ה-W10 של Dreame הוא שואב-שוטף מצוין, רק מה נסגר עם המחיר?

התאהבנו בשואב הרובוטי והשוטף של Dreame, למרות המקום הרב שהוא מצריך ומכל השאיבה הקטן יחסית. אבל אז הגענו לתג המחיר – ושם נשברנו

צילום: גיקטיים

אחת ההבטחות המאכזבות של שואבי אבק רובוטיים במהלך השנים היתה השטיפה. כלומר כן, הם גוררים סמרטוט רטוב אחריהם – אבל מכאן ועד שטיפת רצפה יש מרחק לא קטן. אז הפעם שמחנו לגלות שואב שלא רק מבטיח אלא גם מקיים – אבל יש אבל רציני.

הפיל שבחדר

בואו נתחיל מהבסיס: ה-W10 של דרימי אולי לא נראה שונה חיצונית מרוב השואבים הרובוטיים שאתם מכירים – אבל יש לו שדרוגים שהם רחוקים מלהיות הסטנדרט. הגדול שבהם (ואנחנו מתכוונים לזה כשאנחנו אומרים גדול), היא עמידת הטעינה שאיתה הוא מגיע. מכיוון שמדובר בשואב שוטף, ה-W10 מגיע עם עמדת טעינה שתצריך מכם כמעט חצי מטר של קיר – לאורך, לרוחב ולעומק – לא מעט לבקש.

למה בעצם? כי העמדה עצמה כוללת שני מכלי מים: מכל מים נקיים בנפח 4 ליטר ומכל מים מלוכלכים בנפח 4 ליטר. בכל פעם שתיתנו ל-W10 משימה – כזו הכוללת שטיפה כמובן, ולא רק שאיבה – הוא יתחיל במילוי מים מהעמדה ויציאה לדרך. במהלך המשימה הוא לרוב, כל עוד לא בחרתם שטח ניקוי קטן יחסית, ישוב לעמדה כדי למלא מים נקיים נוספים ולשטוף את כל השטח שבחרתם.

ביי, שטיפת רצפה של שישי

בואו נתחיל בבסיס. איך הניקיון? והתשובה היא ממש ממש טוב. ה-W10 הפתיע אותי מאוד, בתור הבעלים של רובורוק S6 MaxV – התרגלתי ל"שטיפה" מאכזבת עם הרובורוק. השואב שלי רק מרטיב סחבה שמחוברת אליו ונוסע ברחבי הבית. אחרי סיבוב שלו הבית בסך הכל מרגיש קצת יותר נקי, אבל אז הדרימי נכנס לחיי.

השינוי המשמעותי בין השואב שאני רכשתי ומנקה את הבית שלי בשגרה, הוא העובדה שלשואב החדש מבית היצרנית הסינית יש שתי מברשות שמתחברות לחלקו התחתון של השואב. המברשות הללו, בניגוד למערכי השטיפה הפופולריים בשוק ובשואב הפרטי שלי, שוטפות לכם את הבית כשהוא עושה סיבוב – וכשאנחנו אומרים שוטפות אנחנו מתכוונים לזה. השואב דואג לצאת לכל משימה עם מים היישר ממכל המילוי שלו, ומעביר את המים הלאה למברשות תוך כדי המעבר ברחבי החדרים או האזורים שקבעתם מראש.

צילום: גיקטיים

מההתרשמות שלי לאורך כמה שבועות שבהם יצא לי להתנסות עם ה-W10, היא שמדובר באחת ההפתעות הנעימות שיצא לי להיתקל בהן כשזה מגיע למוצר שסקרתי. וההפתעה היא שהמוצר מפרסם יכולות מסוימות – ו-וואלה הוא עומד בהן.

מהשטיפות הרבות שאליהן שלחתי את ה-W10 ברחבי הבית שלי, הרצפה הרגישה תמיד נקייה משמעותית. כתמים שהשארנו בכוונה או לא – תמיד נוקו ולא נשאר מהם זכר. חשוב לציין כי לא מדובר בשואב קסמים, וכי חלק מהפעמים נדרשו שניים או שלושה סיבובים של שטיפה באזורים הבעייתיים יותר – אבל אלו היו אזורים שבהם היו כמה כתמים ממש עיקשים שדאגתי לארגן לשואב – או שהחתולים שלי דאגו לארגן לו מבעוד מועד.

מנגד, מכל האבק התמלא די מהר – וכנראה שזה אחד מהוויתורים שצריך לעשות בשביל לייצר שואב שאשכרה יודע לשטוף רצפה. בנוסף, בניגוד למצב שבו בכל סוף מחזור ניקוי האפליקציה הפצירה בי לרוקן את מכל המים המלוכלכים, היא מעולם לא עשתה זאת כשזה הגיע למכל האבק, ולעיתים השואב יצא למסעות שאיבה כשהוא עמוס.

צילום: גיקטיים

חוזר לעוד, ועוד ועוד

החלק האהוב עליי במוצר, לצד העובדה שהרצפה שלי הייתה נקייה מאוד אחרי השטיפות עם ה-W10, הוא מכל המילוי והריקון. כן, הוא הצריך מאשתי להזיז קצת את הכיסא שלה בשולחן האוכל כל עוד הוא היה פה בגלל הגודל, אבל הוא פשוט הבהיר כמה זה נחוץ לניקוי בית כמו שצריך.

היתרון האדיר בכך שאני לא צריך למלא את מכל המים – שבשואב שלי הוא קטן ולא יעיל בשום צורה – היה אדיר. שלא לדבר על העובדה שהשואב פשוט ידע מתי לעצור, לחזור לריפיל ולהמשיך מאותה הנקודה – מבלי להשאיר אחריו חצי בית לא נקי כי המים נגמרו.

עמדת הטעינה ומילוי המים אמנם תופסת מקום רב בשביל המילוי של השואב אבל היא גם סופר-חשובה בשמירה על המברשות. היא מנקה אותן אחרי כל סבב שטיפה, והחלק הכי מגניב בה הוא שהיא דוחפת אוויר בלחץ מאוד נמוך (כך שזה לא רועש מאוד) כדי לוודא שהמברשות מתייבשות ולא יושבות רטובות בעמדה עד השטיפה הבאה, מה שאומר שהן יכולות להסריח או לגדל בתוכן עובש (אם אתם ממש לא אוהבים את השואב שלכם ושכחתם ממנו). עובדת בונוס: חששתי שהרעש של האוויר לייבוש המברשות יימאס עליי די מהר, אבל הוא מהר מאוד הפך להיות רעש לבן מאוד נעים שהתרגלתי אליו מהר מאוד.

צילום: גיקטיים

האפליקציה לא מחדשת, אבל אי אפשר בלעדיה

כל השליטה בשואב היא, כמובן, דרך אפליקציה – ובמקרה הזה באפליקציית Mi Home של שיאומי המוכרת כנראה ללא מעט מכם כי היא משמשת לשליטה בלא מעט שואבים ומוצרים חכמים סיניים כיום. הצימוד לאפליקציה היה מהיר, בעזרת ה-QR שעל השואב, ומשם הדרך לשימוש בשואב הייתה מהירה עבורי.

השואב מאפשר שני מצבים בפעם הראשונה כשהוא סורק את הבית שלכם – סריקה בלבד, שהיא מהירה יותר אבל כמובן לא מנקה לגמרי את הבית שלכם; או פשוט לתת לו לנקות את הבית ולמפות אותו. ניסיתי את שתי האפשרויות – ניקוי ומיפוי ומיפוי בלבד – ואני חייב לומר שהמפה באופציית המיפוי בלבד הייתה יותר מדויקת, והאפליקציה הצליחה להבחין בצורה יותר בין החדרים של הבית שלי. זה כמובן משהו שאפשר לשנות בדיעבד, אבל זה תמיד נחמד שהמערכת עושה את זה אוטומטית.

אם יש לכם ילדה קטנה בבית, כמו שלי יש למשל, האפליקציה היא אפילו עוד יותר הכרחית מכיוון שהיא הדבר היחיד שעומד בין הילדה לבין שריפת כל המים במכל שלכם על שטיפת המברשות לחינם. מה זאת אומרת? על עמדת הטעינה ישנם שני כפתורים – כפתור חזרה לבית או תחילת ניקוי וכפתור שטיפת מברשות – ובלי האפליקציה אין דרך להחיל עליהם נעילת ילדים, משמע הם יכולים להפעיל את מחזור השטיפה של המברשות ללא הפסקה או יכולים לשלוח את הרובוט לנקות גם כשאתם לא בהכרח רוצים שזה יקרה.

בכל מקרה, גם הלא-טכנולוגים הגדולים ביותר יסתדרו די מהר עם האפליקציה, שגם אומרת להם שמשהו לא כשורה ובעיקר מזכירה לכם לרוקן את מכל המים המלוכלכים אחרי כל שטיפה או למלא את מכל המים כשהכמות שיש בו נמוכה מדי עבור השטיפה שתכננתם.

עוד סיפורים כאלו מחכים לכם עכשיו עוד סיפורים כאלו מחכים לכם עכשיו בערוץ העדכונים הרשמי של גיקטיים

הפיל שבחדר 2: חור בכיס

הרעפתי בשבחים על ה-W10 והיכולות שלו – אבל עכשיו הגיע השלב לרדת לקרקע. השואב החדש של דרימי מביא איתו יכולות שבאמת לא הייתי בטוח שהוא יוכל לספק, עם יכולת עבודה לאורך זמן כשזה מגיע לשטיפות בזכות עמדת הטעינה והמילוי שלו – אבל התמחור של המוצר הזה הוא בעיה.

יבואנית דרימי בישראל מתמחרת את השואב בסכום של 4,500 שקלים – וברשת מדובר במחיר הזול ביותר שניתן למצוא אותו, שאף מגיע לא פעם ל-5,000 שקלים באתרים מסוימים. המתחרה הגדול שלו באותה הקטגוריה – שואב רובוטי שוטף עם עמדת טעינה הכוללת מכל מים – הוא Yeedi Mop Station. אמנם טרם יצא לי להתנסות בו, אבל הוא עולה 1,500 שקלים פחות מהמחיר הזול ביותר של ה-W10. שואבים "שוטפים" כמו אלו של רובורוק שיש לי בבית יעלו לכם פחות מ-2,000 שקלים, אך כאמור יהיו ויתורים ברמת השטיפה. שחקן נוסף שאמור לשוק הישראלי – Roborock S7 MaxV Ultra – יביא את כל היכולות של ה-W10+ריקון של מכל האבק, עם זאת טרם נחשף המחיר שלו בישראל.

עם כל הרצון הטוב, והוא רב בהתחשב בעובדה שהשואב הזה חוסך פעולה באמת מעצבנת בצורת שטיפת הבית שלכם – מדובר בסכום מופלג למכשיר מסוג זה לדעתי, וכזה שיניא את הרוב הגדול מלרכוש אותו. אולי, כשהמחיר יירד בכמה מאות שקלים לפחות, יהיה יותר קל לבלוע את הגלולה הזו.

אושרי אלקסלסי

Your Friendly Neighborhood Geek. יש לכם סיפור טכנולוגי? דברו איתי: [email protected]

הגב

9 תגובות על "ה-W10 של Dreame הוא שואב-שוטף מצוין, רק מה נסגר עם המחיר?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
מאכזב
Guest

יש לי את השואב הזה ויש בו די הרבה חסרונות.
הפאדים של השטיפה משאירים סימנים בבית. לא רואים את זה על הרצפה פה בכתבה אבל אצלי יש ריצוף מבריק שרואים בו הכל. זה מזעזע.

2. יש איתו די הרבה בעיות עם חזרה לתחנת עגינה, ברוב הפעמים הוא פשוט לא מצליח להכנס כי הפאדים רטובים.
זה אומר שאי אפשר להשאיר אותו בבית לנקות ולצאת לעשות סידורים או סתם לרצות שהבית יהיה נקי כשחוזרים מהעבודה.

3. אם אתם רוצים שאיבה ברמה גבוהה הסוללה יכולה להתרוקן משאיבה של 15 מר חדר.

4. מחיר לא מוצדק

שורה תחתונה אני הייתי ממליץ לבדוק על ה Roborock S7 MaxV Ultra.

מאור
Guest

יש לי גם את השואב כבר מעל חודש.
יש לי קרמיקות לבנות מבריקות והפדים לא משאירים סימנים, לא הייתה לי שום בעיה בחזרה לתחנת העגינה והבעיה היחידה שעכשיו יש לי היא בגלל אבנית במים אז צריך לנקות את המשטח בתדירות גבוהה יותר.
לגבי 3 אני לא יכול לענות כי אני מפעיל על עוצמה רגילה.
לגבי המחיר יש קופונים ברשת ב3900 לא מחיר זול אבל לדעתי שווה את זה.
סך הכל אני מרוצה מהשואב הוא מבריק לי טוב את הבית, יכול להיות שיש לך ריצוף כהה אז רואים סימנים, אבל את זה כבר ראיתי הביקורות ברשת ככה שידעתי שאצלי לא תהיה בעיה.

קאטו
Guest

אלא אם אתם ארלי אדפטרס, שניכם יצאתם פראיירים למחיר מופקע כשיש חלופות דומות או טובות יותר בפרמטרים מסוימים עם תג מחיר שנחתך בחצי.

לפעמים צריך להגיד דיי, עד כאן עם המחיר המופקע, ושחברת היצרן או הקמעונאי ילמדו לכבד את קהל הקונים.

ועוד מילה לכותב הכתבה, תייצרו גם אתם סטנדרט, תעלו מחיר לאייטם למוצר שמחירו גבוה ותורידו מחיר למוצר שמחירות ראוי והוגן.

ניב
Guest

איפה אפשר למצוא קופונים?

בייגל
Guest

זה ידועה שהיבואנים פה נורא חזיריים.
צריך לחכות בין שנה לשנתיים בשביל לקבל מחיר פחות חזירי.

שלמקה
Guest

בוא נראה את זה מחזיק 5 שנים כמו irobot ממוצע. אני מוכן לחתום שתוך כמה חודשים כל המיכלים מלאים בעובש ובקטריות. אם תשמשו במי בריטה עוד יותר, אם תשמשו במי ברז תקבלו אבנית ולכו תשיגו חלקי חילוף…

נעם
Guest

יש חומר ניקוי שאפשר להוסיף למים, או שהוא שוטף עם מים בלבד?

קומר
Guest

אני גומר לתוך מיכל המים הנקיים כל פעם שאני רואה את אמא שלך :)
כל הבית מריח כמו מטע חרובים

איציק
Guest

הי אושרי, תוכל לעשות ביקורת גם על ה – Yeedi Mop Station שנראה די זהה מבחינת התכונות, בחצי המחיר ?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: