Edimax N300 Extender: מגביר טווח לרשתות WiFi [סקירה]

מחפשים דרך להגביר את הרשת האלחוטית בבית? הנה הפתרון של אדימקס, שפרט לסוגיית המחיר הצליח להפתיע אותנו לטובה

מקור: יח"צ

מקור: יח"צ

אחת הבעיות הגדולות ביותר שהתעוררו לאחרונה בעת המעבר אל רשתות אלחוטיות בבתים פרטיים ומשרדים היא העובדה שהאות האלחוטי בהרבה מאוד מקרים אינו חזק מספיק בכדי לכסות את השטח הרצוי.

טעות פטאלית אשר משתמשים לא מנוסים בוחרים לעשות בדרך כלל, היא להזמין ראוטר נוסף בעלות של מאות שקלים, כבלים נוספים ונפח מוגזם שישמש בתור Access Point נוסף ויגביר את עוצמת האות האלחוטית.

את הבעיה הזו מגיע לפתור המכשיר הקטן שלפנינו. מדובר ב-Universal Wi-Fi Extender דגם N300 מבית Edimax, חברה וותיקה הפועלת משנת 1986 ומפתחת פתרונות טכנולוגיים בתחום התקשורת.

מה בקופסא: Edimax N300 Wi-Fi Extender, כבל רשת, כרטיס Access Key, מיני-דיסק עם מדריך התקנה ומדריך מפורט למשתמש, ספרון התקנה בעברית, ספרון הדרכה להתחברות לראוטר באמצעות WPS.

גודל ועיצוב

ה-Edimax N300 Wi-Fi Extender עוצב להיות קטן, קומפקטי, אלחוטי ובשימושיות גבוהה. עיצוב המכשיר כתקע חשמלי המתחבר אל נקודת החשמל הוא לא פחות מגאוני, מכיוון שהוא קטן מספיק בכדי לאפשר תנועה גם על שקעי חשמל נוספים צמודים. בנוסף המכשיר נייד מאוד וניתן לשינוי מיקום מבלי להתעסק בחיבורים מסובכים וחוטים מיותרים אחרים.

בצד הקדמי של המכשיר ממוקמות נורות החיווי השונות של ה-Extender. מדובר ב-5 נורות, אשר כל נורה חווה עוצמת אות אשר היא מקבלת. Wi-Fi, חשמל, WPS, LAN ודאטה. במצב תקין, לאחר התקנת והגדרת המכשיר כמו שצריך, נורית הדאטה תהבהב בכתום, מה שמסמן שהמכשיר מקבל חיבור תקין לאינטרנט.

בצד התחתון של המכשיר ממוקם מתג ההפעלה, כאשר בצידו העליון ממוקמת יציאת ה-LAN אשר מאפשרת למכשירים אשר אינם אלחוטיים לקבל חיבור לאינטרנט באמצעות ה-Extender ולמעשה להפוך אותו לאנטנת WiFi עבור מכשירים ללא יכולת אלחוטית. המכשיר אשר תחברו אליו את ה-Extender יזהה אותו בתור רשת LAN סטנדרטית.

[flagallery gid=87 name=Gallery]

מיקום

הדבר הראשון שעליכם לעשות לאחר שפתחתם את הקופסא והוצאתם את המכשיר הקטן, הוא לחבר אותו לחשמל. בחירת מיקום ל-Extender חשובה ביותר ויכולה לחסוך לכם כאבי ראש וזמן רב, תוך שיפור טווח הקליטה בבית או בחוץ (תלוי במיקום הראוטר).

במידה ומדובר בדירה או בבית פרטי בעלות 2 קומות, סוג הדירות אשר מתאימות בדרך כלל לצרכנים הקלאסיים של המוצר, עדיף למצוא שקע בחדר המדרגות או קרוב, על מנת לקבל את האות מהראוטר הביתי אשר ממוקמם בדרך כלל בקומה התחתונה ולהעביר אותו באופן מוצלח לקומה העליונה. כמובן שיש לקחת בחשבון נתונים כגון קירות אטומים, דלתות פלדה ומכשולים אחרים שיכולים להחליש את האות, כשיקולים בהצבת ה-Extender.

במידה ומדובר במשרד גדול או בבניין משרדים, כדאי לרכוש מספר מכשירים כאלו ולחבר אותם במרחקים שווים באופן יחסי אחד מהשני, על מנת מצד אחד לא להפריע לקליטה של האות שיכולה להיגרם כתוצאה מהתנגשות אותות אלחוטיים מרובים ומצד שני לקלוט את האות באופן מיטבי ולהגביר אותה אל השטח הרצוי.

צילום: אבישי בסה

צילום: אבישי בסה

התקנה והגדרה

כפי שניתן לראות מנקודת מבט ראשונית על המוצר, Edimax בהחלט עשו עבודה יפה באריזה של המוצר ובמתן מידע מפורט עוד לפני תחילת השימוש בו. גם חוברת ההדרכה מפורטת ומגדירה הוראות ברורות למשתמש (גם המעט פחות טכנולוגי).

את ה-Extender ניתן להתקין ב-2 דרכים – באמצעות WPS או על ידי הגדרת המכשיר דרך המחשב. הדרך הראשונה פשוטה יותר, אך היא דורשת תמיכה של הראוטר בWPS- Wi-Fi Protected Settings.

הגדרה באמצעות WPS – לחיצה ארוכה על כפתור ה-WPS ב-Extender, כ-3-4 שניות, תדליק את נורית ה-WPS במכשיר. מה שעליכם לעשות מיד לאחר מכן, הוא ללכת אל הראוטר תומך ה-WPS וללחוץ על כפתור ה-WPS גם כן ולהמתין. לאחר 2 דקות לערך, ה-Extender יגדיר את עצמו אוטומטית הודות לתקשורת ה-WPS מהראוטר וכאן למעשה הסתיימה ההתקנה.

הגדרה באמצעות כבל רשת / אלחוטית – במידה והראוטר שלכם לא תומך ביכולת WPS, עליכם להגדיר באופן ידני את המכשיר בכדי למצוא את הראוטר ולהגביר את האות היוצאת ממנו. בכדי לעשות זאת, עליכם להתחבר אל ה-Extender באופן חוטי או אלחוטי ולהקליד בשורת הכתובת http://extender123456 כאשר 123456 מייצג את המספר הרשום על ה-Access Key שבקופסא.

במידה ונתקלתם בבעיות להתחבר אל ה-Extender על ידי ה-Access Key, תוכלו לעשות זאת על ידי מציאת כתובת האייפי השייכת ל-Default Gateway של ה-Extender ולהקליד אותה בדפדפן. תוכלו לעשות זאת על ידי העלאת ממשק cmd ופקודת ipconfig /all. בדרך כלל, הכתובת תהיה 192.168.2.1 או 192.168.2.2.

לאחר שתקלידו את הכתובת בדפדפן, הממשק האינטרנטי של ה-Extender יבקש מכם סיסמא. שם המשתמש ההתחלתי הוא admin והסיסמא ההתחלתית היא 1234. לאחר שמלאו את שם המשתמש והסיסמא, תגיעו אל ממשק ניהול ה-Extender.

מה שעליכם לעשות, הוא להגדיר את ה-Extender למצוא את הראוטר האלחוטי בבית ולהתחבר אליו בהצלחה. תעשו זאת על ידי פונקציית ה-iQ, אשר תחפש בשבילכם אותות Wi-Fi אשר המכשיר מזהה ותדריך אתכם בתהליך ההתחברות. לאחר מכן, תתבקשו להמתין בעת שהמכשיר מאותחל ולאחר מכן יעבוד כמו שצריך. בסך הכל, כל התהליך הזה לא אמור לקחת יותר מ-5 דקות כאשר לאחר מכן תיווצר לכם רשת חדשה, אשר למעשה מבוססת על הרשת של הנתב האלחוטי ומגבירה את האות שלה, אליה תוכלו להתחבר במקום ולקבל אות חזק ויציב.

לסיכום

ה-Extender עושה בדיוק מה שהוא אמור לעשות ועושה זאת היטב. תצורת המכשיר, אשר מאפשרת חיבור פשוט אל שקע החשמל בבית או במשרד ללא חיווט נוסף נותנת לו את הניידות ואת האופציה להשתמש בו בכל מקום. הוראות התפעול פשוטות למדי גם עבור המשתמשים הפחות טכנולוגיים, כאשר הזמן מרגע פתיחת הקופסא עד לקבלת חיבור תקין הוא בין 5 ל-10 דקות, זמן שמתקצר באופן משמעותי במידה וברשותכם ראוטר התומך ביכולת WPS.

כמו כן, גם הממשק האינטרנטי של המכשיר פשוט למדי ויעשה את רוב העבודה עבור המשתמש. גם עצם העובדה שהמכשיר משלב באופן ייחודי יציאת LAN מוסיפה גמישות ל-Extender ומאפשרת לו לשמש כאנטנה אלחוטית למחשבים ומכשירים לא אלחוטיים. בהתבסס על מחיר המגבר (החל מ-229 שקלים), עיצובו, תצורתו, פשטות ההתקנה וביצועיו, מדובר על המכשיר האולטימטיבי להגברת הרשת האלחוטית שלכם, אם כי, כדאי לזכור שבמחיר כזה ניתן כבר לאתר נתבים זולים שניתן לרכוש ולעיתים יציעו הרבה יותר.

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג'טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

12 תגובות על "Edimax N300 Extender: מגביר טווח לרשתות WiFi [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ניב
Guest

מתי ימציאו את המכשיר הכל כך מתבקש שמאפשר לחבר בצורה אלחוטית את הפקס המשולב לטלפון (אם אין לך נקודת טלפון בסביבה)? זה אמור להיות כל כך פשוט – יחידת בסיס שמחוברת לשקע בקיר, כמו של טלפון אלחוטי, ויחידה אלחוטית ניידת שמתחברת לשקע הטלפוני במכשיר הפקס.

pappo
Guest

יש בבזק סטור מתאמי רשת חיבור בשניות פצצה של מכשיר אכשו בסייל תקע לשקע + מתאם + אנטנות למחשב ואנדרויד גלוש בכל הבית לקנפוג קל ביותר כתובת 10.0.0.148 תן שם וסיסמה תהנו שינה את חיי בדקות

מרינה
Guest

זה ממש לא חידוש. יש לי כבר כמעט שנתיים מכשיר דומה שהזמנתי באיביי. יותר מזה, אפשר להגדיר כל מודם-ראוטר ישן שיש בבית למלא את התפקיד של המכשיר הזה בלי להוציא שקל.
האינטרנט מפוצץ במדריכים לזה.

יוסיHD
Guest

איך בדיוק מגבירים את שידור הרשת האלחוטית עם חיבור של ראוטר נוסף?
מחברים אותו לראוטר (במקרה שלי הראוטר נמצא במודם) הנוכחי? או בדרך אחרת?
יש לי שניים בבית, אחד עם הסמארט-בוקס של אורנג' ואחד ראוטר של הוט

אני
Guest

האם שימוש ב-Homeplug לא עדיף?

קובי
Guest

חיבור repeater בצורה אלחוטית ולא דרך כבילה לראוטר הראשי היא תמיד הדרך הפחות טובה וצריכה להעשות רק כשאין ברירה אחרת.

מרינה
Guest

יוסי- אם יש לך כבילה בין הראוטרים, זה באמת הכי טוב, וכך תוכל להגדיר את אחד הראוטרים לתפקד כאקסס פוינט. אם לא- יש בהגדרות של רוב הראוטרים אפשרות להגדרה כאקסס פוינט אלחוטי (כמו המכשיר בכתבה). במקרים מאוד נדירים ספקית האינטרנט חוסמת את האפשרות הזאת, שאפשר להחזיר יחסית בקלות על ידי עדכון מערכת ההפעלה של המודם-ראוטר. הנה מדריך אקראי מגוגל (התוצאה הראשונה, לא יודעת אם הוא הכי ברור): http://www.dslreports.com/faq/11233

אילון
Guest

יש לי את המוצר הזה ואני מבקש עזרה (התמיכה על הפנים…):
אין לי בבית ראוטר אלחוטי. יש לי ראוטר חוטי וממנו מגיע קבל רשת לקומה השנייה. אני מחבר את זה שם ולמעשה זה ה-wifi שיש לי בבית. עם WPS אני מצליח להתחבר אבל איפה לעזאזל מגדירים את הסיסמה של ה-wifi כך שניתן יהיה למשל לאורחים להתחבר עם סמארטפונים?
תודה מראש,
— אילון

זיו
Guest

הבעיה הרגילה בדרך כלל ,יש לי מודם של נטוויזן ואני מחובר דרך בזק והוא נמצא בקומה העליונה
ואני בקומה התחתונה ואין לי כמעט כלום קליטה לאיטרנט שלמעלה .
מה העלות של מכשיר להרחבת הטווח של האיטרנט כמו שמוצג פה ?
ואם אין לי מושג במחשבים אני עדיין יכול להתקין את הדבר הזה כמו שצריך ?

פאיז עזאם
Guest

אני מבקש עזרה להתקנת מגביר אינטרנט קניתי את המוצר שלכם מנסה כמכ ימים להתקשר להתקנה ואין מענה

אבי
Guest

איך מתקינים את המכשיר כאשר הרשת הביתית בנוייה על מודם של הוט?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: