גיוס של 208 מיליון דולר הופך את DriveNets לחד-קרן החדש בשכונה

בצל הזינוק בתעבורת הרשת של השנה האחרונה, מכריזה חברת DriveNets מרעננה על גיוס ענק בגובה 208 מיליון דולר, שנעשה על פי הערכת שווי של למעלה ממיליארד דולר. הלל קוברינסקי, שותף-מייסד ב-DriveNets: "מבחינת הלקוחות שלנו, אנחנו כבר בשנת 2022"

עובדי DriveNets | צילום: דורון לצטר

אז בואו נראה מה קרה בשנה האחרונה. העולם עבר לעבודה מכל מקום; שירותי הסטרימינג כמו נטפליקס ודיסני פלוס שברו שיאים של ביקוש; ענקיות הטכנולוגיה השיקו שירותי גיימינג דרך הרשת; ה-4K הפך ל"נורמלי החדש" וכמעט כל מכשירי הדגל החדשים כבר מציעים מצלמות 8K. המשמעות: זינוק בתעבורת הרשת, עומסים על התשתיות שייועדו לשימוש הביתי, לצד חוסר שימוש בתשתיות שייועדו לעסקים ובעיקר כאב ראש אחד גדול לחברות הטלקום.

חברת DriveNets, שמציעה לחברות התקשורת אפשרות לנהל את העומסים ותעבורת הרשת שלהם בעזרת תוכנה וענן – ללא צורך ברכישה של חומרה יקרה ומורכבת, הודיעה היום (ד') על השלמת סבב גיוס יוצא דופן. ההשקעה, בגובה 208 מיליון דולר, נעשתה על פי הערכת שווי של יותר ממיליארד דולר, והופכת את החברה מרעננה לחד-הקרן החדש בהייטק הישראלי. עבור ההייטק הישראלי מדובר גם כן בציון דרך משום שבחודש אחד בלבד, זכו 3 חברות חדשות להערכת שווי של יותר ממיליארד דולר.

לעשות לתקשורת הנתונים מה שאמזון עשתה לדאטה-סנטרים

כדי לנתב את כמויות המידע האקספוננציאליות ולתפעל את הרשתות הקיימות, ספקיות התקשורת רוכשות פתרונות ניתוב ענקיים ויקרים מאוד עבורן. המשמעות היא שכדי לעמוד בביקוש הרווחיות שלהן תיפגע או שהן יצטרכו לגייס כספים ממקורות אחרים, לרוב מהלקוחות שיספגו עלייה במחירים. כדי למנוע את המצב הזה, המוצר של DriveNets מעביר למעשה את ניתוב הרשת לענן וכך יש פחות חשיבות לחומרה של הספקיות.

באמצעות התוכנה של החברה ניתן לבנות תשתית אחת משותפת שיכולה להריץ כל שירות תקשורת, בכל מקום, ובכל נפח. למעשה, בחברה מתגאים שהספקיות יכולות להשתמש בחומרה פשוטה, גנרית וזולה, כשהארכיטקטורה שלה מאפשרת לנפח התעבורה ברשת לגדול באופן לינארי על ידי הוספת יחידות חומרה פשוטות. בפועל, מאפשרת הארכיטקטורה תמיכה בנתב בודד בקצב של 4Tb/s עד לאשכול נתבי "קופסאות לבנות" אחד, שתומך בקצב של 768Tb/s – ויכול לתמוך ב-7,680 יציאות של G100 כל אחת. יתרונות נוספים בארכיטקטורה הזו הם פשטות – כי יש פחות טכנולוגיות ומוצרים שונים בדרך – וכמובן היבט אבטחתי. אחרי הכל, אתם רוצים כמה שפחות חוליות בשרשרת, שכל אחת מהן עלולה להפוך לקורבן חולשה או מתקפה ולהפיל את כל הרשת בעקבותיה.

היום כאמור מודיעה החברה על השלמת סבב גיוס שני בגובה 208 מיליון דולר שהובל על ידי D1 Capital Partners, שזו ההשקעה הראשונה שלה בישראל. בנוסף, הצטרפו לסבב גם המשקיעות הקיימות קרן Bessemer, קרן Pitango וחברת הביטוח הראל. הגיוס נעשה על פי שווי של למעלה ממיליארד דולר ומביא את סך הגיוסים של החברה מיום הקמתה ל-325 מיליון דולר.

DriveNets הוקמה ב-2015 על ידי עידו סוסן והלל קוברינסקי, שני יזמים שמאחוריהם אקזיטים מרשימים: סוסן, המכהן כמנכ”ל החברה, היה ממייסדי חברת Intucell שיצרה פתרונות אופטימיזציה אוטומטיים לרשתות סלולריות ונרכשה על ידי סיסקו ב-2013 תמורת 475 מיליון דולר כשהיה רק בן 26. קוברינסקי היה ממקימי Interwise, ספקית שירותי שיחות ועידה, שנרכשה ב-2007 על ידי ענקית התקשורת AT&T תמורת 121 מיליון דולר. כיום מעסיקה DriveNets למעלה מ-320 עובדים בישראל, ארה"ב, יפן ורומניה.

"מבחינת הלקוחות שלנו, אנחנו כבר בשנת 2022"

בשיחה עם גיקטיים מספר הלל קוברינסקי, שותף-מייסד ב-DriveNets, כי שנת הקורונה גרמה לשינויים חסרי-תקדים בתחום. "מבחינת הלקוחות שלנו, אנחנו כבר בשנת 2022 מאחר והם נאלצו להגדיל את הרשת באופן משמעותי בשנה החולפת עם קיבולת שהם ציפו להתמודד עמה רק בשנת 2021". קוברינסקי מספר כי המעבר לעבודה מהבית גרם לכך שהרשתות שנבנו עבור תשתיות פרטיות ביתיות כבר מלאות, בזמן שתשתיות התקשורת הארגוניות פנויות: "זה הוביל את הלקוחות שלנו להשקיע בהרחבת תשתיות מסיבית, מצד אחד, כשמנגד יש להם תשתית פנויה משום שהמשרדים ריקים. זו בדיוק הבעיה שתשתית ה-Network Cloud שלנו פותרת, מאחר שהיא מאפשרת ללקוחות שלנו לבנות רשת בארכיטקטורת ענן המשמשת כמשאב פיזי משותף לכל הרשתות שרצות מעליה כרשתות תוכנה, וכך מתאפשרת גמישות טכנולוגית והתייעלות כלכלית משמעותית מאד".

אחד הלקוחות, עליהם מדבר קוברינסקי, שהטמיעו את המערכת של החברה היא ענקית הטלקום האמריקאית AT&T. לדברי קוברינסקי, מדובר בהישג גדול עבור החברה: "הם ממשיכים לפרוס אתרים מבוססי דרייבנטס ומשרתים לקוחות רבים על גבי התשתיות שלנו ועבורנו זו נקודת ציון חשובה והבעת אמון בטכנולוגיה שלנו. הפריסה ב-AT&T מהווה הוכחה שהתשתיות המבוססות עלינו הן ברמת איכות של ספקיות ענק – carrier-grade".

עם קצת עזרה מטראמפ

בשנתיים האחרונות אנחנו רואים כיצד הממשל האמריקאי, ובעקבותיו, מדינות מערביות נוספות, מנתקות את קשריהן עם וואווי, אחת המתחרות הגדולות שלכם. בעבר כינית את זה "מזל", האם אתם עדיין מרגישים את האפקט הזה? 

קוברינסקי: "אנחנו כמעט לא פוגשים את וואווי בלקוחות עימם אנחנו פעילים, ובמקרה זה, אני מניח שזה בהחלט מסייע לנו. יחד עם זאת, יש כמה ספקי תשתיות ותיקים ומכובדים בשוק שיש להם קשרים ארוכי טווח עם הלקוחות שלהם ואני מכבד את התחרות הניצבת מולנו. על מנת להתמודד עם כך, שכרנו לאחרונה מספר אנשי מכירות בכירים מהתעשייה כדי לחדור לשווקים הרלוונטיים ולהרחיב עוד את הקשרים והעבודה עם הלקוחות הפוטנציאליים שלנו".

הערכת השווי שלכם עברה את המיליארד דולר, שזה כמובן הישג מרשים. עכשיו, אתם נמצאים בשלב שכל היזמים אומרים לנו: "אנחנו כאן כדי להישאר ולבנות חברה גדולה לטווח ארוך". אבל אתם כבר מכרתם את אינטוסל ואינטרווייז בלא מעט כסף. אולי בסופו של דבר זה רק עניין של לחכות להצעה הנכונה?

קוברינסקי: "הפוקוס שלנו הוא על מתן ערך ללקוחות שלנו – הרחבת הפתרונות שאנו מציעים על מנת להגדיל את הערך שהלקוחות שלנו מקבלים מתשתית ה-Network Cloud. הפוקוס השני הוא על הרחבת הגישה לשוק ע"י הגדלת מעגל המכירות והתמיכה שלנו בקרב שווקים רלוונטיים נוספים. אני מאמין שככל שהלקוחות שלנו יהיו מרוצים, וימשיכו לראות ערך טכנולוגי וכלכלי בפתרון שלנו, ההצלחה שלנו בשוק תהיה גדולה ודברים טובים יקרו".

ולסיום, גייסתם 208 מיליון דולר. למה לא 205 או 210?

קוברינסקי: "שום סיבה מיוחדת, וללא שום קשר למספר מזל  כזה או אחר. היינו צריכים לעצור איפשהו וככה יצא".


כבר הצבעתם למועמדים הסופיים ב-GeekAwards?

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

1 תגובה על "גיוס של 208 מיליון דולר הופך את DriveNets לחד-קרן החדש בשכונה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אבי
Guest

חדשות מעולות, נשמע שיש עתיד לחברה הזאת.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: