מדענית נתונים עשתה ניתוח NLP לשירים של דודו פארוק

מדענית נתונים ישראלית לקחה את השירים של תופעת הרשת דודו פארוק, ונתנה לאלגוריתמים לגלות מה הוא אוהב, על מה הוא מדבר ומה חשוב לו בחיים

מקור: Youtube

מאת: lil truth

לאחרונה אני מוצאת את עצמי תוהה איך דודו פארוק, כוכב הטראפ העולה או דאחקה בין חברים שיצאה מכלל שליטה (תלוי את מי שואלים), מביא את השפה העברית, שלרוב נשמעת מוזר בראפ, לקדמת הבמה.

בהיותי חננת על החלטתי לעשות ניתוח נתונים שפתי על שיריו, לטובת חובבי הטראפ או מדעני נתונים. בגלל שהקהל של הפוסט הזה מורכב מבני נוער חובבי טראפ מצד אחד, ומחנונים של ניתוח טקסט מצד שני, אשתדל לפרט לכל אחד כמה שיותר בשני הנושאים, גם למתחילים וגם למתקדמים, אז שימו את המזומנים שלכם בכריך מזומנים וצאו איתי למסע ספרותי! אה, וחשוב לזכור שמדובר בתרגיל בסיסי בתחום למתחילים.

מה זה טראפ (Trap)?

תת-הז'אנר המוביל כרגע בארץ מתוך שלל הסגנונות השונים בהיפ הופ ובראפ, באיחור אופנתי רגיל אחרי ארה"ב. זה סאונד אגרסיבי שמאופיין בהרבה סינתיסייזר, באסים שמנים של מכונת התופים 808, ביטים בדאבל או טריפל טיים, נושאים כמו קושי ומצוקה מצד אחד, בחורות, כסף, מכוניות, מותגים וסמים מצד שני, ובעיקר: הפקות מוקפדות ומדויקות שרק יגרמו לכם לרצות לרקוד (שוחט תודה).
הטראפ שדודו יוצר מרתק כי הוא מכיל טוויסט של פופ מזרחי, הרבה כלי נגינה שונים ומעניינים והפתעות לרוב. מבחינה מוזיקלית הוא גאון, מכניס מוזיקה ערבית ממקום שלא שמענו עוד בארץ.

מה זה מדע נתונים (Data Science)?

בייסקלי כשיש ערימות של מידע שאגור כנתונים (בצורות שונות כגון טבלה, תמונות, סאונד, טקסט) ואנחנו מנסים לקבל ממנו תובנות ומסקנות על ההווה או על העתיד, בכל מיני שיטות חישוביות, כלים סטטיסטיים ואלגוריתמים משוכללים. בניתוח שפה טבעית (NLP) המידע הוא טקסט, מילים, והניתוח כולל ניתוח הקשרים בין מילים במשפט, ספירת מילים לקבלת אוצר מילים, הבנה עמוקה של שפה ועוד.
אצל דודו השפה קשורה ישירות לדמות שלו – הוא מזרחי עשיר, קשוח, מסורתי, אבל מודע לעצמו, לחסרונות שבו. הוא שובר מוסכמות על ידי כך שהוא לא מסיים כל שורה בחרוז והעברית שהוא משתמש בה הרבה פעמים חסרת כל הגיון.

דיסקליימר: יש לי ביקורת על הזמר שעומד מאחורי הדמות של דודו (אורי קומאי, 22, תל אביב) אך היא לא רלוונטית פה. לצערי החפצה והנמכת נשים הן חלק נרחב בתרבות ההיפ הופ והטראפ, ואף יש פן גזעני לסטריאוטיפים עליהם מבוססת הדמות של דודו, אבל אני אוהבת את המוזיקה עצמה, וממשיכה לנתח את התופעה ממקום מדעי ומוזיקלי. המבוגרים ימשיכו לבוז, לשנוא ולהחרים את פארוק, מה שיגרום לנוער לאהוד אותו יותר, אז בעיני דווקא עדיף לצלול לעומק האמנות המטלטלת שלו ולגשת למעריציו בגובה העיניים. הם לא טיפשים, ושווה להקשיב לסאבטקסט ולמסרים מאחורי הדמות, או פשוט להנות מהמוזיקה. בכלליות תזכרו שאסור לקחת שום דבר שהוא אומר ברצינות, הכל בצחוק ובסאטירה ובזלזול על תרבות ה-PC החדשה, וברור לי שהרבה מהמלל שאני מנתחת מכיל משמעויות עמוקות יותר, אבל לשם ההדגמה של הכלים הטכנולוגיים רידדתי את המסר מאוד ולקחתי הכל פשוטו כמשמעו.

אז יאללה, לניתוח. יש לנו כלים מתקדמים בטירוף לניתוח השפה האנגלית, אבל בעברית המצב לא כל כך זוהר. אתמקד בספירה של מילים ובהשתייכות של מילים לנושאים מסויימים.

ענן מילים

הדרך היפה ביותר לייצג מילים בטקסט בעיני. הגודל מסמן את כמות הפעמים שהמילה מופיעה. הענן הבא מהווה את הייצוג של שיריו.

ספירת מילים

השתמשתי בשפת התכנות R, בחבילה tidytext. לקחתי את המילים ל-9 משיריו (הכי פופולריים, בלי השיר "מים" מסיבות מובנות), ניקיתי אותן מסימנים שיהרסו לי את הקוד כמו סימני שאלה, קריאה, פסיקים, סוגריים וכו', וטענתי כל שיר כשורה. כדי לנתח מילים כבודדות יש להפוך אותן לטוקן. טוקן (token) הוא יחידת המלל הכי בסיסית בשפה שיש לה משמעות, לרוב זה מילה. הפעלתי טוקניזציה וחילקתי את כל הטקסטים למילים בודדות. דאטה מסודר ומחולק למילים נקרא tidy text data.

את המלל המסודר היה עלי לסנן עוד. הוצאתי מילים שנקראות בתחום stop words – מילים לא מעניינות שחוזרות על עצמן המון בשפה, כגון מילות קישור, ייחוס, כינויי גוף (לי, לך, את, אתה, כל, רק וכו').

לבסוף ספרתי את כמות הפעמים שכל מילה מופעה, וסידרתי אותן לפי הסדר, מהנפוצה ביותר להכי פחות נפוצה. אלו הנפוצות:

אשתדל לגעת (בהסכמה) ולנתח ספרותית קצת את הנושאים המעניינים שעולים מהמילים הללו.

מותגים

פארוק מרבה לדבר על המותגים אותם הוא נהנה לרכוש וללבוש. ברור שדודו לא מתכוון לכך שהוא אובססיבי למותגים אך לשם ההדגמה הטכנולוגית אני מרדדת את המסרים שלו.

ארמני, מותג הבגדים האיטלקי היוקרתי, מוביל עם 98 אזכורים ב-3 שירים שונים (אחד מהם נקרא, באופן לא מפתיע, ארמני). אחריו ג'יוונשי עם 15 אזכורים, ולבסוף מותגים זולים יותר שמזוהים מאוד עם תרבות ההיפ הופ בארץ – אדידס ונייק, עם אזכור אחד לכל אחד. אגב, לא מצאתי ברחבי האינטרנט מותג בשם גלבני, מה שגורם לי לחשוד שדודו פשוט ממציא מותגים בשביל הפאן. וואלה לא קול. אולי זה רפרנס לרופא הפיזיקאי גלווני? דודו אובססיבי לאיטליה, הוא גם מזכיר מדי פעם את פיבונאצ'י באינסטגרם שלו.

אין ספק שזוהי הדרך של דודו להשוויץ בעושר ובסטייל שלו, או פלקס (flex) בשפת הטראפ.תרבות ההשוואה הרווחת בטראפ ניכרת גם אצל דודו בכמות הפעמים ש"כולי" ו"כולך" מופיעות בשירים.
האם נראה מתישהו את אופנת ההייפ כמו Supreme, הפופולרית בקרב סקייטרים וראפרים, בשיריו של פארוק? השווצה בסניקרס נדירות יד שנייה? שת"פ עסקי עם החנות 972 שמלבישה הרבה מהראפרים בסצינה? או שיחזור למקורות שלו ("מרגיש בטורקיה כי הביט לובש תרבוש, בסים") עם גלבייה והרבה זהב? נחכה ונראה.
חוץ מהשופוני, דודו מאזכר בשיריו מותגים נוספים למטרות שונות. האדם עליו דודו מתנשא לובש רק זארה, כלומר בעיני דודו זהו מותג נחות. "בא לי ערק, ערק של האייפון איקס" – ערק של הביוקר, של מותג נחשב. אנחנו גם יודעים שלדודו יש סובארו פשע ישנה, כיאה לסטריאוטיפ, אבל הוא מודה ש"לא שאלתי מה זה מזראטי ולמה למבורגיני" כלומר הוא לא בקטע של מכוניות יוקרה.

אנשים

ניכר שדודו מדבר על שתי דמויות מרכזיות: ברוב שיריו הוא מדבר על עצמו, כמה שהוא עשיר, עם סטייל, אבל גם ילד חרא, שוביניסט, אוכל רק כשר, ועוד.

בשיר אלירן סבג המוצלח מאוד (מיובא ישירות מחו"ל בהומאז' מקסים ל-21 סאבאג') הוא מדבר על עצמו ועל אלירן בהשוואה מוזרה. אלירן מתואר כעבריין מסוכן, דוחה, הזוי. מצד שני דודו מזדהה איתו לעיתים – "בוא אלירן בוא תלך לישון תנוח דודו יודע מה זה קריזה דודו לא ישן שבוע", "אתה מזכיר לי טיפה את עצמי עצבני פסיכופת לא רגוע".

מצפייה בקליפ אני חייבת להסכים עם התאוריה שגורסת כי אלירן סבג הוא הצד האלים של דודו, ייתכן שזה כביכול היצר הרע שלו, או ממש אישיות נוספת שחיה בתוך דודו ודודו לא מודע אליה. בפסיכולוגיה ההפרעה נקראת הפרעת זהות דיסוציאטיבית, או פיצול אישיות בלשון העם. זה מסביר את השורה "אני מפרק כדורים פסיכיאטריים רק בשביל שיירגע המשוגע הזה, שם לו בכוס הוא שותה והוזה" – דודו לוקח כדורים כדי להרגיע את אלירן… בסוף הקליפ רואים את דודו קובר את אלירן אך באופן ביזארי הקעקוע שהיה על ידו של אלירן עובר לידו של דודו.

ואולי… אולי הכל בעצם מתייחס לכך שדודו פארוק הוא האלירן סבג של אורי קומאי, מעין השלכה של האמן עצמו? אולי אורי מצליח לבטא את הצד האלים שלו בתור אמנות, בתור דודו? לעולם לא נדע.

קשרים בין מילים

ניתוח מעניין נוסף שניתן לבצע הוא לספור צירופים של מילים שחוזרים פעמים רבות. אתחיל מלהפוך כל זוג מילים לטוקן, ואבדוק מה הביטויים שחוזרים על עצמם. הניתוח נקרא ngram ובמקרה שלנו n=2 ולכן החלוקה נקראת bigram. דודו היה אומר: תעמיס לי שני גרמים בקשה.

 

 

את צמדי המילים הנפוצים ביותר (מופיעים מעל 4 פעמים) סידרתי לגרף של שרשרת מרקוב: כלי שמתאר תהליכים כסדרה של מצבים. אנחנו רואים את הנושאים הנפוצים ביותר של דודו – מין ונשים (מוריד מכנסיים, שתי בחורות, רוקדת עושה), הבגדים והשופוני שלו (כולי מזומן, ארמני, הקשר חזק במיוחד בין ג'יוונשי לגלבני!) לעומת הבוז שהוא חש כלפי מי שעומד מולו (כולך צלקות בגב), קצת מודעות עצמית (עדיין בוכה בגללי, ילד חרא, אלירן סבג), והמילה ערק יושבת בצד בדד, כנראה לרוב לא מגיע עם עוד מילה בקביעות, חוץ מהמילה ערק עצמה כמובן.

חלוקה לנושאים

לסיום השתמשתי בשיטת ניתוח שעוסקת בחלוקה לנושאים, Topic Modeling. שיטה זו הינה unsupervised, כלומר לא אמרתי לאלגוריתם מראש מה הנושאים עצמם, אלא רק קבעתי עבורו שיש K נושאים בטקסטים שעליו למצוא. בעקרון יש שיטות שונות להחליט או לשער על כמה נושאים יש בטקסט, אך בחרתי ב-2 נושאים לשם הפשטות. האלגוריתם נקרא LDA – Latent Dirichlet Allocation, שזה שם מסורבל לגילוי קשרים סטטיסטיים בין מילים שמוביל לגילוי נושאים שונים שצירופי מילים שונים מופיעים בהם בסבירות גבוהה.

בטא היא מידת התרומה של המילה לנושא. קצת קשה לפענח את הנושאים שהאלגוריתם מצא. זוהי בעיה מוכרת בעולם הדאטה סיינס – מצד אחד אלגוריתמים נוטים לפספס דפוסים או תבניות שלנו מאוד קל לראות או לקרוא, ומצד שני לפעמים הם מוצאים דפוסים שאין לנו ממש מושג איך להבין או לפרש. בנושא מספר 1 נמצאות המילים העיקריות מהשירים "דוד המלך (ערק)" ו"בעלה מלמעלה" ובנושא מספר 2 נמצאות המילים העיקריות מהשירים "ארמני", "אלירן סבג" ו-"קיקי". אולי בגלל שב"בעלה מלמעלה" מוזכר שוב המשקה האהוב על דודו, ערק, "אני מחזיק תמיקרופון כמו בקבוק של ערק", ולעומת זאת בשיר אלירן סבג וקיקי מוזכרים שוב המותגים שדודו לובש, ארמני וג'יוונשי?  אליעזר בן יהודה מתהפך בקברו.

אם אתם חושבים על הסבר טוב יותר לחלוקה לנושאים תשאירו לי בתגובות – תמיד ישנה האפשרות שהאלגוריתם פשוט טועה.

חשוב לי להוסיף כי 9 שירים שמכילים 2432 מילים הם מעט מאוד דאטה וקשה להסיק מסקנות מרחיקות לכת או משמעותיות מאוד מכמות זו של מילים. המסקנה: דודו, תוציא עוד שירים! מקווה שלמדתם משהו – או על טראפ, או על מדע הנתונים וניתוח שפה, או על שניהם יחד! אם אתם רוצים לנסות בעצמכם או בעצמכן – יאללה קדימה, הנה הקוד שלי ויאללה בלאגן.

הכותבת היא מדענית נתונים 

המאמר פורסם במקור בבלוג big data, lil truth

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

64 תגובות על "מדענית נתונים עשתה ניתוח NLP לשירים של דודו פארוק"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
קובי
Guest

ענקקקקקק איזה ניתוח !!!

וואו. זה פשוט גרוע
Guest
וואו. זה פשוט גרוע

לא לכל דבר צריך לעשות ניתוח נתונים. אפשר להבין את כל זה בצפייה פשוטה בקליפים שלו ובשמיעת השירים. שהמדענית הזאת תעשה משהו יותר מועיל לאנושות מאשר לספור כמה פעמים דודו פארוק אומר ארמני. הכתבה הכי מיותרת שקראתי בגייקטיים

איתי
Guest

או שאתה תעשה משהו מועיל יותר עם האנרגיות המבאסות שלך במקום לתת ביקורת מורידה ורדודה.
אותה מדענית היא בערך הדבר הכי אקטיביסטי שפגשתי כשבין אלף היוזמות שהיא מקדמת היא הצליחה לייצר גם את הכתבה היצירתית הזאת.
לא מקנא בך.

ורד
Guest

המטרה בבירור הייתה לחנך אנשים בנושא פארוק / דאטה / היפ הופ… הניתוח היה כלי משני בדרך

dnk
Guest

כי אתה לא חכם מספיק בשביל להבין את מה שהיא כתבה. כנראה רציתי להגיע לוואלה! סלבס ובטעות הגעת לכאן.

יורם
Guest

וואו, יש לך את זה ביותר מקנא?
אתה לבטח אפס כועס בלי עתיד..

ארז
Guest

חחחח מעולה! טוב מאוד. הורדתי את הקוד מהגיטאב שלה

איתמר
Guest

כתבה נהדר! ❤ אני מחכה לעוד כאלה (1:

יאיר
Guest

איך עשית אימוג'י??

מאור
Guest

למישהו פה היה מאוד משעמם בעבודה

הלופת
Guest
זה הניתוח טקסט הכי בסיסי ועצלני שראיתי בערך. למשל יוצא שהוא אומר הרבה את המילה "אלירן" אבל בעצם זה מילה שמופיעה רק בשיר אחד… בשביל זה יש פונקציה בשם TF-IDF שמחלקת את מספר הפעמים שמילה הופיעה באחוז מסך כל המסמכים שבהם היא הופיעה. היא מדברת על ניקוי של סטופ וורדז אבל האאוטפוט שלה מלא בסטופ וורדז כמו "גם", "כמו" "לו" "וגם" "כי" לא עשתה lemmetization לטוקנים ובגלל זה יש לה אאוטפוטים נפרדים למילה "גם" ולמילה "וגם" שהן בעצם אותה מילה את השרשראות מרקוב היא אימנה לפי אורכים סטטיים ובגלל זה יצא לה גרף קשר בין מילים מעפן לחלוטין וכולו …… Read more »
עמית
Guest

צודק אחי אבל למה ככה חזק?

דודלי
Guest

תגיד מאיפה באת לנו מכוכב חלל?

אחת
Guest

צודק לגבי שזה בסיסי, אבל זו הייתה בעיקר מטלה לאימון ב-NLP. לגמרי מוסכם שIDF היה משדרג את זה. הרחבה בדרך:)

אחת
Guest

לגבי שרשראות מרקוב – כך זה בדיוק מופיע בטוטוריאל בתיעוד החבילה ב-R. דווקא בעיני הוא ממש לא מעפן. הצעד הבא זה לגמרי word2vec. מוזמן לשת"פ לפוסט הבא שהטעויות הללו לא יחזרו על עצמן;)

tal
Guest

מי אתה בא לי שתלמד אותי מלא דברים

אחת
Guest

ולגבי lemmezation אכן היה, פשוט אחרי ענן המילים… כל הניתוחים חוץ מהענן מכילים רשימה נקייה.

אחת
Guest

*lemmetization

הלופת
Guest

מתנצל אם התגובה הייתה תקיפה מדי זאת לא הייתה הכוונה, סה״כ ניסוי נחמד ביותר :)

בכל מקרה אם כבר משתמשים ב-LDA לטופיק מודלינג הפרמטר היותר מעניין מהבטא הוא הגמא שעושה חיתוך של ההסתברויות של המילים לא רק בין מסמכים אלא גם בין טופיקים.

אחת
Guest

הכל טוב, אני במקצוע הזה רגילה לכך שאני כל הזמן לומדת :) ביום יום אני לא עוסקת בתחום אלא ב-ML קלאסי טבלאי.
מגניב, לא ידעתי לגבי הגמא. שוב, הלכתי לפי ההצעה של R פה –
https://www.tidytextmining.com/index.html

נו באמת!
Guest

הלופת – אני מקווה שהצלחת להרשים מישהו חסר מושג עם ההתקשטות שלך בז׳רגון פסאודו מקצועי. אותי לא.

חחח מצחיקים אתם...
Guest
חחח מצחיקים אתם...
קומאי והDilדו
Guest

כתב eדיוט, בזבזתי חצי דקה על מלל ועצרתי באמצע, עוד דרך של קומאי לשווק תצמו לקהל, אבל לדעתי ערסים היו מזדהים יותר עם השירים שלו מאשר אנשים נאורים שקוראים פה כתבות. היה הולך לך יותר אם היית עושה משהו מקורי יותר מאשר לצלם סרטון פוRנו עם אורית פוקס ואישה לא מוכרת ואז מעלה כתבה על זה שהיא מתחרטת שצולמה. גם קים קרדשיאן ניסתה את זה אבל נשמה פה זה ישראל. יאללה בהצלחה יא סאחי בלטה בתחפושת.

שוקי
Guest

ממתי word2vec לא תלוי באורך "השרשרת"? הוא תלוי בחלון שעליו הוא עבר אימון. ואם אתה מדבר על ייצוג משפט על-בסיס ממוצע, אז מציע לך לבדוק שוב לאיזה אורכים זה עובד. רמז: גודל החלון אומר הרבה.

עדיף
Guest

אולי תסתום?

פצצת HYPE
Guest

בדיוק על זה אלון מאסק מדבר כשהוא מנסה להזהיר אותנו מהשתלטות של בינה מלאכותית

מתן
Guest

נכנסתי לכתבה כי חשבתי שמריצים דחקה על הדמות אבל לצערי לא הצלחתי לסיים כי הדמות לא באמת מעניינת אותי ⁦????????‍♂️⁩

ליאור
Guest

תכלס לא צריך לחפור ולנתח יותר מדי, סנסציוני פה בחו"ל הראפ הרבה יותר גראפי בוטה ומלוכלך,בגדול אהבתי שהמדענית באה בקטע טוב בלי שיפוטיות ..נייס

galabani
Guest

יהיה מעניין להריץ את זה על טקסטים יהודים עתיקים. למשל המשנה
https://www.mechon-mamre.org/b/h/h0.htm

כרובי
Guest

שים רק לב שבעוד 1000 שנה השירים של דודו פארוק יהפכו לטקסט יהודי עתיק.

חחח
Guest

מפחידד

אורמלי אלון
Guest

תודה. עכשיו הבנתי

Bar
Guest

הפעולה של מינימציה של הפונקציית הסקוושיקציה נועדה בכדי לתת כלי ניבוי לעתיד, לא בכדי ליצור קלאסיפיקציה רדודה של מילים שאותה ניתן לבצע בגיחת עין פשוטה. כמו כן תהליך הקלאסיפיקציה לא ניתח מדדי תדירויות. קיצער … זה אולי NLP במובן הרדוד של הראשי תיבות האלו. אבל זה לא תהליך פרידיקטיבי ופרודקטיבי.

Harel
Guest

בואנה כל אחד פה אוכל תראש חושב הוא איזה גאון

למה ככה חזק? רררר
Guest
למה ככה חזק? רררר

"מדענית"

7על 7.5
Guest

אין על דודו מדען מבחנות וגל אלוורה
גאון הדודו הזה הייווואההה הררררררר

אחת
Guest

אין תרגום טוב בעברית למקצוע Data Scientist אז הולכים עם מדען נתונים…

רונן אלפאסי
Guest

NLP חסר משמעות כשה-dataset כל כך קטן (9 שירים).

רואים את זה בשרשרת מרקוב הדלה ובהטיה הקיצונית לדברים שהם בבירור לא מגמתיים כמו ערק, שפשוט מופיע באחד הפזמונים שוב ושוב…

את אותן תובנות אפשר לחלץ מצפיה של שעה בכל הקליפים אחד אחרי השני מבלי לכתוב שורה אחת של קוד.

הרעיון נחמד אבל יהיה יישים רק עוד 20 שנה כשלדודו יהיו 15 אלבומים ויוכתר על ידי מירי רגב כשר אוצר או משהו.

כרובי
Guest

"אגב, לא מצאתי ברחבי האינטרנט מותג בשם גלבני, מה שגורם לי לחשוד שדודו פשוט ממציא מותגים בשביל הפאן. וואלה לא קול"

https://galvanni.com

אחת
Guest

כן שמו לי את זה בתגובות. ממש קשה לי להאמין שמדובר במותג הזה, הוא לא יוקרתי בשום צורה.

יוסי
Guest

טישרטים במעל 100 יורו זה לא יוקרה?

L.S
Guest

?

פיבונאצ\'י
Guest

בטח שיש מותג שנקרא גלבני:
https://galvanni.com/

אחת
Guest

אני אמיתית, מוזמן לעקוב לפוסטים בנושאים שונים שיגיעו בהמשך(:

רועי
Guest

אחת הכתבות המיותרות שפורסמו פה

משי
Guest

כתבה מיותרת וחופרת שרק נותנת עוד במה לבן אדם העלוב הזה שמדבר כל כך מסריח שצריך להכניס אותו לתוך ביוב וחבל שלא חוסמים את השירים שלו שאי אפשר יהיה לצפות בהם ביוטיוב ואת זה אומרת בחורה בת 19 אגב, לא זקנה ולא מבוגרת פשוט אחת שאכפת לה מהנוער של היום שגם ככה אנחנו כבר מקולקים אז למה לתת במה לאחד שרק מקלקל עוד?

Bolge
Guest

תפסיקי עם ההתייפיפות. זכותו של פארוק לשיר מה שבא לו. לעומת זאת, המאמר פה זה רק הוכחה נוספת לכך שהקמת המדעית של נשים במדינה היא לא איי איי איי

Bolge
Guest

הרמה המדעית של נשים היא לא היי היי היי. גיקטיים יעשו בדרך אם יתחילו להביא אנשי מדע רציניים לכתוב כאן.

עעך
Guest

הפתיעה אותי כמות הפאנבויז (ו-גירלז) שמסתובבים פה…

דועו
Guest

ניתוח ספרותי בעזרת מחשב.
די מיותר לדעתי.
נסיון להוסיף אצטלה מדעית לתחום סובייקטיבי לגמרי.

פתי מאמין
Guest

עבודה חזקה בשביל 1.4, אפילו הקימו בלוג וורדפקס ומשתמש בגיטהאב.

דאטקט
Guest

אני פה בשביל התגובות

המלך
Guest

זאת ילדי – גאונות.
התעלמי מכל אותם בני 16 בתגובות שלא מצליחים להבין לא את המלל, ולא את עיקר הכתבה.

טליס
Guest

אחלה ניתוח.
ייתכן והK נמוך מדי, אבל מאמין שכבר ניסית עם 3.
באמת אין מספיק דאטה.

רועי ניגרז
Guest

"מדענית נתונים" עלק, סתם לקחה ספרייה נפוצה קלה לתפעול והשתמשה בה.

אחת
Guest

אני אכן עובדת כמדענית נתונים, וכתבתי שמדובר בניתוח למתחילים כדי להנגיש את הנושא לקהלים רבים :) ביומיום אני עובדת עם חבילות רבות וכולן נוחות לתפעול (אף אחד לא רוצה לבנות חבילה קשה לתפעול!), החכמה היא להבין בסטטיסטיקה שמאחוריהן.

כרובי
Guest

היא לא "סתם לקחה ספריה והשתמשה בה" אלא בנתה מזה אחלה כתבה, מקורית, משעשעת, וסביר להניח שלהרבה אנשים שאינם מהתחום, גם מלמדת.

לפעמים אנשים שלא תרמו אף כתבה לאנושות, מנסים להרגיש מיני תהילה לרגע כטוקבקיסטים שזורקים רפש על עבודה מגניבה של אחרים… או שאולי כן תרמת כתבות? אשמח ללינק כדי שאוכל להטיל שם רפש בסגנון של "סתם לקחת X והשתמשת בה" ;)

ניר
Guest

כתבה מעולה ????

דטא סיינס
Guest

אומנם דטא שיט, אבל יצא לך יצירתי :-)

דודו פארוק
Guest

יש מותג בשם גלבני רק שהוא המותג בת של ג'יוונשי… ולזה אני מתכוון בשיר…

lil dudu
Guest

בגלבני הוא מתכוון לרוברטו קאווני בשירים של דודו ידוע שהוא מבטא מילים לא נכון( כמו באטמן וסופרמן) ….

אורי
Guest

וואו כמה מעריצים יש לדילדו פארוק
אחלה מוזיקה אבל מילים קצת מגעילות.
קצת מצחיק אותי שמנתחים אותו.
וואלאק אם הוא התכוון לרבע של שמינית ממה שהמנתחת כתבה פה, הייתי אומר עליו שהוא ככה חזק. משום מה נדמה לי שהוא בסך הכל כתב את המילים הכי פרופוקטיביות שהוא יכול.
שימו לב שכל דבר אפשר לנתח, גם רשימת קניות. תראו כמה ספרים כתבו על התורה.

אלירן סבג
Guest

מתאים לאורי קומאי לכתוב את הכתבה הזו על דודו פארוק….

דודו פארוק
Guest

בחרתם יפה לנתח את האדם הכי מתוסבך שיש

wpDiscuz

תגיות לכתבה: