הבהלה מוירוס facebook fan check מנוצלת על ידי תוכנות זדוניות

הוירוס האחרון Facebook fan check , הפך לאחד הטרנדים הבולטים בחיפוש במנועי החיפוש בזמן האחרון. את העובדה הזו ניצלו האקרים שונים אשר הקימו אתרים אשר לכאורה מספקים תוכנות אנטיוירוס שיודעות להתמודד עם הוירוס הנוכחי שקשור באפליקציה של פייסבוק, אך למעשה הן עצמן תוכנות זדוניות.

בימים האחרונים ניתן לראות שוב כיצד פאניקה באינטרנט יכולה להיות מנוצלת לרעה על ידי גורמים שונים. הוירוס האחרון Facebook fan check , הפך לאחד הטרנדים הבולטים בחיפוש במנועי החיפוש בזמן האחרון. את העובדה הזו ניצלו האקרים שונים אשר הקימו אתרים אשר לכאורה מספקים תוכנות אנטיוירוס שיודעות להתמודד עם הוירוס הנוכחי שקשור באפליקציה של פייסבוק, אך הן עצמן תוכנות זדוניות. למעשה, חיפוש הביטוי הגיע מתוך אפילקציה חדשה שהוצגה בפייסבוק אשר מזמינה חברים להיות קשורים לדף שלה, על מנת לקבל עדכונים על גרסה חדשה של האפליקציה. האפליקציה לפייסבוק עצמה עדיין לא נמצאה כזדונית, אך אנשים מחפשים בעקבות ההודעה שקיבלו את הביטוי על מנת לבדוק את אמינותה. האפליקציה יצרה באז גדול בקרב משתמשי פייסבוק ברשת, אשר מיהרו לברר מהו טיבה ברשת ובמנועי החיפוש.

facebook-fan-check-app

באתר Sophos נכתב כי כאשר מחפשים את הביטוי Facebook fan check במנועי החיפוש, מגיעים למעשה לאתרים מזוייפים אשר הוקמו במיוחד על ידי האקרים. אתרים אלו מציגים הודעות דמה המציגות אזהרות על כך שהמחשבים נגועים בוירוס, וכך מצליחות לגרום למשתמשים להתקין את התוכנות הזדוניות ולהשיג פרטי כרטיסי אשראי. כאמור, אין עדיין פרטים לגבי האפליקציה עצמה או לגבי היותה פיקציה או וירוס, למרות שבאתרים רבים מצויין כי רבים ממשתמשי פייסבוק כבר נדבקו, כאשר האפליקציה גם שולחת את עצמה לשאר החברים של כל מי שניגש לעדכון.

facebook-fan-check-search-results

מורן בר

מייסדת ומנהלת החברה, יזמית בעלת נסיון רב שנים בתעשיית ההיי-טק עם רקע נרחב בתחום האחסון והתקשורת ובעולם המדיה החברתית. היתה שותפה למיזמי אינטרנט גדולים וביניהם אתר 2eat הישראלי. בוגרת ממר”מ ועו”ד העוסקת בתחום דיני הפרטיות וטכנולוגיה.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: