לעקוב, לנטר ולחסוך עם FinanDa [סטארטאפ]

חברת FinanDa פיתחה תוכנה המאפשרת למשתמש הביתי לעקוב אחר התפלגות ההוצאות וההכנסות שלו ולנהל את חשבון הבנק בצורה חכמה יותר.

מקור: אתר החברה

ערוץ הסטארטאפים בניוזגיק מפורסם בחסות תוכנית Microsoft Bizspark, המשתפת פעולה עם ניוזגיק במסגרת תוכנית Geekspark. רוצים לחשוף גם את הסטארטאפ שלכם בניוזגיק ולהיכנס לתוכנית Bizspark של מיקרוסופט? הכנסו לכאן לפרטים נוספים.

משתמשים נוטים לחשוב כי ניהול חשבון הבנק ומעקב אחר ההוצאות בכרטיסי האשראי הוא אחד הדברים היותר מפחידים וחלקם אף מנסים להמנע מזה כמה שאפשר.

במידה ובכל פעם שאתם פותחים את אתר הבנק אתם מתחילים לרעוד מחשש מה יתגלה לכם, אינכם מצליחים לעקוב אחר החיובים והעמלות השונות שאתם משלמים ובאופן כללי הייתם מעוניינים לנהל את המצב הפיננסי שלכם בצורה הרבה יותר יעילה – FinanDa הישראלית פיתחה מוצר שיכול להוות הפתרון האידיאלי עבורכם.

איפה הכל התחיל?

החברה הוקמה על ידי בוסל שי, יגאל גרבר ורון לוי, בוגרי הפקולטה למדעי המחשב בטכניון, בעלי נסיון נרחב בסביבת האינטרנט ובפיתוח תוכנה, כמו כן נסיון וידע רב בבינה עסקית (BI). מטרתם היא להביא פתרון נוח ויעיל למשתמשים ולאפשר להם לקחת שליטה על החשבונות וההוצאות שלהם ולעזור להם להבין כיצד הם יכולים לשפר את מצבם הכלכלי.

השלושה מעוניינים להביא את הכלים שברשותם לכלל האוכלוסיה. בעזרת FinanDa הם מאפשרים למשתמשים הביתיים כמו כן לארגונים קטנים לנתח את נתוני ההוצאות וההכנסות ולהבין בדיוק היכן וכיצד באפשרותם לחסוך בכסף.

להתחיל לחסוך

FinanDa היא תוכנה המיועדת למשתמשי Windows (תוכנה המותקנת על-גבי מערכת ההפעלה) ונותנת לכם לגשת, לעקוב ולנהל את מצב החשבונות השוטף שלכם, בין אם מדובר בבנק הפרטי או במגוון כרטיסי אשראי רגילים וכרטיסי אשראי חוץ בנקאיים. בעזרתה, ניתן לעקוב אחר הכנסות לעומת הוצאות, לצפות בחיובים הנעשים על גבי כרטיס האשראי, לקבל התראות ישירות לחשבון האימייל על חריגות משמעותיות ופשוט להתחיל לנהל את חשבון הבנק שלנו.

למעשה, התוכנה עצמה הזכירה לנו מאוד את הסטארטאפ המצליח mint.com שמספק את אותם היכולות, אך לקהל האמריקאי בלבד.

ייתכן כי לאחר ההתקנה תרתעו מעט, מכיוון שמדובר בתוכנה בעלת עיצוב בסיסי לחלוטין ולוקח מעט זמן להתרגל אליה ולהבין בדיוק מה עלינו לעשות. היתרון של התוכנה אינו העיצוב, אלא הפונקציונליות – שמתגלה ככל שאנו ממשיכים להתעסק איתה. מיד לאחר ההפעלה הראשונית יפתח דף אינטרנט שיסביר לנו בדיוק מה עלינו לעשות על מנת להתחיל. לאחר שהכנסו את פרטי הבנק ו\או כרטיס האשראי שברשותנו, התוכנה מתחילה לעבוד בשבילנו.

לאחר ההתחברות הראשונית לשרת, כל הנתונים משלל כרטיסי האשראי וחשבונות הבנק זמינים לצפייה ולניתוח ולנו אין צורך להכנס בכל פעם מחדש אל אותם האתרים במטרה להתעדכן במצבנו. התוכנה מאפשרת לתזמן מתי בדיוק המידע החדש יתעדכן מהשרת, כך שבכל בוקר נוכל לקבל ישירות לתוכנה את נתוני הבנק המעודכנים, מבלי להזיז אצבע.

חשוב להבין כי אמנם לוקח מספר דקות וביקור באתר כדי להבין בדיוק מה הולך בתוך התוכנה, אך ברגע שמבינים את הבסיס, כל השאר יחסית פשוט. הצלחנו לעקוב אחרי תחומי פעילות שונים כגון קניות בסופר, תשלומי רכב ואף קניות אקראיות בקניון. גם הפקדות צ'קים, תשלומי משכנתא ותשלומי שכר דירה היו קלים למציאה וניטור והם הוצגו לנו בשלוש תצוגות שונות – חודשי, רבעוני ושנתי.

התוכנה מאפשרת לנו לבנות תקציב בהתבסס על ההוצאות שלנו ולעקוב אחריו, תוך כדי קבלת תמונת מצב מעודכנת על חשבון הבנק והאם אנו יותר מוציאים או מרוויחים. לאחר מכן, ניתן לקחת את הנתונים שברשותנו ולהציג אותם כדו"ח קל לקריאה ואף לייצא אותם כקבצי אקסל, במידה ואנו מעוניינים להעביר אותם לגורם שלישי – שימושי במיוחד עבור עסקים או חברות המנהלות מספר חשבונות במקביל. לכל תהליך, בין אם נסיון לחסוך או לנסות להבין מדוע כדאי לנהל תקציב ביתי – האתר מציע מדריכים עם הסברים מפורטים ומידע כיצד כדאי לנהל את חשבון הבנק בצורה הנכונה.

בנוסף לניהול נכון, התוכנה מזהה כאשר ישנם חריגות בתשלומים ונדמה כי אנחנו משלמים יותר מידי על משהו. היא נותנת מידע אודות מתי צפוי לרשת כסף עבור חשבונות ותשלומים קבועים וכמובן מאפשרת מעקב אחר חשבונות מט"ח, השקעות, נכסים, קופות גמל, קרנות השתלמות, פנסיה ועוד מגוון מקורות רבים נוספים – כפי שמופיעים בחשבון הבנק שלנו. חשוב לציין כי פיננדה הגרסה הנוכחית של פיננדה לא מאפשרת הורדת נתונים אוטומטית מחשבונות מט"ח והשקעות בצורה אוטומטית (אם כי ניתן להוסיף דברים באופן ידני), אך החברה סיפרה לנו כי חלק מהדברים הללו בהחלט נמצאים ב-Roadmap שלה להמשך.

FinanDa מגיעה בשלוש גרסאות: חינמית, בעלת אפשרויות בסיסיות. Home Deluxe בעלות של 10 שקלים לחודש, מיועדת למשתמש הביתי הממוצע וגרסת ה-Business, בעלות של 25 שקלים לחודש, המיועדת לעסקים קטנים ותומכת ב-3 חשבונות עובר ושב ו-7 כרטיסי אשראי, כשהחברה טוענת כי במידה ואתם מעוניינים להוסיף עוד כרטיסים או חשבונות, ניתן לעשות זאת על ידי פנייהלשירות הלקוחות.

מקור: אתר FinanDa

האם זה בטוח?

FinanDa הקדישה באתרה דף שלם לשאלות אבטחה, כנראה מכיוון שידעה שיעלו בקרב המשתמשים. בעוד שההתקשרות לשרתים נעשית בצורה מוצפנת ומאובטחת ואפילו בתוך התוכנה עצמה הסיסמה אינה מוצגת – אין ספק שהחברה מעוניינת לעשות ככל שביכולתה על מנת למנוע את חשיפת המידע הפרטי של המשתמשים.

בנוסף, ניתן לשים סיסמה על התוכנה עצמה, כך שגם במידה וגורם זר ישים את ידיו על המחשב שלכם, לא יוכל לגשת לפרטי החשבון שלכם – אלא אם תהיה בידיו הסיסמה הנכונה. אולי בתחילה זה נראה מעט לא בטוח לתת לחברת צד שלישי את פרטי הבנק שלנו, אך עם הגדרות האבטחה הגבוהות של החברה אין ספק שזה משתלם ויכול לחסוך לנו הרבה מאוד כסף בעתיד.

ניוזגיק מחלק לכם רשיונות חינם לפיננדה

רוצים לנהל את התקציב האישי שלכם באמצעות פיננדה? פיננדה נתנו לנו 5 רשיונות שנתיים מתנה עבור המהדורה המתקדמת של התוכנה, Home Deluxe שמציעה את כל היכולות לניהול פיננסי יעיל, מתקדם ונוח. כדי לזכות באחד מחמשת הרשיונות, כל שאתם צריכים לעשות הוא לכתוב לנו בתגובות כיצד אתם מנהלים את התקציב שלכם היום. התגובות המקוריות\מעניינות ביותר יבחור על ידינו ואנו נעניק לכותבי התגובות הזוכות את הרשיונות.

את התגובות יש להשאיר כאן בתחתית הפוסט, תגובות על הלינק בפייסבוק או תגובות של גולשים שלא הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ניוזגיק לא יבחנו על-ידי השופטים.

ניתן להשאיר תגובות עד יום שבת, ה-24 בספטמבר, בשעה 21:00. תגובות שיופיעו לאחר מועד זה לא יבחנו על ידי השופטים. הזוכים יבחרו על ידי נציגי ניוזגיק לפי הפרמטרים שצויינו ואנו מתחייבים לא לבחור זוכים לפי הכרות או תיאום מראש. אנחנו תמיד שמחים לתת הזמנות לאנשים שאנחנו לא מכירים.

אנא שימו לב כי אתם משאירים בתגובה כתובת מייל אמיתית (כתובת המייל לא תחשף בתגובה עצמה, אך תשמש אותנו על-מנת ליצור איתכם קשר במקרה וזכיתם בפרס).

וידאו: FinanDa – הפתרון לניהול פיננסי


בחסות תוכנית Bizspark


Microsoft Bizspark היא תוכנית גלובלית שפותחה במטרה לסייע להצלחת סטארטאפים בשלבים המוקדמים על-ידי אספקת מספר משאבי מפתח, בזמן שהכי צריך אותם:

תוכנה – במסגרת התוכנית, תקבלו גישה מלאה למגוון הרחב של כלי הפיתוח, הפלטפורמות השונות ורשיונות לכל מוצרי מיקרוסופט לשימוש מיידי למשך 3 שנים, לצורך פיתוח וחדירה לשוק של פתרונות וטכנולוגיות חדשות. כל אלו, יחד עם כל ההטבות האחרות בתוכנית, מגיעות ללא תשלום.

תמיכה – התחברו לשותפים נוספים בתוכנית מרחבי העולם – חממות, משקיעים, יועצים, משרדי ממשלה וספקי הוסטינג – כולם מעורבים ומושקעים באופן שווה בתחומי החדשנות והיזמות בתחום התוכנה והאינטרנט ומציעים מגוון רחב של פתרונות שיוכלו לסייע לכם בפתרון בעיות טכנולוגיות ועסקיות.

חשיפה – מעבר לשיתוף הפעולה עם ניוזגיק, תוכנית Bizspark חושפת את הסטארטפים החברים בה לקהל רחב של משקיעים, לקוחות ושותפים פוטנציאליים. כחברים בתוכנית Bizspark של מיקרוסופט, תזכו לגישה לאקו-סיסטם עשיר של עמיתים למקצוע, שותפים ומגבים משאבי תמיכה מכל העולם, אשר יסייעו לכם לגדול ולהצליח. Microsoft Bizspark זו הדרך המהירה ביותר להזניק את הסטארטאפ שלכם קדימה.

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

15 תגובות על "לעקוב, לנטר ולחסוך עם FinanDa [סטארטאפ]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
avi
Guest

בנתיים עוד לא נוצרה שום אפליקצייה/אתר/תוכנה שיכולה להתחרות בתוכנת הניהול הפיננסי שבניתי בפסקל עוד כשהייתי בכיתה ט :)

חוץ מ MINT (אולי גם פיננדה, אנאליודע אני אצטרך את ה DELUXE בשביל לבדוק :)

שרה פלוס
Guest

כיצד אני מנהלת את התקציב שלי כרגע? בשיטת המצליח הדוגלת בנסיונות להפריח את האקסיומה המתמטית הבסיסית הטוענת שאם סך ההוצאות גדול מסך ההכנסות אין מנוס מתוצאה במינוס. עד היום זה עבד לא רע אבל קשה להאמין שהמשפט של דיומא יוחלף במשפט של שרה פלוס, כך שכל עזרה שתוכלו להציע בתחום תתקבל בברכה :)

שגיא
Guest
בתור התחלה, מדובר בשרות מצויין עם ערך גבוה, לפחות ברמת האינטגרציה בן מספר חשבונות במקביל. יש לו ממש סיכוי להיות סוג של mint ישראלי. אך עם זאת, קצת מאכזב לגלות שמדובר בתוכנה להתכנה ולא בשרות וובי (saas) שכן, במידה ורמת האבטחה תהיה ראויה, לא מן הנמנע שהלקוחות יהיו מוכנים לאכסן את המידע בשרתי החברה, לו רק בכדי שהמידע יהיה נגיש דרך כל divce ולא רק באותו מחשב ספציפי שבו מותקנת התוכנה, בייחוד שמייסדי האתר יעדו את המוצר גם לבעלי עסקיים, שאחד הצרכים העיקריים שלהם הוא ניידות. כמו כן ניתן לעבוד לשפר את ui לחווית משתמש טובה יותר, אבל זה כבר… Read more »
טל - צוות פיננדה
Guest

אהלן שגיא,
תשמח לדעת שבתכנון שלנו פיננדה תציע בעתיד גם גרסת on-line וגם אפליקציה לסמארטפונים ועוד…
חזון פיננדה –
http://www.finanda.co.il/about.jsf#vision

אבישי
Guest

היום אני מנהל אחת ההוצאות שלי בעזרת תפילות לאלוהי האשראי ותחנונים לאישתי.
לפעמים אחד מהם שומע אותי, הבעיה היא ששניהם לא מסונכרנים.

ליעד קליין
Guest

יש לי תקציב חודשי. ואני מנהלת (במקצוע שלי). אבל שני דברים האלה הם כמו שני קווים מקבילים שלעולם לא יפגשו. עזרו לעלמה במצוקה. אני צריכה את העזרה של FinanDa .

שגיא
Guest
אז ככה, את התגובה הקודמת רשמתי ישרות אחרי שראיתי את הסרטון האינפורמטיבי באתר של פיננדה. עכשיו שראיתי את הצעה בפוסט הזה, אז ככה: בגדול אני לקוח של פועלים ולאומי וגם של אמריקן אקספרס ווויזה כאל. בפועלים יש מערכת בקרה וניטור הוצאות מובנת כך שזה יותר קל אבל עדיין, כפי ציינתי בהודעה הקודמת, אין אינטגרציה ובסופו של דבר הפתרון הוא פעם בשבוע למשוך דוחות אקסל מכל האתרים של אותם גופים פיננסים ולעבד אותם לכמה גרפים ויזואלים שיאפשרו לי לראות מבעד למספרים את מגמת ההוצאות וההכנסות שלי. לצערי אין יותר מידי יצרתיות מעבר לאותה אינפוגרפיה ויזואלית של הגרפים באקסל. לכן מוצר כמו… Read more »
דורון אבני
Guest
את התקציב שלי אני מנהל לפי הכללים של התנהגות צרכנית נבונה. דהיינו, לקניות אני תמיד הולך עם רשימות כדי לא להתפתות לקנות שטויות אחרים. בכלל את הקניות אני משתדל לרכז ביום אחד כי מבחינה קוגניטיבית, שאנו עושים קניה אחר קניה אנחנו נוטים לשים לב לכמות הכסף שיוצאת מכיסנו גם אם אנחנו משתמשים בפלסטיק (פתאום בכיס יש לך הרבה חשבוניות וזה גורם לנו להסתכל על הכמות שהוצאנו ביחס לאיכות שאנו צריכים באמת). אשראי זה נחמד ואפילו טוב להוצאות גדולות אבל מזומן זו תמיד אלטרנטיבה טובה יותר. כי הסכום כסף (הנייר עצמו) שאתה רואה ומחזיק בידייך הוא "העוגה" שעלייך לחלק לכל ההוצאות… Read more »
רועי
Guest
בכל סוף חודש (15 בחודש, לאחר שירדו כרטיסי השראי), אני נכנס לאתר חברות האשראי ולאתר הבנק ומוריד את כל הנתונים עבור החודש האחרון בקובץ אקסל. את כל הנתונים אני מרכז בגליון אקסל אחד. עבור כל שורה, אני בחור מתוך תיבת בחירה את סוג ההוצאה (או הכנסה – אם מדובר בהכנסה) – תשרות, בילויים, וכו'. במידה ומדובר בחיוב אשראי שירד – אני מסמן בהתאם ואח"כ מתעלם משורות אלו. אני יוצר Pivot Table שמספק לי גרף המתאר את התפלגות ההוצאות. כך אוכל לראות היכן נוכל לחסוך בצורה שאכן תהיה משמעותית. בנוסף, אני בודק את ההפרש בין ההוצאות וההכנסות. אם ההפרש חיובי –… Read more »
דרור
Guest

על פי הכתוב + הוידיאו נראה לי פיתרון מסודר ויעיל
אני מתנהל כבר כמה שנים בעזרת אקסל שבניתי ובו אני מקיש ידינית את כל ההוצאות למיניהן וגם הכנסות + פיבוט בסיסי וגרף – אין ספק שפיננדה נותנת יותר ובפחות מאמץ
מה חסר – ממשק גם לספקי התשתיות העיקריים – עיריות, חברת חשמל, חברות סלולאר, ספקיות תקשורת ואינטרנט וכו'
אשמח לזכות ברישיון ל-HOME DELUXE ולהמשיך לבחון בצורה רצינית יותר

ניר
Guest

הבעיה שלי היתה להכניס את אישתי שעד היום לא היתה מודעת למצבה בבנק/אשראי בכלל באופן שלא ישעמם אותה, חשבתי על הדרך הקלה ביותר להצגה של המידע החודשי בחשבונות שלנו.
נכנסתי לאתרי הבנק וכרטיסי האשראי , אספתי את הפרטים, ויצרתי מצגת עבור כל חודש שמכיל סיכום הוצאות / הכנסות , וחישבתי הוצאות בכל אחד מהתחומים (מזון, שכ"ד , ארנונה וכו').
אישתי התלהבה ומחכה לתוצאות בכל חודש, בייחוד אם אנחנו מצליחים לקצץ בהוצאות.

שגיא
Guest

טל – מודה לך על תגובתך!

מאיה שובל
Guest

כיום אני מנהלת את ההוצאות שלנו דרך MS Money של מיקרוסופט. הבעיה? המון בלאגן: צריך לייצא קבצי אקסל מחברת האשראי, מהבנק ומאלוהים יודע מי; צריך לקנברט לפורמט ש money יודע להתעסק איתו (לזה לפחות יש אד-און לאקסל), ואפשר לעשות את זה רק בדיעבד, כי אין פה שום אלמנט של ריל-טיים.
אה, ומיקרוסופט ביטלו את MS Money….

בקיצור, אני מחפשת שירות PFM חדש, ואשמח לתמוך בסטארט-אפ ישראלי, במקום להתחיל להתעסק עם המתחרים ההולנדים שלהם, Figlo, שטוענים שהם תומכים בבנקים ישראלים.

בן
Guest
אנחנו מנהלים מספר חשבונות בנק מסיבות שונות ומשונות ולפיכך כל נושא ניהול התקציב הוא מסובך עבורנו. פיתחנו בעצמנו סקריפטים שבסוף חודש מוציאים מכל חשבון את הנתונים הרלוונטיים ולאחר מכן מבצעים חיתוכים שונים ומציגים לנו גרפים. כמו – ניתוח עוגה של ההוצאות לפי תחומים, ניתוח גרפי של ההשקעות שלנו מול הצפי ומול השקעות ספקולטיביות אחרות שבחרנו כרגע לא לבצע אך כל חודש אנו בודקים מחדש האם הן עדיפות או לא באמצעות הגרפים, ואנחנו גם משתדלים לבצע השוואה מול זוגות אחרים בגילנו, כיצד אנו מוציאים ומשקיעים ביחס אליהם. אחלה רעיון לתוכנה – מאוד נדרש כאשר אין MINT ישראלי – היה אבל נחמד… Read more »
רפי
Guest

אז אני מנהל את התקציב!?
מחפש באינטרנט תוכנות בדיוק כמו זו בתקווה שביאו אליי את הישועה…
אין לי זמן לשבת רגע על חשבונות הבנק…ימי העבודה עמוסים…האשה דוגאת…בקיצור…אני לא ממש מנהל את התקציב…. למרות שאני בוגר הטכניון (-: ככה שאני דיי סבבה במתמטיקה…עוד רגע מתחיל MBA אצלנו בת"א…ככה שאני כנראה מבין את החשיבות… אבל…. בוא נראה איך הם יעשו את המהפך אצלי…אם הם יצליחו…..אני קונה מניות.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: