בדקנו: אוזניות שיריצו לכם בדיקת שמיעה כדי שהמוזיקה תתאים במיוחד עבורכם

המיזם הישראלי Even טוען כי לכל אחד מאיתנו יש ׳׳טביעת אוזן׳׳ ייחודית שמשפיעה על האופן בו אנו מאזינים למוזיקה האהובה עלינו. בדקנו את האוזניות החדשות שלהם, ה-H2 וחזרנו עם טביעת האוזן שלנו

תמונה: גיקטיים

את המושג “טביעת אצבע” כולנו מכירים. היא אמורה להיות ייחודית לכל אדם ואדם, והיא מעין חתימה אישית של כל אחד מאיתנו. אבל על המושג “טביעת אוזן” כבר שמעתם? הפיתוח (הישראלי במקור) של חברת Even יוצא מנקודת ההנחה שלא רק מבנה האוזניים שלנו ייחודי, אלא גם יכולת השמיעה שלנו. האופן שבו האוזן שלי מפרשת צלילים ותדרים מסוימים לא זהה לאופן שבו האוזניים של האחר מפרשות. לקחנו את האוזניות החדשות של החברה, ה-Even H2, שמכילות את טכנולוגיית ה-EarPrint הבלעדית ל-EVEN, המאפשרות יצירת טביעת אוזן ייחודית שאמורה להעניק לכם את חווית הסאונד האולטימטיבית, ומותאמת במיוחד בשבילכם.

שתי דקות, ויש לכם טביעת אוזן

תמונה: גיקטיים

תהליך יצירת ה-Earprint הוא די פשוט: שתי לחיצות על כפתור ה-Even הממוקם על האוזניה הימנית מכניס אתכם למצב הבדיקה בו העוזרת, שרה, משמיעה לכם צלילים בתדרים שונים (סה”כ 16 צלילים). בכל פעם שאתם שומעים צליל, אתם לוחצים שוב על כפתור ה-Even כדי לסמן לאוזניות שבעוצמה זו אתם מסוגלים לשמוע את התדר, ובכך, יוצרים את ההתאמה לרמות השונות של התדרים לפי השמיעה שלכם.

תמונה: צילום מסך

בסיום התהליך ניתן לראות באפליקציה של Even את תוצאות ההתאמה ואת החלוקה לתדרים. בלחיצה על תדר מסוים תוכלו לקבל את השימושים הנפוצים שלו. התדר שהייתי זקוק ל”חיזוק” המשמעותי שלו הוא תדר 16kHz באוזן ימין, שלרוב משמש, על פי האפליקציה, לפעמוני רוח ומשולשים, בעוד תדרים אחרים כמו 250Hz באוזן שמאל האופייני לצלילי גירות בס וקולות של זמרים זכריים לא היה זקוק להגברה מוגזמת.

אפשר ליצור כמה וכמה טביעות אוזן, והחברה אף ממליצה לבצע אותן אחת לכמה חודשים כוון שהשמיעה היא דינמית ומשתנה עם הזמן. באמצעות האפליקציה אפשר לעבור בין טביעות אוזן שונות ולשמוע את ההבדל בין האופן שבו אתם מאזינים למוזיקה, לעומת חברים שנתתם להם לבדוק את פיצ’ר טביעת האוזן.

סאונד נעים ומאוזן יחסית

לאחר הבדיקה, הגיע הזמן לבדוק את המוזיקה, הסאונד המותאם אישית לאוזן שלי היה מאוזן ונעים מאוד להאזנה, אם כי הסאונד שם דגש לא קטן על באסים כבדים יותר, אם כי לא בצורה שמעכירה את הסאונד, בלחיצת כפתור בודדת על כפתור ה-Even ניתן לבטל את טביעת האוזן ולשמוע את ההבדל, אבל בפועל, ברגע שמכבים את טביעת האוזן מקבלים צליל שטוח למדי שמן הסתם אמור להדגיש את ההבדלים בין שני המצבים, אבל בפועל לא מספק חווית האזנה ברת השוואה.

בעת האזנה עם מצב ה-EVEN המותאם אליי, אכן היה לי יותר קל להבחין בין צלילים מסוימים, ולהנות מסאונד עמוק יחסית. בשירים של Arctic Monkeys למשל יכולתי להנות מבאסים עוצמתיים, צלילי תופים חזקים ועם זאת להנות מקולות הזמר. בבלדות עדינות כמו של אד שירן נעים להאזין לפריטות הגיטרה המלאות בתהודה נעימה. כמעט כל מה שתשמעו על האוזניות הללו נשמע טוב. בטח לאוזניות מסוג זה שלרוב מספקות סאונד בינוני ולא עשיר. אבל על הצליל המוצלח של האוזניות מעיב עיצוב מוצר לא מוקפד מספיק.

הבחירה בעיצוב על האוזן קצת מקשה על האזנה ארוכה

תמונה: גיקטיים

בניגוד לאוזניות אלחוטיות אחרות המספקות סאונד יוצא מן הכלל כמו ה-QC של Bose או האוזניות המצוינות של סוני, שהן אוזניות Over-Ear, כלומר אוזניות שנמצאות מסביב לאוזניים ולא ישירות עליהן. ה-Even H2 הן אוזניות On-Ear, כלומר אוזניות קשת אשר יושבות על האוזניים. הכריות של האוזניות אמנם רכות, אך לאחר זמן מה עם האוזניות נוצרת תחושת כבדות על האוזניים, חום, מעט אי נוחות ובעיקר תחושת נוכחות של האוזניות כבר לאחר כמה דקות של האזנה.

לא מצאתי את עצמי מתחבר יותר מדי לעיצוב של האוזניות, שמערבבות אלמנטים של עץ אגוז, מתכת ועור, וניצפו כמה בעיות ברמת הגימור של המוצר, בעיקר באיזורי חיבור ה-Micro USB המשמש להטענה (ולא USB-C, כמו שאנחנו נוטים להגיד כאן כמעט על כל אוזניה חדשה שיוצאת ומסרבת להתקדם לסטנדרט החדש). עם זאת, עיצוב הוא בעיקר עניין של טעם, וחלק מהאנשים שראו את האוזניות טענו שהן יפהפיות, וחלקם לא אהב את העיצוב.

האוזניות מכילות גם יציאת 3.5 סטנדרטית. מה שאומר שאם אתם לא מעוניינים להאזין בבלוטות’, או שנגמרה לכם הסוללה (שמספיקה לבערך 20 שעות האזנה רצופה) תוכלו לחבר את האוזניות עם כבל סטנדרטי למכשיר שלכם (בהנחה כמובן, שהמכשיר שלכם עם יציאת אוזניות, או שיש לכם מתאם. דבר שבימינו כבר לא מובן מאליו. במהלך צפיה בסרטים וסדרות עם האוזניות במכשיר ה-Pixel 2 שלי נצפה Delay יחסית מעצבן בין הסאונד לתנועות השפתיים, מה שהקשה על חווית הצפייה. בהאזנה דרך מחשב, לא נצפה עיכוב שכזה. כמו כן, האוזניות מאפשרות חיבור לשני מכשירים בו זמנית. כך שניתן להאזין למוזיקה במחשב ולענות לשיחות במקרה הצורך באמצעות הסמארטפון (האוזניות מכילות גם מיקרופון שמאפשר ניהול שיחות באיכות טובה). האוזניות כוללות דרייבר בריליום דינמי 40 מ”מ, עכבה (התנגדות) 32 אוהם ותחום תדרים 20Hz-20,000Hz, אם תהיתם.

למרות שהאוזניות הן אוזניות On-Ear, ולא מכילות מערך ניטרול רעשים, בשימוש בווליום סביר עדיין התקשתי מאוד לשמוע את שאר חבריי למשרד, גם כאשר הם ניסו לפנות אליי בקול רם למדי. גורם לקצת פאדיחות, אבל מאפשר לגמרי להתנתק מרעשי היומיום ולהתמסר למוזיקה. עם זאת, אל תצפו מהאוזניות להשתיק לכם לחלוטין את רעשי הטיסה או האוטובוס בווליום סביר.

תמונה: גיקטיים

האוזניות מגיעות עם ערכה יחסית מפרגנת, המכילה את האוזניות (שמסוגלות להתקפל לגודל יחסית קומפקטי), כבל טעינה מסוג Micro-USB (שנת 2017 התקשרה ומבקשת להתעדכן בחיבורים החדשים שלה), כבל 3.5 (Aux) סטנדרטי שאפשר לחבל לאוזניות ולמכשירים תומכים להאזנה פסיבית, וקייס נשיאה קשיח ואיכותי למדי שיכול להכיל את האוזניות וכל הכבלים.

הכוכבת האמיתית של האוזניות היא בכלל התוכנה

בסופו של דבר, יותר משהאוזניות עצמן מעניינות, ובניגוד מוחלט ל-99% משוק האוזניות, החלק המעניין ביותר בהן הוא התוכנה שלהן. באמצעותה גם המשתמש ההדיוט ביותר בנושאי מוזיקה, תדרים ועוצמות יכול להפיק לעצמו אקוולייזר מותאם במיוחד עבורו. ויותר משהאוזניות עצמן מוצלחות בעבור מחיר של 230 דולר, והסאונד שלהן מוצלח, מעניין אותי לראות איך הרעיון של EarPrint יכול למצוא את עצמו באוזניות High End מדהימות כמו אלו של Bose או סוני. שילוב של איכות בנייה טובה ומדויקת יותר, עם סאונד מותאם אישית, יכול לתת יתרון לא קטן, ולהפוך אוזניות מצוינות לאוזניות עוד יותר מצוינות. מאחר והדור הראשון של האוזניות היה אוזניות In-Ear, והדור השני שלהן הוא כבר On-Ear, אני רק יכול לקוות שהדור הבא שלהן יהיה Over-Ear. הסאונד של ה-H2 מוצלח למדי, עכשיו צריך שכל שאר החוויה תהיה מושלמת כדי לקבל מוצר מנצח.

הרעיון של טביעת האוזן הדיגיטלית אולי נראה כמו גימיק, אבל יש בו רעיון מקורי ומיוחד שבסופו של דבר מוביל לתוצאה טובה, ויכול אפילו להועיל לאלו מאיתנו שהם כבדי שמיעה (אם כי כמובן לא חרשים), שיכולים לחזור להנות מתדרים מאוזנים במיוחד עבור האוזניים שלהם.

על אף איכות הבניה והגימור הלא מושלמות, ה-Even H2 הן אוזניות שמצליחות לעשות משהו שכל האחרות כמעט ולא מצליחות לעשות, וזה לחדש. הרעיון של EarPrint מצליח להביא משהו חדש לעולם האוזניות שסובל מעט מחוסר חדשנות, ומצליח להביא ערך מוסף מעניין למוצר. עכשיו קחו את הרעיון הזה ושימו אותו באוזניות Over Ear נוחות וקלילות, והרי לכם מוצר מנצח עם פיצ’ר בלעדי ומיוחד. כזה שגם משתמשים לא מקצועיים יכולים להעריך, וגם אודיופילים.

ה-Even H2 זמינות לרכישה דרך אתר החברה (נשלחות לישראל) במחיר של 230 דולר.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

5 תגובות על "בדקנו: אוזניות שיריצו לכם בדיקת שמיעה כדי שהמוזיקה תתאים במיוחד עבורכם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
הראל
Guest

בגלקסי s7 שלי יש מובנה adapt sound, ונשמע שהוא עושה את אותו הדבר…
הוא משמיע לך צלילים בכל מיני תדרים ואתה מסמן לו מתי את שומע ומתי לא. בהתאם לזה נבנה בשבילך אקולייזר.

אורח
Guest

האם מישהו מכיר תוכנה שעושה את זה?

דוד
Guest

קצת בורות לקרוא לQC ולSony – היי אנד.
רק מראה שהכותב מעולם לא התנסה עם אוזניות שמכוונות לסאונד טוב ואיכותי. בלי פיצ’רים למינהם.

אורח
Guest

בסמסונג העתיק שלי, יש אופציה מובנת להתאמה של הסאונד באוזניות. באותה שיטה. ניסיתי את זה בעבר עם אוזניות מקוריות של המכשיר וזה שיפר את הצליל… מעניין לנסות עם אלחוטיות… בהנחה שהאפליקציה תדע לזהות שיש אוזניות. אנסה בהזדמנות.

מתן
Guest

זה לא קצת עלוב שאני באפליקציה שלכם ולוחץ על כתבה אחרת ומופנה לדפדפן? למרות שאני עדיין מגיע לאתר שלכם ולא לאתר אחר.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: