעוניינים להצטרף לקבוצה, כ-100 משתמשים חדשים מידי יום, וכאשר רואה פרופיל שנראה לו חשוד הוא בודק אותו לעומק ובוחר האם לאשר אותו או לא. כמובן שלצד המעבר על חברי הקבוצה גם התכנים המפורסמים בה עוברים "עריכה", כאשר תכנים שאינם רלוונטים נמחקים מהפיד הכללי.

אך עבור יואב מדובר בהנאה. לדבריו מדובר ב"פרוייקט מאוד מצליח שנותן המון סיפוק אישי, במיוחד כשאני מקבל מכתבי תודה ממשתמשים שהיו מובטלים עד שמצאו את הקבוצה. אין ספק שהעבודה והטרחה מעניקים סיפוק משמעותי לא רק עבורי, אלא גם עבור העובדים שישבו עד לא מזמן בבית".

עוד מוסיף יואב כי לא מפריע לו מי מפרסם את המשרה, כל עוד מדובר במשרה אמיתית וקיימת ולא בנסיון ליצור מאגר של קורות חיים בשביל חברות השמה. במידה וחברת השמה מעוניינת לפרסם בקבוצה היא יותר ממוזמנת, אך היא צריכה לפרסם את פרטי המשרה המלאים, ולא לבקש מחברי הקבוצה לשלוח קורות חיים ורק לאחר מכן לגלות למה הגישו מועמדות.

מקור: Shutterstock

מקור: Shutterstock

עשו ואל תעשו

לאחר שהבנו שמציאת עבודה ללא נסיון אך עם תעודה ביד היא אינה בלתי אפשרית והמעסיקים מראים נכונות בגיוס עובדים המגיעים ללא רקע בתחום אך עם המון מוטיבציה ורצון ללמוד ולהוכיח את עצמם, הגיע הזמן להבין כיצד אתם יכולים להתחיל לשווק את עצמם בשוק העבודה בכלליות, ובקבוצת הפייסבוק המדובר בפרט.

יואב מסביר שהמשתמשים יכולים לפרסם, פחות או יותר, כל תוכן שירצו בקבוצה והם יותר ממוזמנים לעזור ולייעץ בתוך השרשורים הקיימים. האיסור היחידי עליו מקפיד יואב הוא פרסום עצמי. כלומר, משתמש הנכנס לקבוצה ומפרסם הודעה שבו מסביר כי מחפש עבודה במקצוע כזה או אחר למעשה עושה לעצמו יותר נזק מתועלת, שכן מעסיקים וחברות ההשמה אינן עובדות בצורה כזאת – הם אינם מחפשים עובדים פוטנציאלים המציעים את עצמם, ואינם מחבבים את הגישה הפסיבית וה"עצלה". על העובד להתאמץ ולבצע את תהליך חיפוש העבודה והתפקיד בעצמו, שכן זהו המינימום הנדרש ממנו בתהליך חיפוש העבודה.

בנוסף, יואב מבהיר כי לא כל מי שמצטרף לקבוצה יוכל למצוא עבודה. "ברגע שיש כל כך הרבה משתמשים יש מלחמה על המשרות הזמינות, ותמיד יהיה פער בין מספר העובדים הפוטנציאלים למשרות הקיימות. עם זאת, מהרוח שהתפתחה בחודשים האחרונים בקבוצה אני חושב שכל אחד ואחד מהחברים בה יכול להרוויח המון. יצרנו קהילה תומכת ועוזרת לכל מחפשי העבודה בתחומים הללו, שמוכנים להשקיע ולעזור לחבריהם הנמצאים בצרה בכל הנוגע למה כדאי ללמוד, כיצד עליהם להתכונן לראיונות העבודה או אפילו סתם להוציא קיטור על תהליכים שלא הלכו כמו שצריך" מסביר יואב. כל דיון בקבוצה מייצר כמות מרשימה של תגובות בתוך פרק זמן קצר ממשתמשים שהיו באותה הנקודה ומסוגלים לחוות דעה, לייעץ או אפילו סתם לזרוק מילה טובה.

בשורה התחתונה: ללמוד או לצבור נסיון?

לצערנו, לשאלה החשובה ביותר האם כדאי לעבוד ולצבור נסיון או להתחיל ללמוד לתואר ראשון, ליואב אין תשובה החלטית. "אני חושב שזה תלוי דעה, נסיון ופרטים אישיים אודות כל מחפש ומחפש. ממה שאני לומד בזמן האחרון על שוק התעסוקה, מעסיקים מעריכים נסיון הרבה יותר מאשר השכלה ולימודים. אם לסטודנט יש אפשרות לשלב עבודה תוך כדי לימודים זה יכול להעניק לו יתרון משמעותי ודחיפה קדימה בעולם המקצועי".

עם זאת, יואב מבהיר כי "אין אין תחליף להשכלה וידע, ובסופו של דבר נסיון ללא תעודה ביד יכול להוביל לתקרת זכוכית. במידה ויש לכם רקע לימודי מקיף זה יכול רק לתרום להתפתחות המקצועית". במידה ואכן החלטתם ללמוד ורק בסוף התואר להתחיל לחפש עבודה, יואב ממליץ להתחיל את החיפושים בסוף התואר הראשון ולא השני, שכן ייתכן שמעסיקים לא יראו זאת בעין יפה אם סטודנט מתחיל את צעדיו הראשונים בתחום התעסוקה בשלב מאוחר מידי.

בצד המעסיקים, יואב מאמין שכל מעסיק שיהיה פתוח תפיסתית להעסקה של עובד חסר נסיון יוכל רק להרוויח מכך. להערכתו, עדיף להעסיק מישהו חכם, מוכשר ובעל פוטנציאל ולהכשיר אותו במשך תקופה קצרה מאשר להעסיק מישהו שיודע את העבודה, אבל מאוד סגור מחשבתית מבחינת הרגלי העבודה – משהו שעלול בסופו של דבר להזיק למעסיק ולחברה.

"הצעירים של היום שמסיימים לימודים הם נכס לרוב המעסיקים. הם מגיעים כדף חלק ללא קבעונות, שגעונות או תבניות עבודה קבועות, והם פתוחים ללמוד נושאים, דרכי עבודה ותהליכים חדשים לחלוטין. עובדים אלה אפשר לעצב כחומר ביד היוצר בהתאם לצרכים של המעסיק".

בכל הנוגע ליואב, גם הוא מיישם את התהליך ולאחרונה העסיק מספר עובדי QA ללא נסיון, ישירות מקבוצת הפייסבוק. יואב היה מוכן להקדיש את הזמן הדרוש, שהיה בסופו של דבר כשבוע וחצי, על מנת להכשיר אותם ומבחינתו מדובר על סיפור הצלחה המבוסס על הנסיון האישי שלו, והוא מעודד כל מעסיק להתנסות בתהליך מסוג זה.

בשורה התחתונה, יואב מזמין את כל מחפשי העבודה והמעסיקים הפוטנציאלים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שיצר, והוא ישמח להוסיף כמה שיותר מעסיקים שמוכנים להעניק הזדמנויות לסטודנטים חסרי הנסיון.

מקור: Shutterstock

מקור: Shutterstock

מקור תמונות: Shutterstock / Jobs Cork Board, Graduate Afraid of Computer, Graduating Laptop Diploma, Working Hands on Laptop

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

5 תגובות על "עבודה ללא נסיון, שאל אותי כיצד"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
rozi
Guest
שם: דושי רוזי ת.ז:328890074 טלפון:058-5657160 מגורים:אשדוד מצב משפחתי:נשואה נסיון תעסוקתי: 1991-1995– לימודים על תיכוניים בתחום הקולינריה, טורקיה ניסיון תעסוקתי: 2012 מרץ 2010-נובמבר – "duty muty" בחנות בגדים עבודה במחסן(קיפול-תווית) * 2009 – לקוחות ומוכרת נציגת שירות DIALECT-ANYOPTION* בחברת 2007-2008 –זמניות במהלך תהליך הקליטה בארץ.* עבודות מסעדנות, עבודות ייצור זכוכית במפעל לעיבוד: כגון 1999-2006 – מזכירה "NCS Textile & foreign trade ltd." בחברת, איסטנבול* התפקיד כלל תיאום טלפוני תמיכה אדמיניסטרטיבית, אחריות על חשבוניות ועוד. 1997-1999 – מזכירת שיווק "Seta" בחברת המייצרת משווקת דיסקים לחול, איסטנבול* ניסיון במחשבים INTERNET' – WORD-EXCELL-EXCESS-POWER POINT שפות: עברית טורקית :שפת אם כישורים נוספים: יישומי מחשב בעלת… Read more »
יוסי
Guest

את אמיתית? קראת בכלל מילה מהכתבה? את לא רוצה עבודה?

אלחנן
Guest

מעולה, כל הכבוד ליואב!

אני מכיר אותו מימי הלימודים, והוא באמת אחלה בחלה של בנאדם. אני אפילו זוכר שהוא קיבל יותר ממני בפסיכומטרי, ואף פעם לא צחק עלי על זה.

אוהד גזית;
Guest

כל הכבוד!
אני מחפש עבודה בתור מהנדס מכונות כבר המון זמן ומקווה שאמצא את העבודה המיוחלת בקבוצה!

יריב
Guest

קבוצה מעולה הקבוצה של יואב, המון טיפים קיבלתי משם!

אפשר גם לנסות לקבל טיפים על מנת למצוא עבודה ראשונה לתחום הבדיקות מהאתר הבא:
https://hightechreallife.wordpress.com/qawithoutexperience/

ולתחום הפיתוח:
https://hightechreallife.wordpress.com/sewithoutexperience/

wpDiscuz

תגיות לכתבה: