חברות פודטק וכלכלה ירוקה ישראליות? בואו לפגוש כסף אירופאי בכנס Europe Days

שני התחומים רשמו זינוק בסכומי ההשקעות בשנה החולפת באירופה, והכנס יוצר הזדמנות משמעותית עבור סטארטאפים ישראליים העוסקים בהם, שיוכלו לפגוש חברות ומשקיעים אירופאים הפעילים בתחום

"חברות אירופאיות יכולות להתחבר לחדשנות הישראלית" (צילום: Dreamstime)

כנס Europe Days 2022 חוזר: האירוע, ממנו יצאו לא מעט השקעות ביזמות ישראלית, יחבר גם השנה את הסטארטאפים הישראליים עם משקיעים בולטים בזירה האירופאית ויציע פגישות עסקים עם נציגי כמה ממותגי העל העולמיים. שני נושאים חמים שיקבלו התייחסות מיוחדת השנה הם פודטק וכלכלה הירוקה.

האירוע יתקיים ב-15 במרץ בתל אביב ויפגיש מאות יזמים וסטארטאפים ישראליים, חלקם מתחומי הפודטק, קיימות (גרינטק) וקליימט-טק, עם משקיעים וחברות אירופאיות. בפורמט הייחודי של הכנס, המרצים הם אלה שעושים את הפיץ’ לסטארטאפים, והיזמים בוחרים את מי יפגשו במפגשי 1:1.

"מדובר בהזדמנות ייחודית שבה חברות אירופאיות יכולות להתחבר לחדשנות, למוצרים ישראליים ולמודלים עסקיים מנצחים שהסטארטאפים הישראלים מציעים", אומר גילי צגלה, מנכ”ל Novawind, יזם ומשקיע המתמחה בשווקים האירופאים, ויזם כנס Europe Days.

השנה ישתתפו בכנס יותר מ-40 משקיעים ונציגי התעשייה האירופאית שבכיסיהם יותר מ-500 מיליון יורו להשקעה, שמונה אקסלרטורים ועוד עשרות גופים מובילים מהזירה האירופאית.

חיבור בין כסף אירופאי לחדשנות ישראלית

תחום הפודטק נבחר לא במקרה. על פי הדו"ח השנתי של חברת PitchBook, משקיעי הון סיכון השקיעו בשנה החולפת יותר מ-39.3 מיליארד דולר בחברות פודטק, ונסגרו 1,358 עסקאות במהלך שנת 2021 לבדה. את ההסבר למספרים הגדולים האלו תולים האנליסטים במגפת הקורונה ובצמיחה המהירה של תחומי המסחר האלקטרוני והמשלוחים, לצד הדאגה לסביבה ומגמת אימוץ האוטומציה. בתחום המחקר והפיתוח בזירת הפודטק, כמו גם ברכיבים ומוצרים, ההשקעות בשנה החולפת עמדו על 6 מיליארד דולר – קפיצה של 93.4% בהשוואה ל-2020. האקזיטים בזירה הזו הוסיפו עוד 14.3 מיליארד דולר לחגיגה. ההערכות לעתיד הקרוב חוזות היקף שוק של 45.9 מיליארד דולר עד שנת 2026.

חלקם של תחומי הפודטק, הקמעונאות והכלכלה הירוקה בזירת ההשקעות גבוה במיוחד השנה. אלו נושאים חמים מאוד באירופה – הן בתחום ההשקעות והן בחיפוש ויישום פתרונות. על פי הערכות שמרניות, יש בישראל היום כ-500 סטארטאפים בתחומי הפודטק, ועל אף שנושא הכלכלה הירוקה עדיין בראשית דרכו בישראל, בתחום הזה ההזדמנויות גדולות. ההערכה היא שסך ההשקעות והרכישות של חברות ומשקיעים מגרמניה, שוויץ ואוסטריה בסטארטאפים ישראליים ב-2021 היה יותר ממיליארד דולר.

יוזם הכנס צגלה מצביע על כמה דוגמאות מהתקופה האחרונה שמוכיחות כי החיבור בין כסף אירופאי לחדשנות ישראלית יוצר משוואה מנצחת: "Migros, הקמעונאית הגדולה בשוויץ, מושקעת ב-Innopro הישראלית שמייצרת חלבון מחומוס. Wasteless נמצאת בשיתוף פעולה עם NX-Food של מטרו, ופלטפורמת ה-checkout האוטומטית של Trigo כבר נמצאת בשלב הניסויים של חברת הקמעונאות Rewe", הוא אומר. נציגים של כל החברות הללו יגיע לכנס בתל אביב, הבולט בהם הוא אולאף קוך (Olaf Koch) – עד לאחרונה מנכ"ל Metro, הקמעונאית הגדולה באירופה, והיום שותף מנהל ב- Zintinus – קרן הון סיכון גרמנית המתמחה ב-FoodTech ו-ESG. "אם יש מישהו שיכול לזהות סיפור הצלחה ישראלי שמתאים לצרכי השוק האירופאי וגם להשקיע בו, זה האיש", אומר צגלה.

בין נותני החסות והשותפים העסקיים של האירוע ניתן למנות את Hamburg Invest ,Migros Industry ,HELMHOLTZ, רשות החדשנות, Greater Zurich Area ,Berlin Partner גיקטיים, Vienna Business ,KoelnBusiness משרד הכלכלה, Bw-i, דוניצה תקשורת, Lilo, מרחוק, Advantage Austria ,Next Media Accelerator, מנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, לשכת המסחר והתעשייה ישראל-גרמניה, Kickstart ,Impact Hub ווינשטפן ו-IVC.

ההרשמה עדיין פתוחה וסטארטאפים יכולים להירשם במחיר מיוחד של 149 שקלים (75% הנחה מכרטיס רגיל) עד 4 במרץ או עד גמר הכרטיסים המיוחדים (המחיר לפני מע"מ ועלות כרטוס).

לפרטים נוספים והרשמה

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: