Who runs the world: נשות ההיי-טק כובשות את קוד לבוש

מה לא ידעתם על העבודה של סמנכ׳׳לית מוצר ב-IronSource? באיזה סטארטאפ ישראלי היתה משקיעה ראש מטה eBay ישראל? באיזה מקצוע מפתיע היתה עוסקת מנהלת תוכנית החדשנות ב-Amdocs אם לא היתה במשרה הנוכחית? איך מתחיל ונגמר היום של מנהלת צוות שפות במדיה החברתית ב-Wix? ומה היתה עושה מנהלת צוות פיתוח ב-Outbrain לו רק הייתה יכולה? קוד לבוש מבקר את בכירות ההייטק הישראלי

reut

אחרי שהתלוננתי והתבכיינתי (מה חדש? בכל זאת פולנייה) שאין מספיק נשים ב"קוד לבוש" החלטתי להקדיש מדור לנשים הבכירות של תעשיית ההיי-טק הישראלי. כך מצאתי את עצמי נוסעת ברחבי הארץ (כלומר, גם מחוץ לתל אביב) רק כדי לתעד את הסטייל לטובת הדורות הבאים. כמובן שעל הדרך קיבלתי תשובות לשאלות החשובות באמת.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

דפנה גוטשלק, סמנכ"ל, מנהלת תוכנית החדשנות

ספינת האם: Amdocs, "מספקים תוכנה, שירותים ופתרונות איכותיים לחברות הטלקום ולספקי התקשורת ‏הגדולים בעולם ומציעים ללקוחותינו את הפתרונות והשירותים העסקיים המתקדמים ביותר בשוק ‏הטלקום".‏

למקרה ותהיתם אני: "מובילה את תוכנית החדשנות של אמדוקס, בשילוב אמדוקס עם חברות סטארטאפ, אקדמיה ולקוחות לאיתור והשקה של מוצרים ושירותים חדשים בתחומים החדשניים של עולם התקשורת".

לא יודעים אבל במסגרת העבודה שלי אני: "מקפידה ללמוד משהו חדש כל הזמן. הפחד הכי גדול שלי זה להיות לא מעודכנת, מיושנת ולא רלוונטית".

היום שלי מתחיל ב.. ונגמר ב…: "היום שלי תמיד מתחיל בלקרוא אימיילים ב-6 בבוקר, כדי לבדוק אם לא פיספסתי משהו בלילה, ונגמר בלקרוא אימיילים ב-12 בלילה, כדי לבדוק שלא פיספסתי משהו במשך היום".

באיזה סטארטאפ ישראלי היית משקיעה: "בעיניי, השקעה בסטארטאפ היא השקעה באנשים שמובילים אותו, ולא בטכנולוגיה. הייתי משקיעה באנשים טובים בעלי חזון, הבנה עמוקה של השוק ושל הצרכים עתידיים של הצרכנים. עם הבנה ויכולת כזאת, הטכנולוגיה היא רק אמצעי להשגת המטרה".

מתאים לי קפה עם: שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של פייסבוק.

תאג מי: #הפלגות_וים, #שינוי #ספרים # מקומות_חדשים # משפחה # אנשים

אם הייתי אפליקציה הייתי: אפליקציית פודקאסט, "אני לא רק צרכנית קבועה ותכופה של האפליקציה הזאת, אני חושבת שזאת אחת האפליקציות שמסמלות עבורי את מהפכת המידע (Information WANTS to be free). אני כל כך אוהבת את המחשבה שלכל נושא בעולם – יש מישהו חכם שמוכן להשקיע ולהשמיע הרצאה ושידור חינמים באיכות כל כך גבוהה. זאת דרך מצויינת ללמוד, להתעדכן, ולטעום ידע מוגש היטב בצורה כל כך נוחה ונגישה. יש לי למעלה מ-40 פודקסטים שאני רשומה להם: ממדע וטכנולוגיה, חלל ואסטרופיזיקה עד היסטוריה וביקורת ספרותית. אני מקשיבה להם בנסיעות, בטיסות, בהליכה ובשחייה. זה ניצול זמן מצויין במצבים בהם קריאה לא אפשרית".

לפגישה החשובה האחרונה שלי לבשתי: "ג'קט של Desigual ונעלי עקב של אדי כלאב".

ניו-יורק, לונדון, ברלין או טוקיו? ולמה: "גם, וגם וגם. למה לא?".

אם הייתי יכולה הייתי: "יוצאת לשנה להפליג באגן הים התיכון. עשיתי הפלגה כזאת של כמה חודשים כשהייתי צעירה ומאז אני חולמת לחזור ולעשות את זה שוב. עם יותר זמן, ועם הילדים".

אישה שמהווה דוגמה בעיניך: סבתא שלי, "התחילה את חייה מחדש בגיל 40. גדלה באנגליה (במגדלור ליד הים), פגשה את סבא שלי בגיל 39. התחתנה איתו, עברה לגור בפלסטינה א"י בלי שפה (בלי עבודה… קשה? קשה?), ילדה את בנה הראשון בגיל 40 ואת בנה השני בגיל 42. מעולם לא למדה עברית אבל אהבה את הארץ ואת אנשיה בכל ליבה. לימדה את כולנו שאף פעם לא מאוחר להתחיל מחדש, אף פעם לא לפחד לשנות ולראות הכל בראייה סקרנית וחיובית".

אם לא הייתי במקצוע הזה, הייתי: "ארכיאולוגית ימית או מתקנת מכונות כביסה, אני עדיין מתלבטת".

פריט הלבוש הכי יקר בארון שלי: "אין לי הרבה פריטי לבוש יקרים אבל יש לי 'פטיש' לציוד טיולים, בפרט נעלי הליכה מקצועניים. לכן הפריט הכי יקר שלי הם נעלי הליכה של קולומביה – כי מי יודע מתי אצטרך לטפס על איזה הר או לחצות איזה נהר".

קוד פתוח:
מכנסיים וחולצה – Ann Taylor
נעליים – קליגולה
שרשרת – דוק בדרום אפריקה
ג'קט – Desigual

QA: לדפנה יש מזל גדול שרגע לפני שיצאה מהבית תפסה את הג'קט של אחת מחברות האופנה היותר "משוגעות" שאני מכירה ובכך הצילה את הטוטאל לוק השחור. החיוך של דפנה מעיד רבות על האישיות, בעוד הלוק יותר בנאלי. כל פריט בנפרד נראה טוב: המגפיים השיקיות, המעיל שלא היה יכול להילבש על ידי כל אחת ודפנה לגמרי משחקת אותה איתו, המכנסיים המחוייטים שכל אחת צריכה בארון. אבל, ביחד זה עוד לוק. הייתי ממליצה לדפנה לשדרג את הלוק במגפיים בצבע אחר – כחול כהה, בורדו או ירוק בקבוק וג'ינס כהה.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

חגית מלול, ראש מטה eBay ישראל ומנהלת צוות פיתוח עסקי

ספינת האםeBay, "ענקית המסחר האלקטרוני הבינלאומית, פועלת בישראל בשלוש חזיתות שונות: איתור ותמיכה במוכרים ישראלים, התאמה של חוויית הקנייה לצרכנים המקומיים, וספינת הדגל – מערכי מחקר, פיתוח וחדשנות, שעומדים בחזית הטכנולוגיה ומשרתים את החברה העולמית".

למקרה ותהיתם אני: "מובילת האסטרטגיה של מרכז הפיתוח בשותפות עם המנכ"ל, אחראית על העלאת האפקטיביות הניהולית בארגון וניהול צוות טאלנטים בפרויקטים מיוחדים".

לא יודעים אבל במסגרת העבודה שלי אני: "נהנית בטירוף. בהיי תמידי. בעצם כולם יודעים את זה".

היום שלי מתחיל ב.. ונגמר ב…: "לפתור בעיות ולפתוח סתימות".

באיזה סטארטאפ ישראלי היית משקיעה: "סטארטאפ שישפר משמעותית את איכות החיים שלנו".

מתאים לי קפה עם: יובל כהן, "מייסד ושותף מנהל של קרן פורטיסימו קפיטל. הייתי שמחה לשמוע ממנו איך הוא עושה את זה".

תאג מי: #זמינות_24/7 #רוחניות_מעשית #יצירתיות_וחדשנות #תזונה_בריאה #פייסבוק

אם הייתי אפליקציה הייתי: "WAZE. החוזקה שלי בחיים היא להגיע מנקודה א' ל-ב' בדרך הקצרה ביותר או כזו שמעולם לא הלכו בה".

לפגישה החשובה האחרונה שלי לבשתי: "ג'ינס עם מגפיים וחולצה מגניבה".

ניו-יורק, לונדון, ברלין או טוקיו? ולמה: "לונדון. עשיתי שם את המאסטר וזו הייתה שנה מעצבת. הנוסטלגיה עדיין שם".

אם הייתי יכולה הייתי: "פותחת מפעל טכנולוגי בדרום".

אישה שמהווה דוגמה בעיניך: "שרי אריסון. מתחברת לחופש שהיא בחרה לעצמה להיות גם אשת עסקים מצליחה וגם רוחנית 'רשמית'. בעיני זה השילוב המנצח".

אם לא הייתי במקצוע הזה, הייתי: "חיית במה, זמרת או שחקנית. כמו כולם, לא?".

פריט הלבוש הכי יקר בארון שלי: "מביך משהו, אבל בשנות העשרים לחיי רציתי להראות רצינית ומקצועית ורכשתי חליפה בסכום של למעלה מאלף ש"ח (הרבה מעל). טוב שאתם מזכירים לי, הגיע הזמן להעביר הלאה".

קוד פתוח:
חולצה, טייץ' ונעליים- ZOOM Milano, משנים שונות.
ג'קט- אנגליה, "מציאה מהסופר, מלפני 16 שנה, אבל מי סופר כשזה נראה כמו חדש.

QA: כשהגעתי לצלם את חגית הייתי צריכה לשפשף את עיניי, האם אני רואה טייץ' דמוי עור? לעבודה? אמיץ. הלוק של חגית שונה הן בבחירת הצבעים (שיחקת אותה עם הלילך), הגזרות (צמוד לצד משוחרר בדיוק במידה הנכונה), והניגודים של הטייץ' הקשוח מול הבלייזר המחוייט. אם נעשה הפרדה – כשחגית תיקח חלק בישיבה החלק העליון ישדר רצינות ופורמאליות, אך כשתעמוד יבחינו כי בכלל מדובר ברוק סטאר. כוס הקפה הוא כמובן האקססורי הכי חשוב בשעות הבוקר – אל תתפסי בלי אחד. אבל בכל זאת אני צריכה לתת טיפ לחגית היקרה ולכן הייתי מחליפה את המגפונים שנגמרים בקרסול וסגורים מקדימה – כך היית זוכה לאקסטרא אורך מחד ולא גורעת מהזוהר מאידך.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

ענת משעלי, מנהלת צוות פיתוח

ספינת האם: Outbrain, "פלטפורמת המלצות התוכן הגדולה בעולם, עוזרת לגולשים למצוא את התוכן המעניין ביותר עבורם. המלצות התוכן של Outbrain מותאמות אישית לגולש ומותקנות על האתרים המובילים בישראל ובעולם".

למקרה ותהיתם אני: "אחראית על הובלת פיתוח התשתית לעיבוד וסיווג עולם התוכן של Outbrain".

לא יודעים אבל במסגרת העבודה שלי אני: "לא חושבת שזה לא ידוע, אבל אני משקיעה זמן רב בגיוס חברים נוספים לצוות (אני מגייסת, כבר אמרתי?)".

היום שלי מתחיל ב.. ונגמר ב…: "מתחיל בארוחת בוקר עם הילדים ומסתיים באמבטיה חמה".

באיזה סטארטאפ ישראלי היית משקיעה: "Netoiate, פלטפורמה באתרי מסחר אלקטרוני".

מתאים לי קפה עם: אורי לוין, מייסד Waze.

תאג מי: #ים #חדשנות #משפחה #טבע #עיצוב

אם הייתי אפליקציה הייתי: Waze.

לפגישה החשובה האחרונה שלי לבשתי: "רוב הפגישות במסגרת תפקידי הן בתוך המשרד כך שגם לפגישות החשובות אני מתלבשת בסגנון הקבוע, אורבני וגם מעט אלגנטי".

ניו-יורק, לונדון, ברלין או טוקיו? ולמה: "ניו יורק, עם הקצב המטורף, התרבות, הקניות והאוכל ועם הסנטרל פארק הפסטורלי כשרוצים קצת שקט מכל זה".

אם הייתי יכולה הייתי: "מוצאת תרופה למחלת הסרטן".

אישה שמהווה דוגמה בעיניך: "קוקו שאנל, מעצבת האופנה אשר חוללה מהפכה במושגי הלבוש הנשי ושיחררה את הנשים ממוסכמת לבישת המחוכים, דבר אשר קידם את פריחת התנועה הפמיניסטית. נוסף על חוש האופנה המפורסם שלה, היא היתה גם אשת עסקים חזקה ובעלת כישרון שיווק. קוקו שאנל הדגישה שאופנה אינה מתקיימת רק בבגדים 'האופנה נמצאת בשמיים, ברחוב; האופנה נוגעת לרעיונות, אורח חיינו, למתרחש'. תוכנה כמו אופנה, משפיעה ומושפעת מאורח חיינו, משתנה ושוברת מוסכמות".

אם לא הייתי במקצוע הזה, הייתי: אדריכלית או מעצבת פנים.

פריט הלבוש הכי יקר בארון שלי: "רוב הפריטים בארון שלי הם לא מותגי יוקרה, אבל אני אוהבת בגדים מבדים ומתפירה איכותיים. אני מעדיפה חנויות בוטיק שמייבאות או מעצבות פריטים בודדים ומשלבת אותם עם פריטי בייסיק מרשתות אופנה. אין לי הרבה זמן לקניות (למרות שאני אוהבת) ולכן אני נעזרת בשירותי הסטיילינג של אחותי העוסקת בתחום. הפריט הכי יקר בארון שלי הוא שמלה מאיטליה".

קוד פתוח:
שמלה ונעליים – ויטרינה
גרביונים – H&M

QA: אהבתי את התעוזה של ענת בשילוב שבין שמלה בעלת הדפס דיאומטרי לצד היותה בעלת גזרת אוברסייז. אני מודה שנעלי האוקספורד קצת לא משתלבים לי ומתנגשים עם הרומנטיות של השמלה, ולכן הייתי מחליפה אותן במגפונים סטייל בלנסטון עם עקב צ'אנקי. האוקספורד הנהדרות כן ילכו עם ג'ינס בויפרד וסריג צמוד שגם יהלום את ענת מאוד. כמו כן, את הגרביונים הייתי הולכת על גרביונים יותר שקופים.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

גלי מועלם קונקי, סמנכ"לית מוצר

ספינת האם: Iron Sorce, "מובילה עולמית בתחום ההפצה הדיגיטלית. הפלטפורמה מאפשרת חיבור בין מפתחי התוכנה למשתמשים הנכונים בעיתוי הנכון".

למקרה ותהיתם אני: "אחראית על איפיון והגדרת המוצר בהיבט האסטרטגי והטקטי. היכולת לתת מענה ללקוחות (משתמשים) על מנת לבצע את משימתם בצורה הטובה ביותר תוך יכולת חשיבה רחוקת טווח לאן השוק ילך ואיך החברה תיהיה מובילת שוק בעתיד".

לא יודעים אבל במסגרת העבודה שלי אני: "בתהליך של אסיפת חומר לכתיבת ספר אינטרקטיבי על מהו ניהול מוצר עם הרבה הרבה דוגמאות פרקטיות".

היום שלי מתחיל ב.. ונגמר ב…: "מתחיל בארגון הילדים, אימון TRX והגעה לעבודה ומסתיים מול המחשב עם קצת עבודה וקצת פנאי".

באיזה סטארטאפ ישראלי היית משקיעה: "סטארטאפ ישראלי מעניין שנחשפתי אליו לאחרונה הוא consumer physics, סנסור קטן שכל אחד יכול לשאת מאפשר בקלות לנתח ממה כל דבר עשוי אפשר לבנות מזה אין סוף שימושים ואפליקציות מעניינות ומועילות למובייל ובכלל".

מתאים לי קפה עם: בריטה ריילי, מייסדת Windowfarms, "אמנית ויזמית ניו יורקית צעירה שהצליחה בעזרת הקהילה העולמית לבנות מוצר פיזי טכנולוגי המאפשר לגדל ירקות לאכילה הביתית בחלון הבית. היום המיזם מצליח כלכלית, ועוזר לשמירה על עולם. אפשר לראות בהרבה חלונות בניו-יורק העמוסה את המוצר, פשוט יפיפה".

תאג מי: #אימהות #עשייה #רפואה אלטרנטבית #מוצרים טכנולגים מבוססי קהילה #ים

אם הייתי אפליקציה הייתי: "בצד הפרקטי במוח שלי זה לחלוטין Whatsapp – היכולת להיות בהרבה מקומות בו זמנית ולתקשר עם כולם במיידי. בחלק היצירתי המוצרי משחק החשיבה הקסום – Monument valley".

לפגישה החשובה האחרונה שלי לבשתי: "מכנס שחור, נעלי מגף שחורות וחולצה צבעונית ותמיד בוחרת שרשרת מתאימה".

ניו-יורק, לונדון, ברלין או טוקיו? ולמה: "ניו יורק בגלל הקצב והזמינות של הכל והקלות להיטמע שם".

אם הייתי יכולה הייתי: "יוצאת לטיול של חצי שנה באפריקה".

אישה שמהווה דוגמה בעיניך: "מללה יוספזאי – נערה מפקיסטן שנורתה על-ידי אנשי טליבאן לפני כשנתיים, עברה הליך שיקום ארוך והפכה לפעילה למען זכויות ילדים. דוגמא מדהימה של נערה שבלי סיכויים התחלתיים ובתנאים הקשיים ביותר הפכה לאישיות משפיעה".

אם לא הייתי במקצוע הזה, הייתי: רופאה.

פריט הלבוש הכי יקר בארון שלי: "נעליים שקניתי במרי לאירוע מסוים נעלתי אותן מספר פעמים מועט, לא זוכרת ממש את המחיר אבל זוכרת שזה היה יקר".

קוד פתוח:
ג'קט – זארה
חולצה ושרשרת –רזילי
מכנסיים – זארה
נעלים – עמנואל

QA: איך אני שמחה שיש 'קוד פתוח' כדי שאוכל ללכת ולהעתיק את הלוק הזה אחד על אחד. אין ספק שגלי בחרה את הפריטים הכי שווים שלה בארון ושילבה אותם עם הרבה חוצפה ובלי למצמץ. מעבר לעובדה שהכל במידות והגזרות הנכונות והמחמיאות לגלי, הסוד נמצא בשלושה פריטים ספציפיים. החולצה הפרחונית מכניסה אווריריות לתוך הלוק השחור ו"הכבד" יחסית, השרשרת מזהב מביאה את הבגרות והנעליים- גלאם. אני חושבת שהלוק יראה נהדר גם עם סריג בעל צווארון V בצבע קרם, שיעדן את הלוק אבל ישמור עליו מיליון דולר.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

קרולינה (קרו) סולרי, מנהלת צוות שפות במדיה החברתית

ספינת האם: Wix, "הפלטפורמה המובילה לפיתוח נוכחות מקצועית באינטרנט, עם למעלה מ-59 מיליון משתמשים רשומים ברחבי העולם".

למקרה ותהיתם אני: "מנהלת צוות האחראי על המדיה החברתית (פייסבוק, טוויטר, גוגל פלוס וכדומה) ובלוגים בשפות ספרדית, פורטוגזית, צרפתית, יפנית ורוסית".

לא יודעים אבל במסגרת העבודה שלי אני: "מופיעה בדף הבית של Wix".

קרדיט: צילום מסך

קרדיט: צילום מסך

היום שלי מתחיל ב.. ונגמר ב…: "כושר ב-06:00 ונגמר בכוס יין ב-22:00".

באיזה סטארטאפ ישראלי היית משקיעה: Trench, "כשקונים בגד חדש מרגישים טוב והאפליקציה הזאת נותנת את אותה ההרגשה בלי לבזבז כסף".

מתאים לי קפה עם: שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של Facebook, "היא אשה מרשימה היא מביאה את הנשיות לשולחן ההיי-טק הבינלאומי".

תאג מי: #ספרי אימה #אימהות #T-Rex #כושר #יין אדום

אם הייתי אפליקציה הייתי: Duolingo, "כי בחיים שלי יש כל כך הרבה שפות בחיי היום יום שלפעמים אני מרגישה שאני חיה את האפליקציה".

לפגישה החשובה האחרונה שלי לבשתי: "הפגישה האחרונה היתה בחדר המלחמה בזמן שידור המשחק של הסופרבול ולבשתי סוודר גדול, ג'ינס וסניקרס כי זה היה ב-1 בבוקר".

ניו-יורק, לונדון, ברלין או טוקיו? ולמה: ניו יורק, "המקום הרועש, הצבעוני והשמח בעולם".

אם הייתי יכולה הייתי: קרימינולגית, "זה מעניין אותי כי אני אוהבת לחקור דברים ולמצוא את הסיפור מאחורי כל תעלומה".

אישה שמהווה דוגמה בעיניך: אמא שלי, "היא האשה הכי חכמה, מיוחדת וחזקה שאני מכירה ואני מעריצה אותה על כך ומקווה שאני אמא טובה כמוה לבן שלי".

אם לא הייתי במקצוע הזה, הייתי: "אני לא רואה את עצמי במקצוע אחר, אני אוהבת את מה שאני עושה, תמיד יש מה ללמוד ולאן להתקדם".

פריט הלבוש הכי יקר בארון שלי: המעיל שלי, של המותג הארגנטינאי Perramus.

קוד פתוח:
חולצה- מאפליקציית Trench החלפות בגדים
מכנסיים- מארגנטינה
נעליים- שופרא
משקפיים- קרולינה למקה
טבעת- מסבתא

QA: הלוק הכולל של קרו כובש ב"מגניביות" שלו- הפוני, המשקפיים המנומרות שמתאימות בדיוק למבנה הפנים והמלמלה שבסריג המתוק. מה שלא עבד לי כאן הם דווקא המגפיים, שקצת נדחפו ולא עשו חסד עם הלוק. הגזרה שלהן מאוד נכונה ולא חותכת את הרגל של קרו ובכך מחמיאה ומאריכה את רגליה אבל שילוב הצבעים לא מסתדר. מגפונים בצבע בורדו היו עושים ללוק פלאים. ואם את רצה ליישם תוסיפי לזה גם עגילים צמודים.

רעות שכטר

מאופיינת ב”חיוך יופלה” (אני באמת לא מצליחה להשתלט עליו) ולפעמים מרגישה שההיפרקטיביות שלי הופכת אותי לטז, השד הטזמני (אבל במובן החיובי של המילה). אוהבת מוזיקה, ריקוד, כתיבה,Fashionista ובלוגרית אופנה בזמני הפנוי. בתהליך טרנספורמציה לגיקית במשרד, ללא הצלחה רבה עד כה.

הגב

5 תגובות על "Who runs the world: נשות ההיי-טק כובשות את קוד לבוש"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
עברתי בסביבה
Guest

מחכה לקרוא את הפרק הבא: אנשי ההיי-טק כובשים את קוד לבוש.
(כי נשים מתעסקות בבגדים, וגברים במה שחשוב).

מעצב הוט קוטור
Guest
מעצב הוט קוטור

שלושת האחרונות לבושות לדעתי בטוב טעם האחרות לא לטעמי .

חבל
Guest

הראיונות מעניינים, עניין האופנה שם משעמם… חבל.

שמעון
Guest

זה אמיתי? מה שמעניין בנשים האלה זה איך שהן מתלבשות??? אני רוצה לראות את היזמים הגברים שמצטלמים למדור הזה

Reut Shechter
Guest
wpDiscuz

תגיות לכתבה: